Keresés

Részletes keresés

József1950 Creative Commons License 2021.07.16 0 1 20347

Vissza érkeztünk  Mallorcáról. Megosztok néhány információt .ha esetleg valakiket érdekel.

Indulás Bp.-ről a  Ryanair-ral. Feltöltöttem előzőleg  QR kódos regisztráció,de mégis kérték kinyomtatva  is,vagy a telefonon is be lehetett mutatni..  Az utas felvételi pulthoz mindannyian oda fáradtunk és az ellenőrzést követően adtak egy kis papírt,amit a beszálló kapunál elkértek. A beszálló  kapu  A25 volt,leghátul az új részen. Mallorcán érkezéskor a terminál több pontján fel kellet mutatni  QR kódos regisztrációt,és még mielőtt felvettük volna a feladott poggyászt  egy helyen leolvasóval is ellenőrízték a QR kódos regisztrációt, amit telefonon is be lehetett mutatni. A poggyászért igen sokat kellett gyalogolni a terminálon  a 18.sz csomag kiadó szalagig.

Indulás Mallorcáról: Itt már akinek nem volt feladandó csomagja mehetett végig a beszálló kártya leolvasón ,a biztonsági ellenőrzésen keresztül a beszálló kapuig.                                                                        Utasfelvételi pult  002-007-010,     Beszálló kapu:  C58.     Budapesten csak  a védettségit kellett felmutatni.

El Arenal-ban egyre többen vannak,különösebb korlátozással nem találkoztunk ( maszk viselés zárt térben). Busszal közlekedtünk  Pálmába ,és a Cseppkőbarlanghoz,voltunk  Sollerbe, a kis vasuttal,a  Palma Aquariumot megnéztük.

Bjuszuf Creative Commons License 2021.07.12 -3 1 20346

Mi a Regisztrácios QR kódot az Iphone Walletba töltöttük le az egész családnak 1 telefonra és azt is elfogadták amúgy a Wizznél már Budapesten a cheking pultnál is kérték , addig nem szálhattál fel…..van aki ott regisztrált🥴

kutyuska60 Creative Commons License 2021.07.10 -2 0 20345
RPetyás Creative Commons License 2021.07.09 -2 0 20344

Sziasztok!

 

Alkalmi tömegközlekedésre milyen tippjeitek vanak?

Csak néhány alkalom lenne, Magaluf (szállásunk) és környéke, illetve Palma-ba, akváriumhoz.

A gyűjtő jegyet több ember is használhatja?

(A korábbi EMT Palma alkalmazás érthetőbb volt számomra, mint a Mobil Palma)

Köszönöm!

József1950 Creative Commons License 2021.07.07 -2 0 20343

Igen lehet magaddal vinni és bemutatni. Ryanair-rel utazunk,amikor becsekkoltam az oda útra a Beszállókártya felületen van egy lehetőség ezeknek a dokumentumoknak a feltöltésére,és ezt követően az "EGYÉB* megjelölésű  "Beszálló kártyán".                                                                               Ha nincs feltöltve a QR kódos reg. dokumentum vagy egyéb. akkor a Beszálló kártyán a

"NO COVID DOKUMENTATION UPLOADED  X,  ha fel van töltve akkor " COVID DOKUMENTATION UPLOADED.van kiírva. Nem tudom hogy ez a feltöltés jár-e valamilyen " előnnyel".   Kinyomtatható volt,de valószínű hogy így is az utasfelvételi pulthoz kell mennem az igazi beszálló kártyáért.

 

Flower2000 Creative Commons License 2021.07.06 -2 0 20342

nem muszaj feltolteni. vinni is lehet a QR kodot sőt akinek nincs adnak nyomtatvanyt es ott kitolti. Ilyet is lattam.

Előzmény: Alpe d'Huez (20341)
Alpe d'Huez Creative Commons License 2021.07.06 -2 0 20341

Szia József!

Kérlek írd meg pontosan, hova töltötted fel a QR kódot. Én úgy tudtam, hogy csak ki kell nyomtatni a QR kódot és magunkkal vinni, máshová feltöltésről nem tudtam. Ugyanez a helyzet az EU covid igazolvánnyal is.

Azzal kapcsolatban amit kérdeztél, kinyomtattátok a beszállókártyákat?

Előzmény: József1950 (20340)
József1950 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 20340

Mi  csütörtökön megyünk. QR kód miatt vettem ülőhelyet ,hogy ne az utolsó 24 órában kapjak ülőhelyet. Feltöltöttem a QR kódot és még biztos az biztos a Covid EU igazolványt mert előtte jelezte az   " EGYÉB* " nevű  beszálló kártyán,hogy nincs feltöltve Covid dokumentáció. Úgy tudom a igazi beszálló kártyát az utasfelvételi pultnál adják ki (Ryanair)

Előzmény: Bjuszuf (20339)
Bjuszuf Creative Commons License 2021.07.06 -2 1 20339

Azok, akik a járvány szempontjából nem kockázatos országból utaznak be (jelenleg Magyarország is ide tartozik), a formanyomtatványt kell kitölteniük előzetesen, azon kívül további kötelezettségük nincsen.

Előzmény: Bjuszuf (20338)
Bjuszuf Creative Commons License 2021.07.06 -2 1 20338

A Beutazásról:

 

MAGYARORSZÁG 2021. 06. 21. 0:00-TÓL LEKERÜLT A KOCKÁZATOS BEUTAZÁSI ORSZÁGOK LISTÁJÁRÓL.

A listát az egészségügyi helyzet függvényében hetente felülvizsgálják. A jelenlegi intézkedés 2021. július 11. 24.00 óráig érvényes. 

'szti Creative Commons License 2021.07.06 -1 0 20337

szerintem igen, de mi nem vagyunk autós népek :-)

Előzmény: M_Eszter (20335)
Flower2000 Creative Commons License 2021.07.05 -1 0 20336

Nekem igy volt, de azóta változott,  és nem figyelem. Könnyítettek talán, de vigyed az angol nyelvű oltásit, az a biztos. QR-t csak 48 órával előtte tudsz kapni felszállás előtt. Ha beteg lennél ez alapján keresik akiket megfertőztél.

Előzmény: József1950 (20334)
M_Eszter Creative Commons License 2021.07.05 0 0 20335

Ezek szerint érdemes hajóval elmenni Sa Calobra-ba? :)

Előzmény: 'szti (20330)
József1950 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 20334

A jól értem a gyakorlatban jelenleg azt jelenti ,hogy bemutatom Bp-en és Palma de Mallorca-n a regisztráció után kapott  QR kódot és mehetek. (Legfeljebb még viszem magammal  az  EU-s vakcina igazolványt)

Előzmény: Flower2000 (20333)
Flower2000 Creative Commons License 2021.07.05 -2 0 20333

http://safetourism.illesbalears.travel/en

 

Itt vannak a megszorítások jelenleg Mallorcan. 1-es a besorolása jelenleg, ezt felül szokták vizsgálni időnként. 

Előzmény: József1950 (20332)
József1950 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 20332

Köszönöm szépen az információkat .

Előzmény: rutthin (20331)
rutthin Creative Commons License 2021.07.05 -1 0 20331

Semmilyen megszorítások nincsenek a szállodákban, meg a medencéknél! Étteremben kell maszk, de a közös helyeken (hall, recepcio területe) nem veszik túl komolyan. Amúgy zárt helyeken mindenhol kell. (szabály szerint)

Kirándulásokat minden nagyobb szálloda recepcióján, vagy külön pultnál szerveznek, de pl. a strand sétányon is láttam kirándulás szervező pultokat, irodákat.

Előzmény: József1950 (20321)
'szti Creative Commons License 2021.07.05 -2 0 20330

sollerből port de sollerbe van egy villamos, az is jópofa és szép úton megy

port de sollerből meg hajó sa calobrába....azt nem terveztétek víz felől megközelíteni?

Előzmény: M_Eszter (20324)
M_Eszter Creative Commons License 2021.07.04 -1 1 20329

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! :) És az extra tippet a soller-i parkoláshoz! ;) 

Előzmény: VAG (20325)
VAG Creative Commons License 2021.07.04 -2 0 20328

Ja, és a mai nap ingyen tippje solleri parkoláshoz: a festői Parking P14 néven futó hely, legközelebb van a központhoz és valami csoda folytán 15 év alatt mindig volt legalább egy hely. 

Előzmény: VAG (20325)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.04 0 0 20327

Valóban.

Elnéztem.

Kivel nem fordult még elő?

Előzmény: _chillout_ (20322)
VAG Creative Commons License 2021.07.04 -2 0 20326

Mondjuk a fotókat a linkelt oldalon valami agyalágyult kezeli, Calo des Moro és Cala Mesquida helyett is valami random falusi tengerpart képe van fent. Biztos azt akarják, hogy ne menjenek oda annyian. ))

Előzmény: VAG (20325)
VAG Creative Commons License 2021.07.04 0 1 20325

1. Ha az adott időben bármikor bent vagy, és felvesz a kamera, automatikusan megy a büntetés. Érdemes a megadott időn előtt és után is megnézni (napfelkelte és naplemente is vadállat onnan), de azért a sötétben vezetéssel óvatosan. Nem tudom, mekkora ilyenkor a forgalom. Autóval túrázni nemigen lehet, mert egyetlen út oda-vissza. A Talia D'Albercutx-hoz mindenképpen érdemes felmenni (esetleg rövid programként akkor is, ha túl későn értek oda). Gyalogos túraútvonal rengeteg van. Strandot érdemes kipróbálni. Ott van egy nagy fedett (árnyéktetős) parkoló is, de hajó is jár Port de Pollena-ból.

2. Legtöbb helyen van chirinquito (még ha illegális is...). Zuhany nem jellemző (meg amúgy is a legjobb helyek azok, ahol semmi sincs. Autóban 1-2 öt literes vizesballon is megteszi. Vizet mindig tartsatok magatoknál, brutlális UV és hőmérséklet lehet még egy "csak 500 méteres" gyalogút alatt is. Sok hely van, ahová 500-1000 m-t kell gyalogolni. A népszerűbb helyeken az autóforgalmat/parkolást vagy már korlátozták (Calo des Moro/Cala S'almunia és Es Trenc) vagy sokan vannak (Cala Llombards, Cala Mondragó, Cala Sa Nau, Cala Domingos,Cala Varques, Cala Agulla, Cala Mesquida etc) Napernyőt innen odavinni nem érdemes. Minden kisboltban kapható több méretben 15-25 euróért, hazajövetel előtt vagy a hotelben vagy a reptéren hagyod. Érkezéskor lehet is válogatni az előző turnus által otthagyottakból is. Szerintem Calo des Moro-t nem szabad kihagyni, még ha körülményesebb is (messzebb parkolós-gyaloglós-lemászós).  Gyerekkel vagy idősebbekkel utazva a legkönnyebben megközelíthető leglátványosabb hely az Agulla és a Mesquida, de több tucat helyből lehet válogatni. Aláábi linken minden baleár strand részletesen ellenőrizhető, útvonal, akjálda, zuhanyzó és minden egyéb fel van tüntetve.

Playas de Baleares - Información de las playas en directo (platgesdebalears.com)

3. Bármelyiket, népi sport, mindenki és mindenhol nyomja. Bárhol benézel látványos az élővilág, Cala D'Or-ban még a nagystrandon 50 méterre a parttól láttam polipot és murénát is. Na jó, azért ne Arenal-ban kezdjétek. ))

4. Sollerben (főleg Port de Soller-rel vagy Fornalutx-csal együtt) nem csak egy napot, hanem heteket el lehet tölteni. Szerintem oda-vissza vonattal sok, mi úgy csináltuk, hogy odamentünk autóval (főleg mivel útközben megnézhető - helyesebben megnézendő! - Valldemossa, Deia is) és onnan vonatoztunk egyet Sollerből Bunyolába és vissza. Így látod a legszebb, hegyi szakaszt a kilátó-megállóval együtt és Bunyolában lehet egyet járkálni, vagy falni. Esetleg egy kis Túnel Palo-t magatokhoz venni, ott gyártják. A kikötőben a Faro des Cap Gros-hoz érdemes felmenni, az is inkább autós mutatvány (vannak elszánt gyalogosok is, de azok nagyon ráérnek).  

5. Attól függ, mit akartok megnézni. Az obligát katedrális és környéke meglátogatásához legjobb az egyből mellette lévő mélygarázs (Aparcament Parc de la Mar néven megtalálható). Majdnem minden tér alatt van mélygarázs. Lehet kísérletezni felszíni parkolóhelyek keresésével is, de általában időbe kerül, könnyű beszopni a fehér-sárga-kék csíkot és nem is olcsóbb (ingyenes nem sok van).  

Többit passzolnám.

Előzmény: M_Eszter (20324)
M_Eszter Creative Commons License 2021.07.04 0 1 20324

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni pár programmal kapcsolatban, remélem tudtok segíteni. 😊 Bocs a sok kérdésért, gondoltam inkább megpróbálom összegyűjteni a fontosabb kérdéseimet. :D 

 

  1. Cap de Formentor-ról azt olvastam, hogy 10-19 óra között nem lehet autóval odajutni, csak az óránként induló shuttle busszal. Érdemes ez esetben 10 előtt odamenni kocsival? Ha odérünk pl. 9-re, ugye az nem azt jelenti, hogy 10-ig el is kell hagyni a helyet? Lehet azon a környéken túrázni is egy rövidet? Platja de Formentor-t érdemes utána meglátogatni, ott strandolni? Hol lehet ott parkolni?
  2. Szeretnénk “végigstrandolni” a legszebb öblöket a keleti/délkeleti részen, láttam, hogy sok arra a szép öböl. Van ezekben a kisebb öblökben evés/ivási lehetőség, mosdók/öltözők? A másik, hogy nem szeretnénk itthonról napernyőt cipelni, de azt látom a képeken, hogy árnyék nem nagyon van. Ez esetben tudunk helyben bérelni, vagy mit javasoltok?
  3. Snorkelezéshez melyik öblö(ke)t ajánljátok?
  4. Tervezzük megnézni Soller-t, több helyen olvastam, hogy érdemes vonattal menni Palma-ból, mert gyönyörű az útvonal. Most néztem a vonat honlapját, miszerint délelőtt 2 vonat megy le, délután 2 jön vissza. Érdemes megvenni előre a vonat+villamos jegyeket? El lehet ott tölteni egy egész napot (mivel csak délután jön vissza vonat)? Vagy menjünk inkább autóval közvetlenül Soller-be? Mit javasoltok?
  5. Palma-i városnézéshez mit javasoltok, hol parkoljunk?
  6. Szeretnénk résztvenni egy quad túrán a Tramuntana hegységben, mit javasoltok, honnan / milyen céggel érdemes menni?
  7. Kipróbálnák egy jetski túrát is, lehetőség szerint vmi szép öbölbe (ami part felől pl. nem elérhető), ahol strandolni is lehet majd. Van ötletetek, tippetek, hova forduljunk?
  8. Ha szeretnénk parasailing-ezni, mit javasoltok, hova menjünk? 
Flower2000 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 20323

Ez változó. A mi medencénket a recepciós nézte a képernyőn, 2 kép is volt róla, meg még jó pár  más hely képe. Úgyhogy nem kell megijedni, ha nem látsz embert aki vigyáz rád, mert figyelnek.

Amúgy meg van szabva a medence mérete, hogy mekkorától kell legyen ott ember mellette. Ha nagyobb akkor kell.

Van ahol megszabják mikor menj a vizbe, én bármikor bemehettem.

Előzmény: József1950 (20321)
_chillout_ Creative Commons License 2021.07.04 -2 0 20322

Eszter kimondottan autóval kérdezte pedig.

Előzmény: Törölt nick (20320)
József1950 Creative Commons License 2021.07.03 -2 0 20321

Mi csütörtökön megyünk. A szállodákban a medencék  a bárok a  milyen megszorításokkal működnek? Az ottani utazási irodák szerveznek  kirándulásokat (pl SOLLER ,Cseppkőbarlang stb...

Előzmény: rutthin (20319)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.02 -3 0 20320

Természetesen nem autóval értettem.

Előzmény: VAG (20318)
rutthin Creative Commons License 2021.07.02 0 1 20319

Mi hétfőn jöttünk haza, Palma mellett voltunk, (Can Pastilla, El Arenal) nem volt sok turista, akik voltak azok is csak németek/osztrákok, és középkorúak zömében. A szokásos brit, holland, hőbörgő fiatalok nem voltak, pár hollandot láttunk szurkolni a Holland meccs alatt az egyik part menti sörözőben, de ennyi volt. Általában véve kevés turista, és nyugalom jellemezte a helyet!

Előzmény: M_Eszter (20313)
VAG Creative Commons License 2021.07.01 -2 0 20318

Változott valami? A hét elején még az volt a hírekben, hogy már a strandig és a Colomer kilátóig sem lehet kimenni, ahogy eddig, hanem a Port de Pollenca-i utolsó körforgalom után már bírságol a kamera. Csak a rezidensek kapnak engedélyt a rendőrségtől, amit annyira komolyan vesznek, hogy a pollencai polgármester sem kapott.

Előzmény: Törölt nick (20317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!