Keresés

Részletes keresés

senior 43 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 25842

A mostani Hírmondóban van erről valami, lehet, hogy leáll.

Előzmény: s3pooler (25841)
s3pooler Creative Commons License 2017.02.20 0 0 25841

Ez nem biztos hogy a kerekhegyet is érinti, de...

 

... tud valamit arról, hogy a solymarpöttyhu miért elérhetetlen?

 

.... illetve solymarpöttyhu hiányában valaki tudna nyilatkozni arról, hogy a településen merre van(nak) "Helyi értékvédelmi terület"(ek)?

... műszaki fejlesztés ügyében lenne érdekes.... mit lehet / mit nem...

 

Köszi előre is.

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2017.02.19 0 0 25840

Tisztelt Illetékesek!

 

Ezúton szeretném jelezni, hogy a Bp. II.ker. Zerind vezéren megint eksön van, hála a Hajdú és Társa csatornázó társaság trehány, gagyi, munkájának. A BKK ismét leállíttatta a 157-es buszt, mert újra beszakadt az úttest. Nem kis gond számukra, hogy az egyik busz a beszakadás "ezoldalán" maradt, így "hazamenni" sem tud. Ott vesztegel az út szélén. Ha ki akarják menteni, akkor a rettentő jó állapotban lévő Koppány a megoldás.

 

CSAK HÁT AZT LE KÉNE TAKARÍTANI? MERT MÁR MOST FAGYOS!!!

 

Holnap reggel ismét balhé lesz, mert gondolom, mi sem változott, így majd a "főnök" mondja meg Solymáron, melyik utat mikor kell járhatóvá tenni, így a Koppányra majd ismét 7óra 50-kor kerül sor. Elvégre errefelé csak a lakosság 10%-a lakik, akik nem tudnak majd megint iskolába, munkába eljutni.

 

Itt már fent van egy ideje, kiváncsi vagyok, a reakcióidőre -ismét:

BKK - Budapesti Közlekedési Központ

 

Hajrá solymári Bélák!

Előzmény: cochenille (25837)
senior 43 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25839

Köszi!

Előzmény: s3pooler (25838)
s3pooler Creative Commons License 2017.02.17 0 0 25838
Előzmény: Törölt nick (25825)
cochenille Creative Commons License 2017.02.16 0 0 25837

Lemaradhattam valamiről, ezért csak illő tisztelettel kérdezem: mit értesz az alatt, hogy "jelenleg _egyetlen_ járható közlekedési útvonal"? A Koppány M. u. alapból elesett és helyből le is mondtatok róla? Vagy a Karátsonyin (erdei úton) van megint gebasz?

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25834)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2017.02.13 0 0 25836

bocsánat, utóbb visszaolvastam, így teljes:

 

...nem ahol belterjes suttyó állatok közigazgatnak, avagy az "ellátórendszerükhöz" tartoznak.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25835)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2017.02.13 -1 0 25835

Na igen, a stb.:

kátyúra - aszfalt,

hóra, jégre - só

 

persze csak ahol emberek laknak, nem ahol belterjes suttyó állatok.

Előzmény: ZerindVezér (25833)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2017.02.13 -1 2 25834

Olvasgatva alant a sorokat, látom a kerekhegyi purpadlé ide már nem jutott el, hiába na,

túl nagy a szerénységünk, másodrangúaknak.

De azért én...:

Ezúton szeretném utólag megköszönni az összes érintett köcsög parasztnak Solymáron, ami a múlt pénteken csúcsosodott ki a reggeli órákban mifelénk.

Végül is csak a község egytizede (több mint 1000 ember!) nem tudott aznap iskolába, munkahelyre, orvoshoz, avagy sehova menni, mert a jelenleg egyetlen járható közlekedési útvonalat baszott letakarítani időben az illetékes, aki mint kiderült vezetőségileg egy személyben dönt, ki a franc is mehet aznap akárhova, vagy sehova.

Haladunk a korral, lassan netán "az első éjszaka joga" is bekéredzkedik Kerekhegyen?

 

ISMÉT GRATULA solymár belterj!

ZerindVezér Creative Commons License 2017.02.12 0 1 25833

Például, mert arra megy a pénz amire kell. Gáz a gázra, csatorna a csatornára, stb.

Előzmény: szkitty (25832)
szkitty Creative Commons License 2017.02.11 0 1 25832

Mert olyan vacak a burkolat mindenhol. hogy nem meri leengedni teljesen a lapátot, mivel simán eltörhet. ( Volt már rá példa..) a Koppányon pl. egyáltalán nem engedi le -már ha arrafelé téved. Nem valami sűrűn. Kezd botrányos lenni a helyzet. Évről évre egyre rosszabb. A korábbi polgármestert lehet szidni, de az tény, hogy akkor nem volt olyan nap, hogy nem tudtam volna lejönni a hegyről 2 nap után sem. Arra is emlékszem, hogy  traktorral takarították a kis utcákat. most meg két utcát is magunk takarítunk non-stop, mert sajnos, nem megoldható a takarítása/javítása/stb. Én csak azt hallom ebben a faluban mindehol, hogy semmit nem lehet megoldani. Csak tudnám, máshol miért sikerül??

Előzmény: lesliel (25829)
kezdőR+ Creative Commons License 2017.02.05 0 0 25831

Vigasztalódjatok az idő mindent megold!

ZerindVezér Creative Commons License 2017.02.05 0 1 25830

Mert kevés adót fizettek az utcában. Csak ennyi jár érte.

Előzmény: lesliel (25829)
lesliel Creative Commons License 2017.02.03 0 0 25829

Csak én érzem úgy, hogy a hóeltakarítás az utakon hagy némi kívánni valót maga után Solymáron? Legalább is itt a Pipacs, Ibolya, Hóvirág környékén elég lehangoló a helyzet.

A múltkor, amikor utoljára láttam a tolót (még a januári havazáskor), nem volt leengedve teljesen az eke, hanem csak a tetejét tolta le. Tudja valaki miért így csinálják?

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 25828

Értem. Ezek szerint nem értünk egyet :D

 

Előzmény: senior 43 (25826)
s3pooler Creative Commons License 2017.01.30 0 0 25827

Már bocs, de ha a Pilis valóban a föld szívcsakrája, akkor  - figyelembe véve, hogy mik mennek széles e földön - igencsak fog ott kelleni egy baromi erős defibrillátor ...

Előzmény: Törölt nick (25825)
senior 43 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 25826

Én is a nyóckerből jöttem, én is szeretem a zöldet, a csendet és a levegőt. Mivel azonban itt is világítok és lehúzom a wc-t, barátságban élek a trafóval és a szennyvízátemelővel. Annyira, hogy még a szakmám is, ezért nyugodtan nevezhetsz elfogultnak. A civil kurázsinak ezekhez semmi köze, az ezotériát meg a mesevilágban tartom számon.

Előzmény: Törölt nick (25825)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.29 0 0 25825

A félelem talán erős szó...

 

Alapból azt gondolom, tök mindegy hogy  milyen beruházásról van szó, jogom lenne beleszólni, hogy akarom-e a házam mellé, vagy a falu szélére. Ezt gondolom Te sem vitatod. Utálom a politikus sunyázást, meg a háttéralkukat. Talán jo alkalom, hogy az ottani "elit" is megtanulja, hogy van civil kurázsi (függetlenül a beruházás jellegétől, és a szubjektiv okoktól)

 

Márészről. Életem első 35 évét a VIII.kerület kedves részén töltöttem (Teleki tér, Kálvária Tér, Szigony ui lakotelep). Bambultam eleget trafóházat, betonfalat, stb. Nem azért vagyok Solymáron (PilisXY-on) hogyitt ugyanazt nézzem. Ha dönthetek, fát és zöldet akarok, nem trafóházat, szenyvizátemelőt, stb.

 

Harmadrészt. Nem vagyok fizikus, nem értek a magas áram témához. Azt tudom, hogy a fésü feltölti a hajam. Azt tudom, hogy a mobilom bezsizsgeti a kikapcsolt hangfalamat. Azt tudom, hogy a telep zug és világit. Nem tudom, milyen környezeti terhelést hordoz ez, de ha tehetem, maradjon ez a mininumon.

 

+1 Csak mert tudom, fontos számodra az ezotéria. ;) Pilis a föld szivcsakrája. Az ember nem rak a szivére magas feszültséges kütyüt. Ez csak egy szubjektiv érzés. Olyan nem jó, ha rá gondolok.. 

 

Mindezt összeadva tartom a véleményem.

Előzmény: senior 43 (25822)
cochenille Creative Commons License 2017.01.27 0 0 25824

Biztosan nem erre a válaszra vártál, de a gyerekkorom több éve a Kosztolányi Dezső tér sarkán, a Bartól Béla úton telt. Ott bőven éjfél után ment a Kelenföldi kocsiszínbe az utolsó, és hajnali négy körül indult műszakba a következő napi első villamos. Ahányszor elment a vili, annyiszor rázkódott meg a ház. Az erkély alatt kb. tíz buszjárat állt meg, beleértve a piros hetest, azok is hajnaltól éjfélig jártak. És komolyan mondom, nem tudom, hogy aludtam-e bárhol máshol olyan mélyen, olyan békésen, mint ott, a villamosoktól tízpercenként össze-vissza rázkódó harmadik emeleten.

Előzmény: varlap (25813)
senior 43 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 25823

Így van. A villamos energia ellátó hálózat már csak ilyen, amióta a világon van.

Előzmény: s3pooler (25821)
senior 43 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 25822

Semmi kifogásom se lenne, pláne, a mostanában készülő csinos (zöld-fehér) változatban. Te komolyan félsz egy trafótól?

Előzmény: Törölt nick (25820)
s3pooler Creative Commons License 2017.01.26 0 0 25821

Nem tudom mennyire közismert az, hogy Solymár belterületén 10-35kV-os hálózat húzódik a házak előtt, az utcán.

A magasabb oszlopokra feszített 3 szál drót, ahonnan nem megy be vezeték a házakhoz, csak a transzformátorokhoz, amiből éppen a Templom téren is van egy.

 

 

Előzmény: Törölt nick (25820)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.26 0 0 25820

Eszerint Te szeretnél és elfogadnál a házad mellé egy ilyet? (Bocs csak a sok szövegben nem láttam a választ a kérdésemre)

Előzmény: senior 43 (25819)
senior 43 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 25819

A saját háza mellé rózsakerten kívül senki nem szeretne semmit. A civilizáció és fejlett életszínvonal feltételei - szerencsére - ezt figyelmen kívül hagyják, és csak a valódi tudásra támaszkodnak. Az tény, hogy a civilizációs kommunális vívmányok - víz, gáz, csatorna, villany, közvilágítás, kábeltévé, stb. - létesítményei esztétikai problémákat okozhatnak egyeseknek, másoknak pedig a marxista nagytőke és hatalmi összefonódások megtestesülését jelentik, de hogy élettani és fejlődéstani kockázatokkal riogassák a (tudatlan) nagyérdeműt, az közönséges disznóság! Az USA-ban, Kanadában, Japánban és még számtalan helyen a világban minden telek, lakóingatlan határán van egy transzformátor(ház), ott ui. az elosztóhálózat jóval magasabb feszültségű, mint Európában, igaz, a villanyszámla is jóval alacsonyabb mint nálunk, rezsicsökkentéssel együtt.

Előzmény: Törölt nick (25818)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 0 0 25818

Te szeretnél a házad mellé Transzformátor házat?

Előzmény: senior 43 (25816)
senior 43 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 25817

A polgármester asszony nagyon is rendben van, odavaló hölgyemény! Hallgathatnak rá. A helyében én a 400kV-os vezeték ellen sem tiltakoznék, pláne, ha valami előnyt is szerezne vele a településnek. Mellesleg, a terület neve valamikor "elektromos" volt, mert a villany szakma kádereinek volt az üdülőterülete.

Előzmény: senior 43 (25816)
senior 43 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 25816

Brrr! Transzformátor ellen tiltakozni... nagy az Isten állatkertje! Egyébként, gratula a tiltakozó hölgy általános iskolai fizika tanárának! 

Előzmény: s3pooler (25812)
s3pooler Creative Commons License 2017.01.20 0 0 25815

Ez teljesen szubjektív, és attól is függ, hogy kinek mennyire jól zár az ablaka, vagy mivel szigetelték a házát.

 

Menj ki este nyolckor vagy reggel hatkor a telekre, és várj meg egy két buszt amíg elmegy arra, és döntsd el. 

 

A zajvédelem mostanában már leginkább csak pénz kérdése, mert jó műszaki megoldások már vannak.

Előzmény: varlap (25813)
Domi Creative Commons License 2017.01.19 0 0 25814

Akinek az anyja hernyótalpas volt, azt még a busz is zavarja!

Előzmény: varlap (25813)
varlap Creative Commons License 2017.01.19 0 0 25813

Sziasztok!

 

Szeretném kérdezni a Solymár-Kerekhegyi lakosokat, hogy mennyire zavaró a busz közlekedés a környéken?

 

Találtunk egy telket pont a busz vonalán, és kicsit aggódunk, hogy túl hangos, és zavaró lesz a létezés a busz közlekedés miatt...

Pont az lenne ott a lényeg, hogy viszonylag csönd van és nyugalom.

 

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!