Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 12932

Köszi Zerge, megpróbálok pozitívan hozzáállni a helyzethez. Remélem, hogy olyan szerencsés leszek, mint te.

Előzmény: --zerge-- (12929)
Mikolt Creative Commons License 2011.09.05 0 0 12931

gyakran hsznaljak a Mirenat mioma novekedesenek gatlasara. s valoban, a verezgetes 3 honapig nagyon gyakori, akar aban a verzioba is, ahogy te teszed. a harom honapos kontrollt semikeppen ne hagyd ki.

 

ha ugy erzd, nem birod ki, hogy ne tegyel valamit, szedjel Rutascorbint (recept nelkul kaphato). Ez aszkorbinsav es erosszehuzo hatasa van.

Előzmény: Törölt nick (12928)
Margarettta. Creative Commons License 2011.09.05 0 0 12930

Sziasztok!

 

Kedves lombik programban résztvevők!

 Meddőségi kezelésből megmaradt injekciókat: Fostimon HP és Ovitrelle  a gyógyszertári ár feléért eladnám.

Hűtőben tárolt,  lejárati idő 2012.06.

A 6db injekció ára együtt 12000-ft, de külön is megvásárolhatók!

 

Tel.: 72-743-610

 

--zerge-- Creative Commons License 2011.09.05 0 0 12929
Ne keseredj el, meg korai! Pontosan ugyanigy voltam, ill. en 3 honapig verezgettem nonstop. (nekem is azt mondta a dokim, hogy 3 honapig normalis) utana is volt meg sokaig sokszor koztiverzesem. Viszont most mar lassan masfel eve fent van, minden panaszom megszunt, es a korabbi jo eros menzeszem helyett egeszen enyhen verezgetek csak menstuacio cimen. Ugyhogy amennyire elkeseredtem az elejen, hogy minek kellett ez nekem, most mar annyira orulok neki.
Egyebkent nekem is van miomam (terhessegek alatt mindig latszott az ultrahangon, ill. tapinthato is volt), en nem tudom, hogy arra van-e barmi hatasa, de nekem a mioma amugy sem okozott sose panaszt.
Előzmény: Törölt nick (12928)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 12928

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni (vagy inkább csak panaszkodni).

Aug. 4-én raktak föl nekem Mirenát. Elsősorban azért, mert évek óta myomám van, ami az utóbbi pár hónapban viszonylag nagyra megnőtt, panaszt nem okozott. 

Nos azóta eltelt 1 hónap és nem túl erős, viszont állandó vérzéssel küszködök, nem volt egyetlen tiszta napom sem és már teljesen kiborít ez a helyzet. A dokim szerint 3 hónapig ez teljesen normális, várjak türelemmel.

A kérdésem az, hogy van-e valami amivel segíthetek ezen a dolgon (gyógytea, vitamin, bármi)?

És reménykedhetek-e, hogy ez megszűnik, mert első naptól kezdve ez van, se nem rosszabbodik, se nem javul semmi. Józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy ennyi idő után jó lenne valami pozitív tendenciát észlelni. 

Jaa, és hogy a myomámra van-e bármilyen kedvező hatása? Hát ez legkorábban fél év múlva egy kontroll ultrahangon fog kiderülni.

Mikolt Creative Commons License 2011.09.04 0 0 12927

akkor vagy elveted az alternativ gyogyaszati terveidet, vagy keresel olyan orovost, aki ert hozzajuk. (habar a baratcserje eleg kozismert, ha ezt nem tudja, en felnek tole...)

Előzmény: izst (12926)
izst Creative Commons License 2011.09.04 0 0 12926

igen még a legelején :(

Előzmény: Mikolt (12925)
Mikolt Creative Commons License 2011.09.04 0 0 12925

kerdezted?:)

Előzmény: izst (12924)
izst Creative Commons License 2011.09.04 0 0 12924

áh nem ismeri a barátcserjét :(

Előzmény: Mikolt (12923)
Mikolt Creative Commons License 2011.09.04 0 0 12923

inkabb a dokiddal egyeztess errol.

Előzmény: izst (12922)
izst Creative Commons License 2011.09.04 0 0 12922

értem, és köszi. azt hittem rásegíthetek vele a progeszteronra :(

Előzmény: Mikolt (12921)
Mikolt Creative Commons License 2011.09.03 0 0 12921

en nem szednem. a baratcserje a normalishoz kozelito ciklust szeretne eloallitani, a Closti meg pont nem.

Előzmény: izst (12920)
izst Creative Commons License 2011.09.03 0 0 12920

köszi a gyors választ, akkor valszeg elkezdem szedni ha megjön. closti mellett is szedhető?

Előzmény: Mikolt (12919)
Mikolt Creative Commons License 2011.09.03 0 0 12919

sajnos az endometriozisra nem hat. de rosszat nem tesz.

Előzmény: izst (12918)
izst Creative Commons License 2011.09.03 0 0 12918

Sziasztok!

 

Mikolt

de jó hogy itt vagy és hogy pont a barátcserjéről van szó. Szerinted a januári műtétem után jót tenne nekem is? Lehet esély arra, hogy attól eltolódik az endo visszatérése??

Mikolt Creative Commons License 2011.09.02 0 0 12917

probalj ki valamilyen enyhe vizhajto teat, attol valszeg jobban leszel.

 

a baratcserje kapszula tenyleg jo.

Előzmény: mizseiszilvi (12916)
mizseiszilvi Creative Commons License 2011.09.02 0 0 12916

számít :) köszönöm!

 

1 hónap cickafark tea ivás után nagyjából időben megjött most (csak 2 napot késett), viszont kegyetlen rosszul vagyok... gyengeség, szédelgés, fejfájás, görcsök és az indokoltnál sokkal jobban izzadok

Sok helyen olvastam a barátcserje kapszuláról. Annak valóban van valami pozitív hatása, vagy csak vakítás?

Előzmény: Mikolt (12892)
muzsa Creative Commons License 2011.08.31 0 0 12915

Jó, kisbetűvel írtam, hogy megrémiszt a lehetőség, hogy újra szüljek, de valójában nagyon naggyal is írhatnám, minden nap eszembe jut a Zsiga születése pl., újra átélem, de tényleg minden nap, pedig már több mint egy éve volt. és nem egy leányálom jelenik meg a lelki szemeim előtt. Hanem a Fájdalom nagy betűvel. De mégis mégis akarom valamiért megint. (mazochista vagyok biztos :)

Előzmény: Felicitász (12911)
Mikolt Creative Commons License 2011.08.31 0 0 12914

mondjuk a kombinalt teszt eredmenye nem oszt, nem szoroz, arra en sem adnek.

Előzmény: kicsinap (12912)
Mikolt Creative Commons License 2011.08.31 0 0 12913

ugy, hogy azert ebben a dramatagozat is benne van (elnezest attol, aki magara veszi). hogy finom legyek altalaban lelkileg melyebben elik meg nehanyan a szules-gyermekagy temakort, mint az fizikailag indokolt lenne... de mivel fizikailag minden okes, ezert utana meg vallalnak termeszetesen.

Előzmény: Felicitász (12911)
kicsinap Creative Commons License 2011.08.31 0 0 12912

Valahogy úgy éreztem, hogy ettől a gyerek nem lesz sem egészségesebb, sem betegebb, elegem volt már a sok idegeskedésből. Az amnio miatt a kromoszóma rendellenesség kizárva, a velőcsőzáródási rendellenességet meg UH_n sokkal jobban látni. Akkor minek. Nem hiányzik.

Csak ugye a protokoll. A dokinak kell magát védenie, hogy ő szólt, hogy menni kellett volna, csak én nem mentem el, így nem perelhető.

 

Amúgy tiszta vicc, az amnion volt olyan is, akinek teljesen negatív volt a kombinált tesztje (1 a sok ezerhez), csak az AFP volt kicsit alacsonyabb, és annyira nem bírt megnyugodni, hogy inkább amniora ment.

Előzmény: Boribon (12910)
Felicitász Creative Commons License 2011.08.31 0 0 12911

(Azt hogy csináljátok, hogy ilyen előzmények után képesek vagytok - lelkileg, mentálisan stb. - újra teherbe esni, kihordani egy babát és megszülni? Én annyira ámulok ezen, az én számomra ez kvázi felfoghatatlan.)

Előzmény: muzsa (12909)
Boribon Creative Commons License 2011.08.30 0 0 12910

Miért nem mentél el AFP-re?

Előzmény: kicsinap (12907)
muzsa Creative Commons License 2011.08.30 0 0 12909

ha nem tévedek (most nincs energiám kikeresni a papírt) 76 volt a hemoglobinom, valami olyasmit mondtak nekem, hogy ez a határon van kb., lehet adni vért, ha ÉN úgy érzem, és nem, hogyha nem érzem úgy, hogy kellene, döntsek én. A felvetéskor még úgy éreztem, másnap, amikor adták volna, már nem éreztem úgy. az orvosom nem kapálózott, hogy de kellene, kellene, aláíratták, hogy mégse kértem, ennyi. nem mondom, az első hetekben a babakocsit járókeretnek használtam itthon, de az is kiderült, hogy a rosszullétem hátterében csak kis részben áll a vérveszteség, és nagyon nagy részben az, hogy az alfelem minden tájéka megsemmisült kb., egyrészt a szülés másrészt a nemkakilás következtében...

Előzmény: Mikolt (12908)
Mikolt Creative Commons License 2011.08.30 0 0 12908

mondjuk en azert el tudom kepzelni nalad ezt a szintet tekintettel a gyereknel is alacsonyabb 40 kilos sulyodra. nekem 70 korul volt a hemoglobinom (abszolut nem emlekszem mar) tavaly, amikor a fiam hasbarugott es talyogom lett. akkor 80 kilo voltam, es abszolut nem tudtam csinalni semmit a lakasban mar. egyszeruen fuldokoltam.

 

ettol fuggetlenul en azert szeretek elni a modern vivmanyokkal:)

Előzmény: kicsinap (12907)
kicsinap Creative Commons License 2011.08.30 0 0 12907

Lásd az előzőt. Nem éreztem jól magam, csináltak egy vérképet. Az aktuálisan éppen ügyeletes orvos javasolt a vért, a saját orvosom nem. A záróba szépen beleírták, hogy tájékoztatás után elutasítottam.

Most meg az került a kiskönyvembe, hogy nem mentem el AFP-re.:-)

Előzmény: Mikolt (12903)
kicsinap Creative Commons License 2011.08.30 0 0 12906

Nézd én nem tudom. A szülés másnapján csináltak vérképet, mert nem éreztem jól magam, minden felállásnál szédültem és nagyon gyengének éreztem magam. Infúziót nem kaptam. Erre csináltak egy vérképet, aminek ez volt az eredménye. A zárómon is rajta van, persze tévedhet a labor, de ez volt a papíron. Utána kaptam vasat, most lehet, hogy nem 2, hanem 3 hét múlva csinálták a vérképet, erre már nem emlékszem, de az tuti, hogy viszonylag hamar rendbe jöttem.

Na most ugye nekem nem kellett lépcsőn felmenni, se semmit sem csinálni, mert feküdtem a kórházba, utána meg otthon voltam.

 

Előzmény: Törölt nick (12905)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 12905

Itt valahol valaki nagyon nagyot tévedett. Nekem a legalacsonyabb hemoglobinom 61 volt, azzal már egy mondatot nem tudtam végigmondani, úgy fulladtam. A lépcsőn felmenni nem tudtam, a legkisebb mozgástól is úgy kalapált a szívem, mint a gőzkalapács, volt, hogy egyszerűen elájultam. És azért bírtam ilyen _jól_, mert én fokozatosan vesztettem a vért, hónapok alatt, így a szívem és az egész szervezetem tudott kompenzálni. 2 egység vért kaptam az indokolt 5 helyett, mert minél kevesebbet akartak adni, így a műtét után 62 lett a hemoglobinom (műtét alatti vérveszteség). Azt mondták, ez nem oké, nem kaptam több infúziót, inni nem tudtam, így kis csalással, de 72-es hemoglobinnal raktak ki az intenzívről. Most fog letelni a 6 hónap, aminél korábban az orvos nagyon nem javasolta a kontroll vérképet, mert úgyis csak csalódnék.

55-ös hemoglobin nem az a szint, ahol az orvos és a beteg kedélyesen elbeszélget a trafó szükségességéről. Ha pedig ezután 3 héttel újra 122 volt, akkor vagy valaki valamit nagyon elmért, vagy az 55-nél csurig fel voltál töltve infúzióval, a 122-nél pedig kopogósra voltál szárítva.

Előzmény: kicsinap (12896)
Mikolt Creative Commons License 2011.08.30 0 0 12904

pedig ez igy van. nem kell menstrualni ahhoz, hogy valaki termekeny legyen. a menopauza bekoszonte pedig egy hosszadalmas folyamat es altalaban mindenkinel szules utan alakul ki:)

Előzmény: kicsinap (12901)
Mikolt Creative Commons License 2011.08.30 0 0 12903

akkor hogy merult fel egyaltalan?

Előzmény: kicsinap (12902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!