Keresés

Részletes keresés

mattil Creative Commons License 2005.03.06 0 0 87

Párom szólt, hogy ha legközelebb Pesten járok, akkor nézzek szét egy-két antikváriumban, mert a gyerekeknek kellene két könyv. Az egyik E. H.Gombrichtól a Művészet története, a másik Pedik Ottliktól az Iskola a határon. Az elsőről gondoltam, hogy nem lesz könnyen beszerezhető, viszont a másodikról azt hittem ez aztán tényleg megvan mindenhol. Bejártam öt antikváriumot. A Gombrich könyvről mindenütt azt mondták, hogy jelen pillanatban nincs, de előjegyzik szivesen. Végül az ötödikben megvolt.

Viszont Ottlik kötet sehol sincs!!!

Mindenki azt mondta, hogy nem tudják mi történt, de az utóbbi két hónapban mindenki Ottlik köteteket vásárol! Régóta porosodó Ottlik köteteket is visznek mint a cukrot!

Valaki tudja mi a fene történt? Tehát miért lett hirtelen oly népszerű? Az Iskola a határon egykor nekem is volt, sajnos azóta elveszett :-(( Karácsony előtt láttam keményfedeles kötésben 2200ft körüli összegért. Én vagyok a bolond, mert akkor meg is akartam venni ajándékba, de mivel a lányok ikrek, végül mást vettem nekik (Hiszen ha az egyiküknek ezt veszem, mit vegyek a másiknak, ami hasonló értékű? )Nem gondoltam volna, hogy két hónap mulva sem használt, sem uj Ottlik kötetet nem lehet kapni sehol!

blbotond Creative Commons License 2005.03.02 0 0 86

 

 

Üdv mattil!

 

Úgy látszik, ismét haldoklófélben a fórum. hiába, nincs rá igény úgy tűnik. ;-)

 

Az ajánlott oldalt megnéztem, nem rossz.

 

blbotond

Előzmény: mattil (85)
mattil Creative Commons License 2005.02.27 0 0 85

Felsőoktatásban tanuloknak!

Most találtam a weben ezt az oldalt nagyon sok jegyzet, tétel fenn van itt nem csak könyvtár szakos tárgyakból, hanem más szakokról is

http://www.luiboy.ingyenweb.hu

 

blbotond Creative Commons License 2005.02.24 0 0 84

 

 

Mit jelent a "Nyf"? Ha a Nyíregyházi Főiskola, akkor semikképpen sem. A Berzsenyi Dániel Főiskolához azonban van. Méghozzá ott végeztem...

 

Miért kérdezted?

 

blbotond

Előzmény: vörösrébék (83)
vörösrébék Creative Commons License 2005.02.23 0 0 83

És akkor még azt mondják, nincs megfizetve a kutatói munka Magyarországon :))))

 

Csak nincs valamilyen formában kötődésed a Nyf-hez?

Előzmény: blbotond (81)
blbotond Creative Commons License 2005.02.23 0 0 82

 

 

Kedves vörösrébék!

 

 

Légy üdvözölve a fórumban... Kérdéseidet tedd föl bátran, élményeidről számolj be, én személy szerint kíváncsian fogom várni. ;-)

 

Üdv.: blbotond

Előzmény: vörösrébék (74)
blbotond Creative Commons License 2005.02.23 0 0 81

 

 

Kedves elefantkillah!

 

Remélhetőleg ezért ennél több vonzó dolog is van a könyvtárosságban. Mondjuk egyelőre a fizetés még nem, főleg ha közalkalmazott vagy. De azért egy bíztató hírem van a K I T -- Könyvtár - Információ - Társadalom 2005/5., febr. 2-i számából:

 

>> Könyvtáros szakdolgozat 1.8 millió forintért?
 
Ennyiért adták tovább Bíró Szabolcs, Szombathelyen infobróker szakirányon
végzett hallgató -- jelenleg a Neumann-ház munkatársa -- szakdolgozatát azok,
akik vélhetően a www.mibe.info oldalról töltötték le. A már sajtóban is
megjelent mű címe: Az információbróker lehetőségei hazai vállalatoknál: egy
kérdőíves felmérés tapasztalatai. A feltehetőleg pénzügyi mesterkedésnek szánt
akció során a tettesek címlapot és bevezetést cseréltek, a mellékleteket
eltávolították, majd a szakdolgozatot tanulmányként értékesítették 1.8 millió
forintért (pontosabban: 850 ezer a tanulmányért, 950 ezer a felmérésért, no
meg még az áfa). Az APEH illetékeseit azonban kíváncsivá tette az értékes
tanulmány, és az anyagban meghagyott árulkodó jegyek alapján eljutottak a
Szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskola KIT Tanszékére, majd a tényleges
szerzőhöz. Bíró Szabolcs így beballagott az adóellenőrökhöz, később a pénzügyi
nyomozókhoz és azonosította dolgozatát, amelyet az illetékes szakemberek is
alapos munkának tartottak. Az APEH azóta áfacsalás vádjával büntető eljárást
indított, melynek sikeres lezárása most van folyamatban.
Néhány tanulság:
1. Aki könyvtáros szakdolgozatával rekordot kíván dönteni, már csak ennél
értékesebb dolgozatot írhat.
2. A vérbeli információbróker már hallgatói munkájáért is megkéri az árat.
3. Igen értékes anyagokat lehet találni a MIBE honlapján. :-) (MG) <<

 

Üdv.: blbotond

Előzmény: elefantkillah (79)
blbotond Creative Commons License 2005.02.23 0 0 80

 

 

Üdv rkovacs!

 

Az a helyzet, hogy nekem van néhány anyagom, amit Te keresel. Igazából annak idején mi is elsősorban az Internetről tájékozódtunk. Továbbá az oszk.hu-n a MANCI-t ajánlom én is egyébként. 

Végülis néhány saját cuccot is küldhetek át, de ezek egyrészt erősen támaszkodnak -- ha jól emlékszem -- az internetes anyagokra, másrészt az elveimmel ellenkezik, hogy egy az egyben ilyeneket adjak oda.

Ám a fórum élete érdekében most kivételt teszek. ;-) Legkésőbb holnap küldöm e-mail-ben.

 

blbotond

Előzmény: rkovacs (75)
elefantkillah Creative Commons License 2005.02.21 0 0 79

pár sorod erőt adott a további küzdelemhez!

köszönöm!

 

Előzmény: blbotond (71)
hoppa_hoppa Creative Commons License 2005.02.21 0 0 78

MANCI megvolt már neked?

Előzmény: rkovacs (75)
Ergon Creative Commons License 2005.02.21 0 0 77

Ja, aki esetleg ráér ma délután, és még nem látta (vidékiek, mint én, hajrá):

14:30, Hétfő (február 21.), DUNA Televízió:

100 éves a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár

Ergon Creative Commons License 2005.02.21 0 0 76

Szia,

sajnos én nem tudok neked ebben segíteni, mivel még csak a 2. félévemet taposom, és egy dolgozatot írtam eddig, de azt Dahlbergről, ami úgy látom, neked most nem kell. De talán a többieknek több anyaguk van...

Esetleg nézelődj még a neten, bár nem hiszem, hogy sok komplett dolgozat lenne fenn, de hátha...

üdv: Ergon

Előzmény: rkovacs (75)
rkovacs Creative Commons License 2005.02.21 0 0 75
Üdv Mindenkinek!

Az alábbi témák valamelyikének ismertetéséhez keresek dolgozatot:
Szirén;
Melvil (kaliforniai egyetemek közös katalógusa);
Neumann-ház;
AMICUS (a Kanadai Nemzeti Könyvtárban);
online könyvesboltok (magyar);
szakmai katalógusok a világhálón;
folyóirat arhívum és linkgyűjtemény;
online szótárak;
online lexikonok.
Természetesen nem a kapott anyagot adnám le egy az egyben, csak alapként használnám fel. Ilyen kérést még nem láttam a fórumon, lássuk, tudunk-e segíteni egymáson!
vörösrébék Creative Commons License 2005.02.18 0 0 74

Sziasztok,

beköszönök, mert látom, féltek a kihalástól. Szintén csak hallgató vagyok, Nyíregyházán. Igyekszem visszaolvasni egyelőre.

Ergon Creative Commons License 2005.02.18 0 0 73

Kedves blbotond,

az ötlet Mattil érdeme, neki jár az elismerés;)

Ami a topik ismeretségének növelését és a baráti körben való terjesztést illeti, egyetértek, igyekszem én is idecsalogatni az érdeklődőket.

Üdv: Ergon

Előzmény: blbotond (72)
blbotond Creative Commons License 2005.02.18 0 0 72

 

 

Kedves Ergon!

 

Jó ötlet a weboldal létrehozásának gondolata. Amiben tudok, segítek én is szívesen. Nem lenne rossz, ha Ti is szólnátok az ismerettségi körötökben, hogy van ez a topic. Én kör-emilezni fogok még ma, hogy tudjanak róla az ismerőseim.

 

blbotond

Előzmény: Ergon (70)
blbotond Creative Commons License 2005.02.18 0 0 71

 

 

Üdv elefántkillah!

 

Szerinted egy átlagos napon hány jó -- és főleg legtöbb esetben értelmes -- nővel kerülök fizikai közelségbe?

 

Nyáron még érdekesebb ez, amikor előrehajol néhányuk, és kivillan egy-egy fehér kebel, a földre hulló könyvért lehajoló lányok formás popója eléd táruló mezítelen valósággá válik, stb. stb. ;-)

 

Tájékoztató könyvtárosnak ilyen szempontból arany élete van. Nem is lennék szívesen feldolgozó könyvtáros. Na jó, az elmerozzantak, támadóan fellépő mentális beteg olvasók meg tudják néha keseríteni az ember életét, de hát ez is egy kihívás csak, amit meg kell oldani. Nekik ti. ugyanolyan színvonalon jár a könyvtári-információs szolgáltatás.

 

blbotond

Előzmény: elefantkillah (69)
Ergon Creative Commons License 2005.02.17 0 0 70

Igen, közben megtörtént az ETO átvétele részemről, és egy jót beszélgettünk Mattil kollégával, s most ismételten kifejezem hálámat segítőkészsége iránt.

Továbbá remélem én is, hogy egy olyan fórummá képes alakulni ez a topic, amely kitölti a specifikus, szakmai levlisták által be nem töltött űrt, teret adva az érdeklődők és a kevésbé szakmai, de számukra éppoly lényeges problémákkal küszködők kérdéseinek. Jómagam szintén vállalom, hogy a tőlem telhető segítségben részesítem a keresőket. Mattillal már felvetettük egy a jövőben körvonalazódó és megvalósítandó, a könyvtáros-hallgatók tanulmányait elősegítő weboldal tervét is, de erről majd a későbbiekben lesz szó, ha Mattil feles energiáit és szűkös szabadidejét e nemes célra áldozza, s lesz rajtam kívül más is, aki támogatja eme nemes célt. Bízunk benne, hogy az illetékes körök és tanszékek is bevonhatóak, de nyilván ez is még a jövő és egy kölcsönös, megértő támogató hozzáállás kérdése.

Előzmény: blbotond (68)
elefantkillah Creative Commons License 2005.02.17 0 0 69

jól lehet csajozni könyvtárosként?

 

blbotond Creative Commons License 2005.02.17 0 0 68

 

 

 

Üdv mattil!

 

Nem nagy élet van ezen a fórumon, majd próbálok embereket idecsalni. Jó lenne, ha nem halna meg a dolog.

 

Ha valakinek van könyvtárral kapcsolatos nem feltétlenül szakmai kérdése, akár meg is jelenhetne itt vele.

 

Én  vállalom, ha útba tudom igazítani az illetőt, vagy képes vagyok segíteni neki, akkor megteszem.

 

ETO ügyben speciel nem tudtam volna, de mattilnak köszönöm Ergon nevében is az önzetlenségét!

 

Üdv: blbotond

Előzmény: mattil (65)
mattil Creative Commons License 2005.02.16 0 0 67

Nekem megvan a 93-as kiadás!

Úgy két éve sikerült véletlenül a Somogyiból kikölcsönözni, (mert az egyetlen kölcsönözhető példány természetesen mindig kinn vann valakinél). Természetesen azonnal lefénymásoltattam, spiráloztattam és azóta bizony jópárszor hasznát vettem már.

A kezemből azért nem adnám ki, pláne kölcsön, de ha holnap gondolod, egy fénymásoló előtt találkozhatunk. Kb 170 oldal igy, hogy egy oldalra kettő van másolva. Úgyis be kell mennem Szegedre, mert az uj procimhoz hűtőbordát kell vásárolnom(a fene se gondolta volna, hogy ami itthon van tul nagy:-( ).

Előzmény: Ergon (66)
Ergon Creative Commons License 2005.02.16 0 0 66

Kissé pangásnak indult eme nagy örömmel fogadott témakör... mindenki buzgón tanul és dolgozik?:)))

Egy kéréssel fordulok hozzátok, felebarátim: középkategóriás ETO-táblázatot keresek, megvételre, vagy akár kölcsönbe pár hétre, elsősorban Szeged környékieket célzok meg ezzel, mert nincs az a boríték, amibe beleférne:))) antikváriumban sajnos csak 1960-as kiadás kapható, ami max. kuriózumként érdekes, az OSZK oktatási osztálya pedig azt közölte, hogy idén jelenik meg az új kiadás, de sajnos nekem már most is szinte késő... aki tud segíteni, plz írjon egy mailt! Köszi!

mattil Creative Commons License 2005.02.11 0 0 65

"Örülök, hogy végre van élő könyvtáros fórum az indexen. Szerintem érdemes lenne reklámozni magunk között...Milyen jó lett volna, ha az Interneten lett volna egy kialakult állandó kiberközösség, amelyik próbál egymáson segíteni...Biztosan ismeritek a KATALIST könyvtáros levelező listát. Ez ugyan nagyon informatív, élő levlista, csak ott sokkal szakmaibb beszélgetés folyik annál, hogy pl. arról kérdezzek embereket, hogy milyen dolgokat tanul könyvtári menedzsment órán... A lényeg, hogy itt lehetne kötetlenebb és kevésbé szakmai beszélgetéseket lefolytatni. "

 

Pontosan ezen célok érdekében hoztam létre ezt a forumot! A KATALIST nekem is egy kicsit tul belterjes és szakmai. Sajnálom, hogy ezt viszont onnan egyesek nem értették meg és inkább nekemtámadtak :-( Néha elgondolkodom azon milyen is lehet egy elefántcsonttoronyba bezárkózni, és minden olyat legorombítani, ami kizökkentene szakmai nagyképűségemből,beképzeltségemből... De szerencsére én tartozom az ilyenek emberek közé!
Mindenesetre köszönöm az ottani kritikákat is, de úgy érzem, hogy ezek többsége inkább csak arról szólt, hogy hogy merek én olyat csinálni ami nem nekik jutott először eszükbe...

Ha nem igy van és rosszul látom, akkor kérem biráloimat javítsanak ki!

Előzmény: blbotond (52)
mattil Creative Commons License 2005.02.11 0 0 64

Szia book!

 

Sikerült azóta állást találnod? Tudom nem könnyű az ilyen, de azért bizakodom benne, hogy azóta megoldódott a problémád!

Előzmény: book (56)
mattil Creative Commons License 2005.02.11 0 0 63

Elnézést kérek azért, mert ugy eltüntem az utóbbi egy hónapban! Kicsit ugy tűnik tudom, mintha rögtön elindítása után magára hagytam volna ezt az uj topikot. Sajnos mind a munka, mind a főiskola frontján igen keményen helyt kellett állnom, és emiatt szinte nem is volt szabadidőm :-( Ígérem ezután megprobálok több időt szakítani a topikra is! Pláne, hogy végre sikerült az összes vizsgám :-) Mindenkinek sikerült  innen ugye? Nos akkor kezdhetjük a következőt, ami szintén nem lesz könnyű!

 

mattil Creative Commons License 2005.02.11 0 0 62

Kaptam egy e-mailt és mivel közérdekű gondoltam itt is megjelentetem:

 

Tisztelt MEK-barátok, MEK-támogatók, a MEK Egyesület tagjai!

A MEK Egyesület ezúton is ismételten megköszöni mindazok támogatását,
akik 2003. évi személyi jövedelemadójuk egy százalékát a 2004. év
elején az Egyesület számára ajánlották fel.

Az Egyesülethez 2005-ben is eljuttatható a 2004. év személyi
jövedelemadójának 1 százaléka.

Tisztelettel kérjük és várjuk a MEK barátait, olvasóit,
támogatóit, a MEK Egyesület rendes és pártoló tagjait, mindazokat,
akik fontosnak tartják a MEK fejlesztését, az Egyesület feladatait,
hogy ebben az évben adójuk társadalmi szervezetnek, alapítványnak
átutalható 1 százalékát ajánlják fel a MEK Egyesület számára.

Az Egyesület adószáma: 18100277-2-41

Vigyázat, az Egyesület adószáma 2004-ben megváltozott!!! Kérjük, ne
használják fel a tavalyról esetleg megmaradt kitöltött rendelkező
nyilatkozatot. A jelenlegi helyes adatokat tartalmazó kitöltött
rendelkező nyilatkozat letölthető az alábbi cimről:

     http://mek.oszk.hu/egyesulet/1szazalek.htm

Az Egyesület feladatai az elmúlt évben és a jelen évben is jelentősen
megnövekedtek. 2004-ben az Informatikai és Hírközlési Minisztérium
pályázatain nyertes munkákat, valamint két NIIF projektet sikeresen
befejeztünk. Ezek keretében elkészült a képtár új változata, folyik az
Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társasággal együttműködve a határon
túli magyar irodalmi művek digitalizálása, elkészült az új MEK vakok,
csökkentlátók számára készült változata (VMEK), valamint
kifejlesztettük a digitális archívumokhoz használható eleMEK
szoftver-gyűjteményt. Megnyilt a MEK legújabb határontúli tükrözése
a Vajdaságban, Zentán, a MEK gyűjteménye kereshetővé vált az NDA
(Nemzeti Digitális Archivum) keretében. A Magyar Vakok és Gyengénlátók
Országos Szövetségével együttműködve elkezdtük bővíteni a MEK állományát
a Szövetség hangoskönyvtárának digitalizált hanganyagaival.

Munkánk folytatásához kérjük támogatásukat!

Az 1%-ról való rendelkezéshez szükséges űrlap megtalálható az APEH
által kiküldött űrlap-csomagban, vagy letölthető a MEK Egyesület
honlapjáról:

      http://mek.oszk.hu/egyesulet/1szazalek.htm

     Köszönettel

                                A MEK Egyesület Elnöksége

_______________________________________________
Hungalap mailing list
Hungalap@mek.oszk.hu
https://mek.oszk.hu/mailman/listinfo/hungalap

blbotond Creative Commons License 2005.01.27 0 0 61

 

 

Üdv book!

 

Nem tudom, hogy nézeggetted-e azóta a Katalistet...

 

Ez a hirdetés jelent meg:

 

Date: Wed, 26 Jan 2005 13:29:51 +0100 Reply-To: Molnár Ili <mke@OSZK.HU> Sender: "Discussion on library systems and databases (In Hungarian)" <KATALIST@LISTSERV.IIF.HU> From: Molnár Ili <mke@OSZK.HU> Subject: állást kínál Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-2"

Kíváló munkafeltételeket biztosító XVII. kerületi szakközépiskola, megfelelő szintű tanári és könyvtárosi végzettséggel rendelkező, főállású könyvtárostanárt keres 2005 március 18-i munkakezdéssel. Jelentkezés szakmai önéletrajzzal dr. Xantus László igazgatónál. 1174 Bp. Széchenyi u. 9-11. Tel.: 256-1673 Email: Xantus@bekesy-bp.sulinet.hu Köszönettel: dr. Czigler Róbert könyvtárostanár

 

(http://listserv.iif.hu/SCRIPTS/WA.EXE?A2=ind0501&L=katalist&O=D&P=16919

 

blbotond

Előzmény: book (56)
Wave Cutter Creative Commons License 2005.01.26 0 0 60
Kerület Sz.Ervinekbe mindig keresnek valakit,... most is, ha jól tudom. A FSzk-ben lehet érdeklődni.
blbotond Creative Commons License 2005.01.26 0 0 58

 

 

Üdv MATTIL!

 

Szerinted van erre megoldás? Szerintem az lenne, hogy a nemcsak használati, hanem eszmei értékkel bíró könyveket el kellene zárni, elrakni a szabadpolcról, és csak a digitális változatot adni az olvasóknak.

 

Persze nehéz úgy, mert nem egy-két könyvről van szó, a könyvek érzékenyek (lehetnek) a levilágításra, stb. stb. Talán hosszú távon mégis csak jobb lenne ez mindenkinek.

 

A Google már belefogott hasonló vállalkozásba a híradások szerint, fel kéne gyorsítanunk nekünk is ebben a kérdésben

 

blbotond

 

 

Előzmény: mattil (55)
blbotond Creative Commons License 2005.01.26 0 0 57

Kedves book!

 

Ha valamit +tudok, én szólni fogok. Próbáld meg még a KATALIST-et nézegetni, sőt a hirdetésedet is fölküldheted rá. Ajánlom figyelmedbe.

 

Ha tudsz angolul, Veszprémben most éppen van üresedés. British Council-hoz keresnek könyvtárost, de ott kell tudni angolul, mit írtam...

 

blbotond

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!