Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 392
Mádl úr meg nézze már meg kiket tüntet ki mert véletlenül arra keveredik az országház takarítónője még annak is átad egy Kossuth-díjat tévedésből...
vagy az űrhajós Anettkának.
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 391

"Viszont nem itélem el a művészt, mert olyat alkotott, ami nem egyezik meg az izlsévilágommal."

Ha alkotásról lenne szó, magam is egyetértenék veled, viszont ebben az esetben erről szó sincs.

Egy olyan attitűd miatt kritizálom Gálvölgyit és egyébként az egész heti hetest, ami játszva kivédhető lett volna részükről, ha eleve kimondják, miről fog ez az egész szólni.

A Kossuth díjról csak annyit:

Gálvölgyinél érdemtelenebbek is kaptak már Kossuthot, de valahol nem véletlen, hogy Gálvölgyié itt a fórumon ekkora port vert fel.

Kocsis Zoltán is eleget beszélt már politikai hitvallásáról, mégse fáj se a jobb, sem a baloldalnak az ő második Kossuthja.

Előzmény: Amart (388)
kompassz Creative Commons License 2005.03.18 0 0 389

hát egyesk nagyon merészek:

egy lapon említik Gálvölgyit lés Latinovitsot. hogy mik vannak!

(persze az sem kutya, amikor valaki bírálgatni kezdi L-t, pláne amikor csak hallott róla.)

Amart Creative Commons License 2005.03.18 0 0 388

Neked teccik, nekem meg nem.

Ez egy általánosan megfogalmazható igazság. A müvészet olyan, hogy vagy tetszik valami vagy nem. Viszont nem itélem el a művészt, mert olyat alkotott, ami nem egyezik meg az izlsévilágommal.

Gálvölgyire térve szerintem megérdemli a Kossuth díjat. Ha jól tudom a '60-as években tünt fel és műfajában mindig a toppon volt. Amiért jelenleg olyan müsorokban is résztvesz, amely egyeseknek nem tetszik még nem jelenti azt, hogy nem nagy művész. Megérdemelte a Kossuth díjat és az vesse rá az első követ, aki a műfajában többet alkotott mint Ő és nem ismeri el Gálvölgyi János érdemeit.

Előzmény: lenndélen (384)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 387

Ps.:

Tényleg ezt nevezik mórikálásnak?

Előzmény: lenndélen (386)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 386

Mórikálás az élet sója!

A lényeg, hogy legyen apropója.

Az enyém bizony kiváló helyen lett elsütve.

Múltkorjában, amikor nem szándékos helyesírási hibát vétettem, fél napig kergettem az összes érintettet, hogy mindegyiktől bocsánatot kérjek, úgyhogy megkérnélek, inkább a mondanivalómra figyelj, a gondolataim elrendezését meg bízd rám!

Előzmény: Törölt nick (385)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 384

Annak, amit mondok, az a valóságalapja, hogy egy pár heti hetest már én is végig néztem.

Vannak jó poénok, vannak olcsók, aztán vannak azok, amelyiknél felteszik a stúdióban a "tapsolni" stb. táblát.

Nem kell ennyire álértetlenkedni, nagyon jól tudod, hogy a tv-műsorokat tv-nézőknek csinálják.

És nagyon jól eladható a legrosszabb poén is egy kis támogatással.

Soha nem állítottam Gálvölgyiről, hogy tehetségtelen, az egész topicban végig a heti hetes-beli viselkedéséért kritizáltam.

Most micsinyájak?

Neked teccik, nekem meg nem.

Előzmény: Törölt nick (381)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 382

"Nyalógépeket igazából a jobboldalon találhatsz."

Ez annyira lényegretörő és cáfolhatatlan, hogy szinte bekeretezésért kiált!

Csak hogy mindig szem előtt legyen, mikor az árokásó, másokat megbélyegző és általánosító jobboldalról beszélsz.

Előzmény: figyelő (379)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 380
Pedig Latinovitsé és Dayka Margité is.
Előzmény: Törölt nick (367)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 379

Nyalógépeket igazából a jobboldalon találhatsz. Ugyanazokat, akik az ellenfélről beszélve - hozzád hasonlóan - kizárólag ocsmány módon tudnak megnyilvánulni. 

De azért szórakoztató az itt hörgő horda!

Előzmény: st.mirror (376)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 378
Majd mingyá azt írja valaki, hogy bizonyítsd be!
Előzmény: st.mirror (376)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 377
A fene sem akar egy komoly országban élni, de különben értem, mire gondolsz.
Előzmény: Törölt nick (373)
st.mirror Creative Commons License 2005.03.18 0 0 376

"Metaforáid bravúrosak, de még mindig nem mondtál semmi konkrétumot."

Gálvölgyi nyalógép.

Ez egy konkrétum.

Előzmény: Törölt nick (364)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 375
Na majd egyszer figyeld meg azokat a spontán poénokat Gálvölgyitől, mikor hatalmas tapsot kap, csak érdekes módon röhögni felejtenek el a nézőtéren ülők.
Előzmény: Törölt nick (372)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 373
Ez az egész nem lehet igaz..ha a Nagy Átverés showban Jáksó Mádl-nak öltözve átadott volna Gálvölgyinek egy Kossuth-díjat és utána egy üveg pezsgő mellett jót nevetnek ezen az rendben,de,hogy Gálvölgyi komolyan kapjon Kossuth-díjat mint a legnagyobb magyar színészek ez egy vicc,ilyen egy komoly országban nem történhetne meg.
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 371

Nem veszem zokon.

Minden azon múlik, hogy ki humorizál, kinek a rovására, és főleg hogyan?

Már ebben a topicban is leírtam, hogy mennyire értékeltem Kern humorát ugyanebben a műsorban, vagy hogy milyen jókat szoktam derülni Bajor ökörségein.

Gálvölgyi nekem itt, Hangsúlyozom, itt, csalódás volt, viszont ölég vaskosan.

Előzmény: Törölt nick (369)
spooler Creative Commons License 2005.03.18 0 0 370
Csak simán linkeld be a www.szanalmas.hu-ra...
Előzmény: Törölt nick (361)
Állam polgár nő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 368

Ő a meg nem értett művész.

Aki nem érti az  tehet egy szívességet. Ez amolyan gálvölgyis hozzáállás, szélárnyékban vagánykodás, kaján vigyorkodás egy balszélről felkapott zsenitől...

Én már régen nem nevetek rajta, mint színész meg ne nevettessen...

Előzmény: lenndélen (354)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 366

Végre valamiben egyetérthetek Farkasházyval.

Ha a többség röhög a kisebbségen, az mindig visszatetsző és gusztustalan, még ha a többség jól szórakozik is.

Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 364
Metaforáid bravúrosak, de még mindig nem mondtál semmi konkrétumot.
Előzmény: st.mirror (352)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 363

Orbán-féle típus a nyalógép. Hol Kis Jánosnak, hol Antallnak, hol Torgyánnak, újabban Hornnak, Pozsgaynak stb., ahogy az élet parancsolja.

Itt azért tisztáznám a helyedben , ki nyal és kinek.

Antall-t ezen a listán egyébként sem értem.

Előzmény: Törölt nick (357)
figyelő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 362
Szindbád!!!
Előzmény: Törölt nick (332)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 360

"a "túlzásba vitt hízelgés" teljesen szubjektív, ezért értelmezhetetlen kategória."

Egyáltalán nem értelmezhetetlen.Elég, ha megnézed Gálvölgyit a heti hetesben.

lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 359
Van, akinek több felesége van?
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 358

Szükségtelennek tartom Gyurcsányra kihegyezni a dolgot.

Balra nyal, oszt pássz!

lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 356

Körülbelül úgy néz ki a kormánypárti humor, és kb. olyan etikus, mint ha annak idején mondjuk egy autodafé alkalmával az udvari bohóc arra hívta volna föl a figyelmet, hogy az elítélt milyen mulatságosan rángatódzik.

Egyszóval köpedelem.

Előzmény: lenndélen (354)
st.mirror Creative Commons License 2005.03.18 0 0 355
Ezért a politikai meggyőződése és seggnyalása miatt Kossuth díjat adni több miny szégyen, miközben művészi munkássága a bányabéka segge alatti.
Előzmény: Törölt nick (353)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 354

Márpedig a humor akkor következetes, ha ellenzéki, és a hatalom bakijait figurázza ki, lévén, hogy a klasszikus esetben nincs is más módja, hogy az emberek figyelmét ezekre a tévedésekre ráirányítsa.

Mivel a tényleges (tehát gazdasági és média) hatalom nagyobb része az Orbán kormány idején is a baloldal kezében volt, Gálvölgyi esetében egy következetes seggnyalót ismerhettünk meg.

Előzmény: Törölt nick (353)
st.mirror Creative Commons License 2005.03.18 0 0 352
pl. A Heti Hetes legutóbbi adásában a Nyalóművész oly hevességgel nyalt Gyuircsánynak Verebes megjegyzései kapcsán, hogy észre sem vette, hogy a hátsó már tükörsima és nem jutott nyelvhely Farkasházy számára, pedig az is erőskődött, hogy a segg közelébe legyen.
Előzmény: Törölt nick (348)
lenndélen Creative Commons License 2005.03.18 0 0 351

A túlzásba vitt hízelgés, dörgölődzés is nyalás.

Ez olyanok közt is előfordul, akik szeretik egymást.

Én pl. a feleségemnek szoktam nyalizni, ha pl. nem volt palacsinta betervezve, de szeretnék.

Ilyenkor elvtelenül hízelgek, sőt néha még el is mosogatok.

Előzmény: Törölt nick (350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!