Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2829

Akkor kicsit bovebb lere eresztve, a teljes setat, ami szetszedheto lenne 2 rovidebbre is, igy csinalnam:

Kezdes reggel a Shamian szigeten, majd utana az "ovaros". Ne szamits Lijiang vagy Pingyao jellegu ovarosra, regi kinai epuletek, XX. szazadiak es modernek kevereke, de valtozatos,hangulatos, es nem "hamis"!

Shamianbol a kis utcakon kis kajaldak, boltocskak es hagyomanyos gyogyszereket, teknosoket, skorpiokat arulo utcai piacok egyvelegen at setaljatok a Shangxiajiu setalo-/bevasarloutcaig. Az modern, de meger egy setat, olcso cucokkal, jopofa szobrokkal es par jo utcai kajaldaval. Innen nagyjabol a Huaisheng mecseten es a 6 Banyanfa templomon at setaljatok tovabb a Sun Yat Sen emlekcsarnok fele. Ha mar eleg, itt vaghatjatok felbe a setat.

Ha nem, akkor setaljatok be az emlekcsarnok parkjaba, majd mogotte ki es fel a Yuexiu parkba. Az eleg hegyes, jokora park, ott celozzatok meg a Zhenhai tornyot. Abban van egy muzeum,de en benne nem jartam soha, amugy kivulrol is erdekes. Ki a parkbol a nyugati oldalan es be a Nyugati Han Dinasztia muzeumba, ami modern es erdekes, egy gazdag kiralyi temetkezesi hely kincseire fokuszalva. Innen irany az Orchideakert, ami nevevel ellentetben nem csak orchideakert hanem egy nagyon hangulatos hagyomanyos del-kinai kert zegzugos osvenyekkel, tavacskakkal, teahazakkal. A bejarata meletti utca muszlim zarandokhelyhez is vezet, itt ujgurok arulnak prima kozep-azsiai lapos kenyeret, kebabot. A fout es a kis utca sarkan levo boltban pedig szuper ujgur dios sutemenyekre is bukkantunk. Erdemes bekukkantani a kert melletti mecestbe is, bar turistaknak bejarat asszem az eszaki oldalarol vann csak.

Ezzel a hosszu 1 vagy 2 napos setavl szerintem latjatok Kanton tortenelmi latnivaloinak javat, csak a Chen Clan  Ancestral Hall maradt ki, oda konnyu elugrani metroval.

A modern varos java, szerintem, a tartomanyi muzeum es a kozeli park amin mi nappal setaltunk vegig, akkor is gyonyoru. Innen atsetaltunk a Haixinsha szigetre is, onnan jo ralatas van a Kanton toronyra. Utana irany maga a torony, onnan pedig nagyon ajanlanek egy utazast az uj villamoson vegig a folyoparton majd kicsit beljebb a Wanshengwei vegallomasaig, ahonnan metroval visszamehettek ahova akartok.

Előzmény: debramorgan (2827)
debramorgan Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2828

Köszönöm a kb. a sok okosságot!

Pont ez a bajom, hogy a 2-es és 3-mas metró között nem találtam átjárást, csak a 8-as vonalat. Így eredetileg a 3-mas vonalnál a Keleti-pályaudvar környékén néztem szállást, aztán rájöttem, hogy az nem lesz jó, mert a látnivalók nem ott vannak... Az új favoritom a sárga (1-es?) metró vonala lett, különösen a 2-es vonal és a folyó által határolt négyszög, vagy annak a túloldala (Beijing Road). Ott biztos jókat lehet sétálni éjjel-nappal. Nagyjából egybevág azokkal a látnivalókkal is, amiket ti ajánlottatok.

Kajás piacként olyan helyre gondolok, ahol olcsón lehet sok helyi érdekességet kóstolni. Nem nyers alapanyagokra hanem sült vagy főtt ételekre gondolok. Street food és nem éttermi vonalon. Olyan utca/piac, ahol egymás mellett vannak kis bódék, vagy asztalkák, és egy-egyféle ételre specializálódva árusítanak. Mint egy food court, csak az utcán. Ilyen jellegű éjszakai piac létezik Kantonban? De nem a turista csapda vonal lenne az érdekes... :D (lásd: Peking Ghost Street)

Előzmény: kb. (2824)
debramorgan Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2827

Megnézegettem, köszönöm. Az Orchidea kert nekem is nagyon tetszik, úgyhogy azt felvettem a látnivalók listájára. A torony tényleg elég drága, meg az a baj ezekkel a "tájat uraló tornyokkal", hogy ha az ember lánya onnan fényképez, akkor hiányzik a képről. De kb. ötletei a torony kiváltására nagyon tetszettek, úgyhogy alakul ez... :)

Előzmény: W.L. (2823)
kb. Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2826

A CTrip elég jó ügyfélszolgálattal rendelkezik, több mint tíz éve használom, ezalatt volt már olyan eset amikor nem írtak jóvá valamit ami szerintem az ő hibájuk volt, de általában kifejezetten korrektek. Gyakorlatilag majdnem ugyanaz elérhető náluk az angol felületen is mint a kínain, a telefonos ügyfélszolgálat is kompetens angolul, a Qunar esetében ebben nem vagyok biztos (a honlapjukon van angol rész, de csak repjegyre, náluk a szállás, vonatjegy, stb. csak kínaiul, így az utazók többségének már ezért is kiesik szerintem).  A China Lighlights-ot soha nem használtam, ők a kínaiul nem beszélő külföldiekre specializálódtak, abban nyilván jók, de nyilván megkérik az árát ennek a plusz szolgáltatásnak.

Előzmény: Robykee (2819)
kb. Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2825

Közben látom mikor jöttök, addig már nem adják át a 7-es metrót. 

Előzmény: kb. (2824)
kb. Creative Commons License 2016.07.16 0 0 2824

Ha Guilinból jöttök Kantonba vonattal, akkor nagy valószínűséggel a déli pályaudvarra érkeztek (van 4 vonat a központira is, de a többi mind a délibe jön), amihez közel van a Chimelong, szóval ha későn érkeztek és aznapra már nem terveztek mást, akkor érdemes a Chimelong közelében aludni és másnap reggel ott kezdeni. Mikor jöttök? Sajnos a Déli és a Chimelongot összekötő metró átadása nagyon csúszik, így addig erre a szakaszra busz vagy taxi marad, mert a déli a 2-es vége, a Chimelong a 3-ason van és elég nagy kerülő lenne körbemenni. A másik két éjszakára viszont így is érdemes a belvárosban szállást keresni. Hogy Shamian, felette óváros, vagy a modern rész, az érdeklődési kör függő elsősorban szerintem, de mindenképp érdemes egy metró közeli szállást nézni.
Ahogy W.L. is megjegyezte, a történelmi látnivalók nem igazán változtak, így arra jó a Kanton Kalauz. A Canton Toweren kívül nincs olyan torony ahova turisták belépővel felmehetnek, de ha a belépő árát inkább egy-két koktélra költitek, akkor javaslom a Park Hyatt nemrég megnyílt, félig nyitott tetőtéri bárjába felmenni (https://www.instagram.com/p/BAUONWurOay/ elég jól látszik a város, persze este érdemes felmenni, a sima Hyatt is párszáz méter onnan, ne keverjétek össze). Mellette van az IFC torony is, oda fel tudtok liftezni (előbb a Four Season recepció szintig, majd tovább a legfelső szintre, ha valaki kérdezné, a bárba mentek itt is) és körülnézni, de ott csak üvegfalon át látszik a város (viszont a WC-ből is elég jó a kilátás). A tartományi múzeum (ha minden igaz, még most is az első pár ezer főnek ingyenes a belépés és mellette a Huacheng Square nevű központ park (aminek a másik oldalán van az IFC és a Hyatt is) elég látványos, a park szintén este az igazi a fények miatt. Ha bírjátok a gyaloglást, akkor az innen egy metrómegállóra lévő Liede bridge közepéről is elég szép a modern városrész, ezt akár a folyó mellett is le lehet gyalogolni. A másik estére a hajókázást én is csak ajánlani tudom. 
Szintén csak csatlakozni tudok az óvárosi sétához, Shamiantől egész fel a Lychee Bay parkig, ha bírjátok. Pár éve a park előtti egyik utcát felásták és egy csatorna létesült a helyén, a park melletti taoista templomot (Renwei), de leginkább az útközben található sok zegzugot ajánlom. 
Mire gondolsz mint kajás piac?

Előzmény: debramorgan (2822)
W.L. Creative Commons License 2016.07.15 0 0 2823

Szamos latnivalo van, es a tortenelmiek nem igazan valtoznak, tehat kb utikalauza hasznalhato azokra.

Szallasnak szerintem a Shamian-sziget a leghangulatosabb hely, az onmagaban latnivalo is, es onnan tobb latnivalo elerheto fel- vagy egynapos setara felfuzve.

Egyik kedvenc helyem a varosban az Orchideakert, ennek szomszedsagaban is van tovabbi 3 tovabbi jo latnivalo (egy masik park, 1 mecset es egy muzeum). Ez akar lehet egy egesznapos seta Shamiantol.

Az esti hajokazas tenyleg jo, a toronyba felmenest en dragalltam. Viszont szemben vele a folyo tulpartjan a tartomanyi muzeum nagyon jo, es nekem nagyon tetszett onnan a parkositott setany a modern epuletcsodak kozt eszaki iranyban.

Előzmény: debramorgan (2822)
debramorgan Creative Commons License 2016.07.15 0 0 2822

kb. itt vagy? Már Kantonnál tartunk, és igazán jól jönnének a tapasztalataid. :)
Ha jól rémlik, W.L. te is nemrég voltál...

Szóval 2 egész napunk, valamint egy esténk és egy délelőttünk lesz Kantonban, ami nem sok. Vonattal érkezünk Guilinból és vonattal mennénk tovább Hongkongba. Egy biztos: nagyon sokat szeretnénk enni :D, és valamelyik toronyba is felmennénk. W.L. írtál a hajókázásról, az sem rossz egy esti programnak... És a Chimelongba tuti megyünk. Mindezekhez hol érdemes megszállni? Hol vannak a legismertebben kívül még kajás piacok, vagy utcák? Van valami olyan hely, amit mindenképpen látni kell?

A kantoni kiadványt anno olvastam, de azóta eltelt már pár év, és az kínai léptékkel.... ;)

wanbo Creative Commons License 2016.07.05 0 0 2821

Ami lemaradt, hogy a ctrip elérhető, én anno telefonon beszéltem velük, válaszoltak. 

wanbo Creative Commons License 2016.07.05 0 0 2820

Hali! 

Én jobban szeretem a qunar.com-ot. Árban általában jelentéktelen a különbség, viszont Ctrip-nél nekem volt már olyan, hogy valamiért nem engedett kínai kártyával fizetni, míg a qunar-on pillanatok alatt ki tudtam fizetni és a visszaigazolás is kb. 3 percen belül megjött, így azóta én ezt használom. 

Robykee Creative Commons License 2016.07.05 0 0 2819

Ctrip-pel és belföldi repjegy foglalással kapcsolatos kérdésem lenne. Azt láttam, hogy többen is foglaltatok velük, de arra lennék kíváncsi, hogy volt-e rossz tapasztalat, volt-e szükség foglalás módosításra, törlésre, került-e visszautalásra pénz, egyáltalán működik-e a kommunikáció a céggel? Egyelőre egy foglalás fut, amiről a paypal visszaigazolásán kívül más értesítés nem jött, viszont utólag olvasgatva a reviewkat, találtam egy-két ijesztő sztorit. Az egyik mondjuk pont arról szól, hogy semmi visszaigazolás nem jött a foglalásról, ezért az emberünk befoglalta máshol is, majd 3 nappal később lereagálta a ctrp is, így 2 jegye lett az illetőnek, a törlést és refundot pedig nem tudta elintézni. Én egyelőre várok, de ezzel párhuzamosan a China Highlights-szal is intézek dolgokat, ahol mindent rögtön (munkaidőn belül) lereagálnak, egy egyszerű-mezei érdeklődő emailtől kezdve is, sőt előre szól az ügyintéző, hogy szabadságon lesz 3 napig és ne izguljak, ha nem válaszol. Szóval nagy a kontraszt így elsőre.

debramorgan Creative Commons License 2016.07.03 0 0 2818

Ti hogyan osztanátok fel 13 napot az alábbi települések között?

Túl kevés idő maradt túl sok mindenre, muszáj szűrni, és lehúzogatni, de ezek érdekelnének leginkább. Talán Dali az, amit leginkább el tudnék engedni ezek közül

- Lijiang (a Jangce U-kanyar, Jade Dragon Snow Mountain, Baishu River, Tiger Leaping Gorge)

- Dali,

- Kunming (Kőerdő és rizsföldek)

- Guilin (hajókázás a Li folyón, rizsföldek, danxia formák - ha jut idő)

- Kanton (1 nap a Chimelong Wildlife Parkban)

Néhány fontos infó:

- nem tudok biciklizni, így ez sajnos kiesik, mint opció. (Nem, már nem fogok megtanulni indulásig.)

- a 13 nap kellős közepére (5-6-7. napjára) esik az Őszközép ünnep

- repülő max. Kunming és Gulin között jöhet szóba, a több vonatozás lenne

A Peking- Datong- Pingyao - Zhangjiajie - Chengdu (Dujiangyan, Emei Shan, Leshan) vonalon már túl leszünk, és utána még 6 nap Hongkong vár ránk.

pannn Creative Commons License 2016.06.14 0 0 2817

A vonatok megbízhatóak, szerintem arra alapozhatsz.

Előzmény: dt. (2816)
dt. Creative Commons License 2016.06.14 0 0 2816

Sziasztok,

szeptember közepén-végén mennék Pekingbe kb. egy hétre, közben megnézném Datongot is. Azt olvastam a neten, hogy a vasútállomáson be lehet jelentkezni egynapos csoportos túrára (függő kolostor, barlang templom, esteleg fapagoda). Van ezzel tapasztalata valakinek?

Éjszakai vonattal oda, napközben nézelődés, éjszakai vonattal vagy reggeli busszal vissza Pekingbe. Reális ez a terv? Mennyire megbízhatóan járnak a vonatok, buszok?

Előre is köszi a tippeket!

TR FX Creative Commons License 2016.06.01 0 0 2815

Helló, nagyon köszi az infót (elkeserítő és ijesztő) és a szuper beszámolót! :-)

Előzmény: Obnoxiousman (2814)
Obnoxiousman Creative Commons License 2016.05.30 0 0 2814

Hali! Mi voltunk, ide le is írtam, hogy mi történt. Azóta hallottam olyat, akit viszont nem engedtek ki. Pekingben van 72 órás vízumos sor, ha oda kijutsz, már nagy gond nem lehet.

Előzmény: TR FX (2811)
peterpal15 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 2813

sziasztok .Tajvanon járt már valaki mostanában? valahol azt írják nem kell vízum,valahol,meg ,hogy kell. Tudna valaki infót erről? köszi

debramorgan Creative Commons License 2016.05.29 0 0 2812

Most épp Hongkongot tervezzük... ha tudtok ajánlani jó szállást, akkor ne fogjátok vissza magatokat! Mivel 6 éjszakánk lesz, nem mindegy, hogy milyen a szállás, és ez lesz az utolsó állomásunk a 36 nap után, szóval a pakolás miatt is kell a nagyobb hely, a kis 7nm-es szobák nem jöhetnek szóba. Érdekelne az is, hogy Kowloon jobb szállás szempontjából vagy Hong Kong szigete? Előbbinél a Yau Ma Tei környékét néztem ki, utóbbinál pedig a Wan Chai-t.  

TR FX Creative Commons License 2016.05.27 0 0 2811

Sziasztok,

A korábbi hozzászólásokban láttam, hogy már többen érdeklődtek a 72h-s tranzitvízummal kapcsolatban.

Esetleg van valaki aki azóta már meg is járta vele Kínát?

PEK-be utaznánk így, a Kínai követtség honlapján teljesen világosan le vannak írva a feltételek, de arról nem sok  infót találtam, hogy milyen formában lehet igényelni. (Vagy ha úgy vesszük túl sokat is, mert volt már szó előre igénylésről a légitársaságon keresztül, check-inkor igénylésről a légitársaságon keresztül, on-arrival igénylésről és ezek különböző kombinációiról..)

Előre is köszi bármilyen tippet!

debramorgan Creative Commons License 2016.05.05 0 0 2810

Repjegy megvéve, már csak 112-őt kell aludni! :))))

debramorgan Creative Commons License 2016.04.21 0 0 2809

Jogos-jogos, a 10 torony ami új, utána valószínűleg tényleg jön az eredeti falszakasz. Vagy a sok lelkes kőműves bácsi, aki a további szakaszt restaurálja. Ami mondjuk nem mindegy. :-D Majd ezt is jól megguglizom, hogy néz ki a keleti irányú vége. Fegyveres őr gondolom nem áll ott... :-) De alapvetően szabálytisztelő ember vagyok, ha valami le van zárva, azt tiszteletben tartom akkor is, ha nem tetszik. 

Ez a városka meg alig 1-2 éves, úgyhogy lázba nem hozott, de az ésszerűségi okokat elfogadom, és mindenképpen elgondolkodtatónak tartom az ott alvást. A kombinált belépő meg 175 a 40 helyett, ami egy ekkora útba simán beleférő puffer, csak aztán sok ilyen kis tételből jön a durva elszállás...

Előzmény: W.L. (2808)
W.L. Creative Commons License 2016.04.21 0 0 2808

Szerintem nemcsak 10 torony van Simatainal, hanem annyit restauraltak is nyitottak meg hivatalosan, utanuk jonne a restauralatlan, eredeti szakasz, mint Mutianyunal.

Mindenesetre a fal alakja es elheyezkedese szerintem itt eleg egyedi, kulonlegesebb, mint mashol.

Az is jol hangzik, hogy korlatozzak a latogatok szamat.

Ha viszont kotelezo melle a vizivaros belepojet is megvenni, az mar kevesbe.

Csak megjegyzem, hogy mikor en jartam Simatainal, emlekeim szerijt nem volt ott semmifele vizivaros.

Nem is illik az ottani hegyes, bozotos eszak-kinai tajba.

Na de hat ugye ez Kina, jo penzert barmit hamisitanak! :D

Előzmény: debramorgan (2807)
debramorgan Creative Commons License 2016.04.20 0 0 2807

Köszi W.L. a közvetítést!

Köszönöm kb, lesz mit böngésznem a hétvégén!

Részemről abszolút nem kipipálásról szól a Nagy Fal, nyilván ha arról szólna, nem töltöttem volna csak azzal napokat, hogy jól összekavarjam magam, és végül még mindig ne tudjam eldönteni, hogy Mutianyu + Ox Horn, vagy Jinshanling, vagy Huanghuacheng legyen. De még van 4 hónapom... :) Egyébként a bizonytalanság, az, hogy csak 10 torony van, hogy Jinshanling felé nincs átjárás, hogy megszűnt a zipline mind-mind Simatai ellen szólt, így átmenetileg le is került a listámról.

Mivel eredetileg Simatai volt a terv, ezen a vízi városon gondolkodtam, hogy érdekes lehet, de aztán nem különösebben fogott meg... elég kis steril még így pár hónaposan. :D Amit írsz, abban egyébként bőven van logika, hogy egyet érdemes lehet ott aludni, de talán nem akkor, ha 3, max. 4 esténk lesz Pekingben. Mindenesetre elolvasom, amiket belinkeltél, aztán meglátom.

Amúgy ezt a travelchinaguide oldalt nézegetem leginkább és chinahighlights-ot, mellé az LP könyvet, de ugye abban pl. Simatai most nem is szerepel, úgyhogy ennyire megbízhatóak az olvasott infók...

Előzmény: W.L. (2802)
debramorgan Creative Commons License 2016.04.20 0 0 2806

Persze, írjál nyugodtan a debramorgan@freemail.hu címre.

Előzmény: endrun (2805)
endrun Creative Commons License 2016.04.18 -1 0 2805

Szia bocsi az OFF-ért májusban megyünk Thaiföldre és pár napra Chaing Mai-ba is látom at ottani fórumon, hogy 2013-ban jártál ott. Kérdezhetek róla e-mailben

köszi endrun

Előzmény: debramorgan (2800)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2016.04.18 0 0 2804

A kép lemaradt:

gereblyepörkölt Creative Commons License 2016.04.18 0 0 2803

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy nem kínai állampolgárok mennyire járhatnak szabadon a Manzhouli-nál lévő Nemzet Kapuja (Nation's Gate) környékén. Kicsit ellentmondásos infókat találtam arról, hogy a csatolt képen is látható ellenőrző ponton milyen nemzetiségűek juthatnak át, mellyel így egészen közel lehet kerülni az orosz határhoz illetve a kínai oldalon lévő kapuban kialakított kilátóhoz. Köszönöm előre is a választ!

W.L. Creative Commons License 2016.04.14 0 0 2802

Apropo, kbalazs kuldte ezt nekem emailben:

Jópár napja nem tudok hozzászólni a fórumhoz, hiába változtatok böngészőt, stb., most aktuálisan ezt küldtem volna:

Az elmúlt 5 évben csak egyszer voltam a Nagy Falnál, de mivel ekkora a bizonytalanság a fórumban Simatai körül, utánanéztem mi a helyzet (elég volt hozzá rákeresni a neten: nem meglepő módon kínaiul és angolul is rengeteg infó van).

Lehet újra menni Simataira, de felhúztak mellé egy vízivárost Gubei Water Town néven. Ha valaki csak a Simatai szakaszhoz menne, akkor minimum egy nappal előre kell jegyet vennie/foglalni, ez a csak a Simatai falra szóló jegy 40 RMB.

A víziváros feltételezem kellően turistás lett (Peking Wuzhenjének is becézik), de legalább lehet bent aludni, naplementét, napfelkeltét nézni a falon, meg lehet előzni még akár a nyitásra (8 óra) érkezőket is, stb. Ha valakinek az a célja, hogy ne csak kipipálja a nagy falat egy badalingi selfievel vagy minimum kétszer annyit utazzon 2-3 órányi jobb szakaszon való mászkálásért, annak megfontolandó lehet, hogy egy kicsivel több pénzért az egyik pekingi szállás nap helyett itt aludjon egy éjszakát és előtte este, reggel is anélkül mászkáljon a falon, hogy más turista lihegne a nyakába. Szállás hasonló áron van, mint amit az ember Pekingben is fizetne, így igazából ezért a plusz élményért csak a sima Simatai belépő és a vízivárosi belépő ára közötti differenciát érdemes számolni, annyit meg valószínűleg bőven megér.

pár link:
http://english.ctrip.com/ttd/detail-1-201509000011/
http://www.cits.net/china-guide/places/gubei-water-town.html
https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g1209934-d6280798-r247923235-Gubei_Water_Town-Miyun_County.html
https://www.travelchinaguide.com/attraction/beijing/gubei-water-town.htm
https://www.travelchinaguide.com/china_great_wall/scene/beijing/simatai.htm
http://www.mafengwo.cn/poi/3953.html?mfw_chid=2676
http://english.visitbeijing.com.cn/play/gubeiwatertown/index.shtml
http://www.chinadaily.com.cn/travel/2015-01/07/content_19259925.htm
http://www.visitbeijing.com.cn/weekplay/week70/index.shtml

W.L. Creative Commons License 2016.04.14 0 0 2801

Nem emlekszem ra, hogy Datongnak lett volna barmifele ovarosa, ronda szoci jellegu iparvaros volt ottjartamkor, talan azert is probaltak epiteni neki egy hamis ovarost.

A kolostorra es a barlangokra eleg egy nap, meg a fapgoda is beleferhet a ketto kozott.

Előzmény: debramorgan (2800)
debramorgan Creative Commons License 2016.04.02 0 0 2800

Ja hogy Datong is áldozatául esett a felújítási láznak? Pingyao azért még "eredeti", ugye?

http://www.citylab.com/design/2014/06/the-strange-case-of-datong-chinas-half-finished-faux-ancient-city/372971/

Amúgy egy nap alatt belefér a barlang meg a kolostor?

Előzmény: W.L. (2799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!