Keresés

Részletes keresés

voyager75 Creative Commons License 2003.08.29 0 0 79
dk-ázsiában low budget 4 hét 300e/kopf. csak a pontosság kedvéért, bár nem nagy különbség.
Előzmény: Hermione_Granger (77)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.08.29 0 0 78
Nálam a két héten is kiakadnak, a mostani két és fél hetem nemzetközileg is rendkívüli eseménynek számított a cégcsoportban...
Előzmény: beyaaa (76)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.08.29 0 0 77
4 hét mindenestül akkor is min. 400e Ft környékén mozog fejenként nem? Már ha nem vagy teljesen aszkéta. Ekkora összeget nem mindenki tud előteremteni.
Előzmény: szopiszuri (75)
beyaaa Creative Commons License 2003.08.29 0 0 76
Ez sajna általában igy van - nekem most épp állati szerencsém van a szabival, mert annak idején azt hitték, hülyéskedem, mikor a felvételnél mondtam, hogy általában 3 hétre szoktam szabira menni, és rámhagyták, hogy jó, legyen :)) Mostmegmár megszokták...De azért inkább az az általános, mint nálatok.
B.
Előzmény: Hermione_Granger (74)
szopiszuri Creative Commons License 2003.08.29 0 0 75
ebben van valami, de én el is megyek, és szabim is van. mondjuk low budget túrák, de amúgy is azokat szeretem.
Előzmény: Hermione_Granger (74)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.08.29 0 0 74
Ha nem dolgoznék rossz helyen, nem keresnék annyit, hogy el tudjak menni...
Előzmény: szopiszuri (73)
szopiszuri Creative Commons License 2003.08.29 0 0 73
rossz helyen dolgozol! én három hétnél rövidebb időre nem utazom, mert csak felidegesítem magam, hogy mennyi mindent kell kihagynom az idő rövidsége miatt.
Előzmény: Hermione_Granger (72)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.08.29 0 0 72
4 hétig összefüggően szabadságon utoljára középiskolás koromban voltam...
Előzmény: szopiszuri (70)
voyager75 Creative Commons License 2003.08.29 0 0 71
Túlzásokba se kell esni. 4 hét Laosz egy részére például szvsz az. 1 hónapba azért sokminden belefér még rohanás nélkül is.
szopiszuri Creative Commons License 2003.08.29 0 0 70
hát el lehet ott lenni akármeddig, csak a kibaszott szabadság ugye.
Előzmény: boles (69)
boles Creative Commons License 2003.08.29 0 0 69
haverom nyomott négy hetet Laoszban.
Az egészen déli rész már nem fért bele neki...
Előzmény: szopiszuri (67)
beyaaa Creative Commons License 2003.08.29 0 0 68
könnyű anak akinek ilyen választási lehetősége van :))
(mármint, hogy adott esetben akár 6 hétre is tud menni)
B.
Előzmény: tioman (66)
szopiszuri Creative Commons License 2003.08.28 0 0 67
nekünk négy hétbe a következők fértek bele:

bangkok - angkor - ponh penh (és környéke) - ko chang - vientiane - luang prabang (és környéke)

ez így nagyjából kényelmes volt, a barátiam még nyomtak egy hetet észak thaiföldön, de neekm sajnos nem volt több szabadságom, hogy a franc enné meg.

Előzmény: tioman (66)
tioman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 66
tudom, hogy 1 hónap nem túl sok...majd meglátom mit tehetek. vagy 6 hét, vagy -1 ország.
Előzmény: beyaaa (65)
beyaaa Creative Commons License 2003.08.28 0 0 65
az előbb kivágott, igy megelőztek a mondanivalómban, de azért tessék, ez lett volna :
nekünk 3 hét alatt mindösszesen D-Vietnam/Kambo rövid áttekintésre futotta, pedig elég rendesen mentünk - szóval majd rájössz, milyen kevés 1 hónap, ha végigolvasod egyszer Indokinát :)

Bangkokból talán Angkor a legkényelmesebb először, nagyon közel van ( valaki itt alant irt is róla, asszem)
B.

Előzmény: tioman (63)
boles Creative Commons License 2003.08.28 0 0 64
1 hónap biztos nem elég.
Csak rohangálsz majd ide-oda :(
Előzmény: tioman (63)
tioman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 63
az előző vietnám link egész jó ízelítőt ad az országból. a laoszt mindjárt megnézem.

itt az utazás egyenlőre csak terv, de szerintem ha megyek, akkor lao-'nam-kambo túra lesz, kb. 1 hónapban jövő télen (sajnos csak ennyi lesz). burma is szóbajöhet, de szerintem arra külön utat szentelnék.

idő még bőven van szervezkedni, ha oda jutok, az LP-ket is beszerzem. egyébként szerintem a legolcsóbb bangkokba menni repülővel, onnan meg bármivel tovább, ami a megfelelő irányba megy.

Előzmény: beyaaa (62)
beyaaa Creative Commons License 2003.08.28 0 0 62
Ugyan nem épp ezt kerestem, de ez sem rossz oldal : www.visit-laos.com, mindenféle ki és beutazási információkkal, bár nem emliti a lezárást.

Vietnamról rengeteg jó oldal van a neten, elég pénztárcabarát ország, ha már ott van az ember, bár amig odáig elér, addig húzós a repjegy...
viszont ha tudod használni, egy pár éves LP-t tudok kölcsönözni.
Az egész országot tervezed, vagy csak valamelyik részét?
B.

Előzmény: tioman (60)
boles Creative Commons License 2003.08.28 0 0 61
Nos én csak a déli részen voltam (Hue-tól lefelé). Szállás: 8-15 USD a kétágyas szoba fürdővel, többnyire légkondival is.
Kaja: nagyon változó az ár, utcán kajálni olcsó, kisebb éttermek kifejezetten jók. (1-3 USD+ital)
Közlekedés: érdemes az Open Tours buszokkal menni, az tényleg olcsó és elég megbízható.
Belépőjegyek relatíve drágák, de kapsz is érte bőven látványt.
Érdemes körülnézni a kinti utazási irodák ajánlatai között, elég sok infot adnak (pl www.sinhcafe.com)

Előzmény: tioman (60)
tioman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 60
költségek: szállás-utazás-étkezés. alapvetően hátizsákos utazásra gondolok. local bus, stb. teljesen ok.
jó tengerpartok, érdekes helyek.
még nem nagyon volt időm részletesen átnézni vietnámot.
Előzmény: boles (59)
boles Creative Commons License 2003.08.28 0 0 59
Nagyjából mi érdekelne?
Előzmény: tioman (58)
tioman Creative Commons License 2003.08.28 0 0 58
a vietnámi viszonyokról pls...
Előzmény: wazon (57)
wazon Creative Commons License 2003.08.28 0 0 57
Gyerekek, nézem ma: 57 hozzászólás! mondom, mi az isten? Ha így folytatjuk, hamar eljön az az 1000!

Lao vízum beszerezhető kb. 2 óra alatt a bangkoki követségen (asszem 900 bahtért), mely a 36K (36ก)
jelű busszal közelíthető meg, bővebb infók itt

mi is Huáj Xáj-nál léptünk be, ahol hétvégén megvágnak további 15 bahtra.

nekünk az út (10 nap) kb. 22ezer forintból jött ki mindenestül (kaja, pia, szállás, utazás), ami nem túl sok. Mi helyi tömegközlekedést vettünk igénybe, ami elég durva, de megszokható. Kifelé meg délen, Chong Mek-nél léptünk vissza Thaiföldre, amely teljesen korrekt határátkelő.

A viet-lao határról infók meg itt olvashatók.

További kérdések?

beyaaa Creative Commons License 2003.08.27 0 0 56
klasszak voltak a képek, és én még csak nem is láttam őket más topikon :)) de azért úgy látszik lassan Indokina is "betelik" ( már mivelhogy már a turistairodák sem tartanak tőle, hogy csoportokat vigyenek) és marad Bhutan az egyetlen Ultima Thule ( amennyire tudom, ott még most is limitálják az egy évben fogadott turisták számát)
Bár vigasztaljon minden Ázsia fun-t, hogy még mindig Dél-Am. ( Mexikó , Peru ) vezetne, ha a vezető turistalátványosságoknál az egy négyzetméterre eső német és/vagy japán turisták számát mérnék....
B.
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.08.27 0 0 55
Amikor a múltkor ott voltam ugyan csak egy nyolcvan éves bácsikával találkoztam, mással nem, de azért nem adom fel a reményt, hogy fiatalkori Thor Heyerdahl-ok is feltűnnek előbb-utóbb :)
Előzmény: tioman (54)
tioman Creative Commons License 2003.08.27 0 0 54
ez igaz. nem csodálkoznék, ha egyszer ott kötök ki. de előbb inkább az oltóközpont.
Előzmény: Hermione_Granger (53)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.08.27 0 0 53
Pedig az igazán kalandvágyók ott vannak!!!
Előzmény: tioman (49)
szopiszuri Creative Commons License 2003.08.27 0 0 52
well done!
Előzmény: jedilovag (51)
jedilovag Creative Commons License 2003.08.27 0 0 51
i can check with mamasan for you!
Előzmény: szopiszuri (46)
szopiszuri Creative Commons License 2003.08.27 0 0 50
ok, we made an agreement mr!
Előzmény: tioman (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!