Keresés

Részletes keresés

babolat Creative Commons License 2016.11.05 0 0 2615

Sziasztok!  Borhűtőt szeretnék vásárolni 12,v 18 palackosat. Van valakinek tapasztalata, tanácsa? Előre is köszönöm a segítséget.

archlinux Creative Commons License 2016.11.04 0 0 2614

Akit érdekelnek a max. 55 cm széles hűtők, rátaláltunk a Sharp B1239M4W / B1239M4S -re is, végül e mellett döntöttünk. (Ma nagyon baráti áron volt a Media Marktban.)

 

A Sharpról nem sokat tudok, de a mindenféle török/kínainál csak jobb. Az előző hozzászólásban linkelt Indesit kompresszorát eléggé lehúzták árukeresőn (hitelesnek tűnő módon), így nem mertünk azt venni.

 

 

Előzmény: archlinux (2612)
ZsuR Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2613

Van hozza manual?  Abban szokott lenni reset key combination.

Előzmény: Törölt nick (2611)
archlinux Creative Commons License 2016.11.02 0 0 2612

Sziasztok, max. 58 cm (de inkább 55-56 cm) szélességben és 178 cm magasságban van olyan alulfagyasztós kombinált hűtő (szabadon álló), ami nem túl gagyi?

 

Főleg noname márkákat találtam eddig (Candy, Beko, Amica, Goddess stb.), ezek közül még a Beko a szimpibb az 5 év garancia miatt.

 

Illetve Liebherrt láttam még, de az túl drága nekem. Összességében van még egy, az Indesit CAA 55, ami eddig a legjobbnak tűnik, csak itt nem nagyon tetszik a hűtő/fagyasztó elosztása (nem kell ekkora fagyasztó a hűtő rovására).

 

Ha van még valami tipp, akkor szívesen fogadom...

 

 

ZsuR Creative Commons License 2016.10.31 0 0 2609

700 literes...

Előzmény: Qkorica (2604)
Kido.Resuri Creative Commons License 2016.10.30 0 0 2608

Sziasztok! Nemrég vásároltunk egy új fagyasztószekrényt. Állítólag 40dB lenne a hangja, de szerintem (nem hitelesített mérővel mérve) hangosabb, illetve ami igazából a nagyobb baj, hogy rezonál, a szomszéd szobában kb. meg lehet őrülni, akkor rezgést visz át. Hol lehet a hiba? Vízszintbe van elvileg rakva.
A készülékházon is kézrátétellel érezni a rezgést. 
Az útmutatóban nem volt szó pl. komresszor szállítás rögzítőről, amit oldani kéne használatba vétel előtt, illetve nem is találtam ilyet. Ha lenne, hol kéne keresnem? Alulról lehet becsavarva valami?
Vagy esetleg gyári hibás lehet, leugrott a kompresszor a belső felfüggesztésről, vagy ilyesmi?
A jövő héten megkérdezem az ügyfélszolgálatot, csak addig is szeretnék kicsit utánajárni, hogy ne én legyek a hülye. 
Köszi!

gergey Creative Commons License 2016.10.30 0 0 2607

Ez az osztrák? Szerinted érdemes ilyen hűtőt venni?

Előzmény: Petya79 (2606)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2606

Secop

Előzmény: gergey (2602)
ZsuR Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2605

...hm... az elozohoz kepest kevesebbet :)).

Előzmény: Qkorica (2604)
Qkorica Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2604

Azért ez egy ipi - cipit sokat fogyaszt.....

Előzmény: ZsuR (2603)
ZsuR Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2603

Mi is most vettunk... meg nem tudom, mennyire erte meg - ket napos - de remelem.  Ritkan veszunk hutogepet... a regi, 24 evvel ezelott vett meg most is mukodik :)) a pinceben.

Amit most valtottunk le - az is mukodott, de volt par hibaja, ami zavart... megjavittatni nem akartam - mert eleg draga a szerviz, es megiscsak ott maradok egy 12-13 eves geppel.

 

Előzmény: Robátkó (2596)
gergey Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2602

Kérlek segítsetek. A Zanussi ZRB36104-ben milyen kompresszor van? Érdemes ilyen típust venni? Válaszotokat köszönöm.

Petya79 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 2601

Az Electrolux csoport égisze alatt készült hűtőszekrényeknél a következő a márkasorrend: AEG, Electrolux, Zanussi. De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a Zanussi rosszabb lenne, mint egy AEG. Az AEG valamelyest igényesebb kivitelű, és jellemzően több a "fícsör". Általában egy-egy típusnak (kivéve a drágább modelleket) mindig van Electrolux, illetve Zanussi 'változata'.
Az AEG S73320KDW0 alternatívája az Electrolux ERF3305AOW, illetve a Zanussi ZRA33103WA és ZRA33104WA.

A Zanussi ZRA33104WA-ban elvileg ugyanaz az Embraco kompresszor csücsül, mint az AEG S73320KDW0-ben. De ugyanaz például az ajtótömítés, a motorvédelem, és egyes burkolatok (csepptálca, fagyasztó talplemez...) is. Az AEG a 'coolmatic' funkciós érintőpanellel, a belső ventilátorral, és a "kilincs" nyitással nyújt többet a Zanussitól, ezt leszámítva más lényegi különbség nincs köztük.

Előzmény: Mike0088 (2599)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 2600

Van itt nálunk a városban egy outlet. Ott például televízióknál nem vontakozik a garancia a pixelhibákra, csíkozódásra, sávosodásra, homályosodásra, foltosodásra. Szóval ha veszel egy 300 ezres tv-t, és az egy hét múlva szépen "bemattul", akkor az outlet részéről le vagy...sajnálva. :-)

Előzmény: MZ/Y (2598)
Mike0088 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 2599

Hali!

Lassan esedékessé a válik az ideiglenesen használt Lehel hűtőnk cseréje. Mi a véleményetek az AEG márkáról?

Valamikor egy neves Német cég volt, most állítólag a Svéd Electrolux csoporthoz tartozik.  Ez a hűtő nagyon tetszik nekem  

113 ezerért adják, és lényegesen nagyobb és energiatakarékosabb mint egy 70 ezer körüli Electrolux vagy Zanussi. Nem beszélve a + funkciókról.

MZ/Y Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2598

Igen, olyan szinten megbízhatunk az outlet-ekben, hogy pl. az LG Mo minden új tv-re 2 év garanciát vállal (jöhet bárhonnan az eu-ból, webshop, szürkeimport, bármi), kivéve az outlet-ek. Biztos csak az outlet szó hangzása nem tetszik nekik, egyébként az ott árult cuccokkal semmi gond. :)

Előzmény: Petya79 (2549)
Robátkó Creative Commons License 2016.10.24 0 0 2596

Én ilyet vettem, picivel mélyebb, de hatalmas belterü, csendes gép. Nagyon megérte. 

 

https://edigital.hu/felulfagyasztos-huto/lg-gtf916nspm-felulfagyasztos-no-frost-hutoszekreny-p351161

Előzmény: Törölt nick (2595)
xtaki Creative Commons License 2016.10.15 0 0 2594

sziasztok!

 

70 centi avagy annal picit szelesebb hutot akarunk venni helykihasznalas miatt. melyseg max 65centi, magassag max 188 centi.

 

ket ilyen hutot talaltam :

 

Sharp SJ-B2357E0IEU

Bosch KGN46AI22

 

a sharp elonyei : inventeres, A++[275 kWh/év],  270e HUF kornyeken

a Bosh-rol nem talaltam infot, hgy inverteres lenne, 205e HUF kornyeken van

 

helykihasznalas szempontjabol is a sharp tunik jobbnak.

orulnek, ha megvelemenyeznetek!

 

elore is kosz!

 

nagymedve1478963 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 2593

Sziasztok  vásároltam egy Indesit LI8 S1W combi hűtőszekrényt és az a gondom vele hogy leálláskor furcsa zakatolás hallatszik , ez normális  vagy ki hivjam a szerelőt ,,,kősszi ,,

Petya79 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 2592

Én biztosan nem vásárolnék ilyen hűtőt, de ez a Te döntésed. Az szinte biztos, hogy nem a hivatalos márkaképviselet adja az 1 éves garit.

Az Electrolux EN3601MOW, vagy Zanussi ZRB34103WA hűtőket nem nézted még?

 

Előzmény: Gyuribá70 (2590)
PentaxMan Creative Commons License 2016.10.13 0 0 2591

Nekem is úgy tűnt, hogy nincs a listában... ezért erre nem kapsz támogatást. A második kérdésem az lett volna, hogy a forgalmazó benne van e az elfogadott forgalmazók listájában? 

 

Ez egy outlet üzlet?

Előzmény: Gyuribá70 (2590)
Gyuribá70 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 2590

Üdvözlet, köszönöm a válaszokat!

 

- PentaxMan:  Igen, bár a listában az S53630CSX2 szerepel, a választott pedig S53630CSW2. A különbség a színben és persze az árban van, nem hinném, hogy ez gond lenne, de rá tudok kérdezni.

- Petya79:  Hát igen, ez az, ami aggaszt, de sajnos egyre több ilyen gép van a piacon és a főleg a jó energiaosztályúak között. Igen, így kb éppen féláron lenne a gép, persze a támogatás felhasználásával. Azt nem tudom, hogy a támogatás felhasználható-e II.osztályú gép beszerzéséhez is? A szabályzatban annyit olvastam, hogy a kereskedő által alkalmazott kedvezményes árból kerül levonásra a támogatás összege. Én sajnos ebben az esetben minőségi gondot és kockázatot érzek a II. osztály mögött, ezért is van csak egy év garancia a gépre, ami nem növelhető plusz pénzért. lehet, hogy ez nem is gyártói garancia, hanem a kereskedő nyújtja.  Esztétikai hibának jobban örülnék, az egyáltalán nem zavarna. persze nem tudni, mi lehet az igazi ok. Azt is hallottam, hogy vannak olyan gépek, amik már egyszer eladásra kerültek, de 72 órás cserében visszaadták valami okból, és így akar az üzlet szabadulni tőlük. Persze az igazi okot sosem fogom megtudni, a gép teljesen új, használatlan benyomást tesz. És több ilyen darab van az üzletben.

 

Petya79 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 2589

"Nem tudom, hogy ez előnyös, vagy inkább hátrányt jelent hosszú távon a megbízhatóság, üzembiztonság és várható élettartam tekintetében."

 

Van előnye, és hátránya is. Nem kell a portalanítással vesződnöd, viszont ha kilyukad, akkor kuka az egész hűtő.

 

Mit jelent az a "nagyon kedvező ár"? Félár?

Előzmény: Gyuribá70 (2587)
PentaxMan Creative Commons License 2016.10.13 0 0 2588

A hűtő szerepel a támogatott hűtők táblázatban? 

Előzmény: Gyuribá70 (2587)
Gyuribá70 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 2587

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Szeretnék tanácsot kérni hűtőgép vásárlásához! Van némi ismeretem hűtő vonalon, de inkább elméleti jellegű és semmilyen gyakorlati, vagy üzemeltetési-javítási tapasztalatom nincs, különösen nem a mai " vedd meg és dobd ki, ha elromlott " jelszavú technika világából.

 Sokat nézegettünk gépeket, a hűtőgépcsere program keretében van lehetőségünk vásárolni. A kiszemelt jószág egy AEG S53630CSW2, A+++ -os, 226/111 literes, alulfagyasztós, mechanikus termosztátos kombi hűtő. Egyszerű de szimpatikus, Low Frost -os, 40dB-es zajszintű, 161 kWh éves fogyasztású, mindenféle hókuszpókusztól mentes gép és a mi igényeinknek teljesen megfelelne. Egy Embraco VEMC7C kompresszora van. Az AEG nekünk szimpatikus, van egy 25 éves nagy fagyasztószekrényünk ettől a gyártótól és mindeddig nagy megelégedésünkre tökéletesen és gazdaságosan működik. Persze tudom, hogy sajnos egy mai gép már messze nem fog annyit elmenni, tervezett és programozott élettartam, új hűtőközegek, stb miatt.

 Amik miatt segítséget kérek a döntéshez, azok a következők:

- A készülék egy kifutó modellnek tűnik, már nemigen van belőle a piacon, persze lehet, hogy ez nem okvetlenül probléma

- A kompresszor 2014 májusi gyártású, de legalább nem kínai

- A kompresszor adattábláján a következő olvasható: Embraco VEMC7C Electronically protected, R600a, 230V 40-150Hz,  Warning: This compressor shall only be used with VCC elctronic inverter by EECON. Ez azt jelentené, hogy ez egy inverteres kompresszor, de invertert nem látok mellette és a műszaki adatok között sincs semmi erre vonatkozóan.

- A hűtő rejtett kondenzátoros, tehát nincs a hátulján a régi ismert fekete rácsos hőcserélő, a belsejében sem látható semmi, csak a síma oldalfalak. Nem tudom, hogy ez előnyös, vagy inkább hátrányt jelent hosszú távon a megbízhatóság, üzembiztonság és várható élettartam tekintetében.

- És most a lényeg: a gép másodosztályú, emiatt kedvezményes az ára. Valami történt a szállítmánnyal, azt nem tudni, hogy  mi, de semmilyen szemmel látható sérülés nincs rajta sehol. Több darab is van belőle, egyiken sem   látni semmit, viszont garancia csak egy év van rájuk és nem is lehet vásárolni hozzájuk plusz időt, mint egyéb gépeknél szokásos. Azt mondják, ha egy év alatt nem jön elő hibája, akkor nincs is ebből a körülményből eredően semmi gondja, a jövőbe meg úgysem látni.

 Összességében nagyon kedvező áron lehetne megszerezni a gépet, egy nagy műszaki áruházlánc egyik üzletében. Több eladó vélemény szerint is jó vétel lenne, persze ki szólja le a lovát, ha el akarja adni?

 Kérdésem tehát, ésszerű dolog lenne megvenni, vagy inkább nézzek másikat?

 A segítő véleményeket előre is köszönöm!

 

drahi Creative Commons License 2016.09.28 0 0 2586

Szia! saját lakásomba szeretném. Fontos,hogy a hűtőtér leolvasztása  automatikus legyen? Mert akkor a LAGAN mellett döntenék,ha az Elekktrolux gyártja,akkor nem lehet benne kínai kompresszor?! Az ára meg 49.900.- elég kedvező.

Előzmény: Petya79 (2583)
PJ Proby Creative Commons License 2016.09.28 0 0 2585

Egy hónap szünet után megjelent a támogatott pályázatok listájának 2. csomagja.

https://hgcs-2016.nfsi.hu/uploads/2_miniszteri_dontes_hgcs16_2016_09_23.pdf

 

Petya79 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 2584

Az említett Electrolux hűtőben elvileg egy osztrák, Secop HKK55AA kompresszor dolgozik. De én is azt mondom, hogy nem az a lényeg, hol gyártják, hanem hogy ki gyártja.

Előzmény: szaki213 (2582)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 2583

Hétvégi házba lesz, vagy hová szeretnél ilyen pici hűtőt vásárolni?

 

Előzmény: drahi (2579)
szaki213 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 2582

Szia!

Az Electrolux-nál is automatikus a hűtőtér leolvasztás. Hogy kínában készül a kompresszora? Valószínűleg. DE! A jó és rossz minőségű dolgok is ott készülnek. Ha ekkora az árkülönbség (közel azonos árat láttam), akkor vedd meg ezt. Egyikkel sem lősz mellé.

Üdv

Előzmény: drahi (2581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!