Keresés

Részletes keresés

erdandrea Creative Commons License 2010.03.23 0 0 127

Szia

Neked biztos nem kell semmit fizetned, az Apeh majd behajtja az elmaradt járulékokat a volt munkáltatódtól.

Szia Andi

Előzmény: Málnalekváros pite (126)
Málnalekváros pite Creative Commons License 2010.03.09 0 0 126
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, a történetem kissé hosszú.
2007 Januártól augusztusig melóztam, előtte gimis voltam. Tehát fizettem TB-t.
2007 szeptembertől egyetemista lettem, de levelezőn.
És most derült ki, hogy nem fizették a TB-t utánam, mert levelezőn tanultam/tanulok.
De államin, tehát nincs bevételem, Anyukám egyedül nevel. Nyártól viszont megyek melózni, tehát ugye lesz TB-m.
Orosnál nem voltam ez idő alatt,csak magán úton, viszont fogamzásgátlót váltottam ki és nem szóltak, hogy "piros" lennék. Oké, hogy nincs rá támogatás, de automatikusan beolvassa a TAJ-számom akkor is.
Tehát ilyenkor mi van? Nem fogok semmit visszamenőleg fizetni, az fix.
Dec.ben államvizsgázom, tehát addig lesz tanulói jogviszonyom, de ha dolgozom, akkor egyértelmű, hogy fizetni fogom.
A lényeg: cirka 2008-tól nincs fizetve utánam a TB. És ha most besétálok az APEH-ba, akkor mit mondanak?
Semmi féle levelet nem kaptam sehonnan, hogy valami gubanc lenne.

Köszi a választ.
liliana01 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 125
Regisztrált munkanélküliként jogosult vagy eü. ellátásra.

Az egyénileg fizetett havi 4950 Ft csak természetbeni ellátásra jogosít ( azaz ellát az orvos, labor, kórház, kapsz gyógyszert ), de pénzbeli ellátásra nem ( pl. táppénz).

Ez csak eü. ellátás, nyugdíj téma itt nem játszik.
Előzmény: depmod (123)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 124
http://www.apeh.hu/bevallasok/nyomtatvany/adatbejelentok/10t1011.html
Előzmény: depmod (123)
depmod Creative Commons License 2010.03.08 0 0 123
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy az APEH-nél milyen nyomtatványokat kell letöltenem/kitöltenem egyéni tb fizetéshez. Most kerültem ki az egyetemről másfél hónapja, munka eddig nincsen, munkanélkülinek jelentkeztem, viszont jön a baba, és nem akarok pofára esni. Semmi gondom a 4950ft-al, én fizetném, de ez az APEH-es elektronikus letöltés és kitöltés egy agyrém.

Tehát, tud valaki adatlap típust mondani, hogy ezen bevalláshoz melyik szükséges?

Köszönettel
András
jacquline19 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 122
Köszönöm az infot! :)
Előzmény: freyya (121)
freyya Creative Commons License 2010.02.26 0 0 121
Megkérdezik, hogy akarsz-e visszamenőleg is fizetni, vagy csak mostantól. Minimális az esélye, hogy valaha utólag ellenőrizgetnek, de ha mégis, a késedelmi pótlék a jegybanki alapkamat kétszerese (összesen kb. 12%), amit utólag maximum 3 évre tehetnek rá. Vagyis ha tartozol mondjuk 30ezer forinttal, akkor is legrosszabb esetben 40ezer lesz belőle évek múlva, ha utólag lebuksz. Egyébként most már havi 4950 Ft-ot kell fizetni.
Előzmény: jacquline19 (120)
jacquline19 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 120
Hello Mindenki!

Van egy pár munkanélküli hónapom, ami alatt nem fizettem a tb-t, a munkaügyin is már csak nyílvántartva vagyok.
Kérdésem az lenne, hogy ha most bemegyek az apeh- hoz, hogy mától szeretném fizetni a tb-met, azt a havi 4500-at (ha jól tudom), akkor visszamenőleg is ki fogják velem fizettetni? Esetleg büntetésre is számíthatok?

Köszi.

J.
edicica Creative Commons License 2010.02.24 0 0 119
szia Mindenki!
segítséget szeretnék kérni..
2001-ben fél évet, majd pedig 1évet voltam fizetés nélküli szabadságon (közeli hozzátartozó ápolása jogcímen). ezek alapján ugye nem kaptam fizetést, így nem fizettem a járulékot sem..akkor azt mondták, hogy nem kell erre megállapodás.már aki hozzá tudott szólni.most a munkáltatóm számolná a munkaviszonyomat,ahhoz kéne tudnom, hogy az az idő hogyan számíthatna bele a jogszerző viszonyba.azt hallottam,hogy 5 év után már nem lehet "utólag" fizetni..pedig ha lehetne méltányosságból kérni,lehet,hogy befizetném.hogy ne legyen "kieső" időszakom.a másik kérdésem,hogy mikor megindult a fizetés nélküli szabadság,ilyenkor is vonatkozik-e rá a 45 nap (tehát mikortól nem volt befizetés,a fél évből lejön-e a 45 nap?), amíg még jogosult az ember az ellátásra.segítségeteket előre is köszönöm.remélem érthetően kérdeztem.edicica
Nuti49 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 118

Köszönöm a válaszod! Szerencsére-ma kaptam a hírt- kivételesen nem vár a Nyugdij Intézet, hanem kiszámolja a nyugdijat és ha meg lesz a Kormányrendelet majd módosítja a nyugdíjat. Vagyis lesz törzsszám rövidesen!

 

Üd. Nuti

Előzmény: freyya (117)
freyya Creative Commons License 2010.02.22 0 0 117
Ennyi idő után még nem fog pirosat mutatni (ezt tapasztalatból mondom, a jelenlegi átfutás mellett nagyjából félév nemfizetés kell ahhoz, hogy piros legyen), de ha mégis, akkor valamelyikőtök bemegy a helyi apeh-irodába, kér csekket, és befizeti az elmaradt néhányezer forintot. Az orvosnál egyébként semmilyen borzalmas következménye nincs annak, ha valakinek pirosat mutat a rendszer, annyi, hogy az orvos megkérdezi, lehetségesnek tartod-e (ergo tudod, hogy nem fizeti utánad senki) vagy szerinted hiba van a rendszerben (ilyen is bőven van), és javasolja, hogy alkalomadtán nézz utána az apeh-nál. Ugyanúgy kapsz ellátást, ugyanolyan kedvesek, szóval nem kell félni tőle!
Sikeres műtétet és jobbulást a párodnak!
Előzmény: Nuti49 (116)
Nuti49 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 116

Üdv mindenkinek!

Ha tudtok, segítsetek!

Párom 2010 jan.1-el korengedményes nyugdijba ment /megy?/. Igen ám, de a valorizációs szorzók miatt, talán májusba már kaphat is nyugdíjat!!!! ha egyáltalán meg lesz a kormányrendelet! Ami azonban nagy baj, február 15-vel lejárt a biztositási jogviszonya, lévén, hogy semmiféle "viszonyba" nem áll, ellátatlan. Márciusba mütéte lesz, amire közel 8 hónapja vár. Ha a TAJ kártyája "pirosat" mutat .....? Hova fordulhatunk? Hisz még nincs nyugdijas törzsszáma, munkaviszonya 2009 dec.31-el megszünt, előnyugdíjat nem kaphat mert Ő nem "állami" nyugdijas !! Hogyan tovább? Köszönöm a segítséget!

Nuti

katucc Creative Commons License 2010.02.21 0 0 115
Nagyon szépen köszönöm még egyszer,most már minden kérdésemre választ kaptam!:-))
freyya Creative Commons License 2010.02.21 0 0 114
Az teljesen mindegy, hogy maga után fizeti, vagy fizetik utána.

A novembertől mostanáig tartó időszakkal nem foglalkoznék. Eleve a munkahely megszűnésétől kezdve még 45 napig érvényes a biztosítás, a maradék másfél hónap miatt meg nem fognak zaklatni, az tényleg minimális kiesés, annyit ki sem jelez még a dokiknál lévő rendszer sem. Nekem utolsó befizetés után 4 hónappal még vígan zöldet mutatott.
Előzmény: katucc (113)
katucc Creative Commons License 2010.02.21 0 0 113
Alvállalkozó szeretne lenne,maga után fizetne mindent!Akkor is?
És az nem probléma, hogy 2009. november-mostanáig nem volt sehol TB-je?
Bocsi az értetlenkedésért, csak nem akarunk semmi problémát.
freyya Creative Commons License 2010.02.21 0 0 112
Az EU-n belül egyetlen helyen kell csak tb-t fizetni, ha Németországban fizetik utána, Magyarországon nem kell.
Előzmény: katucc (111)
katucc Creative Commons License 2010.02.21 0 0 111
A másik kérdésem meg az, hogy ha valaki külföldön (Németország) dolgozik,és ott fizeti a TB-t,ott adózik,ott él, akkor is kötelező itthon fizetni a TB-t?
katucc Creative Commons License 2010.02.21 0 0 110
köszönöm freyya
freyya Creative Commons License 2010.02.21 0 0 109
Postán is el lehet intézni. Az apeh oldaláról le kell tölteni az abevjava-t, meg azt a nyomtatványt, amin ezt be kell jelenteni, aztán kitöltöd, kinyomtatod, és postán beküldöd a helyi apeh-irodának.
Előzmény: katucc (108)
katucc Creative Commons License 2010.02.21 0 0 108
Nekem olyan problémám van, hogy a párom kinn tartózkodik külföldön és rám bízta, hogy intézzem el a TB-jét. Mivel november óta nem dolgozik és nincs is munkanélkülin, szóval azóta nincs TB-je.

Kérdésem, hogy hova kell fordulnom a problémával, hogy visszamenőleg kifizessük (ha visszamenőleg ki kell e egyáltalán), hogy ezentúl is fizetni tudjam neki. Ha egyáltalán én elintézhetem neki. Esetleg ezt telefonon nem lehet lefolytatni?Vagy feltétlenül személyesen kell eljárnom?
freyya Creative Commons License 2010.02.20 0 0 107
Azért kérdezd meg azt is, mennyire rizikós ez, vagyis csak az összeget kérhetik visszamenőleg, vagy késedelmi kamatot, pótlékot is? Ha ez is benne van a pakliban, akkor lehet, hogy érdemesebb inkább a szüleidnek tartozni az összeggel, mint az apeh-nak kamatokkal, büntetéssel. Engem azért aggasztana kicsit, mert a bejelentőn nem az van megadva, hogy "mikortól szeretne fizetni", hanem hogy "mikortól kötelezett járulékfizetésre", a végén meg ugye ott van a szokásos "büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az adatok a valóságnak megfelelnek". Kérdés, hogy mennyire vannak kihegyezve az ilyesmire, ha pénzt akarnak behajtani (bár remélem, ez a "húzzuk le az állampolgárt, ahol tudjuk" mentalitás megy a levesbe áprilisban a jelenlegi kormánnyal együtt) , és hogy elfogadják-e érvnek azt, hogy az ügyintéző mit engedett meg neked.
Előzmény: nagygabor82 (103)
freyya Creative Commons License 2010.02.20 0 0 106
Bármikor mehetsz orvoshoz, nem kell ahhoz zöldlámpásnak lenni. Nem kell félni a piros lámpától, nem zavarnak el miatta, és verőlegények sem jelennek meg. Egyszerűen megkérdezi a doki, hogy tudsz-e róla, és tudod-e az okát, mire te megmondod, hogy már voltál bent, fizeted magad után, de az ügyintéző azt mondta, hogy van egy átfutási ideje. Velem is így volt, bár én nem magam után fizetem, hanem alkalmi megbízások alapján fizetik utánam, és egyszer majdnem négy hónap volt, mire a befizetés megjelent a rendszerben. Szóval pláne ha tudod, hogy már nem vagy sáros, és nem kell zavartan habognod, hogy miért piros a lámpa, egész nyugodtan mehetsz dokihoz.
Előzmény: nagygabor82 (101)
nagygabor82 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 105
Így van, kaptam egy rakás csekket, és mindig utólag kell fizetni. Tehát a januárt majd februárban, stb. Köszi a tippet az ügyfélkapuval kapcsolatban, most már legalább azt is tudom, hogy ingyenes. Lehet, hogy meg is csináltatom a regisztrációt, biztos jó az. :)
liliana01 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 104
2010.01.01.-től 4950 Ft/hó amit be kell fizetned. Ehhez gondolom kaptál csekkeket.

Amúgy ha csinálsz magadnak un. Ügyfélkaput, akkor meg tudod nézni az OEP honlapján hogy van-e érvényes biztosításod.

Az ügyfélkapus regisztráció ingyenes, bármelyik okmányirodában lehet intézni, személyi és lakcímkártya kell hozzá.
Előzmény: nagygabor82 (103)
nagygabor82 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 103
Köszönöm a választ liliana01! A visszamenőleges fizetést felajánlotta az ügyintéző, de mondtam neki, hogy nagyon kedves, de igazán nem szeretném ezzel rabolni a drága idejét. :) Aztán abban maradtunk, hogy fizetek adott naptól, viszont ha egyszer valami miatt előkerül a nevem, és megnéznek, akkor ki kell fizetnem az elmaradt részleteket. Szóval csak idő kérdése szerintem, de remélhetőleg addigra lesz munkám, és nem az idős szüleim pénzéből kell ezt az összeget kigazdálkodni.
liliana01 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 102
Csodálkozom hogy az Apeh nem hajtja be rajtad a korábbi évek járulékait. Kb. 2007-ben indult ez a formája a biztosításnak.

Szerintem egyébként nincs olyan, hogy bizonyos időnek el kell telnie. Amelyik naptól fizeted attól a naptól jogosult vagy a természetbeni eü. szolgáltatásra. Az más kérdés, hogy az Apeh és az OEP rendszere között mennyi az átfutási idő.

Persze azt nem jó eljátszani, hogy amíg orvost veszel igénybe addig fizetsz utána meg nem, mert jól megsuzívhatod.

Előzmény: nagygabor82 (101)
nagygabor82 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 101
Üdvözlök mindenkit!

Már több mint három éve nincs munkám, és a tb-t sem fizettem eddig. De most nemrég meglátogattam az apeh egyik ügyfélszolgálatát, és attól a naptól számítva fizetni fogom a járulékot. Megkérdeztem az ügyintézőt, hogy mikortól lesz rendben az eü biztosításom, erre azt mondta, hogy ő ezt nem tudja, mert lenni kell valamiféle folyamatosságnak a tb fizetésben, és ha mostanában orvoshoz megyek, akkor továbbra is piros lámpás leszek. Valakinek van tapasztalata erről a dologról? Mikortól leszek zöld lámpás, mikor vehetem igénybe díjmentesen az orvosi ellátást?
fx-navigator Creative Commons License 2010.01.07 0 0 100
ok, köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 99
4950
Előzmény: fx-navigator (98)
fx-navigator Creative Commons License 2010.01.06 0 0 98
Januártól mennyit kell fizetni havonta annak aki önszorgalomból fizeti az eü járulékot?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!