Keresés

Részletes keresés

purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.05 0 0 7794

Szia, körültudnád írni a fájdalmadat? ne haragudj a kérdésért.

Előre is köszi,

Előzmény: murray (7790)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.05 0 0 7793

Szívesen!

Ezt a körömvirág kenőcsöt keresd, ebben csak körömvirág van.

https://www.dm.hu/dr-theiss-koromvirag-kenocs-gyogytermek-p4016369624067.html

Előzmény: murray (7792)
murray Creative Commons License 2023.03.05 0 0 7792

köszi a tippeket kipróbálom. Ez a Dm-es körömvirág krém  ez lenne? 

 

https://www.dm.hu/naturland-aranyer-kornyeki-apolo-krem-p5999561010274.html

 

mindenki valami szürke dobozost ír. Olyat nem látok 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7791)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.04 0 0 7791

A proctitis az végbélgyulladás. A Doloproctban szteroid van, ami jó a gyulladásra, viszont fájhatott és éghetett jobban a szteroid miatt. A gentamicin antibiotikum, szintén a gyulladásra van. Próbáld ki, hogy naponta többször veszel kamillás ülőfürdőt, de langyos vízben, mert a forró víz a gyulladásnak kedvez.

Székelés után is zuhanyozz le alulról langyos vízzel!

Az orvosodnak jelezd, hogy a szteroidos kúptól égett a végbeled. Biztos tud felírni helyette valami mást. 

Próbáld kerülni a tejet, tejtermékeket, cukrot, kevesebb húst és inkább csirkét, halat egyél, mert ezek is a gyulladásnak kedveznek.

DM-ben vagy Rossmannban vegyél körömvirág kenőcsöt, tégelyes kiszerelésben van, az is jó a gyulladásra.

Jobbulást kívánok! 

Előzmény: murray (7790)
murray Creative Commons License 2023.03.04 0 0 7790

hello írtam már pár hete hogy nekem belső 2fokú aranyeret állapítottak meg és procititst illetve gyulladást.  Sajnos sokat fáj. reggel felkelek még "elmegy" de első széklet után elkezd fájni vagy ha 2-3 széklet van egymás után nagyon elkezd fájni és égni.

Akkor nekem is végbélgyulladásom van még? Egyik nap a héten kimaradt a széklet akkor nem fájt ennyire, de ez nem járható út.  Orvos írt fel Doloproct kúpot gentamicim krémmel felhelyezve abból elhasználtam 4 darabot de attól még jobban fájt. 

Szerintetek a Doloproct  kúp  tuti jó? 

Most reparon krémet használok.   már azt se tudom hova menjek vele. el vagyok keseredve..:-(

messier88 Creative Commons License 2023.03.04 0 0 7789

Szia, meg tudnád osztani hogy hogyan lehet hozzájutni?

Köszönöm 

Előzmény: mincike1 (7786)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.04 0 0 7788

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.04 0 0 7787

Köszönöm, hasonlót írt fel nekem dr. Kovács Tamás proktológus.

Előzmény: mincike1 (7786)
mincike1 Creative Commons License 2023.03.04 0 0 7786

A végbél repedésre van egy speciális kúp, ami a Kovács dokinál kapható, 10.000 forint egy havi mennyiség. Nagyon jó, nekem a repedést teljesen helyrehozta.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7785)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.03 0 0 7785

A repedés, ami kb. 1cm, hátul van, 6 vagy 7 óra irányában ( egyik ambuláns lapomra ez van írva, másikra az, a pestire meg 2 óra, bár szerintem ott a hetet érthette félre az orvosírnok), de érdekes, mert mostanában jobb oldalon szoktam érezni a fájdalmat. Simán tudok ülni is, csak nem túl sokáig, korábban meg csak féloldalasan tudtam. Nem tudom minek köszönhető, de mérséklődött a fájdalmam, jobban mondva, mintha a záróizmom nem lenne annyira görcsben. Remélem, ez így is marad már!

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani Szatmári doktor szerdán. Olyan jó volna, ha mégsem kellene megműteni!

 

Előzmény: Adad-nirari (7784)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.03.03 0 0 7784

Ez nagyon jó hír. Nálam sem találtak anno semmit. Eszerint egy ilyen végbél körüli kis gyulladás is okozhat székletállag változást, ürítési zavart.

Dormicum jó szer, engem is kiütött, ahogy kellett.

A repedés, no azt még meg fogom nézetni a kúp kúra után. Az elhúzódás miatt krónikus kategória, kérdés, hogy mennyire mély, és van-e sarjszövet, miegyéb körülötte?

Mikes doktor "kicsi fissura"-ként írta le.

Neked hol van, hasi vagy háti oldalon?

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7783)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.02 0 0 7783

A mai vastagbél tükrözésen minden rendben volt, nem találtak kóros elváltozást. A hátamra kellett feküdnöm, úgy zajlott a vizsgálat. Ami fájdalmas volt, az az volt, amikor az orvos bekente lidocainnal a végbelemet, ekkor mondta, hogy érzi ő is a repedést.

Szinte egyből, ahogy megkaptam a Dormicum injekciót, éreztem, hogy álmosodok, aztán már túl is voltam rajta. Arra, hogy a megfigyelőbe hogy jutottam ki, nem emlékszem, de feküdtem még ott egy kicsit, aztán jöhettem is haza. Persze szigorúan kísérővel.

Ami meglepett, hogy azt mondta az orvos, hogy nincs belső aranyerem.

A repedés viszont elég mély, úgyhogy szerintem az már műtét nélkül nem fog begyógyulni és valószínűleg azért is fáj annyira, a tegnapi béltisztítástól kicsit most ég is. De túl vagyok rajta és megnyugodtam, hogy nincs más baj.

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7782

Szólok mindenképp, a volt osztálytársam, aki ott dolgozik, tud róla, ő is ott lesz a vizsgálatkor, de mondom majd az orvosnak is.

Előzmény: Adad-nirari (7776)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7781

Ő műtött amúgy. Akkor ez csak műtéti úton lesz kezelhető,ha nem használ semmi.

Előzmény: Asshurnasirpal (7772)
freerider_111 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7780

Én Dr. Csatár Évánál voltam 2018-ban. A háziorvosom ajánlotta aki egyben proktológus is, csak annó sztk-ban ő "csak"" gyűrűzni tudott volna, de ahhoz már túl nagy volt az aranyér, így ajánlotta Csatár Évát. Nekem akkor nagy szerencsém volt, mert 2-3 hónapos várólisták voltak, de még azon a héten lemondta valaki, oda mentem és ott helyben meg is történt a műtét. Igazából nem sokat beszélgettünk, de az a fajta orvos szerintem aki ért ahhoz amit csinál, nem beszéli túl a dolgokat. Szerintem egy megnézést megér. Jó szívvel ajánlanám a háziorvosomat is aki proktólogus is, csak az a baj, hogy magánrendelése nincs, a 21. kerületi rendelőbe meg csak helyi lakos vagy csepeli háziorvossal rendelkező páciens mehet.

Előzmény: messier88 (7778)
messier88 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7779

És ez pontosabban hogyan működik? Csak odatelefonálok hogy szeretnék ilyen kúpot, oda megyek kifizetem és ennyi? 

Előzmény: mincike1 (7770)
messier88 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7778

Ezen én is gondolkodom. Egyébként a gasztromedben is dolgozik az a doki akinél voltam a Bánfalvi központban. A gasztromedben még nem voltam. De akkor ezek szerint jók a tapasztalataid ott? 

Előzmény: freerider_111 (7774)
messier88 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7777

Értem, köszönöm, és egyébként neked jelenleg mik a tüneteid? 

Előzmény: Adad-nirari (7766)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7776

A tükrözés előtt feltétlenül szólj a dokinak a repedésről!

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7773)
freerider_111 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7775

Csak h legyen folytatása a kellemetlen gyűrűzéses sztorinak: az első nap volt nagyon kellemetlen irritáló érzés. A beavatkozás után 24 órával már sokkal kevésbé volt jelen az ingerlő érzés. Hétfő délután volt a gyűrűzés, szerintem csütörtökön már alig éreztem, szerintem amúgy most hétfőn "eshetett le" a gyűrűzött rész, de nem éreztem semmit. Hétfő este viszont azt vettem észre h nem érzek semmit (jó értelemben) tehát teljesen úgy érzem magam azóta mint aranyér előtti időszakban. Szóval 1 hét alatt happy end lett a vége, legalábbis bízom benne h vége, a doki szerint vérzés előfordulhat.

freerider_111 Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7774

A részletes leírásod alapján sem tudok kézzelfogható tanácsot adni. De szerintem érdemes lenne másnak is megmutatni (több szem többet lát alapon) Budapesten a gastromedet tudom ajánlani, de biztos van más ajánlott hely is, nekem ezzel van tapasztalatom.

Előzmény: messier88 (7765)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.03.01 0 0 7773

Még van néhány napra való kúpom a tonogénes-szteroidosból, azt mondta az orvos, hogy használjam el mindet. Ha elfogy, feliratom az általad ajánlott kúpot. A betadinos krémet nem használtam sokáig, mert a kúppal együtt nem akartam, így nem tudok véleményt mondani.

A kúp mellé propoliszos-aloe vera krémet használok, illetve 2-3 naponként este ülőfürdőzök, amibe parajdi sót, kamillát, körömvirágot, cickafarkfüvet és diófalevelet teszek.

Holnap jelentkezem majd, hogy mi volt a vastagbél tükrözésen, remélem, minden rendben lesz!

Előzmény: Adad-nirari (7769)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2023.02.28 0 0 7772

Egyes dokik szerint, nem túl súlyos esetben igen. Bánfalvi doktor úr ír erről az oldalán.

 

Előzmény: purenrg1234 (7771)
purenrg1234 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 7771

Szia,

 

Szerinted műtét nélkül rendbe tehető egy kriptagyulladás csak kúppal vgy antibiotikummal? Egy ilyen műtéten már túlestem 2 éve,előtte a jó eget is feltettem ,de semmi.

Előzmény: Adad-nirari (7769)
mincike1 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 7770

Végbél repedésre nagyon tudom ajánlani a Kovács doki által forgalmazott kúpot. Egy havi adag 10.000 forint, de biztos vagyok benne, hogy a nagyon nem elhanyagolt repedést pár hét alatt teljesen rendbe hozza.

A kúpnak fájdalomcsillapító, vérzés csillapító, erős hámosító, és széklet lágyító hatása van. A doki rendel Szolnok, Kecskemét, Budaőrs, és Budapest. A kúp, csak a dokinál kapható, be se kell menni a rendelésre, az aszisztens is tud adni. Ezt a kúpot, kimondottan a dokinak szállítják.

Adad-nirari Creative Commons License 2023.02.28 0 0 7769

A betadin érdekes volt, az első 3 napban teljesen lelazult a záróizom, elmúlt a fájdalom, rendeződött a széklet, nyilván a sebre gyakorolt fertőtlenítő hatás miatt, aztán sajnos rosszul ültem le egy székre, és megint szétnyílt a repedés..., nem lehet huzamos ideig használni, mert sok jód szívódna fel. Neked semmit nem hatott?

A metronidazol főként helyi alkalmazásban érdekes, erős gyulladáscsökkentő hatása is van az antibiotikus mellett. Szerintem egy gyulladt crypta lehet a háttérben, és a speciális környezet miatt nagy a mikrobiális terhelés is, emiatt is nehéz a gyógyulás. Tablettában is hathat, csak talán kevésbé koncentrált, nekem nem segített úgy.

Szerintem írasd ezt fel, semmit nem vesztesz vele, még műtét előtti próbaként (én napi egyet tolok este, 10 napig most, tonogént kivette a háziorvos, nem vérzek + cordaflexes krém):

 

 

 

506.Recept: BNO kód:(Nincs információ) -

Benzocainum 10.0 g
Papaverinium chloratum 2.0 g
TONOGEN 1 mg/ml oldatos injekció amp.orig.No.Duas(II)
Metronidazolum 1.0 g
Adeps solidus quantum satis






-------------------------
M.f.Suppositorium Divide in doses aequales No.Triginta(XXX)
D.S.:2x1

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7768)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.02.28 0 0 7768

Tegnap beszélgettem egy "sorstársunkkal" és ő kerdezte tőlem, hogy szedtem-e Kliont, mert neki ezt írták fel, amikor kiderült, hogy repedése van, és ő két hónap alatt nagyjából helyrejött, legalábbis nincs fájdalma.

Velem kapcsolatban egyik proktológusnak sem jutott eszébe, hogy fel kellene írni.

Előzmény: Adad-nirari (7764)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.02.28 0 0 7767

Köszönöm, kicsi javulást tapasztalok, székelés után kisebb a fájdalom. Viszont van, hogy pár órával később kezd el jobban fájni. 

Csütörtökön megyek tükrözésre, ugyanis egy téves messenger üzenet után el kezdtem beszélgetni egy volt szakközépiskolai osztálytársammal, aki a pápai kórházban a gasztroenterológián dolgozik és adott is időpontot. Azt mondta, bármit megtesz, hogy nekem jó legyen, kapok altatót is. Lehet, hogy egy ottani proktológussal is beszél az érdekemben. Ha nem, akkor megyek a Bajcsy kórházba Szatmári főorvoshoz 8.án. Átgondoltam a dolgot és úgy döntöttem, inkább felutazok Budapestre, hogy egy gyakorlott proktológus operáljon, ha már szükséges. Biztosan jó orvos a veszprémi sebész is, de ő nem proktológus.

Akkor a betadin mégsem jött be? Várom a beszámolódat!

Előzmény: Adad-nirari (7764)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.02.28 0 0 7766

A sztorid nagyon hasonló az enyémhez. 2021-ben nekem is leírta a doki a mélyebb cryptát, akkor még nem volt repedés. Tanakodott, hogy kivágja-e, vagy a szokásos cordaflexes kúp + rost protokoll legyen inkább.

Utóbbi mellett döntöttünk. 2022-ben már ott volt a repedés is. Szerintem a crypta lehet a gond, az gyulladt, befeszíti az izmot, aztán erre jön a repedés.

 

Előzmény: messier88 (7765)
messier88 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 7765

Sziasztok, 

 

Alább összefoglalnám a sztorimat, háthat tudtok valami tanáccsal szolgálni.... Nyomon követem egyébként itt a történeteket, szorítok (sajnos ténylegesen is) mindenkinek a jobbulásért mindig!

 

37 éves férfi vagyok, 2017 óta vannak tulajdonképpen végbélpanaszaim, amelyek fellángolás szerűek és néhány naptól, több hétig, legutóbb már több hónapja tart. A vizsgálatokon 2022 novemberég lényegében semmit nem találtak, 

azaz semmilyen kóros elváltozást: mindig volt anoscopia és rectoscopia is, meg persze újjal való vizsgálat. Az alaptüneteim ezek voltak, illetve jelenleg is megvannak: állandó diszkomfort érzés, ami főleg hosszabb  üléskor (munka) kellemetlen, gyulladásérzet ott lent, és ritkábban székelés utáni (enyhébb) fájdalom ami órákig megvan. Maga a székelés nem fáj, nincs szúró érzés sem, a széklet óramű pontosságú, nem látok vért benne, (közben 2 munkahelyi gyorsteszt sem mutatott ki benne) nem kemény, és általában olyan az állaga mint a nagykönyvben megvan írva. Szinte mindig naponta 2X.  Egy idő után ezek a tünetek elmúltak korábban maguktól.

 

2022. februárban, immár 3. alkalommal visszamenve ugyanahhoz a dokihoz: (Bánfalvi központ)

- fissura ani elérhető magassságban 6 óránál (kézzel is ki tudta tapintani)

- erős záróizom tónus, kitartó izomerő

- szakorvosi javaslat: parafinolaj, olivaolaj szájon át,  sós vizes, kamillás ülőfürdő naponta többször, cordaflex kúp 2x1, kizuhanyzás, bidé törlés helyett. 

 

Ezután a követett javaslat után kb. 1-2 hónap múlva teljesen tünetmentes is lettem, fentieken kívül használtam még proktis és reparon kúpokat is, miután a coraflex elfogyott.

 

Tünetmentes voltam több hónapig, mire 2022. december közepén megint előjöttek hajszálra ugyanazok a korábbi tünetek.

 

2023. februárban 4. alkalommal ugyanoda mentem vissza, persze mire időponttal bejutottam, picit jobb lett. (Otthon voltam , több nap táppénzen)

- a végbélrepedést már nem látta a doki, sem gyulladást, sem aranyeret: "anoscopia során kóros eltérés nem észlelhető", (rectoscopia is volt)

- elérhető magasságban 6 óránál mélyebb crypta. 

- szakorvosi javasalt: ugyanaz mint fentebb + biofeedback terápiát javasolt amibe bele is vágnék de jellenleg nem tudom anyagilag ezt megengedni magamnak.

 

Azt mondta hogy a mélyebb cryptának nincs jelentősége. 

 

A berepedés helyének vizsgálata amúgy továbbra is érzékeny, fájdalmas volt amikor nézte, de repedést nem látott.

 

Az állandó diszkomfort érzet és a tünetek miatt ez már tönkretesz lelkileg, rányomja a bélyegét az életemre, párkapcsolatomra. Hetente 3-4 szer járok dinamikusnak mondható sportokra (érdekes módon sportoláskor nem is érzem hogy lenne ott valami...) figyelek a laktózérzékenységemre is, nem eszek csípőset és az alkoholt is kordában tartom, jelenleg a cordaflex kúpot használom reparonnal kombinálva, sós ülőfürdő minden este, olivaolaj (1-1 kanál), nedves törlőkendő

 

Fentiek alapján mi lehet ez az egész? Vagy merre menjek tovább  szerintetek? A pszichés oldal is felmerült már, mert alapból egy szorongó, izgulós típusú emberke vagyok, vagyis létezik hogy ezt az agyam generálja oda?

Vagy ez a crypta lenne a ludas? Ami nem kóros ugyan , de az okozza az egészet? A sebész főorvos aki megnézett csak mondta volna hogy azzal akkor kezdjünk valamit nem? Szóba sem került hogy valami műtéti beavatkozás kellene 

 

 

Köszi ha tudtok valami gondolattal szolgálni, jobbulást mindenkinek

 

üdv

Tamás

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!