Keresés

Részletes keresés

bellu56 Creative Commons License 2017.10.17 0 0 5484

Nagyon köszönöm az árakat. A powerbank-ot az ismerősömnek is kivetették a bőröndjéből átszálláskor, az egész repülő rávárt ! 

feketefelho Creative Commons License 2017.10.14 0 0 5483

A power bank-et jó, hogy írtad, az okát ugyan nem tudom, de biztos valami biztonsági előírás.

Előzmény: tibor200 (5482)
tibor200 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 5482

Mi vonaton is tudtuk tölteni a készülékeket , volt konnektor. Power bank viszont repülőn csak kézipoggyászba mehet, velem kiszedették a feladott poggyászból. Elosztó fontos mivel van ahol csak 1 konnektor van.

Mi Delhiben, Mumbaiban, Aurangabadban,Goán, Vasco de gaman, Varanasiban, Agraban, Vrindavanban,  voltunk 16 nap alatt

 

tibor200 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 5481

Agra i árak de hasonló Goán is 

Szamosza ár az hasonlóan 10 Rs majd mindenhol, kivéve a luxus helyeket.

tibor200 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 5480

Attól is függ mennyire felszerelt az apartman, mi a legolcsóbb árkategóriájú szobában Cupids heaven resort- Agondában  (nem apartman) voltunk 3 éjszakát egy hete. Nekünk nem volt hűtő, edények,pohár. Egy db villanykonnektor volt a szobában elosztót jól tettük, hogy vittünk. Szárító alkalmatosság nem volt , de nem is tudom egyáltalán megszáradt volna e bármi mivel 90% os páratartalom volt. Inkább az erkélyen lehetett volna szárítani vagy a napon . Indiai körútunk során beszereztünk ottani szúnyogriasztót lapkásat. A fürdő általában olyan hogy nincs melegvíz , csöpögősek a csapok, a zuhany egyben van a fürdőszobában és van egy lefolyó luk a zuhany alatt -- ha zuhanyzik az ember akkor míg fel nem szárad addig ott lehet tocsogni  a vízben . De ez legtöbb indiai olcsóbb-közepes  árkategóriában is így van. Fejlettebb megoldás mikor 5cm rel magasabb szinten van a többi része a fürdőszobának , tehát nem árasztja el az egészet a víz. Felmosó mint olyan ismeretlen fogalom, persze kapható külön :)

Árak barátiak de ahol lehet alkudni kell - elsőre mindig magasat mondanak.

Ezek Agra i árak de nagyon hasonló árak vannak Goán. A víz 1l  =20 Rs--2l-es 30 Rs

Sörárak Goa-n a legalacsonyabbak ahol jártunk. Cigi mint nálunk, hacsak nem az indiai olcsót szívja valaki . Nem rossz amúgy az sem  csak 10 db os 100 Rs. Érdemes scootert bérelni, nemzetközi jogsit kiváltani, mert kérik a bérlésnél !!!  A taxisok hiénák. e a tömegközlekedés olcsó csak utánajárni szinte lehetetlen, nincs hozzá forrás , taxisok meg nem árulják el. Mi 3 órát vártunk a késő vonatra Cancona (Palolem ) állomáson. 

Talán érdemes indiai konnektorba való átalakítót venni de ha nem vagy kényes rá, hogy kicsit lötyög a konnektorban a mi dugónk --de ez nem annyira is fontos , nekünk  két hétig nem volt ilyen --bár nem is tudom lehet e kapni vagy csak hosszas utánajárás után kint.

GPS nekünk isteni áldásként az ingyenes mobilalkalmazás volt a HERE Go . Működött de csak táblagépen ! Nekem a mobilon nem ment , de mivel egész India elég nagy fájl elképzelhető ha csak részterületet tölt le valaki akkor mehetne mobilon is.

Taxi árak mindig több volt mint amit a neten írogatnak. Nekünk pl Reptér-Agonda 60 km volt prepaid taxi 1800 lett volna-- hosszas alku után lett 1500 Rs egy út és ez ugye este éjszakai díj elvileg.

Palolem Goa tuk tuk minimálisra lealkudva 300 rs. 

Előzmény: bellu56 (5478)
feketefelho Creative Commons License 2017.10.14 0 0 5479

Rövidesen mi is utazunk, én ezeket az oldalakat nézegetem (mit vigyek magammal címszóval):

http://utazzindiaba.hu/mit-hozz-magaddal-a-turakra/

http://www.fuggetlenutazo.com/utazas/india-tudnivalok

https://bharata.hu/programajanlo/indiai-utazasi-tippek

No meg beszereztem egy power bank-et, amivel bárhol feltölthetem a fényképező gépet, vagy a telefont (és mellesleg elemlámpaként is működik).

A tervek szerint végig fényképezem az egész utat (és a gép akkuja max. 2 órát bír folyamatos üzemben).

Előzmény: bellu56 (5478)
bellu56 Creative Commons License 2017.10.13 0 0 5478

Na akkor mi sem várunk az utolsó hónapig !

Aki mostanában volt Indiában, egész pontosan Goa-n (tudom ott jóval magasabbak az árak) írna néhány árat rupiában ? Bármilyen élelmiszer érdekel, de háztartási dolgok is, mivel apartmann-ban fogunk lakni, önellátó lesz. Ismerősöm addigra ugyan már kint lesz mire mi megyünk, de szeretem több forrásból hallani a dolgokat.

Sőt, esetleg mit érdemes vinni, amire már az első perctől szükség lehet, de nem evidens, hogy viszel.

Pld. túlfeszültség ellen védő elosztó

szúnyogháló öntapis ablakra, stb. ilyesmikre gondoltam, kicsi hasznos dolgokra.

Előre is köszönöm

feketefelho Creative Commons License 2017.10.08 0 0 5477

Kösz. Jó tudni róla.

Előzmény: Lupus70 (5476)
Lupus70 Creative Commons License 2017.10.08 0 0 5476

A vízum 10. nap után sem érkezett meg az e-mail címemre, hiába ezt ígérik. A "Visa Status"-ból viszont ki lehet nyomtatni, kb. 2 nap alatt "Granted " volt. 

bellu56 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 5475

Nagyon szépen köszönöm !! :)

 

Előzmény: Kenny___ (5474)
Kenny___ Creative Commons License 2017.10.05 0 0 5474

Utlevelnek nalunk csak a fotos oldalat kell (vannak olyan orszagok, pl USA, ahol az alairas a kepes oldalllal szemben van, nem rajta).

 

Fotot nem kell tuldolgozni, feher hatter elott, nem felulol vilagito lampaval egy mobilfoto negyzetesre kivagva paintben, jpg-be mentve tokeletes.

 

FIzeteshez tudtommal bankartya is mukodik. Tokmindegy miben fizeted, ugyis konvertalva lesz forintra.

Előzmény: bellu56 (5473)
bellu56 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 5473

Elnézést, tényleg írtátok korábban a 120 napot.

Bocsánat, de sajnos idős vagyok, nem beszélek nyelveket, és most egy 70 éves szintén ehhez a dolgokhoz nem értő barátnőmmel utaznék Indiába egy ismerőshöz.

Szóval nekem a google forditó a legjobb barátom :), és ezért nagyon szájbarágósan szeretnék néhány dolgot megkérdezni. 

Korábban irtátok: "Űrlap kitöltés, fotó+útlevél feltöltés, 50USD utalás."

Az űrlapot megtaláltam, alul vannak ikonok, ahol pld. kérik a feltöltést.

Kérdésem, ugye az útlevélnek csak azt az oldalát kell bescannelni, ahol a fénykép és az adatok vannak, vagy ott mindkét oldal kell ? (már úgy értem, ahogy kiteríted az útleveledet)

 

Másik kérdés, mekkora a fotó, amit be kell scannelni ? Jó, amit az aluljáróban lehet csináltatni, vagy pontos méretek szerinti - gondolom színes - fényképet kérnek ?

 

Az utalásnál meg lehet majd adni bankkártyaszámot is, vagy csak kézzel lehet utalni ? EUR-ban is lehet fizetni ? Kiirja azt is ? 

 

 

Elnézést a feltűnően buta kérdésekért, de nincs kitől megkérdezni, és a gép is csak akkor enged tovább, ha elindítottam a folyamatot, vagy legalábbis gondolom igy lesz.

 

Januárban indulunk majd Goá-ba 1 hónapra, szóval még bőven van időnk.

feketefelho Creative Commons License 2017.10.04 0 0 5472

Épp erről beszélgettünk pár bejegyzéssel korábban.

Az indulás előtti 120. naptól már igényelhető, legkésőbb az indulás előtti 4. napig.

Itt minden elég jól le van írva, a 2. pont éppen erről szól.

 

Előzmény: bellu56 (5471)
bellu56 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 5471

Sziasztok, igaz, hogy csak az utazás elött 1 hónappal lehet kérni az e-visa-t ?

 

tibor200 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 5470

Ha valaki a taxi árakra lenne kíváncsi Goa-n illetve hasonló az egész országban http://www.poipleshadow.com/Taxi/Goa-Airport-Dabolim

.Ezek a valós árak lehet alkudni de nem engednek sokat ,első km 21 Rs a többi 18 Rs.

feketefelho Creative Commons License 2017.10.01 0 0 5469

Köszönöm! Akkor lassan nekünk is el kell indítani a vízum igénylést.

 

Az ingyen SIM kártya úgy tűnik csak valami rövid akció lehetett (ha volt egyáltalán). A médiában megjelent a hír, de az utazók közül senki sem kapott ilyet. Aki rákérdezett, annak azt mondták meg kell venni egyet.

Nekem csak egy adat SIM kellene 1-2 GB-al. No még keresgélek.

Előzmény: Lupus70 (5468)
Lupus70 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 5468

Űrlap kitöltés, fotó+útlevél feltöltés, 50USD utalás. Aztán vársz pár napot(nem pár órát) És küldik a visszaigazoló e-mailt a vízum számával. Ezt kell kinyomtatva magaddal vinni. A "Visa Status" opciónál lehet ellenőrizni hol áll a folyamat. Én most 4. napja várom és csak annyit látok hogy a kérvényt elfogadták. Gondolom indul a szezon. De csak 19-én indulunk, van időnk. Most először visszük szülőket is, had lássanak csodát. Oltásit el szoktuk vinni, de sosem kellett.

Előzmény: feketefelho (5467)
feketefelho Creative Commons License 2017.10.01 0 0 5467

Igen, de ezt is írják a 11-es pontban, hogy:

"e-Visa can be availed for maximum of two times in a calendar year i.e. between January to December."

Vagyis kétszer veheted igénybe évente, így szerintem mindkét esetben ketyeg a 60 napod a belépés után (mondjuk "puding próbája az evés", én meg még egyszer sem próbáltam, csak olvasgatok, november elején utazunk).

Jól értelmeztem a dolgot, hogy az e-vizumnál ki kell tölteni a web-es űrlapot, fel kell tölteni az útlevél másolatát és egy fényképet, majd ha minden OK, pár óra után ki kell nyomtatni az engedélyt. Ezt az indiai reptéren be kell mutatni és utána pecsételik be az útlevélbe a vízumot?

Más papír (igazolvány fénykép, oltási lap, szállásfoglalás, stb. nem szükséges)?

 

Előzmény: Lupus70 (5466)
Lupus70 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 5466

Szerintemtem össz. 60nap.

Ennyit ír: The validity of e-Visa will be 60 days from the date of arrival in India.Double entry is permitted on e-Tourist Visa

A belépésnél az e-visa tényleg lassabb, de egy órán belül meg van.( ebben benne van, hogy érkezéskor követed az e-visa táblát itt sorban állsz/ha sorra kerülsz közlik, hogy rossz sorban állsz/most már rutinosan megkérdezed melyik is a te sorod/ itt újra sorban állsz/ sorra kerülsz hiphop/ itt aztán ismét értetlenül néznek rád, hogy miért oda álltál/te kimért hangon közlöd vele, hogy a kollégája ezt mondta/  ő ezt tudomásul veszi és unottan beüti a vízumot ez útleveledbe/imádom ezt az országot)

Ez Indiában szerintem jó idő. Fehérvári vagyok, így még mindig gyorsabb, mint Pestre rohangálni.

Előzmény: Kenny___ (5462)
mestska Creative Commons License 2017.09.30 0 0 5465

 reptéren adnak egy telefonos SIM kártyát is (50 RSD-vel feltöltve), ha e-visa-t igényeltél.

 

Hát én év elején nem kaptam, cserébe sokkal többet álltam sorba, mint tettem volna azt nem online vízummal.

Előzmény: feketefelho (5463)
feketefelho Creative Commons License 2017.09.30 0 0 5464

RSD helyett INR (nálam úgy látszik még tart a nyár, és az utazási emlékek...).

Előzmény: feketefelho (5463)
feketefelho Creative Commons License 2017.09.30 0 0 5463

Egy évben kétszer igényelhető, az érvényessége 60 nap.

Azt olvastam, a reptéren adnak egy telefonos SIM kártyát is (50 RSD-vel feltöltve), ha e-visa-t igényeltél.

Előzmény: Kenny___ (5462)
Kenny___ Creative Commons License 2017.09.29 0 0 5462

Ossz hatvan nap, vagy 2x60?

Előzmény: Lupus70 (5461)
Lupus70 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 5461

Sziasztok! 2 év után újra igényeltem e-vízumot és meglepődve tapasztaltam, hogy 2x belépésre és 60 napra szól ráadásul utazás előtt 120 nappal lehet igényelni.Nem tudom mióta van így ,de ez így nagyon jónak tűnik. Ja, és az ára változatlanul 50 USD! Irány India!!!

juooiuh Creative Commons License 2017.09.06 -1 0 5460

Köszönjük bandogo47 !!

bandogo47 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 5459

Szia! Mi a Traveller's Inn-ben töltöttünk egy napot. Nem éjszakát, mert este mentünk tovább vonattal Goa-ra, ezért is volt lényeges az állomás közelsége. Hajnalban érkezett a gépünk, a reptérhez legközelebb eső állomásról bevonatoztunk Chhatrapatira, onnan ez gyalog kb. 25 perc volt. Egy kis alvás után városnézés, este 10-kor pedig tovább. Mumbai-ra nekünk pont elég volt ennyi idő. Egyébként a Marine Drive és az India Kapu is innen gyalog elérhető volt. A szállás teljesen normális helyen van, tiszta ágynemű, stb. 1700 Rs volt egy szoba fürdővel kettőnknek, ez Mumbai-ban teljesen elfogadható ár, máshol természetesen nem. Persze találsz azért valamivel olcsóbbakat is, el kell dönteni.

https://www.booking.com/hotel/in/travellers-inn.html?aid=855319&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name

 

Előzmény: juooiuh (5458)
juooiuh Creative Commons License 2017.09.05 0 0 5458

Sziasztok február közepén indulunk Goa-Mumbai túrára. Tudnátok-e segíteni hogy Mumbaiban hol,melyik negyedben érdemes megszállni? Vásárlás, némi éjszakai élet stb.  Köszi a segítségeteket!!!!!

bandogo47 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 5457

Semmi baj, azért érthető minden. Egyébként ha jól olvasom a korábbiakat, tibor200 itt nem kérdezte meg, hogyan kell az E-visa-t megszerezni, hanem egyszerűen megvette azon az oldalon és döbbent. A barátnőjét kellett volna megkérdeznie, ő érdekes módon tudta. Nem is értem, miért nem együtt csinálták, vagy miért nem beszélték meg egymással, de ez nyilván nem tartozik rám. Egyébként nem gondolom, hogy annyira nagyokos lennék, mindössze könnyebb helyzetben vagyok, mivel már nem egy indiai e-visa-t igényeltem korábban. Az ár pedig ott van a 4. pontban a linken (amit már gereblyepörkölt is belinkelt napokkal korábban), Hungary - 50 USD. Abban igazad van, ez valóban nem reális ár, a valós összeg 49,68 USD. Nekem ennyit vontak le a számlámról és ugyanennyit igazoltak vissza az alábbi szerint:

Hello,
You sent a payment of $49.68 USD to State Bank of India
(sbiepay@sbi.co.in)

Azzal viszont nem értek egyet, hogy ha valaki az egész napját az internet előtt tölti és azon éli az életét, 2 kattintás lenne bármi infó. Ehhez ebben az esetben is valamilyen szintű nyelvtudás szükséges. Ne érts félre, ennek a hiánya nem baj, de segítség. Az meg tényleg bátorságra és talpraesettségre vall, ha nyelvtudás nélkül vágsz neki Indiának, részemről le a kalappal. Gondolom egyedül mész, mert ha olyan társakkal, akik tudnak angolul, akkor nem lenne akkora durranás, hogy ezt így leírnád.

 

Előzmény: Ildika1970 (5456)
Ildika1970 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 5456

Ja boccs a helyesírási hibákért, meg a szóismétlésekért, de sietek.

 

Előzmény: Ildika1970 (5455)
Ildika1970 Creative Commons License 2017.09.05 -2 0 5455

Belenéztél nagyokos a linkbe amit feltettél, mert abban sincs feltüntetve a realis ár. Nem kell fikázni másokat egy kérdés lett feltéve amire senki nem válszolt, utolag könnyű okosnak lenni. A számítógép elött ülve könnyű a nagyvilágrol ábrándozni. Ha egész napomat az internett elött tölteném meg azon élném az életem akkor nekem is 2 kattintás lenne bármi infó. De sajnos szorít az idő ezért szeretné az ember azoktol megkérdezni a dolgokat akik végig csinálták azt, nem azok véleményére, okoskodására kiváncsi az ember akik lehet, hogy még inda közelébe sem jártak, és nem arra, hogy hány kattintással lehet megtalálni valamit az internetten. Eddig mindig megtaláltam a vonatomat, de mindig jön egy következő. Ha bosszant, hogy mások kicsit körülményesek, csak arra a kérdésre válaszolj amire időben tudod a választ. Senki sem kiváncsi a véleményedre ha nem válasz a kérdésre. Üdv. .és szép napot. 

Ha még tudnád, hogy úgy vágok neki Indiának, hogy nem beszélek semmi idegennyelvet😁

Előzmény: bandogo47 (5454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!