Keresés

Részletes keresés

andzsin Creative Commons License 2005.04.26 0 0 545
Eszembe jutott valami. Ajánlani kéne a szervezőknek, hogy a nagy Könyv mintájára lehetne "Nagy Zene" és "Nagy Kép" is, mint kedvenc klasszikus művek és kedvenc festmények. A zene kapcsán érdekes lenne az, hogy a filmzenéket besoroljuk e ide vagy nem, én nem tudom eldönteni, viszont az egyensúlyt megborítani. Szinte borítékolni lehet, hogy Mozart vagy Beethoven végezne az első helyen, de a többire is kíváncsi lennék. Főleg a magyarokra.
A kép kapcsán pedig szintén érdekes dolgok derülhetnének ki, engem pl. érdekelne.

Csak ne ilyen amatőr módon szervezzék, mint szegény Nagy Könyvet.
KORNhulio Creative Commons License 2005.04.26 0 0 544

Ez is érdekes ám! Szintén mai Népszabadság.

 

http://www.nol.hu/cikk/360092/

 

A cikk úgy fejezi be, hogy "nincs ezen mit szégyellni". Én azért az Egri csillagokat szégyellem. A Pál utcai fiúkat annál kevésbé.

KORNhulio Creative Commons License 2005.04.26 0 0 543

Itt a Népszabadság cikke is:

 

Kiütötték a Nagy Könyvet

 

Valószínűleg ugyanolyan gyenge volt a műsor, mint a márc. 15-i start. Lásd szabóZ jegyzetét alább.

 

A cikkből az derül ki, hogy mint valóságshow nem jött be a dolog. Aki szavazott, az is inkább Megasztárt néz, vagy nem is néz tévét. Szóval max. maga szavazókat maga az akció toborozhat, a tévéműsor nézőket nem.

Előzmény: andzsin (541)
h_i_x_t_i Creative Commons License 2005.04.26 0 0 542

a többire viszont büszke vagyok, hogy nem olvastam

 

peldaul? :)

Előzmény: h8 (539)
andzsin Creative Commons License 2005.04.26 0 0 541
itt van a válasz a kérdésemre botrányos és elszomorító, ahogy egyre hülyébbek leszünk (már aki):

" Nem baj, hogy ezúttal sem került össze a Megasztár döntője és a Sztárbox, ahogy tavaly, ezúttal is megverte a tehetségkutató műsort. Míg az RTL Klub-közeli sztárok verekedésére átlagosan 1 767 000-en voltak kíváncsiak, addig a Megasztár elődöntője csupán 1 610 000 nézőt vonzott. Ráadásul míg az RTL Klub legnézettebb meccsét, Növényi Norbert és Fazekas Róbert párviadalát 2 347 000-en látták, addig a Megasztár legnézettebb első része is csak 1 673 423 embert érdekelt.
m kétmillió embert érdekelt.


Kit érdekel a kultúra?

A közszolgálati csatorna a Megasztárral és a Sztárbox-szal egy időben sugározta A Nagy Könyv című kulturális műsora első elődöntőjét. A gálaműsor meglepően kevés embert érdekelt, az élő adást mindössze 258 000-en nézték, ráadásul a hirdetőknek oly kedves 18 és 49 év közötti korosztályból mindössze 77 000-en tévedtek a csatornára. "
andzsin Creative Commons License 2005.04.26 0 0 540
Kérdés az, hogy a hitelesség önmagában értékmérő e? Ugyanis ez a jelző gyakorlatilag a történelmi regények értékmérője, ha egyáltalán az. Mondok erről valamit: én rajongója vagyok az "egyiptomos" történeteknek. Van egy kiváló írónő: Pauline Gedge akinek az egyiptomi trilógiája (Vizilómocsár, Oázis, Hórusz útja) simán az első 100-ba belefér. (Megjegyzem Ghyczy-D. Zsuzsa: Asszony a fáraók trónján c. műve is a maga nemében remek és hiteles olvasmány.). Ugyanakkor Wilbur Smith trilógiája (Folyó Istene, Hetedik tekercs, Mágus) inkább a fantáziánkra és az ezoterikus hagyományra apellál, mintsem a hitelességre, az ő művei inkább amolyan egyvelegek, van ami hiteles évan ami nem. Mindenesetre izgalmas művek.
Előzmény: Devil Inside (536)
h8 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 539

68 körül, attól függően a Pottereket külön számoljam-e.

Még úgy 10-15-öt már illett volna már olvasnom (ex-magyar szakosként a romantikusokat is, mégse :), a többire viszont büszke vagyok, hogy nem olvastam, és nem is fogom! :)

nunya Creative Commons License 2005.04.26 0 0 538
45
Előzmény: andzsin (508)
Devil Inside Creative Commons License 2005.04.26 0 0 537
Ez így igaz, nagyon szórakoztató az a finom irónia, amivel az emberekről ír. Emiatt nagy kedvencem még Maugham is.
Előzmény: MrsBennet (530)
Devil Inside Creative Commons License 2005.04.26 0 0 536
A Da Vinci kódról már beszéltünk és a szaktopikban válaszolok is neked, ha egyszer összeszdem magam és végiggondolom.

A Katedrálissal az a bajom, hogy áradoznak róla, hogy milyen remek és az _A_ történelmi regény. Rossebet. Egy halom író van, aki ugyanilyen izgalmas, csak mind történelmi, mind szereplők szempontjából sokkal hitelesebb regényt tud/tudott írni Passuth, Graves vagy Waltari, sőt szvsz Merle és McCullough is korhűbb próbál lenni és jobban is ír, mint Follett.

A 100-as listáról 42-t olvastam, részben a kötelezőeket vagy gyerekkönyveket. (Pl. még A két Lottit is nagyapáméknál.)
Előzmény: andzsin (495)
h_i_x_t_i Creative Commons License 2005.04.26 0 0 535

51

Viszont megmondom oszinten, h egyreszt van olyan a listan, amit egyaltalan nem ismerek masreszt van olyan, amit ismerek, sot olvastam is, de nem emlekszem ra, (ezeket nem szamoltam bele). Harmadreszt van egy csomo olyan a listan, amit olvasnom kellett volna mar :)

 

Előzmény: andzsin (508)
Sorsha Creative Commons License 2005.04.26 0 0 534
A 150ből meg 95-t olvastam, de meg kell mondani, hogy a világirodalommal jobban álltam, mint a magyarral. Úgyhogy most megvan a lista, mit kell bepótolnom.
Előzmény: Sorsha (533)
Sorsha Creative Commons License 2005.04.26 0 0 533
Nekem 66
csincsilla72 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 532

Én 48-at olvastam ebből a listából.

 

A Mester és Margaritának drukkolok!!! Életem legjobb könyve.

Előzmény: andzsin (508)
tomajer Creative Commons License 2005.04.25 0 0 531

Ti mennyit olvastatok? (nálam 26)

TOP 100

 

Én negyvenötöt.

 

Különben most a tizenkettőre szavazni, sokkal könyebb volt, mint anno egyre-egyre.

Kicsit tilitoliztam, kivettem, beraktam,  de a 12-be már bele lehetett férni.

Előzmény: andzsin (508)
MrsBennet Creative Commons License 2005.04.25 0 0 530
Austen az, akivel a legjobban kell vigyázni. Egy óvatlan pillanatban az ember beleragad, mint légy a mézbe, onnan kezdve imádja állva-ülve-fekve-hasalva-olvasva-filmnézve szóval mindenhogy. :)
Előzmény: andzsin (522)
MrsBennet Creative Commons License 2005.04.25 0 0 529
A Gergő-köteteket szeretem, de a Pete Pitétől sajna kirázott a hideg. Igen, a szülő-gyerek testcserés sztori, sajna maga az ötlet már legalább két amerikai filmben látható volt azelőtt is, hogy a Pete Pite (meg a női párja, Az anyu én vagyok) megjelent volna. Szóval eredetiség sehol, kidolgozás tekintetében meg feltehetőleg a Neveletlen hercegnőre hajaz, amire persze nem esküszöm, mert az az egyik hiányom a listáról. Mondjuk nemigen érzek késztetést, hogy pótoljam, a film bőven elég volt ebből a témából. :)
Előzmény: Sorsha (526)
MrsBennet Creative Commons License 2005.04.25 0 0 528
Engem Wass a 13 almafával fogott meg. Nagyon emlékeztetett a stílusa Tamási Áronéra, az Ábel-féle humorra. A funtinelli is tetszik.
Előzmény: zsanna (521)
Sorsha Creative Commons License 2005.04.25 0 0 527
Hmm utánanéztem, a Pete Pite amolyan felnőtt és gyerek testet cserél sztori és 2002-ben gyerekkönyvdíjat nyert.
Előzmény: Sorsha (526)
Sorsha Creative Commons License 2005.04.25 0 0 526
A neveletlen hercegnő Meg Cabottól fiatal lányoknak szól. Volt film is belőle. Egy amerikai tinédzserről kiderül, hogy valami kis hercegség trónörököse és bár kétbalkezes csúnya lány, meg neveletlen is a nagyanyja helyrepofozza.
Ammolyan Harry Potter csajoknak, csak éppen varázslás nincs benne. S van rengeteg folytatása

Jane Austen a 19. század elejének regényírónője. Finom humoros, fanyar stílus, igazi angol és kevésbé drámai mint a Bronte nővérek. Az ember vigyorogva olvassa végig a regényeit. (Büszkeség és balítélet, Értelem és érzelem, Mansfield kastély, Emma stb.)

Böszörményi Gyula meseregényei, amelyeknek Gergő a főszereplője és eddig 3 kötet jelent meg, a Harry Potter nyomán kialakuló új gyerekirodalom magyar úttörője. A gyerekek szeretik.

Nógrádi Gábor PetePitéje is gyerekkönyv.

Igazából csak Jane Austen-t ismerem, A neveletlen hercegnőt meg filmen láttam. A többi szakmai ártalom :D
Előzmény: andzsin (522)
zsanna Creative Commons License 2005.04.25 0 0 525

A Dallos-könyv Munkácsyról szól. Sok évvel ezelőtt szvsz nagyon népszerű volt.

 

Nekem a PetePite a fekete ló.

Előzmény: andzsin (522)
zsanna Creative Commons License 2005.04.25 0 0 524

Lehet, hogy valakinek SPOILER!!!

A havasokról. Meg az ott élő emberekről. Meg főleg egy lányról, akiben van valami "boszorkányos", ami miatt "belelát" másokba, - és halált hoz bizonyos emberekre. De ez azért így nagyon zanzás.

És Wass nagyon szépen ír. Olvasd el!

Előzmény: andzsin (523)
andzsin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 523
És miről szól? Bár én nem szeretek divatból olvasni, de a címe felkeltett az érdeklődésemet.
Előzmény: zsanna (521)
andzsin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 522

Érdekes mindenesetre a lista. Látszik rajta, hogy 2005-ben járunk. Pl. ha 15 évvel hamarább lennénk, akkor biztos vagyok benne, hogy aktuálisan felkapott írók nem szerepelnének benne (pl. Wass, Szabó, Kertész, Coelho), + ha kihagyjuk a 90 után megjelenteket akkor tényleg marad a "kemény mag" és akkor azt hiszem nem szégyenkezhetünk.

 

Nekem ebben a listában van néhány "fekete ló". Itt van pl. Dallos Sándor, életemben nem hallottam róla. Akkor Meg Cabot, Jane Austen (bár itt a könyv címe ismerős), Nógrádi gábor, Böszörményi Gyula. Nem tartom magam egy iq-betyárnak, de fogalmam sincs kik ezek a jóemberek, de biztos jókat írhattak ha bekerültek.

 

zsanna Creative Commons License 2005.04.25 0 0 521

71, és sajnos csatlakozom Mrs Bennett-hez :-))))

Plusz most olvasom A funtineli boszorkányt, ami nagyon-nagyon tetszik. (Ez egyébként az első Wass-könyvem.)

andzsin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 520
akkor te nyertél! reggel a klubrádióban egy jóember 85-el vezetett a hallgatók között.
Előzmény: MrsBennet (516)
ejropalepke Creative Commons License 2005.04.25 0 0 519

65/100

 

Látom, kiesett Nádas Péter, sőt Az ötödik pecsét is.

A megmaradtakból valóban csupán 12 kedvenc maradt. Azt hiszem, tovább nem is szavazok, ide azért leírom a listám:

1. Ottlik Géza: Iskola a határon

2. Thomas Mann: József és testvérei

3. Thomas Mann: Varázshegy

4. Szerb Antal: A Pendragon legenda

5. Kertész Imre: Sorstalanság

6. Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

7. Bulgakov: Mester és Margarita

8. Umberto Eco: A rózsa neve

9. George Orvell: 1984

10. Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége

11. Faludy György: Pokolbéli víg napjaim

12. William Golding: A legyek ura

 

 

Nell Gwyn Creative Commons License 2005.04.25 0 0 518
29. Nem az érdemesebbik felét (a legtöbb "gyerekkönyv"). Ebből egyre szavaztam, és mondjuk még 3-4 olyan van, amit beraknék egy saját top 10be. Sokat tervezek. Azt nem hiszem, hogy valaki sznobizmusból szavazna valami kötelező nagyregényre. Legfeljebb olyanra, amit csak filmen látott. De mivel, ahogy Solya mondta, nagyon sok minden miatt választhat valaki egy könyvet, ez a lista kb semmit sem mond. Pl én imádok Garcia Marquezt olvasni, de nem gondolom, hogy igazán érteném, sajnos. A legkedvesebbet értem a legkevésbé. Tényleg, ki mi alapján szavazott? Amit a legélvezetesebb olvasni, ami a legjobban megszólította, ami a legjobban hatott az életére, aminek a legfontosabb általános mondanivalója van, amiből a legtöbbet tanult, a "legszebb", stb? És eszerint kinek mi lenne sorban a (2-3) leg?
Előzmény: andzsin (508)
Karla Creative Commons License 2005.04.25 0 0 517

Ez jó sok. :)

Érdekes. Annak idején ugye összeszámoltuk, h ki hányat olvasott az angol top 100-ból. Én pl. nem olvastam sokkal többet a magyarból. 45.

Előzmény: MrsBennet (516)
MrsBennet Creative Commons License 2005.04.25 0 0 516
87 (és még öt, amit nem számolok, mert újra kell olvasnom, nem emlékszem belőlük semmire) Viszont én vén vagyok, volt időm olvas(gat)ni. )
Előzmény: andzsin (508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!