Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 65
Igen autóval megyünk.
mafikám Creative Commons License 2005.11.27 0 0 64

Igen. 3 db jégkorong meccsre van jegyünk.2006.feb.16.-ra Svéd - Orosz , feb.18.-ra Szlovák - Usa , feb.19.-re Finn - Canada mecceskre . Nem szeretnénk elvesziteni a jegyeket.

Jaj de jó nektek!!!!=)))) Bárcsak én is kint lennék ezeken (is:)! Szerintem ha nem ragaszkodtok mindenképp Torinóhoz, akkor sikerül szállást találni! Autóval mentek?

 

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 63
Igen. 3 db jégkorong meccsre van jegyünk.2006.feb.16.-ra Svéd - Orosz , feb.18.-ra Szlovák - Usa , feb.19.-re Finn - Canada mecceskre . Nem szeretnénk elvesziteni a jegyeket.
Előzmény: mafikám (62)
mafikám Creative Commons License 2005.11.26 0 0 62

Sziasztok! Véletlenül nem tudtok szállást Torinoba? 2006.feb.15-20.-ig. Van jegyünk erre az időpontra. 5 személyre kellene.

Sajnos jelen pillanatban nem tudok szállásról, az enyém sem egyszerű... Szerintem, ha mindenképpen Torinóban akartok szállást, és nincs egy (vastag:) köteg pénzetek, akkor kezdjetek el az ismerősök közt kérdezgetni, hogy nincs-e valaki (ha eddig nem kezdtétek volna el:), aki kint él, vagy tud-e vkit, mert különben elég nehézkes lesz az ügy... Különben meg érdemesebb a Torinó melletti városokat / településeket megcélozni, ott jóval nagyobb az esély...

Jégkorongmeccsekre (is) mentek?=)))

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.26 0 0 61
Sziasztok! Véletlenül nem tudtok szállást Torinoba? 2006.feb.15-20.-ig. Van jegyünk erre az időpontra. 5 személyre kellene.
Előzmény: mafikám (60)
mafikám Creative Commons License 2005.11.26 0 0 60

Köszi a magyarázatot, de ez még mindig nem teljesen iszta nekem...

Na, mindegy, írok a MOB-nak, most úgyis 2 dolog miatt írnék nekik...

Arról nincs valami informácid, hogy melyik sportágban hány versenyző / csapat indul?

"A cápa életben maradni showja" szerintem nekem kimaradt, de ha tud valaki vmi neten fellelhető helyet, ahol ennek a megörökítése látható, azt szívesen venném!=)

 

Előzmény: kezil (59)
kezil Creative Commons License 2005.11.24 0 0 59
A NOB-nak több mint 200 tagországa van. Ebből a 200-ból a nyári olimpiákon kb. 100 tud kiállítani olyan sportolót akinek van esélye 8-ba kerülni. A további 100-ból jó ha 50-nek van komolyabb szintet elérő versenyzője. A szabály azt akarja elérni, hogy a maradék mintegy 50 ország is képviseltesse magát az olimpián. Ezek az országok, így minden féle szint nélkül kaphatnak kvótát vmelyik sportágban, ahol lehetőség van rá. Legtöbb esetben ez atlétika (általábban futó számban), úszás, vagy más egyszerű egyéni sportág. Ennek okán csodálhatuk meg a cápa életben maradni show-ját. :-))

A téli olimpiákon ezek a számok még alacsonyabbak ( természeti adottságok okán).
Előzmény: mafikám (58)
mafikám Creative Commons License 2005.11.24 0 0 58

Amilyen a férgi műkorcsolya itthon szerintem még esélye is lenne :-)

Hát, azért annyira csak nem...

 

Azt a szabályt akarja kihasználni, hogy minden olimpiai tagországnak jár kvóta, komolyabb tudás nélkül is.

Micsoda??? Na, itt most kb. egy világ omlott össze bennem... Azt hittem, hogy már kijutni az Olimpiára hatalmas dicsőség, de akkor ezek szerint nem mindenhonnan...

Előzmény: zinaida (55)
kezil Creative Commons License 2005.11.24 0 0 57
Ő nem magyar színekben indulna, hanem vmilyen afrikai, mint magyar esélye sem lenne. Azt a szabályt akarja kihasználni, hogy minden olimpiai tagországnak jár kvóta, komolyabb tudás nélkül is.
Előzmény: zinaida (55)
zinaida Creative Commons License 2005.11.24 0 0 56
bocs férfi
zinaida Creative Commons License 2005.11.24 0 0 55
Amilyen a férgi műkorcsolya itthon szerintem még esélye is lenne :-)
Előzmény: mafikám (54)
mafikám Creative Commons License 2005.11.23 0 0 54

Rövid pályás gyorskorcsolya

Haha, de még mindig jobb, mintha műkoriban próbálkozna!=))))

Előzmény: kezil (51)
pilcher Creative Commons License 2005.11.23 0 0 53
Épp ma olvastam, hogy 10 kvótánk van. "Legjobbak" kérdés megválaszolására nem vállalkozom.
Előzmény: gyagyuska (52)
gyagyuska Creative Commons License 2005.11.23 0 0 52

Pákó szerintem még azt sem tudta előtte mi az a jég!:) Még Eric az úszó is sokkal jobb volt.Szánalmas volt,amit csinált.De már lemaradt róla,hiszen most voltak a kvalifikációk!Tudja vki,h hány indulónk lehet rövidpályás gyorskorcsolyában?Szerintetek ki jó benne?

kezil Creative Commons License 2005.11.23 0 0 51
Rövid pályás gyorskorcsolya, de még megállni sem tudott a jégen. Az olimpia megcsúfolása lenne. Hozzá képest az "Eric a cápa " gyorsúszó fenomén.
Előzmény: mafikám (50)
mafikám Creative Commons License 2005.11.23 0 0 50

Hallottátok azt,amikor Fekete Pákó bejelentette,h indul az olimpián??

És melyik sportágban / ország színeiben?? Egyébként hozzám csak ("sajnos":)) most jutott el a hír, de valahogy az az érzésem, ez olyan bejelentés lehet, mint amikor Ciccolina, vagy Győzike bejelentette, hogy politikusnak áll...

Előzmény: gyagyuska (47)
Pöri Creative Commons License 2005.11.22 0 0 49
Ők és az amerikaiak nem válogatnak az olimpiára, hanem csak kiválasztabak...
Előzmény: Pöri (48)
Pöri Creative Commons License 2005.11.22 0 0 48
Biztos, hogy Lindholmék indulnak!! Ez 100%. A svéd szövetség alelnöke mondta nekem...
Előzmény: Jyrkki (44)
gyagyuska Creative Commons License 2005.11.22 0 0 47
Hallottátok azt,amikor Fekete Pákó bejelentette,h indul az olimpián??
mafikám Creative Commons License 2005.11.20 0 0 46

"Jyrkki, kik a finnek nagy befutói (vagy legalábbis azok, akik befutók lehetnek:)?" -> ezt természetesen Torinóval kapcsolatban kérdeztem!=)

Előzmény: mafikám (45)
mafikám Creative Commons License 2005.11.20 0 0 45

Na majd 2014 Salzburg;)

Hát, Salzburg tűnik a legesélyesebb befutónak, az tény, de még lehetnek meglepetések... Mondjuk 2007. júliusáig, az eredményhirdetésig van még egy kis idő!=))

 

Jyrkki, kik a finnek nagy befutói (vagy legalábbis azok, akik befutók lehetnek:)?

Előzmény: Jyrkki (44)
Jyrkki Creative Commons License 2005.11.20 0 0 44

Én is mennék... tavasszal már a bal gombon volt az ujjam, hogy jegyet foglaljak a döntőimre, de közbejövés történt. Na majd 2014 Salzburg;)

 

A curling-ben egyébként izgalmas még néhány nemzet válogatója, ez januárban derül ki végleg. Ha Lindholmék nem jutnak ki, azért örülök, ha kijutnak, azért:) És akkor dobogóra. Ehhez kapcsolódik, hogy a sporttörénelem első profi curling csapata a Randy Ferbey-ék által képviselt kanadai férfi team, akik - 99%-os eséllyel - meg próbálják nyerni a férfiak aranyát (skipjük 4x-es világbajnok, a többiek 3, és első ízben ők végeztek címvédést...), de semmi sem biztos, amíg meg nem történik. Nagy seb a kanadai curlingen, hogy 2002-ben a 176-ik extra endes, extra utolsó döntős hammer kő nem sikerült a(z akkori) legnagyobb sztár-skipnek, így ezüst lett, sztem ezen próbálnak most javítani.

Előzmény: frankenland (36)
mafikám Creative Commons License 2005.11.17 0 0 43
Itt is vannak "kinti képek" (többek közt az olimpiai faluról is:): http://www.lapresse.it/toroc/impianti_to_villaggio_en.asp
mafikám Creative Commons License 2005.11.16 0 0 42

Igy már világosabb egy fokkal a dolog, bár egy kicsit furcsállom, hogy igy megy... Mármint az a furcsa, hogy elér egy páros egy jó helyezést a VB-n / Eb-n, és akkor szereznek még valakiknek is indulási jogot... Az oké, hogy a másik páros fiatal, nem rutinosak, stb., de szerintem hatalmas dolog kint lenni az Olimpián, akkor is, ha nagy valószinüséggel "sehol sem" végeznének. A pénzen kivül nem tudom mi állhat még annak a hátterében, hogy nem használják ki minden kvótájukat a szövetségek?!?

Egyébként találtam az olimpiai kvalifikációkról leirásokat a mob honlapján:

http://www.mob.hu/cgi-bin/index.php?file=belso/torino/kvalifikacio.html

 

Előzmény: zinaida (41)
zinaida Creative Commons License 2005.11.16 0 0 41
Tényleg elég bonyolult a pontos okát énsem tudom csupán logikusan ezek az okok.
Bulgáriában és Izraelben is nagyon kevés a jégpálya ezért kevés a korcsolyázó, és a háttér sem adott ahozz, hogy kineveljenek több világszintű párost.
Bulgária van rosszabb helyzetben. Van egy nagyon jó párosuk világbajnoki érmesek: Albena Denkova-Maxim Staviski.
Emelett az ISU honlapján mindössze egy nemzetközileg elismert páros van Ina Demireva Isreton-Georgiev.
Tavaly a moszkvai vbn Denkováék nagyon jól szerepletek ezzel szereztek két kvótát Bulgáriának.
A másik páros visszont még nagyon fiatal juniorok, és a legjobb eredményük junior világbajnoki 27 helyezés.
Én megértem a Bulgár szövetséget elméletíleg mehetnének, de se tapasztalatuk se megfelelő tudása nincs a másik párnak mindössze 16 évesek nagyon fiatalok...
Izraelnek van két nemzetközileg is ismert párosuk: Galit Chait-Sergei Sakhnovski ők tavaly 6. lettek moszkvában illetve Gudina-Beletski páros is emlitésre méltó ők 18 lettek a vb-n.
Hogy miért csak egy párost indítanak ? Valószinűleg ugy gondolják csak a jobbik páros induljon.
Ezzel én nem értek egyett de sok ország gondolja igy. 4 éve a németeknél csak az mehetet az olimpiára aki 8-ban volt az eb-n. Hiába lett volna több hely.
(megjegyzés páros szó alatt mindenhol jégtánc párokat értek)
Előzmény: mafikám (39)
mafikám Creative Commons License 2005.11.16 0 0 40
Tényleg, az insieme-be be tudtál lépni???
Előzmény: frankenland (36)
mafikám Creative Commons License 2005.11.15 0 0 39

Egyszerű, nincs az adott országokban olyan páros akit ugy gondolt volna az adott szövetség, hogy érdemes kiküldeni őket, az olimpiára.

Hú, én itt nagyon nem értek valamit... Én úgy értelmezem azt, amit írtál, ill. amire írtad, hogy a kvalifikációs verseny(ek)en a korisok olyan pozíciót értek el, ami biztosította volna a számukra az olimpiai szereplést, majd kitalálták a Szövetségnél, hogy mégse menjenek ki az Olimpiára, mert nem elég jók, és ez drága multaság lenne nekik, vagy tudom is én mi okból kifolyólag, de így dönötttek?!?

Eddig az élt bennem olimpiai kvalifikáció címszó alatt, hogy először nemzeti szinten folyik a megmérettetés, a legjobb(ak) megy (mennek) ki a nemzetközi verseny(ek)re, és ott dől el ténylegesen, hogy ki lesz ott az Olimpián, és ki nem... 

Valaki világosítson már fel légyszi hogy megy ez a dolog - melyik ország hány kvalifikációt szerez(het), és hogyan?!?

 

En megyek, tudod ;)

Tudom, de az utóbbi időben nem nagyon tűntél fel errefelé (sem:)!=) Nálad van vmi újság, hogy mikor mész, stb.?

 

Ugy latom, nem kapkodjak el a falu epiteset, bar igaz, az atheniak se keszültek el 1-2 dologgal.

Hát igen, bár az egyik olasz önkéntes azt mondta, hogy mindig valahogy az utolsó percben sikerül összehozniuk az olaszoknak a dolgokat!=))

 

Vagy csak a műkorcsolya versenyekre ilyen drága a jegy ?
Szerintem leginkább a műkorinál drágák a jegyek (persze a többi sportágnál sem túl olcsók - legalábbis nekem:), ahogy láttam a legolcsóbb jegy pár sportágnál 20 Eurótól van (persze ez eseménytől is függ:).

 

Előzmény: zinaida (33)
Wác Creative Commons License 2005.11.15 0 0 38
Szerintem mindegyik drága :-(
Előzmény: zinaida (37)
zinaida Creative Commons License 2005.11.15 0 0 37
Igen én is mindehol igy láttom, pedig szerintem baromi rosszul esik a többi korcsolyázonak, hogy küzd készül miközben a sajtó elkönyveli más megy az olimpiára..
Én is kacérkodtam a gondolattal, hogy kimegyek megnézni a műkorcsolya versenyeket de elképesztően drágák a jegyek. Vagy csak a műkorcsolya versenyekre ilyen drága a jegy ?

Előzmény: Wác (35)
frankenland Creative Commons License 2005.11.15 0 0 36
En megyek, tudod ;)
Ugy latom, nem kapkodjak el a falu epiteset, bar igaz, az atheniak se keszültek el 1-2 dologgal. Ezek az ösi nepek :))))))))))))
Előzmény: mafikám (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!