Keresés

Részletes keresés

Suhl303 Creative Commons License 2024.07.01 0 0 134944

Sziasztok Urak!

Eladók Fég Lg 14,Slavia 630,631,Lg,Lp,Bau alkatrészek.

Email publikus.

most_nem Creative Commons License 2024.07.01 -1 0 134943

Majd írd meg, hogy végül mit vettél, hogy körbefikázhassuk, de azért ne a ChatGPT-re bízd a döntést. 

Előzmény: Zelizig (134940)
Fricu1 Creative Commons License 2024.07.01 -2 0 134942
Előzmény: Zelizig (134940)
Révkomárom Creative Commons License 2024.07.01 0 5 134941

Szép jó reggelt Mindenkinek!

Zelizig Creative Commons License 2024.07.01 -8 1 134940

Először is köszönöm a választ. (mert a hiedelemmel ellentétben megszoktam köszönni ha valaki konstruktív, hasznos, nem lekezelő stílusban lát el tanáccsal) Ez alól W.B.A kivétel volt, mert neki tényleg elfelejtettem. De most pótolom: Köszönöm D.W.A.

A 24 órás kényszerszünet közben volt időm nézegetni a fegyvereket. Sajnos nem sok webshopban / tesztekben / blogokban osztályozzák a fegyvereket hang alapján, így nem sokat jutottam előrébb.

Próbáltam a mesterséges intelligenciával kitaláltatni, hogy mi kell nekem, természetesen voltak ötletei, hogy milyen csendes rugós puskákat kellene vennem, és nem meglepő módon voltak átfedések az itt kapott ötletek, és az AI ötletei között.

Természetesen a PCP-t ajánlotta az AI is elsősorban, mivel nem adtam meg értékhatárt.

Utána a légrugós puskákat ajánlotta, majd utána a spirálrugósakat.

Azt nem tudom, hogy mennyire valid a lista, mert hajlamos az AI nem igazat mondani, de legalább mindog megmegyarázza, hogy miért írja amit ír :)

Weihrauch HW30S

Diana 34 EMS

Air Arms TX200

Walther LGU

Weihrauch HW97K

Diana RWS 48

stb...

Vagy ami nem szerepelt az általatok ajánlottak között, mert nem éri el azt a szintet, hogy ajánlható legyen, és csak amit neten lehet megtalálni:

Gamo Whisper

BSA Comet EVO Silentium

BSA Lightning XL

 

A BSA is nagyon szimpatikus, de mint tudjuk az is Gamo, így szerintetek nyilván sz@r... Nem kell megerősíteni, nem azért írtam...

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

És most a hozzászólásodra reagálva:

Megértettem, hogy a Gamo szerinted a f.s, és összehasonlíthatatlan a megbízhatósága az említett HW-vel.

Mondjuk azért gyanítom, hogy nem ezt a 3 Gamo-t adtad el. Gondolom, hogy a HW-ban is akad olyan, amit 70 évnél sűrűbben kell szervizelni. (A volt főnökömnek 7000km alatt lett motorcserés a Mercedes-e, de nyilván nem az a jellemző, mint ahogy gondolom a Gamo-ra sem, maximum sűrűbben fordul elő, mint a HW-nál.)

1 másodpercig sem gondolom, hogy a Gamo partiban van a HW-val. Nincs.

 

Igényeim sokadszorra:

Nem légrugós - Ezáltal nem hőmérséklet függő  (ezen a szinten semmennyire nem fontos, hogy mennyire lesz pontatlan a 18 illetve 34 fokon)

Sokkal gyengébb, - ez a HW-re nem igaz   (ezt te tudod, én elhiszem ha TE mondod, de a 230m/s-ből 350-470m/s-et csinálni elég durvának tűnik.)

- Nem csendes - semmivel nem hangosabb, mint a Gamo  (ez is elhiszem, mert nincs tapasztalatom) (ami sokkal érdekesebb, hogy nem tudom, hogy mihez képest 52%-72%-al csendesebbek a légrugósok, ahogy hirdetik a Gamo-t, és a Crosman-t). Amerikában ezzel nem nagyon lehet viccelődni...)

- Drága  (már eleve drágább használtan + mire CSŐvet veszek rá...) - Ez sem igaz, olcsóbb mint a Gamo és nem kell rá cső    (A tied biztos sokkal drágább, max ha LG55,öt, vagy LGV-t veszek az nem drágább cső nélkül, viszont lehet, hogy neked nem kell rá, de nekem kell cső)

+ megbízható - 100-szor megbízhatóbb mint a Gamo  (Nem kérdés, elhiszem)

távcső (ha veszek rá) - Tehetsz rá ha akarsz    (akarok, és gondolom, hogy 1 nem túl márkás, nem túl okos, nem túl drága cső is több 10eFt)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egyébként mindegy is. Egyelőre elnapolom a vásárlást.

Elment e kedvem az összes eddig kinézett általatok lefikázott puskától is.

A vételre ajánlott puskák jelentős része pedig csővel együtt nem fér bele a megemelt keretembe sem, így stornó az egész vásárlás.

Pontosabban annyi változás van, hogy tartósan nálam lesz 1 Slavia 631- amivel tudom tesztelni a szomszéd ingerküszöbét.

Lehet is vele, mert bár többször is leírtátok, hogy nem a rugó a hangos lövéskor, hanem a dugattyú csattan, (ezért nem lehet halk rugós puskát csinálni), ennek a puskának a lövéskor erőteljes pengő rugó hangja (is) van.

Viszont távcsövet vennem kell rá, mert biztos, hogy valahol van létjogosultsága a rajta lévő Norconia 4x20 csőnek, de 12m-ről jó képzelőerővel kell rendelkezni, hogy jól tudjak lőni vele. (homályos, és alig lehet bármit is látni vele olyan kicsi a nagyítása is). Bár 30 lövés alatt így is sikerült bekalibrálni, hogy mindig 8-10-et lövök vele, de ha később 20-25m-re szeretnék lőni tuti nagyobb kell.

Tehát veszek 1 távcsővet, és ha lecserélem a Slaviát valamikor, és nem megy el addigra  kedvem az egész lövöldözéstől, akkor könyebb lesz cső nélküli puskát venni. Pl Akár HW-t, Diana-t, vagy bármi mást.

 

Ha véletlen bárki tudna mondani minimum 4+ zoomos (pl. 4-9) kifizethető, Slaviara (vagy az utódjára) távcsővet nagyon megköszönném... Tényleg ki fogom bírni szó nélkül, mivel ehhez a tudásom tényleg a 0-hoz közelít. Ha nem, akkor marad az AI :D

Köszönöm a türelmet, aki végigolvasta.

 

Előzmény: nyugi40 (134935)
bepi2 Creative Commons License 2024.07.01 0 4 134939

Nem unod még ezt a sok fingreszelést?!

Már nagyon unalmas ez a sok értelmetlen, felesleges, kákán is csomó keresés.

Kb rajtad kívül mindenki tudta, hogy miről volt szó. 

Előzmény: W.B.A. (134936)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.30 0 0 134938

Na, alakul ez.

A puskáRA nem teszünk csövet, mert leesik róla. Bele meg azért nem teszünk mert van benne.

A puskára céltávcsövet teszünk - vagy nyílt irányzékot, dioptert, valamit. De RÁ.

Ahogyan írtam.

 

Azt is megindokoltam, hogy többnyire tabiról netezek, ami szar, ha írni kell. Nagyon. Ékezet, kisbetű - nagybetű, és idióta az auto-korrektor is. Hiába kapcsolom ki, mindig visszakapcsolja magát és felülír.

Ő is okosabb akar lenni, mint én.

Lehet, hogy a ti titkos ügynökötök?

 

Szóval ezért a rövidítés. Ha puskáról és célzókáról van szó - akkor a cső az bizony céltávcső.

De nem gond, ha valakinek nem esik le. Kérdezzen - ne oktasson ki, pláne ne ilyen stílusban.

Ebben megegyezhetünk?

Mert akkor béke legyen veled, rajtad.

Előzmény: W.B.A. (134936)
W.B.A. Creative Commons License 2024.06.30 -3 1 134937

Legyen szerencséd...

Előzmény: Zelizig (134913)
W.B.A. Creative Commons License 2024.06.30 -4 0 134936

Kedves Ica (néni), ill. Icu...(?)... A puskába nem rakunk fegyvercsövet, mert már benne van, azért puska... A légpuska egy kész eszköz, csövestül, tokostul, tusástul, légkamrástul, felhúzókarostul, elsütőstül, irányzékostul... Bocsánat...

 

Legközelebb ne légy lusta legalább kezdéskor odaírni a 'cső' elé, hogy 'céltáv-', ha fegyvertávcsőre utalsz, így tiszta, kb. három másodpercbe telik...

 

Reméljük, hogy Zelizig mihamarabb megtalálja a számára megfelelő bodzapuskát...

Előzmény: Fricu1 (134916)
nyugi40 Creative Commons License 2024.06.30 -2 4 134935

"Ergo lehet, hogy a Gamo is 1000év +1 napig kiszolgálna"

 

Kiszolgálna, ha nem szarna be már az 5. lövés után. Eddig kb. 3 Gamot hoztak hozzám eben az évben ami vásárlás után 1-2 hónappal beszart, beragadt, megakadt. A csúcs az volt ami 5 lövés után szorult be.

Persze ha csak 250 évenként lőtt volna vele 1-et, akkor lehetett volna 1000 év + 1 nap.

 

Én a kezemet se tettem rá, mivel:

1. elveszíti a garanciáját

2. Gamot szerelni egy szívás - egy LGV-t vagy HW-t 5 perc alatt szét szedek és összerakok. Egy Gamot negyedóra szétszedni. Na összerakni már más történet hacsak nincs 3 kezed, amiből az egyik vasból van.

3. némelyiknél a műanyag alkatrészek már nem szerelhetők még egyszer, le kell gyártani helyette fémből. A régebbiek még vasból voltak, de az is szívás volt, mert olyan technikai megoldással bírt aminél az agyad ledobja az ékszíjat. Olyan, mintha szándékosan cél lett volna, hogy szerelhetetlen legyen.

4. Nem foglalkozom gagyi légpuskákkal, addig inkább felújítok egy valamire való HW-t, vagy elmegyek fagyizni, az időmet nem pocsékolom rá.

 

Nekem van egy 1951-ben készült HW35-ösöm, de nem adnám oda 3 új Gamoért sem. Persze nem kell ilyen régit venni, de egy csomó dologban jobb mint a Gamo.

Az igényeid olyanok, mint egy kezdőnek, mert nem tudja mi számít. Ezzel nincs baj, de majd változik, mint mindannyiunknak, hogy mi számít és mi nem, akkor átgondolod az igényeid is.

 

HW vs Gamo a Te igényeid szerint

HW

- Nem légrugós - Ezáltal nem hőmérséklet függő és nem drága bele a rugó (mellesleg eredeti rugó van még benne 1951-óta és tökéletes)

- Sokkal gyengébb, (ha nincs megpiszlálva, de ha megvan, akkor is gyengébb lesz) - ez a HW-re nem igaz

- Nem csendes - semmivel nem hangosabb, mint a Gamo

- Drága  (már eleve drágább használtan + mire CSŐvet veszek rá...) - Ez sem igaz, olcsóbb mint a Gamo és nem kell rá cső

+ megbízható - 100-szor megbízhatóbb mint a Gamo, nem carik be az 5. lövés után, de még az 50 ezredik után se

- távcső (ha veszek rá) - Tehetsz rá ha akarsz

 

Mi már páran végigjártuk ezt az utat és beleléptünk páran a kakiba ami elénk került, nem muszáj másnak is. Neked muszáj. Vedd csak meg, majd rájössz.

 

Előzmény: Zelizig (134878)
zonyo Creative Commons License 2024.06.30 -1 0 134934

Ha gondolod írj rám privátban  , próbálok segíteni puska vásárlásban.

 

Előzmény: Zelizig (134913)
sandor01 Creative Commons License 2024.06.30 -1 0 134933

Eladó tuning elősűrítő kamra Air Arms 400,410,500,510 típusú légfegyverekbe.

Ár:5000ft/db

Postai szállítás megoldható

Adél 810 Creative Commons License 2024.06.30 0 0 134932

Szia. Nekem meg érne 45000ft ha eladná. Elöre is köszönöm. 

Előzmény: Bulba1978 (134685)
Adél 810 Creative Commons License 2024.06.30 0 2 134931

Tényleg jó lenne ha már befejeznétek az egymást cseszegetést. Ez olvassuk már 2 napja. Jó lenne ha már lehetne valamit eladni vagy vásárolni. Ha bajotok van egymással írjatok e emailt. Köszi szépen 

jkoenig Creative Commons License 2024.06.30 0 8 134930

Ha kikéred valaki tanácsát , az azért lehet mert:

- neki több tapasztalata van a témában

- beleugrottál vagy ugrani készülsz egy rossz üzletbe, te is érzed hogy valami nem kerek ,ezért megerősítést 

vársz hogy mégsem csináltál akkora hülyeséget.

 

Mindkét esetben lehet a többiek tanácsát tudomásul venni, megköszönni ( esetleg pár részletre rákérdezni),aztán

vagy megfogadni azt, vagy menni a saját fejed után de CSENDBEN, ha kulturáltan akarod lezárni a dolgot.

 

Ha egy bevallottan kezdő tanácsot kér, majd vitát kezd ennek nyomán amivel a saját igazát próbálja igazolni ( mert " nem tud szépen veszíteni"), a

vita minden egyes körében érezhetően fogy a neki válaszolók türelme, aztán elküldi valaki melegebb éghajlatra.

Aztán az illető megjelenik más fórumokon is a  kis performanszával,meg a siránkozással hogy a "sárga fórumon"

milyen bunkók a tagok.

 

Tudod hány ilyen drámát látott ez a fórum?🤣

Téli napokban minden héten kioszthatnák a " fórum hülyéje" címet......

 

Mindenki eldöntheti szabadon hogy melyik szereplője akar lenni a történetnek. Ehhez jókora segítséget

ad a visszolvasás.

Előzmény: Törölt nick (134926)
Törölt nick Creative Commons License 2024.06.30 -2 2 134929

Egy senkiházi autónepper rapsicozott, a többiek normálisan álltak a dolgokhoz! ☝️

 

Üdv: Rave Komáron

Előzmény: Törölt nick (134926)
Törölt nick Creative Commons License 2024.06.30 -2 2 134928

El ne hidd már euróbajnok! 😆🖕

Üdv: Rave Komáron 

Előzmény: Révkomárom (134909)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.30 -4 0 134927

Túlbecsülöd magad.

Nem üt senkit szíven a mondandód.

Egyszerűen nincs igazad ebben.

 

Jó bringázást! (őszintén!)

Előzmény: Törölt nick (134926)
Törölt nick Creative Commons License 2024.06.30 0 4 134926

Az a baj, hogy a vége felé már nem elláttátok a kérdezőt jótanáccsal, hanem lekezelően degradáltátok őt is és az igényeit is. Ha jól emlékszem, akkor még rapsic is volt szerencsétlen csak jóhiszemű kezdő nem. 

Kicsit magatokba kellene szállni és elnézést kérni, mint itt tovább magasztolni magatokat!

Na ki lesz az első?

Bocs második, mert én kezdeném a sort. 

Elnézést kérek mindenkitől, akit szíven ütött az észrevételem!

Szép vasárnapot kívánok mindenkinek, én most megyek és tekerek egyet a hegyekben!

Előzmény: Fricu1 (134924)
SzZzK Creative Commons License 2024.06.30 0 3 134925

Bárcsak vmelyik már tényleg az utolsó hozzászólásod lenne…..😵💫☝🙏

Előzmény: Zelizig (134913)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.30 -1 2 134924

Amit nem tilos - azt szabad!

Ez a szabadabb, pofázós adás-vételi.

Nem a hüvelygombáról megy a vita, hanem egy fegyver kiválasztása volt a téma.

Ha téged zavar - hirdess, keress a szigorúban! Ott csak a szikár tények vannak - neked az való.

 

EZ a süketelés nem való ide - ha már felvetetted!

Mi arról értekezünk, hogy mit is érdemes venni.

Előzmény: Törölt nick (134923)
Törölt nick Creative Commons License 2024.06.30 0 0 134923

Pl az, hogy sehol nem találom a topikleírásban, hogy "pofázós". De majd a topikok közt rutinosak tudni fogják, hogy hol kell jelenteni ha nem ide illő az észrevételem 😉

Előzmény: jkoenig (134922)
jkoenig Creative Commons License 2024.06.30 0 1 134922

Vagy a kibeszélőben vagy a "pofázós" adok-veszekben. Utóbbiban vagyunk. Hol itt a baj?

Előzmény: Törölt nick (134920)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.30 0 1 134921

Arról én nem tehetek, hogy nem ismered a topikokat...🤣🤣🤣

Előzmény: Törölt nick (134920)
Törölt nick Creative Commons License 2024.06.30 -2 1 134920

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9211283

...valaki, talán pont te voltál, aki sérelmezted, hogy az ilyen beszélgetéseknek hol is lenne a helye.

 

 

Előzmény: Pajero '05 (134918)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.30 0 1 134919

Így van! Meg kell venni, és használni egészségben!😉

Előzmény: Zelizig (134913)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.30 0 2 134918

Ez pofázós adás-vételi...

A kezdők meg okosabbak mint a sok puskát tulajdonoltak/használtak.🙃

Fölösleges fanyalognod!😁

Előzmény: Törölt nick (134917)
Törölt nick Creative Commons License 2024.06.30 -3 4 134917

"Ha valaki(k)nek szeretnéd megismerni a valós énjét, hívd játékba és megtudod! Jelen esetben kérdezz tőle! 

Jól szétcsesztétek ezt a topikot és még olyanok is részt vettek benne, akik nem egyszer hangot adtak a nemtetszésüknek az ilyen esetekben.

Remélem, hogy az érdeklődőnek nem ment el a kedve az egésztől és megveszi élete első puskáját!

Legyen sok jó találata és gyűjtsön tapasztalatokat, amiket majd 20-30 év múlva, kellő szerénységgel megoszthat a kezdőkkel! 

Fricu1 Creative Commons License 2024.06.30 -1 3 134916

Drágám - ha már itt tartunk - az alábbi mondatokba kötöttél bele:

 

"A rugós puskákra drágább cső kell, hogy szét ne verje túl hamar.

A visszarúgásmentes puskákra olcsóbb csövek is megfelelnek.

Ha javasolhatom: inkább a puskára költs többet és kevesebbet a csőre, mint fordítva.

A drágább cső miatt nem lesz jobb a fegyvered..."

 

Folytassuk egy találós-kérdéssel!

Mi az?

 

Amit a puskáRA rakunk, és amit a rugós puska hamar szétver?

 

A megfejtés: a céltávcső!

 

A fegyvercsövet ugyanis NEM a puskáRA rakjuk, hanem BELE (a tokba például).

És a fegyvercsövet nem veri szét még a hitvány rugós légpuska sem.

 

Ezt a mondatot vagy végtelen butasággal és/vagy rosszindulattal lehetett félreérteni, félremagyarázni.

 

Vajon nálad melyik állt fenn?

 

Befejeznéd? Fárasztó!

Előzmény: W.B.A. (134906)
Zelizig Creative Commons License 2024.06.29 -6 1 134913

Miden stimmelt velük. Ezekhez a gyártókhoz / típusokhoz jutottam el én is miután azt a reklámszöveget olvastam, hogy 72%-al halkabb, mint a spirálrugós.

Éppen aktuális kedvencek voltak : CROSMAN F4 NP X, CROSMAN TR77 NPS X, Majd utoljára Crosman Fire NP

de utána review-k alapján kiderült, hogy még amerikai tesztekben is (pedig senki nem szólhatna semmit, ha 1 kicsit hazahúz a Crosman-hoz az amerikai szívük) jobban szerepelnek a spanyol Gamo-k. Bár a reklámszöveg alapján csak 52%-al halkabb, mint a spirálrugós.

Na ott is volt vagy 3-4 kedvenc (Magnum, Maxxim, Benjamin, stb..., mire megtaláltam a leggyengébb, szinte legolcsóbb puskát, amiről a sok igénytelen rapsic sokkal jobbakat írt, mint az elite, brutálerős 1600FPS (480m/s+) puskákról. Negatívumként felhozták hogy nem viszi a prérifarkast, és a mosómedvét mivel csak 0,45-ös :D de rágcsálókra, és mókusokra még megfelel. :( Na ez a része pont semmiylen szinten nem érdekel, nem tervezem állatok írtására használni.

 

A Hatsan-okat nem néztem eddig ,mert annyira török ellenes a forum, naivan azt gondoltam, hogy van mögötte valós ok, de ha van is, akkor az nem azon az igénytelenségi rapsic szintem fog jelentkezni, ahol én tervezem használni. A Hatsan a termékeinek 95%-át a világ több mint 90 országába exportálja... (a sok igénytelen rapsicnak)

 

Napok óta napi 12 órát nézegettem a youtube videókat, olvasgattam a forumokat, teszteket, és utána alakítottam ki azt a véleményt, hogy az a puska ami nekem, mint igénytelen rapsicnak tökéletesen megfelel a:

Gamo Whisper Silent Cat 

Ezzel indítottam el a lavinát.

 

Azóta kapom az áldást, mert az 1 műanyag sz@r.

Előzmény: W.B.A. (134907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!