Keresés

Részletes keresés

LittleE Creative Commons License 2005.06.08 0 0 482
Igen, kérdeztem, de semmi..
Előzmény: lemi (480)
mamicska Creative Commons License 2005.06.04 0 0 481
interneten kerested már?
bookline.hu
fokuszonline.hu
valami antikvárius cím is van,de nem jut eszembe
Előzmény: LittleE (479)
lemi Creative Commons License 2005.06.04 0 0 480

Sajnos nincsen. Ha valaha meg is jelent németül, akkor is valószínüleg nagyon kevés példányszám lehetett (mivel az elsö sem nyerte el anno a németek teszészését) olyannyira, hogy a pc-rendszerükben nincs is benne.
Amerikában vagy Angliában tuti hogy meg lehet kapni.

 

Kérdezted már antikváriumokban?

 

Üdv

lemi

Előzmény: LittleE (479)
LittleE Creative Commons License 2005.06.03 0 0 479

Szia!

Rákérdeztem egyik könyvesboltba, de nincs!

Sikerült megszerezni a német változatot?

Előzmény: lemi (459)
Oxana Creative Commons License 2005.06.03 0 0 478

Mario Puzo: A család

A könyv egyrészt lebilincselő történelmi utazás a középkori Itáliába, másfelől izgalmas könyv családról, szerelemről, hitről, illetve arról, a szeretet, a család boldogulása érdekében milyen eszközök engedhetők meg. Puzo szerint a Borgia család volt a világ első maffia családja, messze lekörözve a későbbi Vito Corleonét, „A keresztapa” főhősét.

A középkori Firenze, a Medici család felemelkedése és hanyatlása, a máglyán megégetett Savonarola alakja, az itáliai városok viszonyulása Rómához, a pápáknak franciákkal vívott háborúja - igazi történelemóra. A könyv több ennél, az évszámok mögött húzódó események - pápaválasztások, gyilkosságok, dinasztikus kapcsolatok, háborúk és békekötések – életre kelnek és hús-vér embereken keresztül ismerjük meg a középkor szokásait, életfelfogását és az érdekek mozgatórugóit. Mindennek középpontjában egy ellentmondásos ember áll Rodrigo Borgia, aki VI. Sándor néven 1492-1503 között volt pápa. Olyan ember, aki mindenáron pápa akar lenni, ezért anyagi áldozatokra is hajlandó, hogy aztán pápaként például először magához engedje a prédikátor Savonarolát, majd néhány évvel később máglyahalálra ítélje. Olyan ember, aki imádja a nőket, három gyermekéért pedig tűzbe menne. Olyan ember, aki dinasztiát akar építeni, nem válogatván az eszközökben, akár saját rokonait is meggyilkoltatja. Mindeközben háborúkat vív, magasba emel és ejt el embereket, míg végül ő maga is tisztázatlan körülmények között meghal.


LittleE Creative Commons License 2005.06.01 0 0 477
Ez így van! :-)  Ma pl. tudom! :-))))))
Előzmény: vizinikk (476)
vizinikk Creative Commons License 2005.06.01 0 0 476

kellenek a nehéz időszakok, különben nem tudná az ember, mi is az a blues

:-))

Előzmény: LittleE (475)
LittleE Creative Commons License 2005.06.01 0 0 475
Az jó! :-)  Néha nekem sem! De ez csak nagyon néha, több a jó dolog! :-)
Előzmény: vizinikk (474)
vizinikk Creative Commons License 2005.06.01 0 0 474

rendszerint sikerül, néha nem.

 

Előzmény: LittleE (473)
LittleE Creative Commons License 2005.06.01 0 0 473
És sikerül?  :-)
Előzmény: vizinikk (472)
vizinikk Creative Commons License 2005.06.01 0 0 472

ez csak a látszat... de azért megpróbálom élvezni az életet, ha már ebbe a helyzetbe csöppentem.

:-)

 

Előzmény: Oxana (469)
Oxana Creative Commons License 2005.05.31 0 0 471
Köszi. Majd nyáron elolvasom.
Előzmény: LittleE (470)
LittleE Creative Commons License 2005.05.31 0 0 470
Ajánlom neked Eleanor H. Porter: Az élet játéka c.könyvét!  Arról szól, hogy hogyan kell meglátni a rosszban a jót, hogy kell bízni, remélni.
Előzmény: Oxana (469)
Oxana Creative Commons License 2005.05.31 0 0 469
Pedig velem ellentétben Te elég optimistán nézed az életet.:-)
Előzmény: vizinikk (468)
vizinikk Creative Commons License 2005.05.31 0 0 468

ez bizony középsúlyos....

tudod, amióta élek, nekem is ez van. talán két év volt az életemben, amikor viszonylag könnyebben éltünk, akkor viszont a férjem alig volt otthon.

és sajnos, nem hiszek benne, hogy valaha is másként lesz.

Előzmény: Oxana (467)
Oxana Creative Commons License 2005.05.31 0 0 467

Ma voltam az optikusnál. 15 ezerről indultunk, aztán valamiféle akcióba sikerült beférkőznöm, mert leadtam egy régi szemüveget, így 7700 Ft lett a vége.

Ez sem hiányzott, hiszen jön a lányom szülinapja, azután a vőmé, közben a fiam diplomaosztója, és még hónap végén a sárospataki tábor.

Mit tegyek? Legfeljebb ismét a hitelkeret hoz megoldást. De már olyan mocskosul únom ezt a fajta létet!!

Előzmény: vizinikk (466)
vizinikk Creative Commons License 2005.05.31 0 0 466

ne csüggedj, regenerálódsz majd!  nem tudja az, aki sosem tanított gyerekeket, hogy mennyi energiát emészt fel ez a munka. pláne, ha valaki jól csinálja!

van már szemügéd?

Előzmény: Oxana (463)
Oxana Creative Commons License 2005.05.31 0 0 465

Köszi szépen Mamicska!

Ma egykicsit türelmetlen vagyok, de majd túlélem ezt is.:-)

Előzmény: mamicska (464)
mamicska Creative Commons License 2005.05.31 0 0 464
Gratulálok!!

Előzmény: Oxana (461)
Oxana Creative Commons License 2005.05.31 0 0 463

Köszi! Sok estém ráment, és akkoriban a gyerekek olyan nyögvenyelősen álltak hozzá mindenhez, így mostanra én is elfáradtam.

Holnap lesz a suli kulturális bemutatója a Jó Szerencsét Műv. Házban. Gondolhatod, ott is szerepeltetek gyerekeket, hiszen a szakomból következően el is várják ezt. Azért az idén egy kicsit sok volt a fellépésekből, versenyekből, amit természetesen nem pénzért csinálunk. Erre lehet azt mondani, munkaköri kötelesség. Csak hát rámegy a szabad időd is a sok gyakorlásra.

Előzmény: vizinikk (462)
vizinikk Creative Commons License 2005.05.31 0 0 462

GRATULA!!!!!!!!!!

szörnyű volt az a feladatlap.

(és még azt mondod, nincs értelme??????)

Előzmény: Oxana (461)
Oxana Creative Commons License 2005.05.31 0 0 461

Képzeld vizi, a Nagy László vetélkedőn, amire még tőled is kértem segítséget /Baján láthattad a feledatlapot is/ a lánycsapatom 32 csapat közül 3. lett!

 

Sajnos nem tudtunk elmenni Iszkázra, ahol pénteken volt a díjkiosztó, és még szarvaspörköltet is készítettek a szervezők.

LittleE Creative Commons License 2005.05.31 0 0 460

Köszönöm! :-)

 

Valamennyit én is tudok németül, de annyira azért nem, hogy egy könyvet el tudjak olvasni!  Nekem a magyar változat kellene!  A héten majd rákérdezek! Remélem sikerrel járok! :-)

Előzmény: lemi (459)
lemi Creative Commons License 2005.05.30 0 0 459

Nem, nem olvastam, én is csak a könyv végén lévö utószóból tudtam meg hogy van egy második rész is.

Az originál cím: Pollyanna Grows Up

Pénteken utána érdeklödök hogy meg lehet e egyáltalán rendelni németül, mert a neten való kutatásom nem járt eredménnyel, csak az elsö könyvet dobja ki minden keresö. Mivel angolul nem tudok, vagyis csak keveset, magyar könyvesbolt meg nincsen a közelben, így marad a német változat:)).

 

Üdv

lemi

Előzmény: LittleE (457)
LittleE Creative Commons License 2005.05.30 0 0 458
Dehogy volt zagyva!  Értem miről beszélsz! :-)
Előzmény: lemi (456)
LittleE Creative Commons License 2005.05.30 0 0 457

Örülök, hogy tetszik!  Szerintem nincs olyan ember, aki ezt elolvassa, és nem tetszik neki!

 

A pozitív gondolkodás, igen, ezt mindenkinek meg kell tanulni. Én ebből a könyvből, ill. ennek a segítségével, (más hatására is) tanultam meg.

 

A második részéről  nem is tudtam! :-(  Olvastad azt is?  Légy szíves írd le nekem a címét, mert felétlenül el szeretném olvasni!

Köszönöm!

Előzmény: lemi (455)
lemi Creative Commons License 2005.05.27 0 0 456

Na, ez meglehetösen zagyvára sikeredett, de remélem kihámozod a lényeget:))!

 

Üdv

lemi

Előzmény: lemi (455)
lemi Creative Commons License 2005.05.26 0 0 455

Nagyon tetszett:)))! 

Szinte a legvégén jöttem rá hogy már olvastam, de annak van már vagy 25 éve és már akkor nagyon megfogott. Söt, a leírtakból pár dolgot meg is tartottam magamnak, csak ez az újboli olvasásnál tudatosodott.

Ennyi idö után, felnött fejjel olvasva, persze egészen új élményt nyújtott. Elgondolkodtatott, megláttatott elfelejtett dolgokat és elért a szívig.

Végig míg olvastam a könyvet, annyi dolog eszébe jutott aminek örülni tudok!

Ez a könyv a bizonyíték, hogy a "pozitív gondolkodás" végülis Eleanor H. Porter talamánya! Nem????????? Szerintem igen:))))!

 

Van a könyv végén egy utóirat és abban áll, hogy itt németországban egyáltalán nem tudták közkedvelté tenni a könyvet, pedig az utóbbi 8 évtized alatt minden formában próbálkoztak vele (rajzfilm, film, rövidített köny változat).

 

Meg még valami, de lehet hogy tudsz róla: két évvel az elsö kötet megjelenése után (1915-ben) a nagy sikerre való tekintettel, meg mert a tömeg szinte követelte, megjelent a második része is, ami szintén nagy sikert aratott.

 

Köszönet hogy újra emlékezetembe hívtad!:))

 

 

 

Előzmény: LittleE (453)
Oxana Creative Commons License 2005.05.24 0 0 454
LittleE Creative Commons License 2005.05.24 0 0 453

:-)

Rendben, várom!

Előzmény: lemi (452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!