Keresés

Részletes keresés

Barret02 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 269

Ha ilyenről tudnék,már 20 éve üzemelne a mágnesmotorom :)

Évente 1 csapágycserére leállna .

Előzmény: BeautyCareSuperNailRO (268)
BeautyCareSuperNailRO Creative Commons License 2010.11.14 0 0 268

van-e olyan anyag ami a magneses te'rero"t learnyekolja?

BeautyCareSuperNailRO Creative Commons License 2010.11.14 0 0 267

bocsi, most lattam meg a rajzot. az a baj, hogy nem kell eljuss a generatorig, annelkul se mukodne. mindket iranyba (mindket felol) taszit a magnes (kiegyensulyozzak egymast).

Előzmény: Kurucforum (262)
svgyula Creative Commons License 2010.11.11 0 0 266

Szia! A huzalt felets el ha tényleg termelőt akarsz csinálni akkor a száraz cellás megoldást csináld meg! De ez csak tanács:) én már a merülő forralót megcsináltam és nem jó.

Hogy mit írnak nem számít! Van egy másik oldal a www.hhopower.hu itt nézd meg.

Előzmény: Tuti Maruti (252)
BeautyCareSuperNailRO Creative Commons License 2010.11.11 0 0 265

Ebbol nem sokat mondtal el. A tobbit megtartod magadnak? Nehogy mi is megertsuk mit akarsz. Akkor nem ertem miert irogatsz?!

Előzmény: Kurucforum (261)
szsrobert Creative Commons License 2010.10.26 0 0 264
http://www.youtube.com/watch?v=c4FEba4kQb0&feature=related
prepedli Creative Commons License 2010.07.11 0 0 263
Kurucforum Creative Commons License 2010.06.20 0 0 262
[img]http://www.kuructamadas.co.cc/terv1.jpg[/img]

[img]http://www.kuructamadas.co.cc/terv 2.jpg[/img]
Kurucforum Creative Commons License 2010.06.20 0 0 261
Ebben az ügyben szeretném kérni ki véleményetek.

Ezzel az ötlettel szeretnék kiugrani ami nem használ üzemanyagot.

A csapágy dolgot is megtudom oldani. Csak méretek illetve villany tudás hiányban szenvedek.

Egyszerű gplakatos fejjel találtam ki.

folyamat:

Van egy mágnesesség mentes keret amiben pozitív polusú mágnesek vannak fél körívben elhelyezve. Belllül van egy tengely és azon pedig negatív mágnesek vannak bele építve. Ezen tengelyen lenne összekötve a generátorral.

Tulajdonképpen tökéletes lenne szerintem mivel nincs ami tönkre menjen csak max a csapágy ami a forgást biztosítja. És áramot illetve üzemanyagot nem igényel.

Csak áramot termelne. És soha nem állna meg. Karbantarás illetve nagy tudást szerintem nem igényel.
erbe Creative Commons License 2010.05.16 0 0 260
Előzmény: Traky70 (258)
hanzymester Creative Commons License 2010.04.05 0 0 259
Helló! Ez már régi dolog és mindenhonnan a nagy hatásfokot hallani róla. Állítólag az ökonet mlm rendszerben már lehet venni is... Már megépítettem volna, de nem tudom a lyukak méretét, sűrűségét, mélységét, a motor fordulatszámát, teljesítményét stb. Mivel ez egy már sok helyen használt cucc, jó lenne róla pár adat. Kicsit drága játék az anyag és az esztergályos munka is. Jó lenne tudni, hogy melyik anyag hány kwh után fogy el, merthogy elfogy. Üzemeltetni az éjszakai árammal is lehetne egy puffertartály használatával. Ahogy én tudom 100 % fölött lehet a hatásfoka, de ehhez kellenének a méretek. Házilag elsőre biztosan sikerülne egy 60% körülit csinálni, de bele sem kezdenék.
Előzmény: negativ0001 (257)
Traky70 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 258
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy konkrétan hogyan lehet megoldani vízszintes tengelyű szélgenerátoroknál, hogy védve legyenek a túl nagy széllel szemben ? Esetleg (terv)rajz ?
Gondolkodom függőleges tengelyű szélgenerátor építésén is, mivel azoknál nem gond a szél erőssége.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Üdv,
Peti
negativ0001 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 257
Ezt olvassatol el sracok, varom ki mit szol hozza!
http://esemenyhorizont.uw.hu/2005/kavitac.html
negativ0001 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 256
Csak nem a Water4gas tipusu spiral generatort akarod megcsinalni??? Ha igen, akkor azt nyomban felejtsd el, en mar megcsinaltam es kb 8.000km-ert mentem vele aztan szetrohadt. Nagyon gyenge kutyu, meg 10 amperon is max 0.3L gazt termelt percenkent es a netten mar a 10 amperrel 1litret termelnek az iparosok, ugy hogy inkabb lemezes generatoron, vagy csoves,- de az nehezebb-, gondolkodj. sok sikert!
Előzmény: Tuti Maruti (252)
szsrobert Creative Commons License 2010.03.12 0 0 255
"Szia!
A mágneses kisérlet.
Ifa/Robur ablkatörló motor mágnese---mágnes cserélve - légrés pauszpapirral 1 sor -erre 70 menetes lapos tekercs átm 0,6 CuZ - kondival kihangolva A 6 Hz a legegyszerűbb, nálam 4uM+220 nF+10,,,47nf / A TEKERCS TÓL FÜGG./A légrésbe régi orosz M4,,5X35 mm-es csavar belreszelve kis légrés-de mozogjon !ide jön a régi fejhallgató tekercs tleefonból /CB 55,,67 stb /ezt kell meghajtani 1 multival v. generátorral megfigyelni a rezgést minél nagyobb legyen -addig reszelni a csavrat amig az mplitudó el nem éri a 10mm T! ! ekkor lehet a kimenő tekercsre kötni a GRAETZ-t az izzóval ...most addig kell állitni tekercs rezonanciáját ill. a frekvenciát amig fel nem villan ---türelem az elsőt 1 hét alatt tudtam vissza utánozni ! !
kb. ennyi --SEMMI ÖRDÖNGÓSSÉG ---BÁRKI MEGCSINÁLHATJA....! !
nem véletlenúl nem terjed....."

Ez alapján kérdem, de rajz kellene.
szsrobert Creative Commons License 2010.03.05 0 0 254
Mindenkinek sikerült megtalálni a perpétum stabilét?
Atis, tennél fel képeket a mágneses izzóvillogtatódról?
erbe Creative Commons License 2009.09.25 0 0 253
Kedves cfm76!
Egyelőre számodra az a legfontosabb, hogy figyelj oda a fizikaórán, mert a középiskolában ennél sokkal jelentéktelenebb dolgokért is megbuktatnak. Ha felvesznek egyáltalán.
A mágnes nem veszti el a töltését, mert nem az van neki. Ellenben lemágneseződhet.
A youtube-on a magnetic motor működik ugyan, csak nem úgy, ahogy azt el akarják hitetni.
Előzmény: cfm76 (251)
Tuti Maruti Creative Commons License 2009.08.13 0 0 252
Sziasztok,

nekiálltam egy HHO generátornak de sehol nem találok 316L minőségű rozsdamentes huzalt. Tudja valaki hol lehet ilyet venni?
Köszi
cfm76 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 251

Sziasztok!

Új vagyok még ezen a fórumon.de egy két dolgot hagy írjak én is ehhez a témához.

A megujjuló energiák nap,szél kb két és félszer drágábbak mint a szénhidrogének égetéséből származó energia előnyük a tisztaság ,de nem állnak korlátlanul rendelkezésünkre ,se a megtermelt energiát nem tudjuk eltárolni és felhasználni 100%-ig.

Nézegettem a youtub-on a magnetic motor címen több videót is .Ott működő mágnes motorokat is mutattak ,Kb tudom ,hogy működnek de nem tudom mi a hátulütője a dolognak .Az egyik ismerősöm szerint a mágnesek gyorsan kimerülnek mert ki adják magukból a töltést.Hosszútávon mindennek van hátulütője ,szénhidrogéneknél a füstgázok és hatásaik a környezetre, nap-szél energia drágább, rombolja a látványképet ,hely igényes.

 

Mi lehet az igazság nemtom kellene építeni egyet úgy majd kiderül.

hritagirl Creative Commons License 2009.04.20 0 0 250
Találtam egy új oldalt, ami megújuló energiával foglalkozik, esetleg érdekelhet titeket:
www.altenergia.hu

János1953 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 249

A PV cella házilagos előállitására céloztál?

Érdekelne nagyon.

jqj@freemail.hu

ha irnál

kösz: János

Előzmény: ferencdeli (187)
Tillas3 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 248

Szia! Szerintem megépitettél egy óriás méretü-villanyórát.

Arra a vascsöves kütyüre én is kiváncsi lennék..

Előzmény: hanzymester (247)
hanzymester Creative Commons License 2009.01.16 0 0 247
Sziasztok !

Adott egy 30cm átmérőjű és kb 10 cm magas alu tömb. A síkjával párhuzamosan egy vas korongon mágneseket helyeztem el, majd jó közel toltam az aluhoz. Egy 2 kw motorral megforgattam 1500 rpm sebességgel. 0 fok körüli volt a levegő.

Egy kazánhőmérőt dugtam egy furatba az alu palástján és feljegyeztem az adatokat.

A 19 kg alu percenként 4 fokkal lett melegebb. 120 fokig egyenletesen melegedett. Ott leálltam.


Szerintetek lehet valami értelmes dolgot kihozni ebből, vagy vigyem a vastelepre az egészet ? :)

Hanzy
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 246
Ez az elmélet nagyon szép és jó.....

Csak sajnos kb. 15 helyen hibádzik első olvasatra is....

De sok sikert hozzá!

Attila

U.i.: Örülök, ha megváltod vele a világot, de azért előbb építsd meg, mielőtt meggyőznél mindekit, és lehet, visszavonsz pár dolgot...
Előzmény: Gézoo (241)
Lobogósörény Creative Commons License 2009.01.07 0 0 245
Üdv minden Energia Barkácsnak,barkácsolós sikeres új évet kívánok!

Végigolvastam a topicot,teljesen mást kerestem igazából véletlenül bukkantam Rátok.(Vagyis véletlenek nincsenek,de ez más fórum:) )

Szóval a lényegre térve,azt kell hogy mondjam Néktek, hogy a világválság és a gázelzárás kapcsán egyre jobban foglalkoztat engem is egy új környezet- és természetes folyamatokba illő energiatermelés.

Nem vagyok fizikus,kémikus és hasonló szaki sem viszont ötlet szinten van némi elgondolásom.De azért biológiát,némi biokémiát tanultam.

A napenergia,hőszivattyúzás,termálvizes ,vízenergia,szélenergia témák érdekelnek és a mezőgazdaságban használatos komposztálás érdekel.

Mivel lovas ember vagyok,gyakran merül fel bennem pl. az a kérdés,hogy a lótrágyával mit lehetne kezdeni,azon kívűl hogy elszállítják talajjavításra.

A lótrágya magas nitrát tartalmú,sokáig tartja a hőt(mínusz 10 fokban is órákig),
ammóniát, vízgőzt,sókat lehetne hasznosítani belőle.Mivel szerves anyag,tüzelésre hőtermelésre kiváló.

Mi a véleményetek? Van még más gondolatom is bőven,(nem lószarral kapcs:) ),de kíváncsi vagyok előbb a gondolataitokra.





vpe5 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 244
ha szabad kérdezni mikor ismerted ezt fel?
Előzmény: Gézoo (241)
vpe5 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 243

 " anélkül, hogy az E=m*g*h munkát közölni kellene vele. "

 

 

akkor milyen munkát kell vele közölni hogy oda jusson?

Előzmény: Gézoo (241)
vpe5 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 242
sztem valami kisérleti kütyüt gyorsan dobj össze hogy gyakorlatban is bizonyítani lehessen, van sok vinyómágnesem ha kell,, szólj ,,  érdekel
Előzmény: Gézoo (241)
Gézoo Creative Commons License 2009.01.07 0 0 241

Egy szerintem szenzációs felismerésemet szeretném megosztani veletek:

 

   Energia termelés potenciál alagutakkal.

A ma elfogadott fizikája szerint, nem lehet a semmiből energiát nyerni.

Viszont létező valóság az alagúthatás a félvezetőkben, és minden a mágnesességgel ismerkedő kisiskolásnak bemutatjuk, hogy a vasgyűrű belsejébe nem hatolnak be a mágnes erővonalai..

Ha nem síkban mutatnánk be ezt a kísérletet hanem vas gyűrű helyett
vas csővel, akkor minden kisdiák megtanulhatná a potenciál alagút fogalmát.


      A potenciál alagúton keresztűl elektrosztatikus vagy mágneses tér legalacsonyabb potenciálú helyéről a legmagasabb potenciálú helyére
úgy szállíthatunk töltést, ill. állandó mágnest, hogy közben csopán
vontatási munkát kell végeznünk.

Hogy érthetőbb legyen, egy példa:

    Ez olyan, mintha a gravitációs mezőben h magasságra emelhetnénk egy tömeget anélkül, hogy az E=m*g*h munkát közölni kellene vele.

   Ami a gravitációs térben nem lehetséges (a jelenlegi ismereteink szerint)
az egy egyszerű vascsővel megvalósítható úgy az elektrosztatikus térben, mint ahogyan a mágneses térben is.

     Így a potenciál alagút hatás segítségével energiát nyerhetünk ki a szatikus mágneses ill. elektromos mezőből, miközben a mező energia készlete változatlan marad!

   Ha valaki még mindig nem értené a lényeget, akkor egy másik példa:

  viszont az alagút végén kijutva, a mezővel  nagyon hatalmas mennyiségű munkát végeztethetünk úgy, hogy ez az energia sehonnan sem fog hiányozni!


    Úgy érzem, hogy ez a felismerésem, az emberiség történetének egyik legnagyobb értékű felismerése. (Na jó.. Sokkal szerényebben kellett volna írnom.. 

Atis57 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 240
szia!
a most meglévő kapcsolást mégegy Tranzisztorral v. nand kapuval kell kiegésziten, a FET bemenet kiegészithető R C taggal ,és a 6800uF kondi valószinűleg hozza a 20--30 perces bekapcsolási késleletetést.
Előzmény: NetzLacy (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!