Keresés

Részletes keresés

filiberto21 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 753

Ugyan már, nem figyelted még meg ,hogy soha semmire nincs pénz?

 

Kis naiv. Amire a politika akar arra van pénz.

Ld pl: 13 havi nyugdíj, autócserék stb.

 

Szánalmas ez a birkatermészet.

gondolom neked elég ha a főnököd mondja: Kedves uram, nincs pénz az ön béremelésére.

 

 

Mikor felejtik el a hozzád hasonlóak ezt a szolga szemléletet?

 

 

Részvétem.

 

 

 

TETŰ MSZP/SZDSZ!!!

Előzmény: blkhfc (752)
blkhfc Creative Commons License 2005.02.10 0 0 752

Ennél többet nem bír az államháztartás, erről nem feltétlenül a kormány tehet, más kormánynak se lenne rá több fedezete. De tudom, gondolkodni nehéz, fröcsögni könnyebb.

 

Előzmény: filiberto21 (751)
filiberto21 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 751

Az állami garancia ötlete jó, a megvalósítás rossz, mert csak kevesek részére igénybevehető és azoknak is csak szűk korláttal.

 

TETŰ MSZP/SZDSZ!!!

Előzmény: blkhfc (749)
blkhfc Creative Commons License 2005.02.10 0 0 750

Sajnos túl sok információ nem volt.

Tegnap módosült a telekár kérdése, tehát az nem számít bele a 15 (12, 8) millióba, de a hitelnél viszont arra is jár.

Gyakorlatilag a telekárral együtt 15 (12, 8) milliónál drágább lakást is lehet venni. Így tisztán a lakás piaci értéke számít.

 

Ezen kívül elmondták, hogy 33e-en jelentkeztek eddig a programra, s 50 fő már szerződést is kötött. A korhatár emelése most _még_ nincs napirenden. Ha láthatóan nem lesz "életképes" a dolog, akkor majd visszatérnek rá, de ez ugye nem megy pár nap alatt, várni kell mindenképpen néhány hónapot.

Előzmény: arcsibo (743)
blkhfc Creative Commons License 2005.02.10 0 0 749

Látom még mindig nem fogtad fel, hogy két személynél együtt kell meglenni, s ezek szerint nem nekik találták ezt ki, hanem annak aki fizetni tudja, ezt miért nem lehet megérteni?

Nem jó, hogy kimaradunk, de nem nekünk találták ki. Eddig ez se volt! Akinek nem volt eléggé nagy önrésze semmiképpen sem tudott lakást venni! Most viszont ha viszonylag jó a fizetése egy _pár_-nak, akkor megteheti anélkül, hogy 10 évig lakbért fizetne, s mellette gyüjtene, amivel effektíve kb. 2x annyit gyüjt össze, csak a felét kifizeti albérleti díjként.

S már egyszer leírtam: aki most albérletben lakik az ritkán ússza meg összesen 60-80e alatt (távfűtéses helyeken pláne...), így ahhoz képest 110e nem sok, lévén hogy eddig is próbált félrerakni 30-50e-et, tehát az összeg a rendelkezésére állt, csak éppen 10 évig nem a lakását fizette, hanem gazdagított mást a pénzzel (akár több, mint a mint feléből), majd a maradékból próbált lakást venni.

Most viszont ugyan látszólag sokat fizet a pár (110e/hó), de mégis gazdagabb lesz 10 év múlva, hisz nem megy el 10 év alatt 10*12*70e ,ami 8 millió 400 ezer más lakására, hanem a sajátjába invesztálja! Szerintem ez korrektebb, mint évekig albérletezni.

Aki szerint nem az komolyan nem tud számolni.

 

 

Előzmény: találgató alattvaló (748)
találgató alattvaló Creative Commons License 2005.02.09 0 0 748

Hát igen, úgy látom ott is leírják, hogy nem árt a nettó 300 ezres fizu,ha valakinek nincs meg az önrésze.

A BKV-s sofőrök meg a 80 ezres nettó bérük miatt akarnak sztrájkolni kedden.

100 év múlva talán ők is igénybe tudják venni a Fészekrakót...

 

Előzmény: arcsibo (747)
arcsibo Creative Commons License 2005.02.09 0 0 747

Miután indexfórum valamiért leszedte a cikket, ideteszem a linket:

http://www.bankweb.hu/hirek/feszekhirek02.htm

 

Amúgy 5 bank hitelez eddig fészekrakóval. Legalábbis a cikk szerint.

Előzmény: arcsibo (746)
arcsibo Creative Commons License 2005.02.09 0 0 746
Fészekrakó: első benyomások

Sok a csalódás a Fészekrakó Program körül. Lehet, hogy a várakozások voltak túlzóak, de az is lehet, hogy sem a kormány, sem a bankok nem eröltetik meg igazán magukat.

 </DIV>

Előzmény: fulopg (744)
blkhfc Creative Commons License 2005.02.09 0 0 745
elméletileg az összes bank résztvevő, de némelyik eléggé lustán csinálja (tehát nem készült fel, stb.)
Előzmény: fulopg (744)
fulopg Creative Commons License 2005.02.09 0 0 744
Van valahol info arról, hogy pontosan melyik bankok foglalkoznak fészekrakó hitellel?
arcsibo Creative Commons License 2005.02.09 0 0 743
várjuk az infóidat a műsorról!!!
Előzmény: blkhfc (742)
blkhfc Creative Commons License 2005.02.09 0 0 742
a holnapi (csütörtöki) Mokkában lesz egy interjú: Módosítják a Fészekrakó-programot címmel. Majd beszámolok, ha nem lesz addig hír sehol.
Előzmény: találgató alattvaló (740)
arcsibo Creative Commons License 2005.02.08 0 0 741
Igazad van, tényleg nagy a csend. Én is mindennap keresgélek, hátha van valami új híradás, infó, VALAMI, de semmi....
Tolongás max az érdeklődésnél van. Aztán kiderül, hogy csak nagyon kevesen tudnak vele élni.
Remélem ezt azt fogja eredményezni, hogy nagyon gyorsan újragondolják az egészet és bővítik a korhatárt, emelik a használt lakásra felvehető hitel mértékét meg kinek ami kell.
Előzmény: találgató alattvaló (740)
találgató alattvaló Creative Commons License 2005.02.08 0 0 740

Nagy a csend a fészekrakó körül.

Gyanítom, hogy már sokan rájöttek, mennyire nem ér semmit az egész egy átlagember számára, és nincs túl nagy tolongás az ügyben.

Különben már hozsannáztak volna a médiában, hogy ez alatt a pár nap alatt ennyi meg ennyi fő igényelte.

kovava Creative Commons License 2005.02.07 0 0 739

Boszika!

Bár igazad lenne, de szerintem valamit félreértettél, mert sajnos mindenhol azt írják, hogy csak gyermeket nevelő házaspárok vehetik igénybe használt lakás vásárlásához a félszocpolt. :-(

Írtam korábban, hogy használt lakás vásárlása esetén csak később, a gyerekek születése után vehető igénybe a félszocpol úgy, hogy beszámítható a lakáshitel tőketartozásába. :-)

 

Filiberto!

Nem az szja-kedvezmény szűnik meg, hanem az új lakás vásárlása esetén igénybevehető ÁFA-visszatérítés (febr.1-től). Vagy eddig is erre gondoltál? Szerintem aki meg tudja venni a kb. 15 milliós új lakást (és ekkor még nem egy nagy lakásról van szó), az azért annyira nincs rászorulva arra a 400e Ft-ra.

Az szja-kedvezményt nem hiszem, hogy meg mernék szüntetni, mert már akkor is nagy felháborodás volt, amikor lecsökkentették a felére, és nem hiszem, hogy el akarják veszíteni a szavazótáboruk azon részét is, akiket esetleg még nem veszítettek el.

Előzmény: boszika1980 (732)
blöfferkó Creative Commons License 2005.02.07 0 0 738
Miért bántjátok az áldott jó Maszop-Szadesz koalíciót? Segítenek otthont teremteni nekünk, magyaroknak a fészekrakó programjukkal szoci-szadesz módra...Magyar! Fogd be a szád! Mert olyat kapsz, hogy fészket raksz!!!!
filiberto21 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 737

Tényleg teljesen megszűnik az adóvisszatérítés?

 

Akkor aztán jól kitolnak a szegényekkel!

 

 

TETŰ MSZP/SZDSZ!!!

Előzmény: boszika1980 (733)
filiberto21 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 736

A rokonom is így járt, rá kell tennie a jelzálogot a szülei házára csak úgy kap hitelt.

A tényleges változás csak a félcsocpól (otthonteremtő támogatás) kiszélesítése volt.

 

TETŰ MSZP/SZDSZ!!!

Előzmény: arcsibo (726)
dohonyiz Creative Commons License 2005.02.06 0 0 735

Biztos ez?

 

A magyarorszag.hu oldalon ez van:

 

"A szocpol növelésének köszönhetően emelkedik a fél szocpol támogatás mértéke is. Emellett 35 év alatti, gyermeket nevelő házaspárok, élettársak és gyermeket egyedül nevelők a fél szocpolt már használt lakás vásárlására is felhasználhatják, a szocpolhoz hasonlóan vissza nem térítendő támogatásként. A fél szocpolra azok jogosultak, akik nem rendelkeznek lakással, és vidéken 8, a fővárosban vagy megyei jogú városokban 12 millió forintosnál nem drágább lakást akarnak vásárolni. "

 

Ahol eddig mi kérdeztük, ott mindenhol így mondták. :-( Csak az új lakás vásárlásánál lehet beígérni gyereket, a használtnál már kell legalább 1 gyerkőc.

Előzmény: boszika1980 (732)
boszika1980 Creative Commons License 2005.02.06 0 0 734
Igen!:)
Előzmény: fulopg (712)
boszika1980 Creative Commons License 2005.02.06 0 0 733

Sajnos igen!:(

Hallottam

Előzmény: Tamás (692)
boszika1980 Creative Commons License 2005.02.06 0 0 732

Mi bevállalunk 2 gyereket ez 1,2 a használt lakásnál!

És nemcsak meglévő gyerekre jár+

Mi bennt voltunk a bankoknál!

Érdeklőd csak meg!

Ez az igazság!

Előzmény: kovava (684)
boszika1980 Creative Commons License 2005.02.06 0 0 731

A félszocpol igenis jár használt lakásra!

Az újra teljes szocpol jár!

Előzmény: kovava (683)
kovava Creative Commons License 2005.02.06 0 0 730

 

Valószínűleg én írtam rosszul legutóbb, tényleg teljes szocpol jár új lakás vásárlása esetén a beígért gyerekekre.

Mlle Creative Commons License 2005.02.06 0 0 729
Egyelőre nem látom azt, hogy ez a program megoldaná minden gondomat, de még reménykedem. Egyszer valami isteni csoda csak lehetővé teszi, hogy saját lakásom legyen! Sokan vagyunk, akik szerint ez a "fészekrakás" csak gödörépítés, mert nagyon sok írt vagy nem írt feltétele sántít. Számomra az a legfantasztikusabb, hogy pl. csak olyan házaspárok vehetik igénybe, akiknél egyik fél sem töltötte be a 30-at. Mi az idén kívánunk összeházasodni, tehát ez a fele még meglenne. De: amilyen peches vagyok, hát nem jan. közepén voltam 30! A program meg febr. 1.-én indult.... Persze, ezt lehet egyéni szocproblémának is nevezni, de talán drága vezetőink arra is gondolhattak volna, hogy a naptári éveket tiszteletbe tartsák. Az a '75-ös, aki pl-. októberben született, miért van jobb helyzetbe annál, aki januárban?! Más: rosszul tudom, és 30 év felett már mindenkinek van saját lakása, és nem albértletre költi fizetése felét?
Megint más: nem olvastam el minden egyes hozzászólást, ezért lehet, hogy kérdésemre már korábban válaszoltatok. Az én tudomásom szerint teljes szoc. pol jár akkor is, ha bevállalom a 2 gyerket 8 éven belül, és új lakást akarok venni. Vagy az ígért gyerekekre még új lakás esetén is csak a fél szoc. pol jár?
arcsibo Creative Commons License 2005.02.04 0 0 728
ezt megkérdeztem OTP-ben és az OLEH-nél is, és a közalkalmazottnál nem feltétel, hogy van-e lakása vagy sem. Szóval vehet, ha van tulajdona. Az a lényeg hogy más kedvezményes lakáshitele ne legyen, az kizáró tényező.
Előzmény: blkhfc (725)
Czibók Kálmán Creative Commons License 2005.02.04 0 0 727

Azt a 2.4M-t csak új lakásra kaphatod meg, annak a négyzetméterára viszont vidéken is 210-240 ezer.

Előzmény: blkhfc (723)
arcsibo Creative Commons License 2005.02.04 0 0 726

Igen 3 milliót kell állami hitellel áthidalni, az OLEHnél is ezt mondták.

OTP-ben meg azt hogy az 5 millió állami hitelt adnak és az ezen felüli részt csak személyi kölcsön formájában adhatják közalkalmazott esetén, de az is csak 3 millióig. Ami nagyon szép dolog, csak éppen nettó 300 ezres kereset kell hozzá. Még én se keresek nettó 300-at, nemhogy a közalkalmazott anyukám...

FHB-nál meg - mint írtam előző hozzászólásomban - úgy adnak plusz 3 milkát, ha becsapsz a hitelbe egy plusz ingatlant fedezetnek, szóval jelzálog.

Király!

Előzmény: blkhfc (724)
blkhfc Creative Commons License 2005.02.04 0 0 725
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ha anyukádnak van lakása, akkor fel tudja venni a hitelt. Hisz mindegyiknél feltétel, hogy ne legyen lakása, stb.
Előzmény: arcsibo (721)
blkhfc Creative Commons License 2005.02.04 0 0 724

www.oleh.hu

Valóban csak 5 milliót kaphatsz használt lakásra.

De ez a hitel mértéke, nem a lakás vételára.

Tehát 10 milliós lakásnál 5 milliót adnak,  2 milliód (20%) van, 3 milliót kell az állami hitellel áthidalni.

Előzmény: arcsibo (721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!