Keresés

Részletes keresés

blaszlo7 Creative Commons License 2004.10.31 0 0 570
Szia Balázs. Szia mindenkinek.

Kérdésed egy  kicsit felkavart.
 
Azt kérdezed, tetszet e a VTN 4?
 
Kiváló, nagyszerű, óriási, szórakoztató, hangulatos, élmény dús, tanulságos, szinte abbahagyhatatlan időtöltés volt számomra és ahogy elnéztem majdnem fél száz, másik pilóta számára is.
 
Mivel tudom, hogy egyik szervezője voltál a rendezvénynek, ezért köszönöm neked is, hogy ilyen jól szórakozhattam.
 
Üdvözlettel
                         Bodnár László P 167
 


 
Előzmény: bahaman (569)
bahaman Creative Commons License 2004.10.31 0 0 569

Köszönjük a képeket!!!

Remélem, tetszett az esemény :]

 

Balázs

nicevolley Creative Commons License 2004.10.31 0 0 568

Sziasztok.

PMDG gépen működik valakinek a TCAS a Vatsim-en?

A Manual-ban szépen le van írva hogy kell, de nekem nem megy.

 

blaszlo7 Creative Commons License 2004.10.31 0 0 567
Sziasztok.

A VTN 4-ről 90 db. nagy felbontású kép található a következő oldalon.

http://repules.uw.hu/

A képek időrendi sorrendbe és különösebb válogatás nélkül lett feltéve.
Először a tűzről, majd oltásáról látható fotó, később pedig Taszár forgalma látható.

Jó szórakozást.

                                    Bodnár László
                           HABOR, MAH167, P 167.
flightsim Creative Commons License 2004.10.29 0 0 566

Sziasztok.

 

Kezdők figyelem!!!!!!

 

Szeretnél FS 2004 repülőgép szimulátorral repülni, de nem tudod, hogy kell?
Nincs információd?
Szeretnéd, ha valaki segítene?

 

Látogassál el a http://flightsimulator.uw.hu weblapra és írjál levelet.

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.29 0 0 565

Sziasztok!

Ma péntek este van, másfél hét küszködés után sem tudok repülni a VATSIM-en.

Tele van a t...öm ezzel azt istenverte bonyolult szar bejelentkezéssel.

Bizonyára én vagyok a láma, valójában ez roppant egyszerű és logikus, mint ahogy a sok leírásban benne van.

Minden szart letöltöttem hozzá, szerintem túl sokat is.

 

Igaz ezzel még egyben sem találkoztam:

 

Connect error:WSAECONNREFUSED

the attempt to connect was forcefully rejected

 

Megjegyzem, hogy volt egy teljes rendszeröszeomlásom, de előtte a kapcsolat legalább létrejött. Igaz akkor a 0 hossz és 0 szélességi fokon voltam.

 

 

Nos besokalltam, így nélkülem fogjátok a tüzet oltani :(

 

Majd nézlek benneteket a serverinfón.

 

Jó landolást: Long

bahaman Creative Commons License 2004.10.29 0 0 564
Kezdő1 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 563
A manula2. pdf fájl nem jön le, segítség, így nem tudom mi a feladat.
berczy04 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 562

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem: m it jelent az, hogy RNAV-os és RNAV nélküli repülők? Nem sikerült rájönnöm.

bahaman Creative Commons License 2004.10.28 0 0 561

Jetfly után úgyis jólesik a VTN4 :]


Balázs

krisz25 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 560

Ahoj!

 

Péntek szombat vasárnap lesz ez a Jetfly izé a Bólyai Katonai Műsz.Fősulin a Népligetnél.

Főleg katonai dolgokról van szó, de az FS Klubot is megkérték, hogy valami látványosabb pógári dolgokkal legyen kint.

 

Gyertek ha tudtok, én is leszek vmelyik nap, Ruczi Papával egyetemben, ha összejön esetleg de nem ígérek semmit, akkor lehet, hogy repek Tu154essel egy Korfut is. Talán Gábor hoz cockpit DVDket is. Meg lehet gondolom mindenféle kérdéseket is feltenni.

Krisz

 

krisz25 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 559

szia!

 

nem tudod megnyitni, hogyhogy? Nem jelenik meg semmi?

 

Próbáld meg ImageToollal megnyitni, elmenteni 24 bitesben és akkor már látod sima Paintben is.

Aztán ha átszínezted, 32bitnek vagy DXT1 vagy DXT3 formátumúban kell megint elmenteni ImageToolban mert különben nem jelenik meg a gépen.

Előzmény: berczy04 (557)
krisz25 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 558

Hali!

 

FMC leírás készül már, nem felejtettem el. PSSem nincsen viszont. Approachot amúgy meg kézzel szoktam csinálni (mármint kézzel full vagy kézzel+robottal) de FMC akkor má nem vezényel engemet. :)

 

 

Előzmény: _Hypo_ (556)
berczy04 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 557

Tudja valaki, hogy hogyan lehet megnyitni a project ai-s texturákat? Át akarom szinezni az egyiket, de nem tudom megnyitni semmilyen grafikai progival...

Előre is thx.

_Hypo_ Creative Commons License 2004.10.24 0 0 556
PSS Airbus Approach ba kene help lhbp/eddm et probalom mar repulni egy ideje, mar az fmc megy mar siman el is megyek odaig de aztan a leszallas AP nem tudja valamit nem jol csinalok de nem tudom mit
s.andras Creative Commons License 2004.10.23 0 0 555

Kedves Kollégák!

Köszönöm szépen mindenkinek a véleményét vagy tanácsát konfiguráció ügyben. Végülis össze tudom hozni a számítógépet úgy, hogy a pénztárcámat ne terhelje túl az alkatrészek ára.  :-(

A gyors procira azért is nagy szükség van, mert most vásárolok egy komplett FSGlobal2005-öt , mellé a MyWorld I-et (Europe-Asia).

Jelenleg a szűz FS2004+FS9.1 update telepítés után kisgéppel 19-20 az FPS értéke, nagyobb géppel 16-17 nappali repülésnél. Éjszaka ez 17-18-ra illetve 12-13-ra esik vissza.
 Egy másik partíción is feltelepítettem, ott installálok mindent, amit csak elérek (aircraft, scenery, felhők, terrain mesh, Squawkbox és kellékei, stb).
Az FSP ugyanazon  repterek és földfelszín esetében, mint a szűz telepítésnél - de itt már "felturbózva"  :-)  -  kisgép esetében  nappali repülésnél visszaesik 12-13-ra, nagygépnél és éjszaka 8.5-9.5 közé. Így talán tudtam éreztetni, miért akarok konfigurációt frissíteni.

Ha meglesz az új konfig, megírom a tapasztalataimat.
Üdvözlettel,
P140
S.Andras

 

ZOLEE22 Creative Commons License 2004.10.23 0 0 554
Előzmény: berczy04 (553)
berczy04 Creative Commons License 2004.10.23 0 0 553

Hi!

 

Jeppesen féle simcharts-ot honnan lehet szerezni?

Előzmény: ZOLEE22 (552)
ZOLEE22 Creative Commons License 2004.10.23 0 0 552

Helló!

 

Tennék egy felmérést, és érdekelne hogy kinek mi a véleménye!

A felmérés tárgya a navigáció ezen belül is

 

Jeppesen > View

                   Simcharts

 

    VAGY

 

SimPlates 2004

 

TNCM Creative Commons License 2004.10.22 0 0 551

Nem kötekedni akarok, de ezzel nem tudok teljesen egyet érteni!

Az erős VGA-ra valóban szükség van, mert az FS2004 hihetetlen rosszul optimalizált, meg persze eléggé részletessé tehető a kiegészítőkkel és a maximlis effektbeállításokkal.

Ugyanakkor kell neki a gyors CPU és RAM, mivel nem csak a grafikai megjelenítésben merül ki a számításigényessége. Ha viszonylag komoly mértékű AI forgalmat használsz, ha nagy és részletes sceneryket töltesz be, netán még vatsimezel is. akkor bizony igen erősen leterhelődik a CPU, s ez még a grafikai megjelenítést is visszafogja. Tehát, aki teheti, nyomjon az FS alá jó izmos CPU-t, meg gyors (lehetőleg duálba szervezett) memóriát. Innentől egy közepesen erős (vagy erősen közepes :-)) VGA is megteszi. Mondjuk egy R9600 XT, vagy 9700, esetleg 9800.

Előzmény: beluking (550)
beluking Creative Commons License 2004.10.22 0 0 550

Hali!

 

Videokártya a lényeg. Minimum Radeon 9600 Pro-t válassz, abból is a 400/300-as változatot. Pro nélkülit ne vegyél, mert igaz, hogy olcsóbb, de sokkal gyengébbek !!

Tehát akár maradhat is a procid, próbáld ki egy erősebb videokártyával, inkább erre költsd a pénzed, mert ez jelenti a legnagyobb minőségi és sebességi ugrást, magyarul ez a szűk keresztmetszet.

 

 

Ha mégis nagyot váltasz, akkor

 

1. procinak válassz inkább 2500+-ot, nekem alapfeszültségen megy 3200+-on,a BIOS-ban kell átállítani és onnantól úgy megy. Ekkor az FSB 200 lesz, tehát a memóriánál 400-ast vegyél, ne 333-ast. (Egyébként meg ha a 2800-nál ahogy írod 2*166 az FSB, akkor miért kellene a 400-as memória?).

 

2. A memóriát nem egyben vedd meg, hanem 2*256-ot, és Dual módban használd. Bios szintén.

 

3. Alaplapnak az olcsó és kiváló Abit NF7-et ajánlom, nem a legújabb, de ár-érték arányban és kezelhetőségben tökéletes, mindent Bios-ból lehet állítani.

 

Nekem is a fenti konfigom van.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: s.andras (545)
dvd-f Creative Commons License 2004.10.22 0 0 549
Sziasztok,

egy hete próbálkozok feliratkozni a Malév VA-ra, de nem kapok semmi választ, azon kívül, hogy a xy majd megnézi a reg adatokat és majd értesít.
Lehet valamit tenni, hogy felgyorsuljanak az események ? És itt most nem az Einstein-i megoldások érdekelnek... :-) Esetleg egy e-mail cím, ahol lehet érdeklődni, stb.

Régóta FS-ezek, (bár a FLY-t se vetem meg), van egy jó PC-m, megszületett a szélessávú kapcsolatom, és most már csak arra várok, hogy beálljak egy csapatba. A VATSIM-en már repkedtem néhányat. Ja, még hangkommunikációs eszközt kell beszereznem, esetleg ha van tuti tippetek, hogy mit lehet és mit nem szabad venni, azt megköszönném, bár ahogy gondolom néhány ezres tétel, de jobb lenne egy olyat venni, amin engem is értenek és én is értem a többieket..

Köszi a segítséget,

solesz
_Hypo_ Creative Commons License 2004.10.21 0 0 548
Na nekiestem az Airbusnak szepen mindent bevittem LHBP-EDDM es lőn vilagossag sikerult meg lett a szep flight plan mar csak egy bibi van sajna az AP elegge elnezte a leszallopalyat biztos en csinaltam valamit rosszkor, valoszinu az ILS es a LOC meg az APPR buttonokat nyomtak meg rosszul de a mezon landolt a kicsike
bahaman Creative Commons License 2004.10.21 0 0 547

Kedves S.Andras!

 

A konfiguráció, amit leírtál, szerintem tökéletes egy hardwerigényesebb géphez és sceneryhez is jó beállításokkal (nekem ennél gyengébb van, mégis szépen fut), de mindenképpen ajánlom egy komolyan videókártya beszerzését. Amit ajánlok: Ati Radeon 9600, 9700 vagy 9800 (buksza méretétől függően). A kockázatokról és mellékhatásokról azért érdemes megkérdezni egy komputerészt.

 

Balázs

weldroid Creative Commons License 2004.10.21 0 0 546
Hmmm, annal is inkabb erdekes a kerdes, mert amint en megfigyeltem, az FS "ugy altalaban" egesz szep fps-t produkal, KIVEVE ugy neha-neha, 1-2 masodpercenkent, amikor be-be szaggatgat.

Ez ugy altalaban veve azoknak a 3d motoroknak a sajatossaga, amikben szarul van megirva a texturakezeles (caching), magyaran szolva akkor "esik le egy pillanatra" a tempo, amikor a videokartyaba eppen uj texturak toltodnek a regiek helyett (az ugye SOKKAL lassabb, mintha csak siman a kartya vegezne a sajat ramjaban muveleteket).

Persze egy gyorsabb gep segit a probleman valamelyest, hiszen a gyorsabb rambol a gyorsabb proci hamarabb fel tudja nyomni a grafkartyaba az eppen szukseges texturakat, de azert en ket dolgot leellenoriznek:
1. ha leveszed a texturameretet pl1-el v. kettovel nem lesz e latvanyosan nagy a sebessegkulonbseg, azaz nem szunik-e meg ez a "belassulgatas"
2. az uj fs patch azzal lett bereklamozva, hogy az nemikeppen optimalizalt 3d kodot tartalmaz, vajh igaz-e ebbol valami.

udv
weldroid
Előzmény: s.andras (545)
s.andras Creative Commons License 2004.10.21 0 0 545

Kedves Kollégák!

Véleményt szeretnék kérni Tőletek. Hogy teljes mértékben élvezhessem az FS2004 adta lehetőségeket, P4-re szeretném emelni a konfigurációt. Jelenleg P3-as alaplapon 1200MHz-es Celeron (Tualatin) procival és 256MB/133MHz.-es rammal megy, egész szépen. Kisgépes repülésnél nappal teljesen sima, szép a kép, gyors repülőknél és éjjel vagy rossz időjárás mellett viszont már "ugrál a filmkocka". Nem túl nagyot, de azért annyira  zavaró, hogy gyakorlatilag nem tudok kézi vezetéssel landolni.

Pénzem nincs sok, de muszáj valamennyit rászánnom.

Kérlek, mondjátok meg, nektek milyen konfigurációval működik szép símán az FS2004.

Amiben gondolkodom, mert nekem még megfizethető: AMD 2800+ (Barton 2X166MHz FSB, 1024K cache) proci, 512MB 400MHz-es RAM és egy ehhez illő Asus P4-es nem drága alaplap.  A Celeronról lebeszéltek, azért gondolkodom AMD-ben.

Minden segítő választ köszönök előre is!

Üdvözlettel,
P140
Andras

bahaman Creative Commons License 2004.10.21 0 0 544

Szia Tomy70.

 

-> http://airman.webkontakt.hu/malev/train/vatsim.pdf

-> http://airman.webkontakt.hu/malev/train/online.pdf

 

Mellesleg most készült el egy képekkel díszített SB connection manual magyarul, még nincs kinn a neten, remélhetőleg hétvégén kikerül.

 

Sok szerencsét,

 

Balázs

berczy04 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 543

Hi!

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a PAI-s texturákat mivel tudom megnézni, ill. módosítani?

s.andras Creative Commons License 2004.10.20 0 0 542

Szervusz!

 

próbáld meg a Vatsimen az "Elfelejtettem a jelszavam" linket. A reakciójából biztos megtudod, mi a gond.

Üdvözöllek,

Andras

Előzmény: tomy70 (540)
Kezdő1 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 541

Úgy todom lejár egy idő után, tán 1-2 hónap?

Ha nem megy reggelj újra.

Előzmény: tomy70 (540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!