Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Joe833 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 8544
Köszönöm válaszod.
Digitális klímás. Azóta sem éreztem a szagot, lehet kintről jött. Használat, vagy szerelési útmutató linket tudna valaki? (Nem sikerült találnom müködőt)
Előzmény: laca151 (8542)
Craetive Creative Commons License 2019.11.15 0 0 8543
Sziasztok!
Leírnátok a tapasztalatotokat a kocsival kapcsolatban?
Akinek mostani szériája van.
Típus hiba érdekelne, gyorsan kopó dolgok, zavaró dolgok.....

Ez grandscenic és az s-max között gondolkodom.

Köszönöm
laca151 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 8542

Bár nem ismerem az 1.6-os benzines verziót annyira, de ezzel a motorral, 5 sebességes váltóval valszeg ez teljesen normális. Ha visszaolvasol (jó sokat) a fórumon, találni fogsz infókat arról, hogy ez a motor nem egy gyorsulási versenyre való, de cserébe legalább van étvágya :) viszont kevés probléma van vele és bírja is sokáig, nehezebb kinyírni, mint egy tdi-t.

Meleg hűtővíznél már rég meleget kéne fújnia, persze ez beállításoktól is függhet, meg attól, hogy manuál- vagy digitklímás-e, az nem derül ki a leírásodból.

A kartergáz-szerű szag nem lehet, hogy egy előtted haladó kipufogógáza volt? Ha utána nem érezted, inkább tudok ilyenre gondolni, mint hogy a saját motorodból jött volna

Előzmény: Joe833 (8541)
Joe833 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 8541
Tisztelt fórumozók.
Tegnap vásároltam egy 2004es 1.6 benzin (a 102le sima), 5 seb manuális váltós tourant digitális klímával, s kérdeznék pár dolgot.
90km környékén mennyit pörög a motor nálatok, nekem 2800 - 3000 között,nem sok?
Meleg hűtővíznél nektek mennyit kell várni, hogy meleget fújjon.
Haza felé kb 15 km után egy percig erős kartergáz szerű szag volt az autóba. Pici kartergáza van már a motornak. Azóta kb 80 km-ert mentem vele, de nem jelentkezett újra. Kipufogónál nincs gond, halk, alig rozsdás.
Köszönöm válaszokat.
Tony11 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 8540
Egy mások automon igen ez a probléma de a touranon sehogy nem megy
Előzmény: Huba77 (8539)
Huba77 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 8539

Nálunk (2005) ellenállás hiba volt, csak legnagyobb fokozaton működött

 

Valami ilyen, (példa 1.9-hez)

https://www.autodoc.hu/jarmu-alkatreszek/ellenallas-belso-ter-szellozes-10965/vw/touran/touran-1t1-1t2/18700-1-9-tdi

Előzmény: Tony11 (8538)
Tony11 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 8538
Sziasztok van egy 2004 es 1.6 benzines touranom. Mostanában csinál olyat hogy a fűtőventillátor egyik fokozatban se megy egyszeruen nem megy se hideget nem fuj se meleget. Tegnap megint magátol jó lett ma megint nem jó. Valakinek valami ötlet higy hol keressem a hibát?
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.11.12 0 0 8537

16,25 mm-rel emeli meg az autót...

 

szerintem ne rakd fel.... szabálytalan, balesetben a holnapi napot is rádverik

Előzmény: Mocc70 (8536)
Mocc70 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 8536

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék,kaptam 215/60/16-os uj gumikat. Elfér-e a 2009-es évjáratu Touran-on??

Elöre is köszönöm a válaszokat!!

 

flepp Creative Commons License 2019.10.25 0 0 8535

És a ventilátorok kikapcsolnak ha leveszem az akkusarut.

Ha visszateszem akkor már nem kapcsol be újra csak ha jár a motor.

Előzmény: flepp (8534)
flepp Creative Commons License 2019.10.25 0 0 8534

Sziasztok!

 

Tudnátok tippet adni a következő hibára?

1,6 benzines BGU-s, 2004-es évjérat.

A 2 db hűtőventilátor a motortérbe időnként bekapcsolva marad kb közepes fordulaton leállított motornál.

Kb 10 éve már cseréltem kompletten az egész egységet mert ugyanez volt a jelenség és csak egyben cserélhető az egész állítólag.

Akkor a gyári volt kompletten 67.000 Ft.

Bírt 135.000 km-ert most megint elromlott....

 

Esetleg tud-e valaki más okot ami okozhatja ezt a jelenséget, pl valamilyen más érzékelő hibája stb?

 

Voltam műszerezésen most emiatt de csak lambdaszonda illetve EGR szelep hibát hozott de "historic-ba", más hibakódot nem.

 

Köszi előre is az ötleteket.

Miklós Matyi Creative Commons License 2019.10.24 0 0 8533

Köszönöm szépen a gyors reagálást.

 

A buborékok a motor beinditását követően öt hat perc múlva egy két felszálló buborék formájában jelentkezik a vízpumpa a teljes vezérlés szettel hatezer kilométerrel ezelőtt lett cserélve a hűtőt egy éve cseréltem igaz akkor mivel az előző hűtő kilyukadt hűtőtömítővel jöttem haza egy 50 kilométerről.

 

A kiegyenlítő sapka úgy tűnik jól zár mivel ha meleg a motor és leveszem nyomás alatti reakciót mutat. (Azért nem üzemi hőmérsékletű motorról van szó.)

 

A műszerfalon a folyadék magasságot jelző ikon illetve a hűtővíz hőfokát jelző ikon is valós értéket mutat.

 

Viszont egy kiegyenlítő sapka nem egy nagy összeg és ezt kicserélem.

 

 

 

Előzmény: laca151 (8532)
laca151 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 8532

A gombostűfejnyi buborékok sztem nem hengerfejességre utalnak, az jobban szokott bugyogni, és nem csak többszáz km után

A pici buborékok lehet, hogy a hűtővíz kezdődő megforrására utalnak, aminek jópár oka lehet: pl. koszos hűtő, nem megfelelően záródó hűtősapka (ami miatt nincs megfelelő túlnyomás a rendszerben, ezért hamarabb megforr), vízpumpa-probléma, stb.-stb. A hőmérő mit mutat olyankor, amikor a pici buborékok vannak?

Előzmény: Miklós Matyi (8531)
Miklós Matyi Creative Commons License 2019.10.24 0 0 8531

Szevasztok ha valaki tudna segíteni vagy okos tippet adni azt nagyon szépen megköszönném.

 

Van egy 2009-es BLS motorkódú pdtdi 1.9-es touranom és a kiegyenlítő tartály aljába gombos tű fejnyi buborékok keletkeznek két

háromszáz kilométer megtétele után kinyom magából kétdeci hűtőfolyadékot.

 

20-30 kilométeres távnál semmit nem lehet érzékelni akár 3500-as fordulatnál sem.

 

Amit ésszerűen végig lehet zongorázni úgy érzem megtettem az EGR hűtő ki lett cserélve és még a jelenség nem múlt el.

 

Azon kívül hogy egy kezdődő hengerfejezés lehet van e valakinek okos tippje hogy mit kellene megnézni, ugyanis ezt a problémát pont egy éve kezdte el produkálni, köszönöm szépen a várható hozzászólásokat. 

sideswitch Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8530

Sziasztok! 2004 es touran AZV . Tipushibák amikre érdemes odafigyelni vásárláskor? Mennyire megbízható? Ebben Bosch pd elem van vagy már a Siemens? Véleményeket is várok. Köszi

 

Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.09.19 0 0 8529

Köszi a választ.

 

Ma beállt a garázsba...

 

Csendes, tágas... meglátjuk milyen lesz :)

Előzmény: laca151 (8522)
laca151 Creative Commons License 2019.09.18 0 0 8522

Elég fiatal még a típus, az idősebb autókra jellemző hibák még sztem kevésbé jelentkeznek. Én 3,5 éve járok ilyennel, az első két évig volt nálam, a második egy évig (azt 1 évesen kaptam meg 1 évre), idén ültem a harmadikba.

Az elsőnél a tolatókamera hülyéskedett eleinte, volt, hogy nem akarta a képet mutatni, ezt egy szoftverfrissítés megoldotta. Ezen kívül egy garanciális szenzorcsere volt a DPF-szűrőnél (az enyéim mind 1.6tdi volt, a mostani is), ill. csomagtér zár csere. Három év alatt a két autón volt össz. ennyi a 'negatív' tapasztalat (azért idézőjelben, mert a szerviz korrektül orvosolt mindent garanciában), pedig évente 50e km-t hajtottam mindegyikbe. Az idén átvett példánynál kétszer olyan fordult elő, hogy a trip-computer és az óra lenullázott ajtónyitáskor ill. záráskor, viszont érdekes módon a dátumot nem felejtette el. Az első szerviz ideje ennél még nem jött el, hogy a szervizzel értekezzek erről a jelenségről.

Ezeket az apróságokat leszámítva az egész család imádja a kocsit, tágas, kényelmes, csöndes, nyáron jól hűt, télen hamar és jól fűt (csak kapcsold be a menüjében a rásegítő fűtés funkciót, különben sose melegszik be).

A cégnél volt jópár ilyen autó, ami még a flottamenedzserünknek feltűnt, hogy a Golf kombikhoz, és a korábbi Touran szériához képest hamarabb ették az első gumikat.

 

Előzmény: Balthazor Hellman (8527)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2019.09.15 0 0 8527

Sziasztok!

 

Autót keresünk hosszabb távra, és ez is képbe került.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/volkswagen/touran/volkswagen_touran_2_0_tdi_scr_bmt_comfortline_dsg_magyar_vegig_szervizelt_leinformalhato-14833625#adatlapContainer

 

Mire érdemes figyelni, van e tuti tipp?

 

Állapotra pofás, már láttam az autót.

Elvileg van még egy év gyári garancia rá, de ezt papíron még nem láttam.

 

Minden infót szívesen veszek, az általános dolgokkal, mint rétegvastagság mérés stb nem kell fáradnotok, a típusra jellemző buktatók érdekelnének nagyon...

 

Köszi...

cool13 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 8526

Ez holt biztos hogy így van.

Előzmény: IstvánBX (8525)
IstvánBX Creative Commons License 2019.09.06 0 0 8525

Időközben kaptam egy ötletet. Mivel a két motor még nincs a helyén, én nyitott motorháztető mellett próbáltam ki őket (próbáltam volna), de úgy nem engedi mozgatni az ablaktörlőket. 

IstvánBX Creative Commons License 2019.09.06 0 0 8524

Tudom, hogy a biztosíték kiosztás nem egyszerű ezeknél az autóknál. 2005-ös Touran, 1056Le, DSG váltóval. Az első ablaktörlők nem működnek. A jobb oldali mechanikája megszorult, függőleges állásban maradt, majd mire hazaértem a bal oldali is megadta magát. Nem működik egyik oldal sem. Szétszedtem, a szorulást elhárítottam. Biztosítékokat kimértem, de nem találtam rosszat. Beltér jobb lent a kormány mellet és a motortérben az aksi mellett. Van még valahol biztosíték? Nekem gyanús, mert reléből is csak pár darab van a motortérben.

Teo papa Creative Commons License 2019.09.02 0 0 8523

Szerviz csinálta. Tokkal vonóval 37e. Reggel vittem, délután mentem érte.

 

Teo >

Előzmény: 76beci (8522)
76beci Creative Commons License 2019.09.02 0 0 8522

Gondoltam hogy valami elektronika, és ez a művelet milyen költség volt ki csinálta autószerelő vagy klímás?? Mennyire volt bonyolult?? Köszönöm

Előzmény: Teo papa (8521)
Teo papa Creative Commons License 2019.08.26 0 0 8521

Halihó .. nemrég volt ilyen a Touranban. A klímakompresszorban lévő nyomáskapcsoló (vagy mi) csere után béke lett

 

Teo >

Előzmény: 76beci (8520)
76beci Creative Commons License 2019.08.25 0 0 8520

Tisztelt fórumozók! Azért írok ide mert a Touranban is ugyan ez a rendszer ván és hátha találkozott már valaki ezzel a hibával.Lenne hozzátok egy kérdésem adott egy VW caddy 2.0 TDI motorral digit klíma. A kérdésem kinek hogy működik a klímája?? Én nem jövök rá milyen tematikát követ a rendszer. Beülök a kocsiba 40 fokba elindítom(a rendszer automatár és 20 fokra van állítva) és előszőr elkezdi fullon járatni a szellőző ventilátort ezt egészen csinálja kb 5 km kereszűl vagy járatva 15 perc addig semmi hűtés csak dübörög a ventilátor majd megérkezik a hűtés és onnantól már minden rendben van szépen tartja a hőmérsékletet. Másnak is van vagy volt valami hasonló jelensége?? Ha igen akkor mi volt rá a gyógyír.Az előző autómban is digitklíma volt ott a motor indítás után szinte azonnal hallani hogy kapcsol a klíma. Ennél hiába teszem át kézibe és nyomom a klíma gombot nem kapcsol azonnal olyan érzésem van mintha akkor is az elektronika döntené el hogy mi legyen. Amikor beindúl akkor hűt rendesen csak nem azonnal. Már vittem klímáshoz újratöltötte a rendszert csinált teljes nyomáspróbát elvileg minden oké.

Csikeli Creative Commons License 2019.08.10 0 0 8519

Azt szeretnem kerdezni,hogy mi lehet az oka annak, hogy mikor leallitom a motrot nehany masodpercig olyan hang hallatszik mintha a levego kifuj/elereszt. Nekem 1.9 diesel Touranom van de lehet mas Vw kocsinal is elofordult mar. A motor mogul hallatszik a hang. Meg nem sikerult elvigyem szerelohoz, gondoltam megkerdem hatha valakinem mar elofordult es tud segiteni. Kosz

cool13 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 8518

Sok szeretettel. :D

 

Előzmény: Huba77 (8517)
Huba77 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 8517

Itt is van pár kezelési könyv ami 2004-hez kellhet

https://logout.hu/tema/ph_s_skoda_vw_audi_seat_club/hsz_157684-157684.html

Előzmény: marcibme (8515)
Da012807 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 8516

Szia!

 

Ide fel van töltve pár doksi.

 

https://www.facebook.com/groups/vwtouranclubhungary/files/

Előzmény: marcibme (8515)
marcibme Creative Commons License 2019.07.01 0 0 8515

Sziasztok,

 

2004-es 1.6-os Touranhoz keresek igazából minden elérhető doksit.

Jelenleg főként biztosíték térkép érdekel, de bármilyen szerelési útmutató, vagy kezelési doksi jól jönne.

Email publikus, oda tudtok küldeni, vagy itt megosztva, ahogy egyszerűbb.

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni!

 

Üdv,

M

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!