Keresés

Részletes keresés

fejes.i Creative Commons License 3 napja 0 0 150852

Én pl. gyalultam, nem csiszoltam, kézi gyaluval. Elég gyorsan ment és szép is lett a vége. Nem mondom, hogy nem fárasztó.

Előzmény: generátoros (150809)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 150851

nem használtam sajnos soha. mondanám hogy a makival nem nyúlsz mellé, de mi van ha nem véletlen nem gyakori. meg kellene nézni valahol élőben...

Előzmény: TFeri21 (150849)
Vikusz1977 Creative Commons License 3 napja 0 0 150850

Nekem is Braun volt (10 éve vettem) 2-3 év után nekem is kiszakadt a gombot fedő puha gumi borítás, és fekete trutymó jött ki belőle. De azért használtam tovább. Aztán egyre nagyobb erővel kellett nyomni a gombot, hogy menjen, majd végleg meghalt.

Utána következett egy aldis. Pofára a boltban jónak tűnt. Haza vittem nagyon hangos volt. Ezt még elviseltem volna. Viszont a "fejében" ahol a penge van, a tengely körül nem volt rendes gumi "tömítés", csak egy nagyon laza, lifegős gumipersely, így  mixelés után a trutymó szépen szivárgott kifelé, amit előtte a gép felnyomott a szárba. Így ez számomra elfogadhatatlan volt. Vittem vissza.

Azután jött egy Bosch 600 wattos, ez rendben megy 3 éve (picit hangosabb lett idővel, azóta anyám "örökölte"), nekem meg most van egy ilyen Bosch (vateráról 11 ezer volt újonnan), meg vagyok vele elégedve. Napi szinten használom pár percet. Most is Bosch-t vennék. De, hogy rosszat is mondjak róla. 750 watt, de nem érzem erősebbnek, mint a korábbi 400 wattos Braunt. Azt hittem, hogy ez egy erőgép lesz, de nem.

http://www.bosch-home.com/hu/termekek-lista/etelelokeszites/botmixerek/ergomixx/MSM67170?breadcrumb=handblenders

Előzmény: halaloszto (150847)
TFeri21 Creative Commons License 3 napja 0 0 150849

Érdeklődnék, hogy a mestereknek mi a véleménye erről a lapostiplimaróról.

Én még sosem használtam de felmerült pár bútor készítése a felújítás során és erősen gondolkodom egy ilyen maró szerkezet beszerzésén. Még a Triton TBJ001 jöhetne szóba az kedvezőbb árú.

Sosem használtam még, így a segítségeteket kérem a döntésben.

Soká Creative Commons License 3 napja 0 0 150848

Félő, hogy egy 2018-as Braun sem az, mint az ezredfordulós :(

Előzmény: halaloszto (150847)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 150847

van néhány ilyen sznob elv, és eddig még nem csalódtam bennük. a másik az "a gépeket a németek gyártják"

a braun mixerem 17 éves, három gyereken van túl. kiszakadt a gombot fedő gumilap, de amúgy működik.

Vajk

Előzmény: Soká (150844)
motor-os Creative Commons License 3 napja 0 0 150846

Én talpas háromszögvonalzót vettem. A nagyobbikat. Remélem a derékszög pontos lesz.

Előzmény: feketefelhoo (150826)
feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 150845

Visszatérve a hosszlyuk fúrásra : a HC 260 manuáljában felsorolták a vásárolható tartozékokat. A listában szerepel a tokmány is (9. tétel)

Mondjuk ez jó is lehet

Soká Creative Commons License 3 napja 0 0 150844

Értsem úgy, hogy Braunt javallott vásárolni?

Előzmény: halaloszto (150843)
halaloszto Creative Commons License 3 napja 0 0 150843

Mixer=braun

Előzmény: Soká (150825)
Nemzeti_Hobbiasztalos Creative Commons License 3 napja 0 0 150842

itt is van ilyen link beszúró gomb az előre nyíl után felnt a sorban az a fektett 8-as csinálja.

Előzmény: apaf3j (150834)
kofic Creative Commons License 3 napja 0 1 150841
Előzmény: Régivagyok (150790)
Nemzeti_Hobbiasztalos Creative Commons License 3 napja 0 0 150840
apaf3j Creative Commons License 3 napja 0 0 150839

Én ökör... Mindig "üresen" néztem, vagyis  amikor volt semmi cím, és a halvány ikon felett csak úgy elsiklott a szemem. De ennyire hogy lehetek vak? Még direkt mielőtt beírtam a kérdést, akkor is megnéztem. Áh... Nagyon köszönöm :)

Előzmény: feketefelhoo (150836)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 150838

Igazad van, így kell, én elnéztem.

Előzmény: feketefelhoo (150836)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 150837

Az a kis láncszem az, ott jobb felül a "válasz erre" mellett. :P

feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 150836

Így :)

Beírod a szöveget, kijelölöd, aztán a link beszúrása ikonnal bemásolod a linket :

apaf3j Creative Commons License 3 napja 0 0 150835

Ha még nem késő: a szorítót az európai raktárból rendeld, úgy olcsóbb (bár a linkeden már európai raktár van, úgyhogy valószínűleg feleslegesen szólok...)

apaf3j Creative Commons License 3 napja 0 0 150834

Amúgy hogyan lehet ide kulturáltan beszúrni a linket? Mármint hogy ne a link látsszon, hanem csak egy szó? Más fórumokon már csináltam, de ott szokott lenni egy erre szolgáló gomb, itt meg nem leltem olyat...

feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 150833
Előzmény: apaf3j (150831)
aekis Creative Commons License 3 napja 0 0 150832

Isten barmai, de tényleg. És van pofájuk a multiknak környezetvédelemről dumálni.

Előzmény: pali923 (150828)
apaf3j Creative Commons License 3 napja 0 0 150831

Pont ezt linkeltem be még tavaly. Nekem is jött pár darab, és jobb benyomásaim voltak vele, mint az Uni-maxossal.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146009029&t=9104263

Az óta használtam is, és tényleg jó. 

Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 150830

A dobozából csinálhatnál tyúktojató ládát. :) 

Előzmény: feketefelhoo (150827)
aekis Creative Commons License 3 napja 0 0 150829

Neem. Na majd lefotózom azt ami megvan, mindenki a homlokához fog csapni. Haladós szerszám, szeretem. A villanydobozokat is ezzel a gömbbel szoktam lyukasztgatni, nagyobbítani a 12V-os lidlis fúrógépbe fogva.

Előzmény: Zero0 (150821)
pali923 Creative Commons License 3 napja 0 0 150828

Ennél csak egy Bosch kávédaráló volt furcsább. A vezetéket bele lehetett tuszkolni egy kis üregbe az alján. Amikor húztuk ki, egy fél centis helyen lenyúzódott a szigetelés. Nem volt veszélyes, de még garanciás lévén, elvittem a szervizbe. Azt sem lehetett szétszedni, az egyetlen rögzítési helyen beolvasztott műanyag stift volt. Kicserélték az egész gépet...

Előzmény: Soká (150825)
feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 150827

Hazaérkeztünk !

feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 150826

https://www.banggood.com/12inch-Wood-Gluing-Pipe-Clamp-Set-Heavy-Duty-Profesional-Woodworking-Cast-Iron-Carpenters-Clamp-p-1148378.html?rmmds=collection&utmid=2884&cur_warehouse=UK

Ez elég jó kis cuccnak tűnik. Pl le lehet támasztani az asztalra, nem úgy mint az unimax félét. Meg hozzá lehet férni a ravaszához

Veszek is belőle

Előzmény: motor-os (150813)
Soká Creative Commons License 3 napja 0 0 150825

Apróságokból nem akarok általánosítani, de éppen tavaly fogadtam meg, hogy Philipset többet nem veszek. Elkeserítően gyalázatos az amit a tárgyak tervezése során művelnek. Vettem a feleségemnek egy botmixert, gyakorlatilag a legdrágábbat. Még szórakoztam is vele itt ebben a topikban, mondván hogy a 600 (vagy 700?) Wattos teljesítményével "kenterbe veri" a Makita élmarómat :) Nos, (én voltam a hibás) sikerült vele kifogni egy sárgabarack magot és rögtön eltört a tengely kapcsolódását adó műanyag alkatrész. Mindez bent a gép belsejében, úgy, hogy kívülről lehetetlenség legyen hozzáférni, ráadásul nem oldható a kötés, a mixer teste pedig a Philips szerviz szerint nem bontható, így elhajtottak. Szerintem totál pofátlanság oldhatatlanra készíteni a géptestet, javíthatatlanra a tengelyt, az pedig konstruktőri hülyeség, hogy a tengely leggyengébb pontját, ami ilyen szituációban törik, azt olyan helyre rejtik, ahol javíthatatlan. A törésnek a cserélhető szárban kellett volna bekövetkeznie és a vevőt kényszerítsék arra, hogy vegyen egy komplett szárat. De, hogy az egész gép kuka??? Utána vettem negyedáron egy lidlis darabot, tökéletesen teszi a dolgát.

Más. most kicsit alaposabban megnéztem a lidlis szalagcsiszolót: azért a réginek még alumínium gépteste volt, a mostani tiszta műanyag :(

Előzmény: Hobbit_G (150823)
Pillanatragasz Creative Commons License 3 napja 0 0 150824

Van egy ismerősöm , orgona restaurálás​ , a szakmája.

Nyáron nála jártam pont sípokat csinált ,kérdeztem mivel csíszolja meg. Azt válaszolta semmivel mert azzal csak összekarcolná a deszkát.

Igaz 5 ezer eurós gyalugépje van.  De abba is vékony eldobható kések vannak.

Előzmény: Soká (150822)
Hobbit_G Creative Commons License 3 napja 0 0 150823

Szia

Ezt azért jó tudni, mert most vettem kávégépet és akarom is visszavinni. Legalább tudom mire készüljek, így jól jött az info :)

Saeco kisebb szűrővel mindenhol küldi a cuccot, ami újként annyira nem pálya, a régi is ilyen, ezért cserélném le. Jó hogy nem dobtam még ki :D De hogy 5 év alatt nem sikerült ezt megoldania a Philipsnek azért szánalom...

köszi

Előzmény: Soká (150777)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!