Keresés

Részletes keresés

Petyula Creative Commons License 2008.10.08 0 0 267

Sziasztok !

Jó kérdés, ez éppenséggel engem is érdekelne, tehát csatlakozom az előttem érdeklődőhöz :-)      Üdvözlettel : Péter

Morthy Creative Commons License 2008.10.06 0 0 266
Sziasztok!
Újonc vagyok még itt, és gyorsan lenne is egy kérdésem. Valaki esetleg tudna nekem véleményt mondani a Yamaha YCL-450S és a Yamaha YCL-650-es klarinétokról? Nem tudom eldönteni melyiket vegyem meg, és azért árban nem mindegy...
Előre is köszi
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.03 0 0 265

 

Látom, hogy már elég régi  a kérdés, de írj, ha még aktuális, én tudok szegedi hangszerészt ajánlani.

Előzmény: risingtrot (253)
zara78 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 264

Sziasztok,

 

KÖSZÖNÖM, HOGY VÁLASZOLTATOK!

mikac Creative Commons License 2008.09.08 0 0 263

 

Esetleg a www.windland.hu honlapon , zenebolt menüpontban Balogh József Kontrasztok CD-je. Nem hallottam még, de az ismertető szerint magyar műveket játszik.

Előzmény: zara78 (261)
Macskapecér Creative Commons License 2008.09.08 0 0 262

Vigyél neki Hot Jazz Band meg Little Jazz Band lemezeket. Jó kis New Orleans jazzt játszanak, meg egy csomó régi magyar feldolgozást.

Előzmény: zara78 (261)
zara78 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 261

Sziasztok,

Hamarosan Milánóba utazom egy kedves ismerősömhöz. A hölgy KLARINÉTOZIK nagyon szeretnék neki vinni (lehetőleg magyar vonatkozású) olyan cd-t , cd-ket amin a klarinété a főszerep. (pl. mint Horgas Eszter= fuvola). Aki tud segítsen nekem, hogy mely előadó(k),  játszanak ezen a hangszeren. Ill. hol tudom megvásárolni ezeket a cd-ket. A Klezmert (szerintetek jó ötlet?) nézegettem, de nem sikerült még olyan helyet találni, ahol kapható....

 

Nagyon fontos lenne, elpre is köszönöm

.Ditta. Creative Commons License 2008.07.17 0 0 260
Elküldtem ismét:-))
Előzmény: risingtrot (259)
risingtrot Creative Commons License 2008.07.17 0 0 259
nem kaptam meg :( légyszives küldd el újra! Köszi :)
átmenetileg megoldottam a gondot, de szeptemberben lejár a hangszerem garanciája és utána nem szeretném Bp-re hordani, ha itt is van megbízható ember.

Nektek mennyi időbe telt az A-H váltás megtanulni? sokat kínlódom vele, lassan alakul, pedig igyekszem odafigyelni magamra, és azt is tudom, hogy mi a hibám és igyekszem korrigálni.
.Ditta. Creative Commons License 2008.07.14 0 0 258
Szólj, ha valami oknál fogva nem kaptad volna meg!
Előzmény: .Ditta. (257)
.Ditta. Creative Commons License 2008.07.14 0 0 257
E-mail ment.
Előzmény: risingtrot (255)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 256
Vigántpetenden (Veszprém megye) van egy fafúvósokra specializálódott hangszerész, azt mondják jó munkát végez.
Előzmény: risingtrot (253)
risingtrot Creative Commons License 2008.07.10 0 0 255
Igen, klarinét :) Közben átmenetileg megoldottam a dolgot.
Valamikor összefuthatnánk már, hm? :)
.Ditta. Creative Commons License 2008.07.03 0 0 254
Klarinétjavításról lenne szó? Mert akkor a legjobbat tudom ajánlani!:-)
Előzmény: risingtrot (253)
risingtrot Creative Commons License 2008.07.03 0 0 253
Sziasztok!
Szegeden tudtok-e ajánlani hangszerészt?
Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.19 0 0 252
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne klarinéthoz értőkhöz:
vettem egy használt klarinétot pár éve, nagyon jól szól. Éppen teljes felújításon van. A készítője Thibouville Freres, gy.száma 6354. Francia fa hangszer. Még az áll rajta, hogy M.Masson. Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy ez a hangszer hány éves lehet és mikor gyártották körülbelül? Aki tud segíteni írjon! (magyarjuca@citromail.hu)

Weben csak ezeket találtam róla:

http://www.eldobrghm.com/clarinet/thibouville_freres.htm

http://www.eldobrghm.com/clarinet/
cs.ádám Creative Commons License 2008.05.31 0 0 251
Épp ma "zsebeltünk be" egy kiemelt arany minősítést Show zenekar kategóriában. Egyébként ez a debreceni ifi fúvószk. http://www.deif.hu
Előzmény: cs.ádám (250)
cs.ádám Creative Commons License 2008.05.31 0 0 250
Én fúvószenekarban játszom. Ott szerencsére van B klarinét kotta. Mondjuk nálunk más klarinét nincs is. De duetteztem már oboával, és ott pl rendszeresen N2-dal fentebb kellett transzponálni. Még nem vagyok profi úgyhogy átírtam a kottát.
Ti hány éve fújjátok?
PETYUS Creative Commons License 2008.05.31 0 0 249
Aki szimfonikus zenekarban klarinétozik, annak még olyan fajta transzponálási készségre is szüksége lehet, hogy mindent egy fél hanggal lejjebb nézzen. Gyakori ugyanis az A-klarinétra írt szólam, és van, aki B-klarinéttal kénytelen megoldani.
Előzmény: doan (248)
doan Creative Commons License 2008.05.31 0 0 248

Hát lehet, hogy egy kissé érthetetlenül írtam le, de ez a magyarázata.

Alapjába véve ha zongorával és a többi hangszerrel játszok, nem szoktam átírni a kottát, csak gondolatban. Látom a kottát és egy hanggal feljebb gondolom, de ezt is meg kellett szokni.

Előzmény: PETYUS (247)
PETYUS Creative Commons License 2008.05.31 0 0 247
Amit írsz az jó, csak félreérthető.
Tehát:
A B-klarinét kottájában mindent egy egész hanggal magasabbra kell írni, mint amilyen magasságban kívánjuk, hogy megszólaljon.
Szerintem így kevésbé lehet félreérteni.
Előzmény: doan (246)
doan Creative Commons License 2008.05.31 0 0 246

Amúgy nagyon logikus, a B klarinét esetében a C hang (ami a zongorán D) egy N2 távolságra van feljebb a zongora C hangjától.  Ezért lesz minden egy N2-dal feljebb. Ha megnézed a kvintoszlopot, akkor látod, hogy két kvinttel van elcsúszva, tehát két előjegyzés a különbség. Vagyis a zongorán a C-dúr, B klarinéton D- dúr (két #), G-dúrból(1#) Á-dúr (3#) és így tovább. Lefelé megF-dúrból(1b)  G-dúr (1#), B-dúrból(2b) C-dúr, Esz-dúr(3b) F-dúr(1b) stb.

 

Előzmény: Petyula (241)
mikac Creative Commons License 2008.05.22 0 0 245

 

Sziasztok !

 

Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy filmet, a címe "A Zene Szerelmese" ( A Song Is Born). Egy 1948-ban készült film, véletlenül kapcsoltam rá még korábban és ott is ragadtam a TV előtt. A történet kicsit bugyuta, de tele van remek zenékkel és játszik benne többek között Louis Armstrong és Benny Goodman. Nagyon ajánlom mindenkinek, nekem bejön a hangulata.

cs.ádám Creative Commons License 2008.05.05 0 0 244
Köszi:)
mikac Creative Commons License 2008.05.04 0 0 243

 

Szia !

 

A 69. és 70. hozzászólásban találsz linket klezmer kottákat tartalmazó honlapokra.

 

Előzmény: cs.ádám (242)
cs.ádám Creative Commons License 2008.04.29 0 0 242

Sziasztok!

 

Fúha, nagyon örülök, hogy megtaláltam a másik hobbimmal kapcsolatos topicot. A klarinétozás mellett még Citroën 2cv kacsa fanatikus vagyok :-)

De maradjunk a csuráknál. 18 éves vagyok és 7 éve klarinétozom. Zenesuliban tanulok, szeretem a tanáromat, virtuózan játszik, és ezt tanítja nekem is. Mellette benne vagyok a zenesuli fúvószenekarában és a Debreceni Ifjúsági Fúvószenekarban. Nagyon szeretem a zenekarozást, egyrész a társaság miatt, másrész élvezem a fúvószenét.

Eddig a zenesuliból béreltük a hangszert, de most ballagok, és kapok egy saját hangszert, ami valószínűleg Amati 601-es lesz. Ez egy új típus, francia felújított mechanikával, és a megszokott Amati minőséggel. Teszteltem: nagyon jó, 150 000 forint az ára, vagyis alulról súrolja. A hétvégén próbáltam Buffet - Tosca klarinétot is, le voltam nyűgözve :-) De hát ez már a profik hangszere.

 

Milyen stílusú számokat szerettek fújni? Én a klezmert kezdem mostanában megszeretni, ez a zsidós táncos műfaj. Esetleg valakinek nincs ilyen kottája?

 

Üdv.

Petyula Creative Commons License 2008.04.11 0 0 241

Köszi a segítséget ! Szóval akkor kimondhatjuk,hogy először meg kell állapítani,hogy amit transzponálni akarok,,milyen hangnemben van,majd a két hangnem közötti hangtávolságot kell minden hangjegyre alkalmazni,pl F-dúrból B-dúrba,az F-hangtól számolunk a B-ig (Hes)négy hangot,és értelem szerűen a B-dúr Két b előjegyzés,H-ból B lesz és É-ből Esz hang lesz ! Nos ha ez így van akkor már tudom is....:-)))) Köszönöm mégegyszer : Péter

UI.: ha esetleg nem jól gondolkozok feltétlenűl szóljetok :-) !!! 

Előzmény: PETYUS (240)
PETYUS Creative Commons License 2008.04.11 0 0 240
Ha C dúrból G dúrba transzponálsz, akkor minden hangot vagy egy kvinttel feljebb, vagy egy kvarttal lejjebb kell írni, és egy kereszt előjegyzés lesz (fisz).
C-ből D-be: minden hang egy hellyel feljebb, és 2 kereszt előjegyzés (fisz, cisz).
Ha B klarinétod van, akkor arra lesz szükséged leginkább, hogy mindent egy egész hanggal feljebb írjál, és kettővel több kereszted vagy kevesebb béd lesz.
Előzmény: Petyula (239)
Petyula Creative Commons License 2008.04.11 0 0 239
...lenne még egy kérdésem : ha van egy egyszerű gyakorlat,mondjuk egy gyermekdal részlet,ami C-dúrban van (elöl violinkulcs,meg C , előjegyzés nélkül) hogyan tudom azt a kottát transzponálni,először mondjuk G-dúrba,illetve ha ez kész,akkor D-dúrba ?? Nincsen segédeszközöm,nincs zongora,csak pusztán a kotta,(papír és ceruza) Őszinte leszek:a  tanárnő elmagyarázta rendesen de valahogy már nem emlékszem,hogyan és mit kellett számolgatni,és már olyan ciki,hogy egy csomó dolgot kétszer meg háromszor kell nekem ekmagyaráznia,az én ostoba tök fejem miatt :-(((  ...szóval kérlek Benneteket segítsetek,de ha lehet úgy mint a dedósoknak ...:-))  köszönettel : Péter
Petyula Creative Commons License 2008.04.11 0 0 238

Szervusztok!

Megint kérdezni szeretnék: egy kis mechanikai problémám van a "csővel" :-) Az a gondom,hogy néhány hang váltásnál,egy-egy kicsi párna egy pillanatra leragad,illetve a billentyű felengedésénél egy picit késve nyit ki. Ennek persze ilyenkor furcsa fals hang a következménye,még ha csak egy pillanatra is . Nem tudtok valami megoldást erre,esetleg ezeket a kicsi párnácskákat be szokták kenni valamivel,hogy rendesen zárjanak,de ne ragadjanak le még rövid időre se...??? 

Amennyire meg tudtam vizsgálni,szerintem a rugók rendben vannak ! Köszönettel : Péter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!