Keresés

Részletes keresés

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -2 2 35372

PL:Nem lehetne leírni,hogy ide mész ebbe a városba,legközelebb hol kapsz Tb.által ellátást,oda ne menj,mert fizetned kell.Persze ha tudsz.Nálunk is le van írva,miért mennyit fizetsz ha nincs TB.ét.Vagy ez olyan nehéz lenne megcsinálni,egy programot,appot stb.a mai világban?

Látom már osszák a minuszokat!Remélem az a valaki egyszer a saját tapasztalát írja le itt egy baleset egy hónapos korházi ellátás után!!!!

A többieknek balesetmentes nyaralást!!!

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 1 35371

És EUN belül?

PL:Belgium,Németország,Szlovákia,Csehország,Lengyelek,?PL:Én kiválasztom hova szeretnék utazni,és feketén fehéren le lenne írva?!Érthetően.A 2018-as.

Előzmény: Apcsi1 (35368)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 1 35370

Bocs!2015.04.01.

Dátummal van írva.

Előzmény: Apcsi1 (35368)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -2 3 35369

Nem tudom ki hallgatta Kb.2-3 hete a Bochkorék müsorát?Valami ismert ember szinész nem tudom,Spanyolországban történt,felétől hallgattam csak.Elvitték,megvizsgálták röntgen ,ct,stb,addig nem adják ki még nem fizették ki a költségeket kb.1milla,az ottani mütét ellátás mág plusz 3-4 milla.Hozzák haza mondta a magyar biztosítós majd itthon megmütik,de nem lehet mert nem tudják kifizetni.Ördögi kör lett,és mivel beszélt nem csak magyarul,felhívta a német központot,és nem sokára rendezték a számlát,stb,a magyarok még arra sem voltak képesek ,hogy utalják az összeget vagy bármit tegyenek.

Szerintem vissza lehet hallgatni.

Úgyhogy mi van ilyenkor? van tb.-ét stb,de ki kell fizetned,ha nem utalják át,-addig-?Nem nyúlnak hozzád?Nem hozhatod ki a korházból?

Jól írta valaki Montenegrói mert talán már ott él?,és minuszokat raktak rá.

Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.12 0 2 35368
Előzmény: meranusz (35365)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.12 0 3 35367
Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.12 0 3 35366

Ugyanazokkal a feltételekkel kezelnek, mintha az adott ország biztosítottja lennél. Persze, csak azokban az intézményekben, akiknek szerződésük van az ottani TB-vel. Van, ahol van vizitdíj, vagy egyéb költség, azt ugyanúgy kell fizetni, mint az ottaniaknak.

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -2 2 35365

És azt közölték,vagy leírták mit térít mit nem.Akár helyben vagy akár majd utólag itthon?

Vagy ezt a neten hol lehet megtalálni?PL:beütnénk a keresőbe,EU-s Tb.kártya,és el lehetne olvasni melyik országra mi vonatkozik PL, és néha frissíteni akinek ez lenne a dolga.

Másik példa,azt írja írta régebben,hogy külföldön lévő,nem magyarult írt bármi okból lévő baleset,kocsi,személyisérülést ne írj alá,mert itthon nem fogadják el,mert nem tudod mit írsz alá.

Másik,itt a forumon kell kisilabizálni mit és hogyan kéne csinálni?

Számomra hihetetlen.

Előzmény: Apcsi1 (35364)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.12 -1 6 35364

A múlt héten voltam benn a TB-nél a Teve utcában, és megcsináltattam az EU-s kártya kiegészítését Boszniára és Montenegróra. Az EU-s TB kártya NEM JÓ sem Boszniára, sem Montenegróra. Viszont a Magyar Állam egyezséget kötött mindét állammal - külön-külön -, ezért mindkét államra külön-külön ki kell váltani a kiegészítő papírt! Csak személyesen lehet intézni, pénzbe nem kerül, és a kiváltástól számított 3 hónapig érvényes.

Előzmény: meranusz (35363)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 2 35363

Kb.annyit mint az új csippes személyin a TAJ szám..Kb.3-4 éve kéne működnie./és lehet nem kéne EU-s kártya sem.

Ez csak SZVSZ.

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 2 35362

Ráadásul,csak két napot vagyok itt azt megyek Albániába,:-).Sutomore-Durres 150 egynéhány km.és 3 órát ír..

Na ott azt főleg nem tudom mit ér az EU-s kártya.

Előzmény: érdeklődő 49 (35360)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 0 2 35361

Nem tudom.Mert ahogy írtam én multhét csötörtökön csináltattam mert egyszer volt ami lejárt vagy 4éve.Amit adtak tájékoztatót amikor kitöltöttem,meg utána is A/4-es lapot az számomra nem tiszta.Ezért én nem vagyok ebben szakértő,sem tapasztalt.Nekem van egy sima hitelkártyához tartozo balesetbiztosításom,meg ez a kártyám.

Sőt sajnos azt sem tudom ha nekem jön valaki -/kocsimnak/-akkor mi van,hiába van zöld kártyám.

Bár sajnos nem volt időm,későn gondolkoztam,hogy lehet-e -/azthiszem igen /- kaszkót kötnöm erre a 10 napra.

/nem biztos,későn jutott eszembe/.

Még annyi,a hitelkártyámhoz tartozó biztosítás az unionnál van,/erstés/,-most ezt sem csináltam-de máskor felhívtam hova megyek,és mondták melyik korházba menjek ellátásra ha baleset ér.

Nyilván ha tudok oda megyek,bár senkinek ne forduljon elő.

Anyámmal történt egyszer Törököknél volt,szervezett uttal,és kiment a bokája,ellátták,és az utasbiztosításra kifizették,hosszas utána járással,de sokat lehetett köszönni az utazási irodának is.

Előzmény: érdeklődő 49 (35360)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2018.06.12 -1 2 35360

Montenegróban még úgy tudom nem fogadják el ,vagy nem jól tudom ????

""Mely országokban érvényes? A Kártya az Európai Unió tagállamaiban érvényes, valamint Svájcban, Norvégiában, Izlandon, Lichtensteinben, továbbá Szerbiában sürgősségi ellátások esetén.""

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegturizmus/20682/europai-egeszsegbiztositasi-kartya

https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_Eur%C3%B3pai_Uni%C3%B3_tag%C3%A1llamai

Előzmény: meranusz (35356)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 2 35359

Itthon is használhatod:-).

Üzemanyag ár.Bosnyákoknál 2.18 és 2.38 között láttam a dieselt./KM-ben/.Montenegróban mindenhol 1.3 Eu-ban láttam.

Foca-n tankoltam,2.25 volt az eu 5-ös diesel,az eu 4-es meg 2.24.

kicsiati Creative Commons License 2018.06.12 0 1 35358

Lehet ügyfélkapun is igényelni, én is ott fogom. Ha nem is lesz jó semmire, legalább nem kell sorba állni. :-)

Előzmény: meranusz (35356)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 1 35357

Bocs még annyit,az Igo pontos volt mind az időben,mind a km-ben,a Googl maps nem.

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 3 35356

EU kártya.

Én multhéten csináltatam,nem kevés sorbanállassal.Nem tudom mire lenne jó,számomra bonyolult,ki kell fizetni és itthon a Tb rendezi vagy mi,meg van melyik országba jó,nem jó stb.De ott mondták,állítólag az ügyfélkapun is meg lehet igényelni,és postán kiküldik./nem tudom igaz-e vagy nem/

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 1 35355

Sziasztok!

Tegnap indultam el Montenegróba,Sutomore,Dunaújvárosból hajnal 3-kor.Én igo israelt, használtam,kb.3hónapja lett frissítve.

14:47percet írt érkezésnek a szálláshelyre.Dújv-Eszék-Brod-Foca-Podgorica-Sutomore,gyorsra állítottam.Egyszer sem tévedett,mindig volt kapcsolat.Új személyim van,a kocsit sehol nem kellett kinyitnom pedig egyedül mentem.A Bocsnyák Montenegró határon kérték el a forgalmit,egyszer Focan megállított a rendőr,de csak a jogsim nézte meg,megköszönte és mehettem tovább.Horvátoknál 40 kuna volt a pályadíj,Szarajevó elött felvitt a pályára Kb.50km,és 6 márkába került./6óra alatt értem oda,reggel 9-re/.Ott írta,az Igo,hogy még 480km és 8óra 36perc.

Szarajevó után tán 10km-re kezdődött a szerpentin.Foca után meg a keskenyebb,néha salakos út,néha sziklaomlásos,30km/h,mondta az Igo végig kb.30km-en keresztül,én többel mentem és hoztam az időn amit kiírt.Szemből

néha jöttek,-már azt hittem eltévedtem-de inkább én huzódtam.Odaértem a határra,fahíd na mondom mi jöhet még.

Akkor már kezdtem elgondolkodni legközelebb Belgrádnak jövök ha jövök.

De aztán tényleg gyönyörű látvány fogadott.Mikor vége lett a hegyes vidéknek,mentem Podgoricának,ott már jó volt az út csak ha haladni akarsz merni kell előzni.Át az alaguton 2.5Eu,3-bol nem tudott visszaadni:-)-és már kb.5km-re voltam Sutomorétól.

Podgorica elött úgy emlékszem,írta Herceg Novit és Budvát

szervezkedő Creative Commons License 2018.06.12 -2 1 35354

"...az lenne a normális, ha baj történik ellátnak, kiszámlázzák, és a hazai biztosító kifizeti"

Amikor megtudták hogy magyar vagyok, azt mondták mindenről adnak számlat, mindent fizessek ki és majd harcoljak én a magyar tb-vel, nekik már van tapasztalatuk! Az eu kártya arra sem jó hogy a nevedet lemasolják rola, mert az utleveledben sokkal nagyobbak a betűk! :-)

Előzmény: kicsiati (35351)
Cs_ Creative Commons License 2018.06.12 0 1 35353

Horvátországon keresztül vagy dupla annyi a költség. Nagyon brutál áron mérik az útdíjat meg vagy plusz 2 tank benzin az oda-vissza úton. Időben sem feltétlen gyorsabb, a díjfizető kapuknál be tud állni, pláne nyáron.

Szerintem Bosznia. Amikor mentünk egy Nyugat-Balkáni túrát csináltunk és ha már arra felé megyünk, akkor nézzük meg már Belgrádod, meg a Tara völgyhidat, stb. Belgrád-Tivat 12 óra volt, igaz volt egy 1,5 órásra sikeredett ebédszünet, meg a Tara völgyében is egy szűk órás megálló, a határon meg baromi lassan keltünk át, volt vagy 45 perc. Szóval a Bp-Tivat, Szerbián keresztül lehet vagy 14-16 óra, függően a határátkelések gyorsaságától, meg, hogy mennyi pihenő.

Előzmény: kicsiati (35352)
kicsiati Creative Commons License 2018.06.12 -1 0 35352

Akkor mindenképpen a komp lesz.

Most már csak azt kell eldöntenünk, hogy Horvátország autópályán, vagy Bosznia felől mennyünk.

Előzmény: Cs_ (35350)
kicsiati Creative Commons License 2018.06.12 -1 0 35351

Valamennyi pénz biztos lesz, de van bankkártya, amivel lehet fizetni, vagy pénzt felvenni, de ne kerüljön rá sor.

Azért az lenne a normális, ha baj történik ellátnak, kiszámlázzák, és a hazai biztosító kifizeti.

Senkitől sem lehet elvárni, hogy egy nyaralásra több ezer, akár tíz ezer eurót vigyen az ember.

Biztosra megyek. kikérem az EU kártyát, a másik nyomtatványt, és kötök utas biztosítást. :-)

Amikor Ausztriába jártunk egyszerűbb volt az Unio miatt.

Előzmény: szervezkedő (35349)
Cs_ Creative Commons License 2018.06.12 -1 0 35350

A komp az éjjel-nappal üzemel, ha nagyon késő este értek oda, akkor is jár, bár ekkor már valszeg alszanak az emberek és Kotorban, valamint a turista utakon sincs már dugó, de ez továbbra is egy 50 kb km-es kerülő a komphoz képest. 

Előzmény: Cs_ (35347)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.12 -2 0 35349

Nekem teljesen más a tapasztalatom. Többször, különböző kalandokkal megfordultunk orvos, gyerekorvos, egeszseghaz, korhaz stb. Szerintem legyen nálatok tartalékban lóvé hogy ki tudjátok fizetni a kezelést. Volt amikor a nevemen kívül mást nem kértek, pedig tolókocsiból raktak fel a vizsgálóban, majd volt amikor fizetnem kellett, majd a magyar tb olyan feltételeket/feladatokat adott, ami többszörös költséget jelentett volna, mint amit már kifizettem a korhazban. Ugy gondolom egy balesetbiztositas hamarabb fizet mint a tb. 

Ingyen van, de szerintem felesleges utanajaras a tbnel kikerni elore barmit is.

Mivel egy ideje változott a jogállásom Montenegróban, emiatt már remélem nem lesz több kalandom a magyar tb miatt!

Előzmény: kicsiati (35348)
kicsiati Creative Commons License 2018.06.12 0 0 35348
Előzmény: szagabika (35344)
Cs_ Creative Commons License 2018.06.12 0 0 35347

A komp az jár, pláne nyáron. Ez nem egy kis, eldugott tiszai komp, hanem egy fontos, nagy forgalmú útvonal része. A kompnál van sor, de 4 hajó jár oda-vissza, ahogy megpakolnak, már indulnak is, szóval elég gyors a dolog és nem is vészesen drága, 5 EUR/autó környékén van az ára. 

Előzmény: kicsiati (35345)
kicsiati Creative Commons License 2018.06.12 -1 0 35346

Megesküdnék, hogy valaki írta egy fórumon, talán itt, hogy elfogadták az EU kártyát a rendelőben.

Ha kötünk külön utas biztosítást, azzal védve vagyunk? Vagy attól még ugyan úgy kezelnek, mint ha nem lenne biztosításunk, csak utólag kifizeti a biztosító? Nem szeretnék, és nem is tudnánk helyben kifizetni nagyobb összeget.

Talán úgy járunk a legjobban, ha kikérjük ezt a HU/CG 111 nyomtatványt, és még kötünk egy utas biztosítást.

Előzmény: szagabika (35344)
kicsiati Creative Commons License 2018.06.12 0 0 35345

12 órát úgy értettem, hogy Szerbia felől Montenegró határáig, de csak úgy írtam egy számot. A lényeg, hogy egy hosszú levezetés után ne legyen még túl sok hegyi rész.

Hajnali indulást tervezünk, (Tudom, jobban javasolják az esti indulást) így este 8 körül érnék a komphoz. Megy még olyankor? Ott nincs nagy sorbaállás?

Előzmény: Cs_ (35343)
szagabika Creative Commons License 2018.06.12 0 0 35344

Az Európai Biztosítási Kártya elméletileg nem jó Montenegróba. Van egy megállapodás Magyarország és Montenegró között, hogy amennyibe itthon rendelkezel érvényes TB-vel, akkor egy úgynevezett HU/CG 111 számú, a hazai kormányablakokban vagy TB-ben igényelhető adatlappal jogosulttá válsz sürgősségi betegellátásra a hazai TB költségére.

Cs_ Creative Commons License 2018.06.12 0 0 35343

Az 12 óra az roppant optimista feltételezés, akár Bosznia, akár Szerbia felől. Bármelyik irányból is mész, kompozzatok át a Kotori-öblön. Ezzel ugyan szerpentint nem, de araszolást a túlzsúfolt parti utakon és Kotorban meg lehet spórolni. Amellett, hogy kompozni élmény, még egy min 30 perccel le lehet rövidíteni az út végét, de így se gondolnám, hogy 12 óra alatt le lehet érni. 

Előzmény: kicsiati (35340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!