Keresés

Részletes keresés

szuszmok Creative Commons License 2013.02.08 0 0 130

Igen, nehezített pálya lesz, de megcsináljuk, te is, mi is és mindenki!:-))

 

Túrabakancs megvan, szokni kell még, de márciustól megyünk túrázni (én korábban is teljesítménytúráztam, de most egy éve nem voltam, tehát edzésbe kell jönnöm), Clavicula is reményteljes túrázó és aktív életet él:-) De kell a célirányos felkészülés, hátizsákkal is, majd.

 

Hálózsák megvan, szuper nedvszívó trülköző, zokni is. Az ajánlott két könyv (több is van persze, de ezeket visszük, térképekkel, szintekkel). apránként készül a csomag. A hátizsák egyenlőre a neuralgikus pont.

 

Te hogy állsz?

Előzmény: karczt (128)
clavicula Creative Commons License 2013.02.08 0 0 129

Túracipőt megvettük, hátizsákot még csak nézegettük... ami tetszett, arról lebeszéltek a boltban, amit ajánlottak, az meg nem tetszett....  Ez még nagy meló lesz :-)

Ha a tavasz is megérkezik hétvégente teljesítmény túrákra benevezünk, aztán meglátjuk.

 

Előzmény: karczt (128)
karczt Creative Commons License 2013.02.08 0 0 128

Napi 35 km kellene megtennem nekem is átlagban, hogy eljussak a célig. De a nagy melegben sztem nem lesz egyszerű.  Persze függ nagyban,hogy milyen szakaszon halad az ember.  optimista vagyok :) Hogy készültök az útra? edzés? túrázás? Felszerelést már beszereztétek? Hátizsák, túracipő stb?

Előzmény: szuszmok (127)
szuszmok Creative Commons License 2013.02.08 0 0 127

Először mi is azt akartuk, hogy július 25-én indulunk el itthonról, de 24-re olcsóbb volt a jegy, így SJPP-ból indulunk 25-én, a legnagyobb melegben és tömegben:-) Nagy kihívás lesz. szívem szerint augusztus közepén inudltam volna (kevésbé forró és kevésbé zsúfolt), de a szabit csak így tudtam kivenni az elfoglaltságok és feladatok figyelembevételével.

 

25-35 km között szeretnénk menni minden nap, az első nap viszont mindenképpen adott: Roncesvalles-ig tervezzük az eljutást:-)

 

Csinálunk majd egy tervet, de a tervek azért vannak, hogy felboruljanak:-) Nem lesz egyszerű a forróságban, de optimista vagyok és reménykedő, másképpen nem is elhet!

Előzmény: karczt (126)
karczt Creative Commons License 2013.02.08 0 0 126

én júl 24 vagy 25.én szeretném indulni és aug 25.ig vissza kell érjek mert 26.án már dolgozni kell.

remélem ez idő alatt belefog férni az út.

 

Még információkat kell szereznem, hogy ezekben a forró nyári hónapokban hogy lehet haladni. Mire számítson az ember az úton, gondolom délbe nem nagyon lehet gyalogolni :)

Te hogy tervezed? Napi hány km-el számolsz?

Előzmény: szuszmok (125)
szuszmok Creative Commons License 2013.02.08 0 0 125

Vonatot néztem, 18.10-kor meg SJPP-be az utolsó vonat, háromnegyed nyolc előtt ér a célbe:-) Sajnos, csak olyan lehetőséget találtam az sncf.fr oldalon, hogy három hónappal előbb lehet csak jegyet foglalni, rendelni.

Fisterra-ba is szeretnénk elmenni, augusztus 30-ig lett szabim, addig bele kell férnie mindenképpen a fisterra-i útnak.

Még azt nem tudom, hogyan jutunk vissza

Előzmény: karczt (124)
karczt Creative Commons License 2013.02.08 0 0 124

De jó :) lassan nekem is le kell foglalnom. Vonat járatokat nézted már Bayonne-ból? Foglaltál már jegyet? Mennyi időd lesz végigjárni az utat?

szuszmok Creative Commons License 2013.02.08 0 0 123

És már le is foglaltam a repjegyeket július 24-re!:-))

Előzmény: szuszmok (122)
szuszmok Creative Commons License 2013.02.04 0 0 122

Valahol írták, hogy megy 10 percenként busz (talán az 1-es) Bayonne-ba, ami nagyon közel van Biarritz-hoz.

 

Köszi még egyszer az infot, nagyon sokat segítettél. Lehet, hogy találkozunk az úton!:-)

 

Buen Camino!

Előzmény: karczt (121)
karczt Creative Commons License 2013.02.04 0 0 121

Azt sajnos pontosan én sem tudom hogy a repülőtérről hogyan Bayonne-ba. de sztem busszal könnyedén ellehet jutni és onnan vonattal SJPP-be. 

Előzmény: szuszmok (119)
szuszmok Creative Commons License 2013.02.04 0 0 120

Ha jól láttam, 18.10-kor megy az utolsó vonat Bayonne-ból SJPP-be, fél nyolc után van a célállomáson.

Előzmény: szuszmok (119)
szuszmok Creative Commons License 2013.02.04 0 0 119

Jól hangzik! Köszönöm. Biarritzból busszal vagy taxival Bayonne-ba, onnan vonat SJPP-be?

Előzmény: karczt (118)
karczt Creative Commons License 2013.02.04 0 0 118

Szia,

 

Valószinűleg én is Júl. 25.én indulok és szeretnék minnél hamarabb SJPP-be érni.  Skyscanner.hu -t használva találtam repülőjáratokat oda. 1 átszállással 39e Ft-ból meglenne az út Bayonne-ba ha most foglalja az ember.

 

06:40BUD Budapest  -> 08:10STN London Stansted   2óra 30perc 14 306,00 Ft

 

12:15STN London Stansted ->  15:05BIQ Biarritz   1óra 50perc  24 881,00 Ft

 

Igaz Londonba kell várni 4 órát. 

 


Előzmény: szuszmok (117)
szuszmok Creative Commons License 2013.02.04 0 0 117

Szia,

Mi július 25-i indulást tervezünk SJPP-ből. Azon meditálunk éppen, melyik utat válasszuk, ami a kijutást illeti. Szeretném megkérdezni, hogyan jutsz el repülővel Bayonne-ba?

Köszi az infot.

Előzmény: karczt (116)
karczt Creative Commons License 2013.02.01 0 0 116

Szia Gyuri,

 

Oda és vissza utazással kapcsolatban kérdeznélek. Úgy tervetem hogy repülővel elmegyek Bayonne-ba és onnan vonattal SJPD.  Bayonne-i repülőtérről hogy és mennyi idő alatt lehet eljutni a vasútállomásra? Ha most foglalnék repülőjegyet akkor 32eFt-ből meg lenne, de jó lenne tudni hogyan érek ki a vasút állomásra és a vonatjegyet hogy foglaljam le.

 

Valamint a visszaút. Nem túl drága a repülőgyet a Camino közben lefoglalni visszafelé? Te hogy utaztál haza?

 

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Üdv:

Tibi

 

 

Előzmény: dzsuri77 (115)
dzsuri77 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 115

Szia !

 

Minden szallason lehet (kell pecsetelni), de barokban, ettermekben, utmenten is vannak pecsetelo helyek. Most mar nem veszik olyan szigoruan mint regen, igy eleg ha csak a szallasokon pecsetelsz ! Az ut vegen megnezik hogy mennyi pecseted van , es valoban lejartad e az utat. Ezek utan kiallitjak  a "compostellat", ez egy plakett amin rajta van mikor ertel santiagoba ! Ha kerdesed van irj nyugodtan !

 

Udv : Gyuri

Előzmény: karczt (114)
karczt Creative Commons License 2012.12.20 0 0 114

Szia Gyuri.

 

Köszönöm szépen a válaszod. Körbenézek a honlapodon és biztos lesz még pár kérdésem feléd.

Elég valószinű (munakhelyed lebeszélve), hogy Júl 27-Aug 25.-ig tudok szabira menni. Tehát ebben az időszakba kell hogy beleférjen az túra az oda-vissza utazással együtt. 30 nap.

A kapott zarándok útlevélben hány pecsétet kell begyűjteni? Vagy ez mindegy? Minden zarándok szálláson lehet bele pecsételteni az út során?

 

Üdv:

Tibi

Előzmény: dzsuri77 (113)
dzsuri77 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 113

Hello ! En tavaly januarban voltam a france-n, azthittem szep havas lesz minden, de nem volt. Ketto nap esett csak a ho es azis a hegyekben. Indulaskor (SJDP) ha nagy a ho a hegyen, nem engednek at, hanem egy alternativ uton kell menni. Emberekkel nem nagyon lehet talalkozni utkozben, se az uton se a szallasokon :) Minden nap erdeklodni kell, hogy az adott szakaszod vegen,  melyik a kovetkezo szallas ami nyitva van. Reggel kesobb kell a nap, es delutan korabban lemegy, igy ha napi 30-40 km-t akarsz menni nem lehet tul sokat pihenni ! Utana szamolhatsz , merd le mennyit tudsz menni egy hatizsakkal a hatadon 1 ota alatt. Ha sokat esik a ho lehet, hogy olyan reszre ersz ahol nem fogod latni merre megy az ut. Ez foleg a hegyekben van, ahol mondjuk egy elagazasnal a kovekre van festve a jel es nincs tabla ! A szallasokor roviden annyit tudok mondani, hogy van amelyikben egyatalan nincs futes, es van amelyikbe este 2 ora hosszara bekapcsoljak. En egy olyan szallason voltam, ahol vegig ment a futes, es nagyon meleg volt :) Amugy az atlag olyan 6-8-12-14 fok . Az ut nem veszes, ha jo kondiban vagy teljesitheto siman 25 nap alatt. Persze szamolni kell a ki es visszautazassal is ! Ha kerdesed van, es tudok segiteni szivesen teszem ! En mar sokszor voltam az uton ! Csinaltam egy weblapot is ami tele van infoval, szallasok, szallaslisra, szintemelkedesek, google foldben megtudod nezni merre megy az ut  stb. Ha gondolod nezzel ra ! a cime : http://www.comeon.ws

 

Udv : Gyuri

Előzmény: karczt (112)
karczt Creative Commons License 2012.11.29 0 0 112

Ez az út érdekel a legjobban, ezt szeretném végigjárni. Nem tartom valószínűnek,hogy a közeljövőben a köv nyarat kivéve alkalmam lenne ilyen hoszzsú szabadságra menni.

Ezért ebben a négy hétben szeretném megpróbálni végigjárni az utat, ezért érdeklődnék azoktól akik megcsinálták hogy mennyire tartják kivitekezhetőnek ezekkel a feltételekkel amivel rendelkezni fogok.

 

Az internetes lehetőségekről időközben sikerült kellő információt kapnom. Mindenhol azt olvastam, hogy nagyon lassúak a net kapcsolatok :( De ez legyen a legkisebb gond :)

 

 

frengi Creative Commons License 2012.11.26 0 0 111

Ez sokban függ attól, hogy milyen távolságra vannak a szálláshelyek. Ha kevés az időt miért nem választasz egy rövidebb távot, mondjuk a Primitivot - az jó húzós de rövid- vagy a Portugál utat. Sokan indulnak Leonból is.

az állami - tehát az olcsó 5 €-os albergékben nem nagyon van Wlan, a privát szállásokon inkább, de van ahol ott is fizetni kell (és nagyon sz.. mint a Seminarioban Santiagóban).

én is olvastam sok blogot erről, csodálkoztam is, hogy elmegy 1 útra és képes belőle regényt irni (a minap egy német pasi jelentette meg a könyvét Leonbó Santiagóig)

Előzmény: karczt (110)
karczt Creative Commons License 2012.09.11 0 0 110

Sziasztok,

 

Egy ideje érdeklődve olvasom a fórumot és a utinaplókat,blogokat az útról. Jövőre szeretnék elindulni Saint Jean Pied de Port-ból indulva egészen Santiago-ig. 

Cégünknél minden év augusztusában van kötelező két hetes leállás és talán ezt tudnám (talán) kiegészíteni két hét szabival. Így lenne 4 hetem az útra, amibe bele kell hogy férjen az utazás oda-vissza és maga a zarándoklat.

Blogokat olvasva szinte mindenhol azt látom hogy napi 20-30km  (néha pár km-tel több) távot gyalogoltak le a zarándokok. Mivel nekem nem fog több mint egy hónap rendelkezésemre állni, ezért kérdezném hogy napi kb 40km-es távok mennyire kivitelezhető?

korábban részt vettem nagyobb teljesítmény túrákon (kinizsi 100), és ebből kiindulva gondolom hogy talán a napi 40km vállalható lenne. Igaz a teljesítmény túra csak 1 napos volt, nem nap mint nap nagyobb távokat kellett megtenni.

 

Illetve kérdezném azokat akik uti naplókat, blogokat írtak hogy ők hogy tették? vittek magukkal netbook-ot? vagy a szálláson (ahol volt lehetőség) internet helyiségekben, vagy utólag?

 

 Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv:

Tibi

frengi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 109

Érdeklődve figyelem a készülődésed a téli túrára. Nagyon várom mi lesz az erednény. Idén már nem válalkozom rá, mert már voltam tavasszal, és most megyek a portugálra, de jövőre nem kizárt, mert a francia út amúgy unalmas, és a meleget sem nagyon birom.

A túra tervezésénél nem árt figyelembe venni, hogy az időzóna ugyan az mint nálunk, ezért természetesen a nap sokkal később kel és később nyugszik mint nálunk.

nem tudom hol tudsz utána nézni, de csak példa: április közpén voltam, és reggel fél nyolckor még csak pirkadt. Tehát rövidebb etapokkal kell számolni.

Biztos nagyon jó lesz.

Előzmény: aFeri76 (108)
aFeri76 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 108

Kedves  Evelin!

 

-az oldal amit ajánlottál, nagyon szuper !  Nagyon köszönöm Neked!

 

üdvözöllek: Feri

Előzmény: f.evelin (107)
f.evelin Creative Commons License 2012.08.24 0 0 107

Szia Feri!

 

Én is télen szeretnék menni, de én decemberben. Ahogy elnézem semmi akadálya, szállás van bőven és az idő is átvészelhető. Egy másik fórumon írta is egy fórumozó, hogy ő látott december 25-i bejegyzést az egyik vendégkönyvben.

Javaslom ezt az oldalt, ezen pontosan meg tudsz mindent szervezni és látod, mi mennyibe kerül: http://www.urcamino.com/

 

Üdv:

 

Evelin

Előzmény: aFeri76 (106)
aFeri76 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 106

Kedves  Fórumozók!

 

-Segítségeteket szeretném kérni a Caminóval kapcsolatban!  

 

-Szeretném végigjárni a Utat.  St. Jean Pied de Port- ból indulnék , elmennék Compostelláig, majd le a tengerhez.

-A  kérdésem az lenne  hogy  télen,- január-februárra gondolok- milyen  kint  az  időjárás?  Milyen  a tél  ott?

-Azt  hallottam, hogy  a szállások  nagy  része  márciustól  október  végéig  tart  nyitva.   Igaz  ez?

-Én  kifejezetten  ebben  az  időben  szeretnék  menni?  Meg  tudom  oldani  a  szállást  olcsón  ilyenkor  is?

 

 -Aki  már  végigment,  vagy  aki  tudna  pontos  infókat  adni  a fenti  kérdésekre,  annak  tisztelettel  várom  válaszát, jelentkezését !!

 

 Előre  is  köszönöm !!

 

 Addig  is  üdvözlök  mindenkit!    Feri

f.evelin Creative Commons License 2012.08.22 0 0 105

Sziasztok!

 

Megtette már valaki köztetek a Francia utat télen? Kíváncsi lennék a tapasztalataira. Sajnos hiába olvasok sok helyen, erről csak nagyon kevés szó esik.

 

 

pepe1948 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 104

El tudnád nekem küldeni, vagy legalább a linket? (privátban) - Köszönöm

Előzmény: Eaglet (94)
steveors74 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 103

Sziasztok!
Jó hír a camino-t tervezőknek, hogy egy helyi busz társaság elindította a Pamplona - St Jean Pied de Port járatot 2012 június 1-ével. A busz minden nap 14.00-kor indul a pamplonai busz pályaudvarról, és 15 euróba kerül. A busz szeptember 30-ig közlekedik majd.A részletek a spanylul tudóknak itt:-):http://www.conda.es/detalle-noticias-empresa.php?id=204


A hír azért lehet érdekes, mert az eddigi bejáratott Budapest-Párizs (repülővel)-Bayonne (vonattal)- St Jean (busszal) megközelítés helyett ajánl egy másik alternatívát. Innentől kezdve működhet a Budapest-Barcelona vagy Madrid repülővel, onnan vonattal Pamplona, majd onnan busszal St Jean Pied de Port.


Persze nem mindegy, hogy melyik út mennyi idő alatt és milyen költségekkel tehető meg. Amit én megnéztem, hogy a vonatjegy árakban és útban mi a különbség, a repjegy árak úgyis nagyon függnek az akcióktól...:
Barcelona - Pamplona: 58,40 EUR, 3 óra 50 perc az út (http://www.renfe.com/) 

Madrid - Pamplona:57,90 EUR, 3 óra 5 perc az út ( http://www.renfe.com/)  

Párizs- Bayonne: 76-93 EUR, 5-6 óra az út (http://www.voyages-sncf.com

 

Ezek alapján a spanyol verzió a nyerő.
Üdv
Steve

frengi Creative Commons License 2012.05.30 0 0 102

Kedvesd Edit, bocs hogy nem válaszoltam, de nem találtam meg a topikot. Irj az e-mail cimemre, most külföldön vagyok.

lebicsedit Creative Commons License 2012.05.20 0 0 101

KEDVES  LEENDŐ  UTITÁRS.  NAGYON  ÖRÜLNÉK,  HA  EGYEZTETNI TUDNÁNK  A PORTUGÁL  EL-CAMINÓVAL  KAPCSOLATOS  ELKÉPZELÉSEINKET.  CSODÁLATOS  DOLGOKAT  HALLOTTAM  ERRŐL  AZ  UTRÓL  IS.  KÉRLEK  JELENTKEZZ.  ÜDVÖZLETTEL  LEBICS  EDIT

TELEFONON   20/3642340 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!