Keresés

Részletes keresés

gaborka8X8 Creative Commons License 2017.07.27 0 0 4748

Már írtam korábban, hogy a Kingston HyperX-hze vagy a Musical Fidelity v-can II-őt, vagya  Rega Ear-t javaslom, attól függően, hogy milyen hangot keres. 

Előzmény: sonajdoba (4747)
sonajdoba Creative Commons License 2017.07.27 0 0 4747

szia gaborka8X8

 

az asztali fejhallgatók közül inkább mi az amit érdemes nézegetni.

 

üdv és köszönöm a válaszod

 

 

Előzmény: gaborka8X8 (4746)
gaborka8X8 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 4746

Nemzetközi oldalnak ott az Ebay. (Én magam is szoktam onnan vásárolni néha.)

Vagy az audiomarkt: http://www.audio-markt.de/_markt/ ahol most ez a felhozatal fejhallgató-erősítőkből. 

Az ön által linkelt oldalról pedig azok közül, amiket ismerek, az iFi Nano-t elég jó kis erősítőnek tartom, de ha nem szükséges a hordozhatóság, mint ahogy írta is, akkor az asztali fejhallgató-erősítők közül vannak ennél jobbak is, nagyobb teljesítménnyel (mert az iFi Nano a maga 32 Ohmon leadott 150 mW-os teljesítményével nem mondható éppen izmosnak) kb. ezen az áron. 

Tehát én az ön helyében inkább várnék, hogy felbukkanjon valami, vagy elkezdenék nézelődni az Ebay-en, esetleg az Audiomarkt-on. 

Előzmény: sonajdoba (4745)
sonajdoba Creative Commons License 2017.07.26 0 0 4745

jó reggelt mindenkinek, 

 

hát .... sajnos itt Romániában nagyon kevés fejhallgató erősítőt árulnak főleg használtan.

 

esetleg ha ezen a linken megnézhetnétek a kínálatot hátha akad valami amiért értelmes kiadni a pénzt

 

ha nem, akkor meg varok előbb utóbb csak lesz valami érdemleges dolog

esetleg van olyan nemzetközi honlap ahonnan ilyesmit lehet vásárolni használtan.

 

kösz a válaszokat és szép napot 

Előzmény: gaborka8X8 (4744)
gaborka8X8 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 4744

Azt javaslom, gondolkodjon használtban, és ennek a megadott max. 60 ezer forintnak a feléért igen kiváló fejhallgató-erősítőket tud venni. Pl. Musical Fidelity v-can II, vagy Rega Ear. Mivel ezek az erősítők is megtalálhatók az arzenálomban, így nyugodtan mondhatom, hogy mindkettő kiváló társa a Kingston HyperX-nek. 

Én magam a világosabb, részletesebb, nyíltabb hangot szeretem, ezért nekem inkább a Regával tetszik, de aki a nyugodtabb, relaxálósabb hangot szereti, annak a Musical Fidelity a jobb választás. 

Előzmény: sonajdoba (4741)
csárlisín Creative Commons License 2017.07.25 0 0 4743

Ami jobb, az nem véletlenül drágább is.

Ugyanazon készüléken próbáltam ki egy fülhallgatót az olcsóbb kategóriából, és egy másikat amely

háromszor annyiba kerül.

Az olcsóbbat hallgattam meg először, egyből feltűnt a sáv határolt, lapos, színtelen hangja.

Most következzen a 3 x drágább , melynek csomagolásán ott díszeleg az extra bass felirat is.

Teljesen más, jobb , élet telibb, szebb hangzása van.

Ez az, ez kell nekem!

 

sonajdoba Creative Commons License 2017.07.25 0 0 4742

bocsánat az utólagos korrigálásért

 

"számítógép alaplap "ASUS RAMPAGE IV" amiben egy "Realtek High Definition Audio" hangkártya van"

számítógép alaplap "ASUS RAMPAGE IV" amiben egy "Realtek High Definition Audio" hangkártya van beépítve és nem egy különálló hangkártya

Előzmény: sonajdoba (4741)
sonajdoba Creative Commons License 2017.07.25 0 0 4741

szia. 

 

olvastam, hogy a "Kingston HyperX" melle ajánlottál egy erősítőt

utóbbi időben gondolkodom azon, hogy kellene vegyek egyet, de nem igazan értek a fejhallgató-erősítőkhöz.

jó lenne ha ajánlanátok egy párat ami megfizethető, aránylag jó is és passzol a fejhallgatómhoz.

melóban használnám

nem szükség a mobilitás

számítógép alaplap "ASUS RAMPAGE IV" amiben egy "Realtek High Definition Audio" hangkártya van

hallgatott minőség inkább FLEC, de mp3 és Youtube is akad

stílus minden vegyesen Rock-tol Klasszikus-ig minden és ami a kettő közt van :)

 

nem tudom meg kell-e valami adat, talán az árfekvés 

max 60k ennél többet nem szánhatok rá

 

előre is kösz a válaszokat

Előzmény: gaborka8X8 (4685)
toi v8 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 4740

Sziasztok

 

Keresnék AKG K240 - es fejhalgatót, maximum 25000 ft - ig persze ennyiért szépet szeretnék. Esetleges ajánlatokat fényképpel árral ,megjelölve kérnék a toi30@freemail.hu   - ra.

Mono SE Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 4739

"Az én szememben sikerült mentened a fórum elmúlt napokban tudatosan rongált színvonalát."

 

Igazán megkímélhetnéd a topikot a középiskolai műszaki színvonaladtól, a dedós minősítgetésekről nem is beszélve.

Előzmény: platz (4738)
platz Creative Commons License 2017.07.08 0 0 4738

Köszönöm hogy megtiszteltél a problémámat, kérdésemet érintő szakszerű válaszoddal. Ezt  már tudom alkalmazni a gyakorlati megfontolások szempontjából. Az elmélet az egy fontos és egzakt dolog, és van egy másik dolog, hogy egy adott műszaki megoldásnál milyen szempontokat részesítenek előnyben az elméleti tervezés során azért, hogy a leghasznosabb gyakorlati eredményeket érjék el. Tágabb értelmezésben ebben a körben kértem tanácsot és most kaptam.

Off. Itt néhány kárörvendő, rosszindulatú,  torzult lelkivilágú hozzászóló félrevitte az általam felvetett témát, amit most sem kívánok nekik megköszönni. Ezzel sokat ártottak -és elsősorban nem nekem,- a fórumnak, ennek a fórumnak a színvonalának. Nyilván való, hogy a témát nyitó Shyciii nevű felhasználónak nem az ilyen vircsaftolás terének biztosítása volt a szándéka.On.


Kedves didyman. Az én szememben sikerült mentened a fórum elmúlt napokban tudatosan rongált színvonalát, noha egyáltalán nem ez lehetett a célod.
Barátságos üdvözlettel egy középiskolai műszaki tanár.

 

Előzmény: didyman (4737)
didyman Creative Commons License 2017.07.08 0 1 4737

Jellemzően két irány van fülhallgató kimenetek kapcsán.

-Erősítőkben szokás egy pártíz-párszáz Ohmos soros (ezt is megéltük, hogy ezt a szót félve írom le a hatályos szabályzat miatt :-D ) ellenállással, a kimenetről csatolni.

-Bármi más készülékben egy talán nagyobb áramú műveleti erősítővel.

Mindkét megoldás féltökű. A soros, relatív nagy ellenállás abszolút nem jó. Jellemzően a minél kisebb kimeneti impedanciára törekszünk, a minél magasabb DF végett, hogy ne a füles hangszórójának hepehupás impedanciamenete húzza el a frekvenciamenetet. Van kivétel ez alól, de ritka. Előnyben vannak a nagyobb impedanciájú fülesek-ezek számára kedvezőbb lehet az érték, és a kimeneti jel is elegendő lehet a meghajtásukhoz. A műveleti erősítőknél bevett szokás az esetleg jó kimeneti impedancia rontása egy soros ellenállással, zárlatvédelem címszóval. Ezzel ugyanaz a gond, mint a másik megoldásnál, tetézve azzal, hogy a legtöbb ilyen IC-s megoldás nem képes jól kihajtani a nagy impedanciás fülest. Nem, az impedanciát nem illesztjük, ez nem antennakábel. :-) Nagy vonalakban akkor kezd jó lenni, ha a h22 valahol a füles minimum értékének egytizede alatt van. Ég és föld a különbség a füles hangjában, ha megfelelő meghajtása van.

Előzmény: platz (4706)
Mono SE Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 4736

kisfütyi facén is spray-vel hadonászik? ;Đ

Előzmény: btamas70 (4733)
platz Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4735

Bakter ám az ángyod térdekalácsa. :-)

 

Előzmény: Mono SE (4731)
btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 -1 0 4734

Tökéletes volt a sorompós megérzés;)

Előzmény: Mono SE (4731)
btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 -1 0 4733

Nyugi Orsóska, veled már senki nem áll le vitatkozni, csak a fb-os idióták és mekkmesterek.

Előzmény: _percy_ (4732)
_percy_ Creative Commons License 2017.07.07 -1 1 4732

Így jár az aki audioland egyik trolljával leáll "vitázni";-)))
Arról nem is beszélve hogy összeszedhetted volna magad te is kicsit jobban, így következetesek lettek volna az írásaid. Talán.

Előzmény: platz (4724)
Mono SE Creative Commons License 2017.07.07 -1 0 4731

mivanitt, föltámatt a bakter? 

btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 -1 0 4730

A "További szép napokat de nélkülem" alapján.

 

Hoppá, ez volt a 4. Nem kínos 1 kicsit?

Előzmény: platz (4727)
btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 -1 0 4729

Az a piros, a tieddel ellentétben tárgyszerű rámutatás volt a hamis állításokra.

 

Re: szedd össze magad

Előzmény: platz (4728)
platz Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4728

Te kezdted a piros, illetlen beidézéseket, ne várj mást. Ahogy te kommunikálsz csak azt várhatod el a partneraidtól is. Itt az ideje hogy elfelejts és szállj le most rólam.

 

 

Előzmény: btamas70 (4726)
platz Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4727

"Kivétel erősíti a szabályt" -most ez történt.

A sértő minőségjelzőt -gazfickó-  irányodban visszavonom, de csak akkor ha te is alapba állítod a kívánságodat velem kapcsolatosan, mert hogy milyen alapon bátorkodsz valakinek kiadni az útját?!

 

Előzmény: btamas70 (4725)
btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4726

A bombasztikus szavaktól + többszörös kiemeléstől semmiben nem lesz igazad, csak még nagyobb, még primitívebb k5sögnek látszol.

Előzmény: platz (4724)
btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4725

Akkor ordibálj, cigánykodj tovább, engem nem zavar.

Csakszólok, h ma a 3. magadra vonatkozó állításodat sikerült agyonvágnod:>

 

platz 24 órája 0 0 4710

Egy társalgásnál, amikor valakit nem ismerünk személyesen soha nem tudhatjuk, hogy ki van a túloldalon. Ezért óva intem magam, hogy bárkit is minősítsek. Más nézőpontból elvárható alap emberi értéknek is tekintem.

 

Re: "emberi érték"

Előzmény: platz (4723)
platz Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4724

Felhívás minden itt olvasóhoz!

 

btamás70 orbitális műszaki baromságokat fogalmaz meg, kérek minden erre járó olvasót hogy ezeket NE vegye figyelembe. Én többé nem szólok hozzá, mert csak gyarapítja a  minden műszaki ismeretet nélkülöző blődli szintű magyarázatait. Tehát NE hallgassatok rá, mert kókler!

Előzmény: platz (4723)
platz Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4723

Szedd már össze magadat hozentrógerjózsi. És bégess csak nyugodtan a főnököd szájíze szerint a te birkaaklodban. Engen te ugyan ki nem tilthatsz, gazfickó.

 

Előzmény: btamas70 (4722)
btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4722

"Nem hallom hogy lezúgna nálad a tantusz"

 

Talán azért nem, mert semmiféle tantusznak nem kell leesnie? Nincs "üres vádaskodás" sem, hiszen aki képes leírni, h Ohm-törvényt "Váltakozóáramú hálózatokban nem lehetséges úgy alkalmazni, hogy a váltakozóáramú hálózatok működését nem ismerjük.", 1xűen nem áll olyan szinten, h vizsgáztasson. Hiába pampog utólag az aktív 4pólusról, mivel annak sem kell ismerni a beltartalmát v működését az impedanciaviszonyok kiszámolásához. Az aktív viselkedés pedig a 4pólus-paraméterekből is kiderül.

 

ORDIBÁLÁS + becsmérlés órákat ugyanakkor szívesen vennék tőled. Csak előbb húzz el innét, rontsd máshol a levegőt.

Előzmény: platz (4721)
platz Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4721

Ezt írod: " A kimenet, akármilyen szempontból is nézzük, csak egy elektromos csatlakozás."
EZZEL FÉMJELZED MENNYIRE LAIKUS VAGY ÉS LEBECSÜLÖD A BESZÉLGETŐPARTNERT.

a NÉGYPÓLUSOKKAL KAPCSOLATBAN PEDIG ÜRES VÁDASKODÁS MEGINT RÁD A JELLEMZŐ.
A válaszodból megint csak az derül ki hogy mindössze ugatod ezt a témakört is, sajnálom.

Felhomályosítalak: A négypólus lehet aktív és passzív. Ezen kívül lineárisak és nemlineárisak. Nem hallom hogy lezúgna nálad a tantusz. :-D
Ne adj a számba olyat amit csak te találtál ki és mondtál.

 

Nálam erre a dolgozatra elégtelent kapnál, aminek a szomorú vége pótvizsga, majd évismétlés. :-D

-------------

---------------
Kérésemnek nem elegettéve továbbra is csak a pontatlan vagdalódzás, személyeskedés és sértő hangnem a jellemző rád, itt a tárgyalást berekesztettem.
További szép napokat de nélkülem.

Előzmény: btamas70 (4720)
btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4720

"Mi műszaki szakemberek egy műszaki probléma kitárgyalásánál nem egymást aljasítjuk le, hanem a témára koncentrálva hozzuk fel az érveinket. Sajnos ez a vitastílus itt nem valósul meg"

 

Hát nem b+, és erről vajon ki tehet? Csak nem az, aki a "témára koncentálás" helyett alapállásból dedósnak nézi a "vitapartnerét", olvasnivalókat ajánlgatva az alapfogalmakról - már-már gunyoros módon, röhigcsélő hangulatjelekkel tarkítva?

 

És hogy mi olyan zavaróan fals ebben a fejhallgatós történetben? Hát hogy aki a bevezetőként előadott, nyilvánvalóan egyszerű okra visszavezethető problémáját nem tudja önállóan megoldani, az nem szokott pár nappal később botcsinálta elektronikai oktatóvá átvedlni, legalábbis nem képzeli magát annak...

Előzmény: platz (4716)
btamas70 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4719

"Kérlek most már ne szedd darabjaira a hozzászólásomat keresve abban a hibákat"

 

Talán nem kellett volna olyan "baklövésről" beszélni, amit nem követtem el...

Előzmény: platz (4717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!