Keresés

Részletes keresés

gyjozsef Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1219

 

Szeretnék választ kapni, hogy felújítás alatt lévő épület vakolattól megtisztított körítő tégla falára
mily módon lehet gipszkarton lemezt felrakni?

Előre is köszönet a válaszért

 

József

selgir Creative Commons License 2013.12.23 0 0 1218

köszönöm a válaszokat, marad az előfúrás:) meg a szop@s vele...

einohyl Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1217

Porosz süveg boltozat, elég ritka.

Előzmény: selgir (1215)
ronkovik Creative Commons License 2013.12.20 0 0 1216

Az I gerendához kell rögzítened, a tégla valószínúleg szétrobban ha megfúrod.

Valahol már leírtuk régebben, hogy milyen megoldások lehetnek, -önfúró csavar (6 lap fejű, legalább 4mm vastag menetszárral, ha jól emléxem, valaki még ennek is előfúrt, mert olyan kemény volt az I gerenda) -hilti szög, kérdés hogy átüti-e az acélgerendát, ha igen, akkor tartós, akár a nyomorúság, ha nem üti át akkor felejtős.

Előzmény: selgir (1215)
selgir Creative Commons License 2013.12.13 0 0 1215

sziasztok!

 

nálam a burkolandó mennyezet vasgerenda (I profil), közte pedig élére rakott boltíves nagyméretű régi tégla. valamikor istálló volt. ebben az esetben mihez lehet, és hogyan rögzíteni?

 

köszönöm

halaloszto Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1214

meg minek is.

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (1212)
plusssuni Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1213

Nem legvonalba gondoltam, de a ferde falat ugy hasznalnam mintha fuggoleges lenne. Es csak a cd profilokra merolegesen.

Előzmény: halaloszto (1211)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1212

""A csobe milyen kabelt raktal?

"tömör" 1,5-est.. MCU talán...

A "csőbe"  MBCU-t az életbe nem húzod bele ! Legalábbis a 16-osba nem...

Előzmény: plusssuni (1210)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1211

a rogzites kerdest nem nagyon ertem. a CD-t valami fuggeszto tartja, nem? ahhoz kabelkotovel?

 

a legvonalban vezetest nem javaslom. ha szepen szabalyok szerint vezeted, akkor utolag is megsaccolhato hogy hol megy. vizszintes, fuggoleges, vizszintesen az also es felso 40 centis savban csak, fuggolegesen lehetoleg szerelveny vagy kotodoboztol induloan.

 

Vajk

Előzmény: plusssuni (1209)
plusssuni Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1210

Meg sose hasznaltam ilyen furot, de beszerzek egyet az tuti. A csobe milyen kabelt raktal?

Előzmény: halaloszto (1208)
plusssuni Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1209

A terdfalhoz a legrovidebb ut a ferde falon at vezet. El is fer a cd profilok mogott, de hogyan lehet ott rogziteni. Atfurom es kabelkotegelovel? Vagy ez mar nagyon hazibarkacs? :)

Előzmény: halaloszto (1208)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1208

sima 16-os cso, jo sok. a profilon atvezetesnel a koronafuro bazi szivas, ezzel szemben a lepcsosfuro nagyon nagy kiralysag.

 

Vajk

Előzmény: plusssuni (1207)
plusssuni Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1207

Van ajanlas magassagra is, de azt nem haladja meg az epitendo tetoter magassaga. Viszont a szobaajtok 90cm-esek lesznek. En is azt gondolom, hogy az 50-es vazon a 2x2 reteg gk lap eleg stabil lesz ahhoz, hogy 5cm-errel szelesebb ajtot meg boven elbirja.

 

Visszaolvasva lattam, hogy tetoteret epitettel. A villanyszerelest hogyan csinaltad? Sima cso vagy gegecso? Esetleg vedocso nelkul ketszeres szigetelesu kabel?

Előzmény: halaloszto (1206)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1206

Van ott ajanlas magassagra is. Szokasos farost vagy fenyo ajtoval es 2.6 belmagassagnal en meg mindenutt a CW-UW egybeforgatva es hajra megoldast lattam. Ennel sokkal fontosabbnak tartom hogy inkabb 50-es profil, de mindenkeppen dupla kartonozas. A 75-os profil es szimpla karton csak az eladasra keszult lakoparkokban volt szokas.

 

vajk

Előzmény: plusssuni (1205)
plusssuni Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1205

A rigips ajanlasa szerint, 85-nel szelesebb ajtonyilast csak ua profillal szabad csinalni. Mennyire kell ezt komolyan venni? Az ajto szarny sem lehet tobb, mint 25 kg. Fogalmam sincs, hogy egy normalis ajtonal ez mennyi. :)

halaloszto Creative Commons License 2013.12.04 0 0 1204

En tennek ket kis darabot, foleg ugye a kulso sarkon lefurva, hogy ne mozogjon a cw, ne a kemeny tamassza.

 

Vajk

Előzmény: plusssuni (1203)
plusssuni Creative Commons License 2013.12.03 0 0 1203

Koszi ez jo otlet! Ezt akar mind a ket oldalra is megcsinalhatom -> nem kell a vakolast javitani a kemenyen.

A megkerulo cw-k ala-fole kellhet uw?

Előzmény: halaloszto (1202)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.03 0 0 1202

 

A kockak cw50-ek, nem kell a kemenyhez rogziteni, csak alul felul az UW profilba beletenni, esetleg alul megcsavarozni vagy szegecselni. A kemenynel ugy csinalnam, hogy cw50 odattesz, fal feloli karton feltesz, aztan masik cw50 odatesz. Hivatalosan m6 anyascsavarral vagy hosszu lemezcsavarral, egyebkent 35-os mezei gk csavarral odahuzat.

 

Vajk

Előzmény: halaloszto (1201)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.03 0 0 1201

Tulkepp korul is kartonozhatod. 

 

Vajk

Előzmény: plusssuni (1200)
plusssuni Creative Commons License 2013.12.03 0 0 1200

Köszi, de nekem nagyon nem akar egyik oldalon se lenni. :)

Biztos van erre is jo megoldas csak a technologiai leirasokbol eddig nem jottem ra.

Előzmény: halaloszto (1199)
halaloszto Creative Commons License 2013.11.27 0 0 1199

en ugy csinaltam, hogy a kemeny egyik oldala falsikba essen. azon az oldalon telibe elvittem a kartont a kemeny mellett, ketoldalt CW. a masik oldalon a karton igy nekifut a kemeny falanak, ott 2-3mm res, glett, akril. a glett lehet kar volt, csak az akril kellett volna.

 

Vajk

Előzmény: plusssuni (1198)
plusssuni Creative Commons License 2013.11.27 0 0 1198

Meg neki se alltam. :) De kerdesem az ismet van.

Ha egy fal "atmegy" a kemenyen, akkor mit lehet tenni? A cw profilt hozzaragasszam purhabbal? Vagy mas ragasztoval? Csavarozni gondolom nem ajanlott. Korbeburkolni se nagyon szeretnem. Mi a megoldas?

 

ronkovik Creative Commons License 2013.10.20 0 0 1197

Ha nagyon muszály akkor lehet, de minnél kevésbé kellene meggyengíteni a szerkezetet, ha van még rá lehetőség akkor célszerű megerősíteni a maradék profilt, vagy egy mellette elhelyezett és megfüggesztett profillal kiváltani.

Előzmény: user.56 (1196)
user.56 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 1196

Üdvözlet!

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy 1,5x2,5 méteres szoba közepén lelógó gipszkartonmennyezet (téglalap alakú mennyezeti díszítő elem) direkt függesztői CD profiljába lehet-e néhol bevágássokat csinálni úgy, hogy mondjuk alá beférjen a beszerelésra szánt spot lámpa? A bevágát szélesség irányba gondoltam, és nem teljes kettévágásról lenne szó. Tehát ez mennyire gyengítené a mennyezetet?

ronkovik Creative Commons License 2013.09.23 0 0 1195

Eléggé túl lett biztosítva, bírni fogja a félrészeges bulit.... meg a "zasszonytámasztást" is;)))) 

 

Azért az egy páran szerintem megnéznénk;))))

Előzmény: joevagyok68 (1194)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 1194

no végefelé tarta szötymörgés...  :-)

Mivel fostos vagyok ezért ez találtam ki, az említett 120-nál kezdődő előtőtfalnál..

Majd kiderül, hogy "milyen" példának lesz jó !

"elrettentőnek" vagy "jó" példának..

 

Alulra csinálta, egy "polcot" UD-CD -ből..

Fölé felfúrtama  falra 1-1 szeglemezes derékszöget.

Azt felülről hozzácsavaroztam a "polcban" lévő CD-k hez....Ahol csavaroztam, ott lefelé volt "nyitott" a CD, a többi helyen meg felfelé, hogy majd alulról hozzá lehessen fogatni a kartont..

A szeglemezes derékszögre ültettem az alsó UD-t, amit a derékszögön keresztül a "polchoz" IS hozzácsavaroztam.  Majd a "köztes"/függőleges CD-k mindegyike oda ül fel, ahol a szeglemezes derékszög van.

+ kapott még némi kartonos megerősítés középtájt, a javaslatod alapján... 

Biztos ami biztos....hátha 1x lesz ágyon ugrálós, félrészeges buli, és/vagy majd 1x "nekitámasztom " a zasszonyt...  :-)

 

 

Mondjuk az biztos, hogy van benne anyag !  :-)

 

Előzmény: ronkovik (1192)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 1193

köszi

Valahogy így gondoltam én is, de biztos ami hótziher...

"egy gk. csíkkal összecsavarozod,"

Mondjuk ez is eszembe juthatott volna, hisz múltkor ismerősnél - ahol full kartonozták a házat - sehol nem használtak akusztikus kengyelt !

Gondolom ez nem annyira "hivatalos" ?

Hanem az általad említett profil+gk csík segedelmével fogatták meg az előtétfalat.

3 méter belmagasságnál vagy 2 helyen....a szakik !

Én meg a fürdőnél fostosként besűrítettem , és 60-70 cm-enként raktam a kengyelt..  :-)

 

Mostmár írigykedhetünk abodi pufferjére, hogy ezzel is megvagy..  :-)

Előzmény: ronkovik (1192)
ronkovik Creative Commons License 2013.08.28 0 0 1192

Először a mennyezet készüljön el, az előtétfal UD profilját a mennyezeti CD elemekhez kell csavarozni ( lényegében az egész előtétfalad súlyát a mennyezetnek kell tartani) az előtétfal vonalában, vagy ahhoz minél közelebb legyenek megfüggesztve a CD profilok, azok amelyek az UD profilba bele vannak dugdosva, azon az oldalon ahol párhuzamosan fut a fallal a CD profil, ott értelem szerűen 1 + CD profilt be kell tenni és azt is megfüggeszteni. Az egész előtétfalat úgy kell elkészítened mintha egy "dobozolás" lenne. A mennyezetre felcsavarozott UD-ba bedugod a függőleges CD-t opel csavarral összefogatod, alul lezárod egy másik UD-vel (a profilok 60 vagy 62.5 cm tengelytávval legyenek betéve (120 vagy 125 cm széles karton miatt) a falhoz akusztikus kengyellel is felfogathatod, kengyelek közt 60-70 cm táv. Rácsavarozod a lapokat, a falra vízszintesen felfúrt UD segedelmével alulról értelem szerűen lezárod.

 

Esetleg valamennyi terhelést levehetsz a mennyezetről azzal ha a falra felfúrsz a függőleges CD-kel együtt futó profildarabokat (30-40 cm) 2 dűbellel megfogatod majd a falon lévő profildarabokat és az előtétfal CD elemeit egy gk. csíkkal összecsavarozod, ha van ez garantáltan nem fogja engedni, hogy a fal "berogyjon" ha nekiesel, tudod...félrészegen....;)))) és valamennyi terhet talán levesz a mennyezetről is.

 

Jó szötymörgős meló lesz...

 

 

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (1191)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 1191

Mester. Ha ideértél a vegyesesből...

 

Gk előtétfal, kb 10-12 cm "mély"

DE úgy, hogy kb 120cm magasan kezdődik !

És a mennyezetig tart !

És lesz álmennyezet is.. :-)

Előbb melyik készüljön el ? Álmennyezet ? És oda csatlakozik az előtét fal ? Vagy ?

 

Majd az előtétfalnál ugyan az a szisztéma mint a "simánál" ?

Falon , mennyezeten UD profil, CD profil falhoz akusztikus kengyelekkel ?

Milyen sűrűn kell a CD profil (40 vagy 60 cm) és a kengyel milyen sűrűn ?

 

Köszi :-) (most még úgysem kell tüzelni...van időd válaszolni )

VictoryIA Creative Commons License 2013.08.23 0 0 1190

valami skiccet tudnál nekem összedobni, egy laza 20 másodperces paint -el, hogy vizuálisan is lássam hogy érted az oldalsó megfogatást? csakmert kiemelted a gerenda oldalát, így gondolom jelentősége nagy.

Előzmény: joevagyok68 (1188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!