Keresés

Részletes keresés

imitv Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35838

Sziasztok.Jövő héten utazunk,de mi Szerbiának megyünk.Kérdésem,hogy ha dollárom van,azt itthon érdemes euróra váltani,vagy kint Budvában?(árfolyam szempontjából)

kicsiati Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35837

Amikor mi voltunk, egy hete, még csak egy 20-as, és egy út felújításos tábla volt, semmi más.

Előzmény: boncyy (35834)
potika Creative Commons License 2018.08.08 -1 0 35836

Én egyet tudtam megjegyezni : Ceca , pl. ez : LINK Innen indulva a youtube ajánl másokat is.

Előzmény: mimi_bacsi (35832)
boncyy Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35835

boncyy Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35834

Sziasztok. Ma voltam fent Lovcen felé,az út nem túl jó. Még javában csinálják/juk, de nehéz terep. Aki nem rutinos terepvezető az ne vágjon most neki. Pláne nem pl. 5-ös BMW vel. Az út minden nap le van zárva 10-12 között és 14-16 óra között. Mellékeltem egy két képet az útról. 

begat Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35833

Igen, azt csinálták meg, de nem sztráda minőségű lett. Leaszfaltozták valami bontott anyagból, eléggé hepe- hupás, de kb. 40- nel lehet haladni, szélesíteni viszont nem sikerült. Legalább nem porol annyira, meg nincsenek felvágódó nagy kövek. A Brod/ Foca elágazás előtt kb 22- 25 km- re van egy rendes méretű sziklaomlás pont egy alagút után. Aki betartja a megengedett sebességhatárt, azt nem érinti érzékenyen. 

Előzmény: Brányik.Lilla (35828)
mimi_bacsi Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35832

A fiam kint van most Montenegroban. Azt kéri, küldjek neki Montenegroi slágereket, ismert előadók nevét.

Tudtok-e, ismertek-e olyan zenéket, amiket az ott élők dúdolnak, slágerek?

Vagy ottani zenészeket, akit sokat és sokan hallgatnak?

györgyi.ke Creative Commons License 2018.08.08 0 0 35831
Előzmény: györgyi.ke (35830)
györgyi.ke Creative Commons License 2018.08.08 0 0 35830

Köszönöm szépen a választ, de én ezen az oldalon csak nemrég nézelődök, nem könnyen igazodok még el. Az "itt volt most is" az merre található?

Előzmény: szervezkedő (35825)
Szushii Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35829

Sziasztok! Utazott már valaki úgy Montenegróba, hogy részben vonattal és az autót autószállító szerelvénnyel hozták? Tapasztalatok? Meilyik szakaszon és mennyiért lehet így lejutni?

Köszi :-)

Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35828

Szia,

Szarajevótól melyik irányba mentetek tovább? Konkrétan a Foca - Scepan Polje szakasz érdekelne, ami köztudottan siralmas. Csak nem azt csinálták meg??

Előzmény: begat (35827)
begat Creative Commons License 2018.08.07 0 3 35827

Vasárnap reggel 7- kor indultunk. Tamási - Udvar (10 perc az átkelés), 7- es út Diakováron keresztül, majd Sikirevci településen kb. 2 km- en útépítés, de végig jól lehetett haladni. Sl. Samac határon rengetegen voltak, a horvát kiléptetőig 1 óra araszolás, bosnyák belépő 2 perc,a forgalmit és a zöldkártyát kérték. Szarajevoig gyenge forgalom, jól haladtunk viszont mindenhol sok rendőr figyelt. Hétfő délelőtt indultunk tovább, Brodtól a határig egész jó az út (két éve még nem volt, most már végig aszfaltos). Az átkelés igen lassúra sikerült, két óra volt a déli napsütésben. Igencsak ingerült lett a csapat, mivel csak messziről nézték meg a papírokat. Ezért kár volt ennyit várnunk. Virpazarig jó lendülettel lehetett haladni, a tengerparti úton viszont iszonyú forgalom volt egészen Ulcinjig.

Előzmény: gg31 (35736)
szervezkedő Creative Commons License 2018.08.07 -4 2 35826

Hozzáállás?!?!

Az ésszerű döntés az lenne, ha hagynád a csudába az egészet, hiszen sokkal kényelmesebb lenne normális autóval utazni és kényelmes ágyban aludni, de ezt tudom feleyleges boncolgatni. Van ehy sajátos hangulata a lakóautós/lakókocsis nyaralásnak. Azt te is tudod itt nem annnyira van kultúrája az egésznek. A hegyekben biztos nem szól senki rátok és egy étterem parkolójában útközben megpihenhettek.  Szeptemberben simán megállnék bárhol a parton.

Néhai Fityók olvtárs szívének legkedvesebb helye a kumbori Nirvana kemping nagyon hangulatos hely.

Nem tudom wc és a tusolás kérdését hogy tudjátok megszervezni, de Jazz vagy Buljarica strandja mellett a parkolóban is el lehet "csövezni" 1-2estét.

Szerintem ha a sutomorei sójázó mellett leparkoltok, onnan sem zavarnak el szeptemberben, feltéve hogy nem pakoltok ki 75m2 területet elfoglalva az autó mellett.

Canjban tavaly egész nyáron parkolt egy kék Ford Transit német rendszámmal, ami ugyanott parkol idén is- majd figyelem meddig látom ott!

Nem túl impozáns hely, de Barban a vasútállomás mellett vagy a zöldség piacnál is van jócskán hely.

A Velika Plaza adja magát, ott csak arra figyeljetek, könnyen el lehet akadni a homokban.

Itt ott találtok kempinget is, de nem egy olasz vagy horvát kategóriára kell számítani.

Előzmény: nohab (35823)
szervezkedő Creative Commons License 2018.08.07 -4 0 35825

Bármelyik jó, nem nagy a távolság. Buszmenetrend linkje itt volt most is. Innentől kezdve rajtad a döntés.

Előzmény: györgyi.ke (35817)
szervezkedő Creative Commons License 2018.08.07 -3 0 35824

Helyzet?

Változás?

Kell aggódnunk?

Előzmény: Kedy99 (35745)
nohab Creative Commons License 2018.08.07 0 1 35823

sziasztok,

a hagyományokkal szakítva arra gondoltam, hogy idén kora ősszel lakóautóval járjuk be Montenegrót.

Van esetleg valakinek ilyennel tapasztalata? Nyilván nem csak kempingben lennénk, hiszen éppen az lenne a lényeg, hogy alkalmanként valahol csak úgy megálljunk, megháljunk, de ötletem sincs, hogy ehhez mi ott a hozzáállás.

Hálás lennék minden tapasztalatért!

kék/fehér#15 Creative Commons License 2018.08.07 0 2 35822

Hibàtlan leíràs,így nehéz lett volna eltéveszteni,köszönet érte

Előzmény: Tasziló bácsi (35819)
kicsiati Creative Commons License 2018.08.07 0 4 35821

Pár szösszenet a nyaralásunkról.

Tivatban voltunk. Szerencsére nem a lenti városban, hanem a dombon fent. A lenti részről sokszor hallatszódott még hajnal 4-kor is tűzijáték.

Sokszor ettünk étteremben, ami teljesen az itthoni árban van. Aholt ettünk, mindenhol beszéltek angolul.

Amiben változhatna a helyiek hozzá állása, az a szemetelés, és a vezetési kultúra.  Sok szemetet, és ápolatlan telkeket láttunk. Az út szélén magasan nő a gaz, kukát elvétve találni. A vezetésük erőszakos, és fellengzős. Ha egy kanyarban szembe jön veled egy helyi, akkor előre dudál, aztán megáll, és nem megy sehová. Old meg a helyzetet.

Mindenki azt mondta, hogy a helyiek mosolygósak, barátságosak. Mi átlagosnak tapasztaltuk. Volt aki nagyon kedves volt, volt aki nem annyira.

Sajnos kikaptunk egy defektet. Elmentünk egy gumishoz. Nem lehetett javítani, így venni kellett két új gumit előre. Bár, kicsit drágább volt a gumi mint itthon, de délutánra már ott voltak a gumik, és a szerelésért egy fillért nem kértek, pedig le-fel cserélgettük velük a gumikat.

A Tivati részen az öböl, nagyon meleg. Van több lassan mélyülő strand, ami sokszor 27-28 fokos volt. Fürödtünk a nyílt tengeren is, az már hidegebb volt, de szerintem az is volt 25-26 fokos.

Még itthon befizettünk az Adria Tors-nál egy egész napos hajó útra. Ezt nagyon ajánlom mindenkinek. 24 EUR volt fejenként. 12 év alatt -5 EUR.  Reggel 10-kor indultunk. Kb 40-45-en voltunk a hajón, csak magyarok, magyar idegen vezetéssel. Fel lehetett menni a hajó tetejére, ahol lehetett napozni, utazni. Végig utaztuk a Kotori öbölben, ki a nyílt tengerre, egy strandhoz. Ott át szálltunk egy laposabb hajóba ami ki vitt minket a kék barlangba, ahol lehetett fürdeni egy kicsit. Kb 10-15 percet voltunk ott, mert sok hajó akart bejönni.

Utána vissza vittek minket a strandra, aminek kristály tiszta volt a vize. Délután 4-kor indultunk vissza, és 6 előtt kötöttünk ki.

Ha még bármi eszembe jutna, majd megírom.

Tasziló bácsi Creative Commons License 2018.08.06 0 3 35820

Tasziló bácsi Creative Commons License 2018.08.06 0 3 35819

Autóval Bar felé elhagyod Sutomorét, lesz egy élesebb balkanyar egy erdős részen ( Ratac) , majd meglátod újra tengert.

Azonnal érdemes leparkolni, mert később nehéz lesz ( akár az erdős részen is találsz helyet). Innen már látod a "Zapa beach" nevű strandot, ezután következik a Vörös strand kb. 100 métert gyalogolva (Crvena plaza).

Sajnos tavaly augusztusban a tömeg miatt használhatatlan volt. Viszont a Zapa elég színvonalas főleg, ha van 6 euród a napágy szettre. Onnan át lehet sétálni a Vörös Strandra.

A Google térkép jelöli mind a kettőt.

Előzmény: kék/fehér#15 (35818)
kék/fehér#15 Creative Commons License 2018.08.06 0 1 35818

Sziasztok!

Sutomore/Bar vàrosànàl àllítòlag van egy vörös homokos kis szakasz "red beach".

Esetleg valaki tud közelebbit mondani,hogy merre talàlom ezt meg?

györgyi.ke Creative Commons License 2018.08.06 0 1 35817

Sziasztok! Kezdő és nyuszi utazóként kérdezem: Repülővel érkezünk Podgoricába szeptember 18-án, délben. Autóbusszal, taxival, vagy bérelt autóval érdemes elindulni Budvába, ahol a szállást foglaltuk? A visszaút repülővel 22-én reggel 8 órakor lesz. Hogy érhetünk oda időben az induláshoz? 

kicsiati Creative Commons License 2018.08.06 0 2 35816

Szerintem Kotor felől nem járnak fel buszok. Én nem találkoztam egyel sem, de amilyen az út a felújítás miatt, szinte biztosra veszem, hogy most a buszok Cetinje felöl mennek fel a Lovcenre.

Előzmény: szervezkedő (35808)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.08.06 0 1 35815

Köszönöm. 

Előzmény: kirgizke (35812)
Cufter Creative Commons License 2018.08.05 0 1 35814

Koszi

ezt en is megtalaltam, de ez tenyleg egy mukodo oldal? Olyan lehuzos benyomast kelt. 

https://busticket4.me/EN/1121-1357-132-0-0/0-1/Podgorica-Skopje/31-08-2018/

Előzmény: portugéza (35789)
stories of old Creative Commons License 2018.08.05 -1 2 35813

erről valaki valamit tud ???

rablás

kirgizke Creative Commons License 2018.08.05 -1 2 35812

Nem, sajnos nincs, de egy csomó iroda standja van a városközpontban és a kikötőben, bőven lehet válogatni.

Előzmény: Apcsi1 (35811)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.08.05 0 2 35811

Részvétem a negatív dolgok miatt. :-(   Mi szeptember elején megyünk, és mi is feltétlen szeretnénk kajakozni a tóban. Nincs meg egy szimpatikus kajakkölcsönző címe?

Előzmény: kirgizke (35806)
házfal Creative Commons License 2018.08.05 0 2 35810

Tivat és Mostar között melyik a szélesebb, jobb minőségű útvonal? A Stolacot - Trebije, vagy a Nevesinje - Gacko - Trebinje irány? Vagy esetleg egy harmadik? :) Köszönöm

newman2018 Creative Commons License 2018.08.05 0 3 35809

Tavaly voltam az idén nem voltam. Tavaly voltak buszok, értelemszerűen az idei viszonyokról nem tudok nyilatkozni. 

A "buszok is járnak arra" egy szempontból érdekes: Széles jó minőségű út van arra mindenki menjen fel Kotorból. Ami nem igaz.

Előzmény: szervezkedő (35808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!