Keresés

Részletes keresés

rip666 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3024

létezik ilyen vonat kb 100 us $ az ára , hétvégén éjszaka is közlekedik.

Előzmény: W.L. (3022)
rip666 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3023

köszönöm , mindig tanul az ember . sajnos a jegyek már megvannak ezen változtatni nem tudok. ha ennyire bonyolult akkor inkább maradunk Pekingben és környékén , gondolom itt sem fogunk unatkozni :) a héten meg akarom rendelni a könyvedet és lesz időm 10 hónap alatt egy remek útitervet összeállítani.

Előzmény: kb. (3021)
W.L. Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3022

Szerintem is vetek lenne Peking es Hongkong kozott semmit meg nem nezni, de ha ot csak ezek erdeklik!

Viszont en erre az esetre megfontolnam a vonatot egy iranyba. Ha jol tudom, van valasmi szuperexpressz ami 8 ora alatt elvisz Pekingbol Kantonba? Ennek jegyara hogy viszonyul egy repjegyhez? Mert ha hasonlo, szerintem igy legalabb a vonatablakbol latnanak egy jokora szeletet Kinabol. Kantonbol Hongkong meg csak egy ugras.

Előzmény: kb. (3021)
kb. Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3021

Jól értem, hogy te Peking és Hong Kong (plusz Makaó) között semmi mást nem akarsz megnézni Kínából?

Ne egyírányú jegyeket nézz, annak ilyen viszonylatban nem lesz jó ára, amit javasoltam az az open jaw jegy, amikor az odajegy máshova visz, mint ahonnan a visszajegyed szól. Így el tudsz repülni odafelé mondjuk Pekingbe, vissza pedig Hong Kongból fogsz jönni (vagy fordítva) és a kettő között megtervezed azokat a megállókat amiket még meg akarsz nézni Kínában (így nem kell kétszer végigmenned Peking és Hong Kong között, elég egyszer).

Ha Emirates-el akarsz menni, akkor pl. az Emirates oldalán nézd egyben a teljes utat, ehhez az Advanced search-nél be tudod írni a teljes útvonalat egyben és akkor egy jegyárad lesz az egész útra (BUD-HKG és PEK-BUD), de persze ha tényleg nem akarsz semmi mást megnézni, akkor tudsz multi city jegyet venni csak Pekingbe és Hong Kongba (BUD-HKG-PEK-BUD). Így nem kell 2x-i vízum és kevesebbet, olcsóbban fogsz repülni.

Előzmény: rip666 (3020)
rip666 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3020

hali. köszi az észrevételt de nagyon sokat gondolkodtam , végül így döntöttem , egyrészt mert szerettem volna az Emirates-el utazni (még nem utaztam), másrészt szerintem így picit olcsóbb.

bud-pek-bud 760 eur , pek-hkg-pek 600 , összesen 1360/ 2 fő (emirates/china eastern airlines)

bud-hkg-bud 1050 eur , hkg-pek-hkg 600 , összesen 1650/ 2 fő (finnair/china eastern airlines)

bud-pek 500 ,  pek - hkg  320 , hkg - bud 630 , összesen 1450/ 2 fő (aeroflot russian airlines/ xiamen / air china)

bud-hkg 700 , hkg-pek 340 , pek - bud 500 , összesen 1540 / 2 fő

ezek mostani keresések októberre és a legolcsóbbak és nem a legrövidebb idejű, de érdekes , hogy ha januárra nézem a pek-hkg-pek utat akkor csak 250 eur. egyszerűbb lett volna úgy ahogy írod de az Emirates és az hogy csak kb 3-3 óra a pek-hkg-pek út sokat nyomott a latba. eddig csak Európában utaztam (nyaraltam még a török riviérán) és ez lesz az első és remélem nem az utolsó ázsiai utam :)

Előzmény: kb. (3019)
kb. Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3019

Mivel Pekingbe és Hong Kongba is készülsz, ha még csak lefoglaltad, de nem vetted meg a jegyet: valószínűleg jobban jársz, ha a BUD-PEK-BUD helyett BUD-PEK HKG-BUD vagy BUD-HKG PEK-BUD jegyet nézel helyette. Hasonló árban lesz és egyrészt nem kell 2x utazonod Peking és Hong Kong között rövid 2 héten belül, másrészt nem kell kétszeri kínai vízumot kérned, elég a sima egyszeri belépésés is. Az utóbbi ok miatt más a BUD-HKG-BUD jegy is jobb választás.

Előzmény: rip666 (3018)
rip666 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 3018

lefoglaltam, 2017 október Emirates Bp-Beijing-Bp , 2 hét . elugrunk 5 napra Hong-Kong -ra + Macao -ra (foglalás majd nyáron) , visszafele még megnézzük Dubai-t is ( 20 óra ) .

Zs... Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3017

Igen, de az telre van ;o) Most rapillantva nyarra 130 az alja. Es EK, ami abbol a szempontbol nem annyira jo mint a TK, hogy 12:45-kor er vissza, tehat plusz fel nap szabi. Sajnos ilyenekkel is sakkozni kell ;o)

Előzmény: W.L. (3016)
W.L. Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3016

OFF: A Thaifold topikba pont most tett fel valaki egy 117ezres Emirates jegyet KL-be! ;-)

De mindegy, Kinat szerintem legalabb egyszer ugyis latni kell.

Előzmény: Zs... (3007)
debramorgan Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3015

Szívesen mentem volna, de csak 4 napunk volt Pekingre, így kimaradt. 8 napba viszont beleférhet. :)

Természeti és kulturális értékei is vannak, a Világörökség része, és "csak" 250 km, ami kínai léptékkel nem nagy távolság. Nyilván csak Datong alternatívájaként működhet, mindkettő nem fér bele a 8 napba.

Előzmény: W.L. (3014)
W.L. Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3014

Ti voltatok Chengdeben?

En azt eddig mindig kihagytam, mert egynapos kirandulasra tul messze van, es ott kulfoldieket csak a draga szallasokon engednek allitolag megszallni, azt meg utalom.

Előzmény: debramorgan (3013)
debramorgan Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3013

Persze, hogy érdemes! Peking hatalmas, sok a "kötelező kör" (Nagy Fal, Tiltott város, Nyári Palota, az Ég Temploma, Láma Templom, Beihai Park), minden monumentális, rengeteget kell menni, 4-6 nap simán elmegy csak ezekre, és akkor még nem volt benne egy séta csak a magad örömére. :)

Sok a környező hosszabb-rövidebb kirándulási lehetőség is, ott van pl. Chengde, vagy a W.L. által is ajánlott Datong, ahol két világörökséget is bepasszírozhatsz 1 napba, de utaznod kell cserébe 2x6 órát vonattal (hatalmas kultúrsokk, érdemes kipróbálni a jegyvételtől magáig az utazásig), szóval két teljes napot elvisz, ezzel úgy érdemes kalkulálni.

Előzmény: Zs... (2998)
Zs... Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3012

A kartyadijat a vegen teszi hozza. Bar ha jol emlekszem a bravoflyon Visa hitelkartyaval nincs extra dij.

Előzmény: rip666 (3011)
rip666 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3011

még nem foglaltam le, holnap vagy holnapután

Előzmény: Zs... (3009)
rip666 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3010

momondo és azon belül a bravofly :)

Előzmény: Zs... (3009)
Zs... Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3009

Errol beszeltem en is. 110-ert sztem nem tudod megvenni, ahhoz meg jon a kartyadij. Ha megis sikerul, szolj h melyik oldalon, mindig jo tanulni ;o)

Előzmény: rip666 (3008)
rip666 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3008

most is van akció, 110 ezer Emirates. én is gondolkodom egy szeptember végi 2 hetes pekingi utazáson :)

Előzmény: Zs... (3007)
Zs... Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3007

Ok, bar valszeg egy kicsit meg odebb lesz, egyelore meg a teli utat kell megszervezni.

Emirates akcio volt 118e-ert, szoval nem annyira nagyon extra, de eppen atutotte az ingerkuszobot. Tavaly ilyenkor hegyekben alltak a jegyek KUL-ba is ennyiert, de mostanaban oda 140e alatt nem lattam.

Előzmény: W.L. (3006)
W.L. Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3006

Azert ha megvannak az utikonyvek, ird be hol tartotok a tervezessel.

Amugy mennyi volt az az ide csabito repjegy?

En regen repultem mar Indoneziaba is Kinan at (kulon jegyekkel), mert egy iranyba ugy volt a legolcsobb.

Előzmény: Zs... (3005)
Zs... Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3005

Annyira valoban nem tul sok, de azt kibovitettuk volna ket hetre, mert ott ugye megoldhato az utazas + nyaralas (tengerpart) egy helyen, vagy legalabbis egymashoz kozel. Kinaban attol tartok mar kevesbe ;o)

A tippeket ismetelten koszi, utanuk nezunk. Junius elejen megyunk, szoval azert lesz egy kis ido a szervezesre.

Előzmény: W.L. (3003)
W.L. Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3004

Zs...-ek vannak annyira tapasztalt utazok, hogy tudjak, az arak nyilvan valtoztak az evek alatt.

Gondolom szallast ugyis a neten foglalnak, a kozlekedes meg a varoson belul fokent metroval,  kornyezo varosokba vonattal lesz, amiket nem ordongosseg helyben megoldani.

Tehat egy tobbnapos pekingi tartozkodasnal, plane olyanok szamara akik szertenek minel tobbet latni, beleertve a kevesbe felkapott latnivalokat is, fontosabb minel robb latnivalo leirasa, erre pedig szerintem a te konyved meg mindig nagyon jo.

Nekem amugy nagyon tetszettek benne a kinai kulturarol szolo reszek is, pl a (szamomra mulatsagosan ostoba de altaluk veresen komolyan vett) szammisztika elmagyarazasa.  Jot mulattam rajta, hogy mit gondolnanak a kinaiak arrol, hogyen gyerekkorom ota a 4. emelet 14. szamon lakom vigan! ;-)

Sot, en meg a kinai nyelv kulonbozo romanizalasanak osszehasonlitasat is erdekesnek talaltam. 

Előzmény: kb. (3002)
W.L. Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3003

8 napra ugysem lenne erdemes (nektek) Indoneziaba utazni.

En a 8 pekingi napba beletennek 1-1 ott alvos kiruccanast Datongba es Zhengdingbe, es egy egynapos kirandulast Tianjinbe es persze a Nagy Falhoz. Ezzel maradna 3-4 napotok magara a fovarosra, ami szerintem eleg fo latnivaloira.

A Datong koruli latnivalokra (a barlangtemplomok, a Fuggo Kolostor es a fapagoda) kell egy teljes nap, tehat legalabb egy iranyba ejszakai vonattal menjetek idot sporolni. Bar kicsit messze van, megeri!

Zhengding elvileg egynapos kirandulas is lehetne, de szerintem jobb ott aludni. Ez egy kulfoldi turistak altal kevesse latogatott kisvaros szamos erdekes templommal, es ottjartamkor meg erdekes, regimodi, lepukkant hangulattal, bar persze par ev alatt akar teljesen ujja is epithettek! 

Ez a 2 hely nincs benne a Peking utikonyvekben.

Előzmény: Zs... (3000)
kb. Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3002

Megtisztelő, hogy ennyire jó véleménnyel vagy a könyvemről, ez a Te szádból különösen jó érzés, köszönöm.

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy 8(!) éve jelent meg, s bár nyilván nem keletkezett sok új látnivaló ez idő alatt Pekingben, a gyakorlati információkat (árak, közlekedés, stb.) ennek megfelelően kell kezelni, ajánlott utánanézni, kérdezni a változásoknak.

Előzmény: W.L. (3001)
W.L. Creative Commons License 2016.12.02 0 0 3001

Errol van szo, kimondottan ajanlom:

https://bookline.hu/product/home.action?_v=Kaplar_Balazs_Peking_Panorama_&id=2102677237&type=10

Reszletesebb az altalam latott egyeb, angol nyelvu utikonyveknel is, es egy csomo erdekes extra van benne, magyar vonatkozasu infok is.

Előzmény: Zs... (3000)
Zs... Creative Commons License 2016.12.02 0 0 3000

Koszi a gyors valaszt, szamitottam rad ;o) Bar igy az ujabb indonez ut megint tolodna egy evet... :o(

Utikonyv temaban NatGeo buzi vagyok, de utana fogok nezni ennek is, gondolom azert reszletesebb. Koszi a tippet!

Előzmény: W.L. (2999)
W.L. Creative Commons License 2016.12.02 0 1 2999

Egyaltalan nem sok, akar ugy is ki lehetne tolteni, hogy vegig a varosban vagytok es onnan csak egynapos kirandulasokat tesztek. Ajanlom beszerezni KB Peking utikonyvet a Panorama sorozatabol, eleg jol leirja a lehetosegeket. A hosszabb, mashol megszallos kirandulasok kozul elsosorban Datongot es kornyeket ajanlanam.

Előzmény: Zs... (2998)
Zs... Creative Commons License 2016.12.02 -1 1 2998

Gyors kerdes: Pekingben es kornyeken mit lehet csinalni 8 napig? Erdemes oda ennyire menni? Vagy sok, esetleg keves? Termeszetesen utana fogok olvasni mindennek, csak hirtelen jott az otlet, meg a vonzo repjegy, ezert a hirtelen kerdes is.

Koszi elore is

TR FX Creative Commons License 2016.11.29 0 0 2997

Sziasztok, mivel magam is kérdeztem a fórumon vagy 3x (de lehet kicsit többször is biztos ami biztos) hogy mik a tapasztalatok a 72hrs TWOV-al, így megosztanám a sajátomat.

Egy Thaiföldi nyaralás előtt iktattunk be egy rövid megállót Pekingben vízum mentesen és örömmel jelentem, hogy semiféle nehézséget nem tapasztaltunk Budapesten a check-inkor. Talán pár perccel többet fogalkoztak velünk, mint a vízummal utazókkal, de nagyon gyorsan lezajlott az egész, nem kellett senkit győzködni arról, hogy márpedig nekünk nem kell vízum, szimplán csak kérték a harmadik országba szóló repjegyet. (Qatar-al repültünk egyébbként.)

Pekingben nehezen találtuk meg, hogy melyik sorba is kell állni, mert a relevánsnak tűnő (és mint később kiderült a megfelelő) bódéban éppen nem volt senki. Végig álltuk a rendes sort az útlevél ellenőrzésnél, akkor kiabált a bácsi valakinek, hogy jöjjön egy ember a vízum mentes trabzitosokat intézni. Amúgy alig páran voltunk, akik így akartak belépni.

A sárga entry form mellett még ki kellett tölteni egy fehér űrlapot is. Mondjuk a "name" mezőt leszámítva minden egyébb kérdés kínaiul volt rajta, úgyhogy nekünk végülis az egyik határőr írta be amit bekellett.  Utánna már csak meglehős alapossággal ellenőrizték, hogy tényleg én vagyok e az útlevél képemen (nem tegnap készült) és már bent is voltam Kínában.

kpop Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2996

mindenkinek köszönöm a tájékoztatást

W.L. Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2995

Az biztos, hogy osszessegeben Kina mar nem igazan olcso orszag.

Sot, szerintem a nagy tavolsagokbol adodo utazasi koltsegeknek es a regio legmagasabb belepojegyeinek koszonhetoen mar nem olcsobb, sot osszessegeben dragabb is lehet a valaha nala joval fejlettebb es dragabb Tajvannal es Del-Koreanal is.

Japan meg mindig dragabb, de ott meg tok stabilak az arak, eveken at alig valtoznak.

Itt lennt DK-Azsiaban is szepen kusznak az arak felfele, en meg Thaifold arait talalom viszonylag stabilaknak.

Előzmény: kb. (2990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!