Keresés

Részletes keresés

modena07 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 1232

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Magyar könyvelőt keresek Modena vagy Bologna környékén. Ha valaki ismer ,legyen szíves írni!
Köszönöm!!!

monacska18 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1231

Szia! Írtam neked emailt, remélhetőleg megkaptad:)  Ostigliában élek kb egy hónapja, szívesen ismerkednék itteni magyarokkal, hiszem a barátomon kívül senkit sem ismerek még itt..  Rami

Előzmény: sodaparod (1224)
Zsanett84 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1230

Sziasztok...

A segítségetekre lenne szükségem... Én itt élek Olaszországban és az a gondom, hogy vásároltam otthon egy picike csivavát. Minden papírja chip oltása megvan... Szóval ami szükséges a kihozatalhoz. A baj, hogy repülővel nem hozható, haza egyenlőre nem tudok menni... Jelenleg nincs ki elhozza. Magyarországon belül el tudják vinni ahova kell én meg itt Olaszországban átvenném. Bologna, Firenze, Siena most nagyobb városokat írtam Toscanaban, ha valaki erre jönne és tudna benne segíteni, megköszönném. Ha van esetleg valaki az légyszí írjon a többit megbeszéljük email-ben....

Zsanett

kutisz Creative Commons License 2012.08.29 0 0 1229

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra. Én Brescia mellett dolgozom öt hónapja. Esetleg a környéken van valaki?

 

Internethez:

Én feltöltőkártyás mobil netet használok. A kinti szolgáltatók közül a WIND volt az, ahol az usb-stick vásárláshoz elég volt egy útlevél. Maga a stick 25euro volt + 10euro a havi feltöltésem. Ezzel 50 órát netezhetek 30 nap alatt. A lefedettség olyan-amilyen. Néha nagyon jó, néha nagyon pocsék. Olyan olaszos. :-) Együtt lehet vele élni.

napoli008 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 1228

Ha a nickre rákattintasz rájössz te is, hogy nyílt az emil címe!

Előzmény: susublanco (1227)
susublanco Creative Commons License 2012.08.27 0 0 1227

feltudnád venni a kapcsolatot velem emailba?

igy nem adnád ki másnak.

köszi előre is!!

 

Előzmény: sodaparod (1224)
susublanco Creative Commons License 2012.08.27 0 0 1226

Szia!

én szeretnék tőled segítséget kérni ha nem gond??

Üdvözlettel: Jani

Előzmény: sodaparod (1224)
bolzi Creative Commons License 2012.08.26 0 0 1225
Előzmény: Printemps (1218)
sodaparod Creative Commons License 2012.08.26 0 0 1224

Szaisztok!

Én Bolognában élek már egy éve és szívesen venném fel a kapcsolatot közelben élő magyarokkal, amúgy 25 éves lány vagyok, ha valakinek segítség kell bármiben ami Olaszországgalkapcsolatos akkoris szívesen állok rendelkezésre, legyen szép napotok!

Dóra

bolzi Creative Commons License 2012.08.26 0 0 1223

Szia,

nekem rosszak a tapasztalataim. Mobil net ügyben 3 szolgáltató van: tim, wind, vodafone. Lehet, hogy arra felé más szolgáltató is létezik, de mindegyik weblapján van lefedettségi térkép. Nézzetek szét az egyébként olasz weblapokon, ott vannak az akutális ajánlatok. Feltöltőskártyához is olasz adószám kell és lakcím is, az ajánlatok meg a boltban egészen mások mint a neten, rosszabbak. Napi jegyről én nem tudok, bár az engem nem is érdekelt, a havi net díj kb 15-25 Euro. Legjobb ha egy olaszt visz magával a főnököd, különben esetleg még jól át is vágják. Otthon is van már olyan szolgáltató, akik rövid időre szóló külföldön érvényes kártyát biztosít, lehet hogy nektek ez a legjobb megoldás, nézz szét a neten otthon. Sok sikert.

Előzmény: Printemps (1218)
*építészmérnök** Creative Commons License 2012.08.25 0 0 1222

Helló mindenkinek!

Segítséget kérnék NEM INGYEN!
Olyan emberre van szükségem aki jol beszéli az olaszt és segítene nekem motorkerékpár vásárlás ügyintézésben!
Igazábol tolmácsolás! (meg egyezünk!)

 

Hello, adj e-mailt  vagy Skype-ot és megbeszéljük.

Előzmény: Árp.01 (1216)
j.mara Creative Commons License 2012.08.24 0 0 1221

Kedves Meranoban élők!

Megy valaki a szeptember 12-i Roger Hodgson koncertre?

Vagy ettől függetlenül lenne egy kis ideje, hogy a segítségemre legyen?

Előre is nagyon köszönöm.

nutellamánia Creative Commons License 2012.08.21 0 0 1220

Szia!

 

Volt kinn egy ismerősöm pár hetet Udinéban, de hazautazott, nem jött ki neki a lépés munka ügyben. Esetleg ismersz valakit Toszkánában, Siena, Firenze környéke?

Előzmény: Pizzás-Zoli (1194)
nutellamánia Creative Commons License 2012.08.21 0 0 1219

Sziasztok!

 

Habár én az ország középső részét (Toszkána) "képviselem", szívesen ismerkednék kinn élő magyarokkal. Siena vagy Firenze környékéről valaki? :)

Printemps Creative Commons License 2012.08.21 0 0 1218

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék Tőletek. A főnököm jövő héten egy hétre Lignanoba megy, szeretne dolgozni is ez idő alatt, ezért internet-hozzáférésre lesz szüksége. (a szálláshelyen nincs wifi, amin rendesen meglepődtünk:)  ) Mit tudnátok ajánlani, van valamilyen mobil stick mint itthon amit egy hétig tud használni a laptopjához? Melyik szolgáltatónál és hogy tudna hozzájutni? Gondolom Olaszországban sem bonyolult ilyet beszerezni de nem igazán tudok tájékozódni az olasz oldalakon :)

 

Előre is köszönöm a segítségeteket, üdv.

 

Zsuzsa

 

FeherTbor Creative Commons License 2012.08.20 0 0 1217

Sziasztok.Én is Olaszban szeretnék dolgozni.Mindenhol lehet találni munkát de Olaszban sajnos nem találok:(Milyen lépéseket tegyek?Sajnos ismerősöm sincs kint,hogy tudna segíteni.(

Árp.01 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 1216

Helló mindenkinek!

Segítséget kérnék NEM INGYEN!
Olyan emberre van szükségem aki jol beszéli az olaszt és segítene nekem motorkerékpár vásárlás ügyintézésben!
Igazábol tolmácsolás! (meg egyezünk!)

never77 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 1215
Előzmény: abc1900 (1214)
abc1900 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 1214

Én is az iránt érdeklődnék, hogy mik a eiratás/beiskolázás feltételei, költségei Olaszországban? Nekem is 10 éves kisfiam van és angolul folyékonyan tud, de olaszul még semmit. Mikor kezdődik ott a suli és milyen költségekkel jár? Gyors választ megköszönnék!

Előzmény: bilon21 (1211)
modena07 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1213

Sziasztok!
Van itt valaki Modena környékéről?

never77 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1212

Sziasztok!

 

Megszeretném kérdezni,hogy IPASVI vizsga ügyintézésében tudna nekem vki segíteni?Csak kérdezni szeretnék egy-két dolgot,nem konkrét segítségre gondoltam!:)

A segítséget előre is köszönöm!

Ha valaki dolgozik Egészségügyben szívesen beszélgetnék vele!

 

Üdv:Erika

 

bilon21 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 1211

sziasztok.

bármilyen állást keresek. építészmérnökként. de szívesen tolom a talicskát is, meg lapátolok is ha megfizetik.

illetve a kérdésem, hogy gyerek iskoláztatása hogy működik. főleg, ha már 10 éves, és eddig csak angolul tanult.

illetve, mi a tanács. családdal együtt, vagy először csak egyedül, aztán a család is?

A4 audista Creative Commons License 2012.08.05 0 0 1210

sziasztok!

fényező állást keresek!!!

Attila(24)

atesz301 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 1209

Sziasztok forumozók!

 

Kedves kivándorolni vágyók! Ha albérletre van szükségetek keressetek bátran. Észak-olaszország teljes területén segítünk az elképzelésetek pénztárcátok szerinti ingatlant megtalálni. Valmint a teljes ügyintézésben segítünk a szerződéskötésben,bejelentésben.

Írj bizalommal az olaszorszagisegitseg@libero.it email címre.

 

Juditclara Creative Commons License 2012.07.31 0 0 1208

Szép jónapot mindenkinek! 

Ventigmilia San Remo, Imperia között, vagy környékén élő magyarokkal ismerkednék, barátkoznék, kávézgatnék... vagy fedezném fel a környéket.  11 hónapja élek ezen a környéken, és biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen magyar ezen a vidéken  

Írjatok itt, vagy a juditclara@freemail.hu címre! 

Köszönöm.

patatina Creative Commons License 2012.07.28 0 0 1207

Kedves Fórumozók!

 

 

Testvérem néhány éve Faenzában él, de sajnos Ő nem nagyon ismer közvetlenül ott élő magyarokat.

Augusztusban 3 hetet fogok eltölteni náluk és ezalatt szeretnék találkozni illetve felvenni a kapcsolatot Olaszországban élő magyarokkal.

 

Célom, hogy olyan emberekkel tudjak megismerkedni, akikkel hosszabb távon esetleg együtt is tudunk dolgozni. Kérlek, hogy ez ne riasszon el a visszajelzéstől akkor sem, ha Te éppen nem keresel munkát, mert most egyenlőre a kapcsolatépítésen és az információcserén van a hangsúly.

 

Azokkal akik nyitottak egy találkozóra és Faenzához viszonylag közel laknak (Bologna, Ravenna, Forli, Rimin, Modena, Faenza, stb.) jó lenne egy személyes alkalom. A messzebb lakókkal is szeretném kiépíteni a kapcsolatokat, egyenlőre e-mailben, de rövidesen más irányokba is el fogok látogatni.

 

A többit az érdeklődőknek részletezem…..

 

Kérném a segítségeteket, hogy minél több ott élő magyarhoz eljuthassak az információkkal, jelezzetek vissza és adjátok tovább.

 

A válaszokat előre is köszönöm, addig is szép nyarat kívánok:

 

patatina

Tompi_77 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 1206

Sziasztok! 

Mostanában sokat gondolkodom azon, hogy kiköltöznék olaszországba egy időre. Sajnos még sosem voltam ott, de úgy gondolom jókedvű, barátságos emberek! Viszont kíváncsi lennék hogyan viszonyulnak azokhoz, akik nem turistaként, hanem dolgozni, élni szeretnének ott kint. Illetve érdekelne, ha ebben tudtok segíteni, hogy 17 év CNC programozói gyakorlattal merre kellene munka után keresgélni? Melyek a legnagyobb iparvárosok ott kint? Én csak alapfokon beszélek angolul, de eddíg mindenhol meg tudtam vele értetni magam, olaszországban mennyire lehet az angollal boldogulni? 

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 1205

Kedves Zinni! Nagyon köszönöm az elismerésedet. Kapcsolatunk örök lesz!

Előzmény: Zinni (1204)
Zinni Creative Commons License 2012.07.22 0 0 1204

Ciao tutti!

Sikeresen megjártuk Malpensa-Milano---Forli útvonalat,egy nap alatt buszozással,vonatozással és egy kis taxizással!:) Ja és wizzair-rel repültünk!Összegezve nagyon kellemeset csalódtam az olaszokban!Segítőkészek és barátságosak voltak!A vonatok valóban késnek és valóban minden elég drága(de asszem a mi gazdaságunkhoz képest csak).Ne féljetek nyelvtudás nélkül se kimenni,legalábbis ha nyaralásról vagy egy kis kiruccanásról van szó.Minden ki van írva,de ha mégse tudtok valamit..kérdezzetek akár mutogatva is!:) Szeretném megköszönni két embernek is a segítségét innen a forumról!Kedves Pötyi71!Örülök hogy megismertelek,hogy élőben találkozhattunk és köszönöm neked a sok segítséget,a tapasztalataid megosztását velem!Remélem még sokszor összefutunk!!!!!!!Drága hencyke000!Köszönöm neked is a rengeteg segítséget,tolmácsolást,beszélgetést,együttérzést...remélem a barátságunk megmarad és sikerül (una volta) személyesen is találkozni végre!molti baci la vostra amica,Kinga

Pötyi71 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1202

Köszönjük a felajánlásodat. Üdv a fedélezeten!

Előzmény: valle d'aosta (1201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!