Keresés

Részletes keresés

protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1623
de
Előzmény: Iván Gábor (1622)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1622
nem az.
Előzmény: protag0ras (1621)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1621
Nem értelek, ez nem válasz a kérdésemre.

Pont azt magyarázom, hogy akármilyen (általános, vagy speciális) az az érzelemtípus, akkor is torzítja a logikai, kritikai érzéket, tehát a def. utsó mondata csak szószaporítás. Erre válasz?
Előzmény: Iván Gábor (1618)
_vs120_ Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1620
A reklámfelügyelet simán gondolhatja azt, hogy a Coca vagy Pepsi termékeket éltető írásodért cserébe pénzt kaptál a fenti cégektől. Ezt továbbíthatja az apeh felé, ahol majd számonkérik rajtad, mint be nem vallott jövedelmet. És magyarázkodhatsz.
Ezért nem szokás reklámtartalmat, de még csak cégek neveit sem leírni/kimondani a médiában csak abban az esetben, ha valós szerződés áll mögötte. Ebbe az online média is beletartozik.

Szóval csont hülye vagy.
Előzmény: Iván Gábor (1619)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1619
Hajrá! Nekem csak reklám lenne:-)
Előzmény: _vs120_ (1616)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1618
Általános Isten (továbbiakban Isten); egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípus. Istennel egyesek (az istenhívők) a világ és az élet keletkezését, felépítését, működését próbálják meg elképzelten és logikátlanul magyarázni, illetve élethelyzeteikre keresnek megoldást általa. Míg másokra (például az ateistákra, realistákra, naturalistákra, materialistákra, szkeptikusokra is ) Isten tudatalanul is olyan hatással lehet, hogy logikai és kritikai érzékük az istenhívőkéhez hasonlóan torzul bizonyos területeken.

Általános érzésforma, érzelemtípus: Érzelmek; szeretet, gyűlölet, düh, nyugalom, közöny stb. Speciális érzésformán, érzelmen azt értem, ami a jelenleg megszokott általános érzésformákhoz, érzelmekhez igen hasonló hatásmechanizmussal működnek az embereknél, de sokkal szerteágazóbb, komplexebb érzelmeket, érzéseket foglal magába. Sőt ez egyfajta pszichés állapot, példát említve, mint például a szerelmes ember állapota. A szerelmes ember sem csak szeret, hanem néha gyűlöl is a szerelmi érzelmi állapota miatt. Ráadásul a szerelem is sokszor okoz illogikus döntési helyzeteket. Továbbá elgondolkoztató, hogy az emberek sok esetben tanulják érzelmeik kifejezésének a módjait, sokszor szokásként, mint például a halottakról való megemlékezés érzése. Lásd hazánkban egy sírnál, lehajtják a fejüket, és meghatódottan elkomolyodnak, Mexikóban meg vidáman egy jót kajálnak és isznak a síroknál. (Thomas Szász magyar származású amerikai pszichiáter írta: "Ha te szólsz Istenhez, imádkozol; ha Isten szól hozzád; skizofrén vagy”. Isten csak egy speciális emberi érzelem. Az ima egy cselekvés ennek a speciális emberi érzelemnek. Ha valaki saját érzelmeit valósággá vetíti ki, az bizony skizofrénia enyhébb, vagy súlyosabb tünete lehet)

Ez két kattintás volt, mert csak bemásoltam, ami ott van a definicióban.

Előzmény: protag0ras (1617)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1617
A def-ben: "Isten ... érzésforma, érzelemtípus"

Az utolsó mondat pedig:

"Isten tudatalanul is olyan hatással lehet, hogy logikai és kritikai érzékük az istenhívőkéhez hasonlóan torzul bizonyos területeken"

Minden érzésforma, érzelemtípus ilyen hatással lehet. Igazam van?

Ha igen, akkor a def. utsó mondata teljesen fölösleges.

Üdv: prota
Előzmény: Iván Gábor (1613)
_vs120_ Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1616
Azzal a Coca-colás dologgal én óvatosan bánnék. Csúnya emberek vannak ám a reklámfelügyelőségnél, megütheted vele a bokádat...
Előzmény: Iván Gábor (1606)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1615
Alszik a pici és most éppen én eszem közben.

Előzmény: protag0ras (1608)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1614
Komlexebb emberi érzelem a szerelem. Ez ugyebár ölhet és építhet is.

Hasonliít az ellentéteiben Istenhez (mint speciális emberi érzelemhez)
Előzmény: protag0ras (1609)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1613

Ott van a leírásban.

Az általános érzésformáknak nincs ilyen széles sprektrumuk

Előzmény: protag0ras (1609)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1612
Ha tized annyit vizsgálnád a dolgot, mint én, akkor rázizzennél:-)

Előzmény: protag0ras (1609)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1611
Asszem hogy általában is igaz: az érzelem torzítja a kritikai és logikai érzéket.

Nem?

Üdv: prota
Előzmény: pint (1610)
pint Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1610
"A félelem és a harag is torzítja a logikai érzéket"

az öröm is. az elégedettség is. a fáradtság is.
Előzmény: protag0ras (1609)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1609
"Majd rájössz, hogy nagyon is egyforma. Mindkét egyén logikai és kritikai érzéke sérül ezen a területen."

Csak ennyiben egyforma. A félelem és a harag is torzítja a logikai érzéket, mégsem azonos dolgok. Tulajdonképpen az összes érzelemre igaz a definíciód, főként ha elég intenzívek.

Üdv: prota
Előzmény: Iván Gábor (1605)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1608
Kösz a linkeket!

Üdv: prota
Előzmény: Iván Gábor (1606)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1607
"Nem az én dolgom neked, vagy bárkinek órákat adni, válaszolni minden felett kérdésére, stb."

Tökéletesen tisztában vagyok vele.

Viszont!

Ha én nyitnék egy topicot, megköszönném a témával kapcsolatos hozzászólásokat, kérdéseket, észrevételeket és nem osztanám az észt, hogy "nekem nem kötelességem válaszolni".

Továbbá!

Ha itt kettőnk közül valaki valakinek szívességet tesz, akkor az én vagyok, mert foglalkozok a kérdéssel, amibe nyilván jó sok energiát fektettél bele. Ha nem így látod, akkor légy szíves mondd ki és befejezem a kérdezősködést.

Egy szavadba kerül és nem kérek órákat többé :-) Lássuk kimondod-e hogy húzzak innen.

Üdv: prota
Előzmény: Iván Gábor (1605)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1606
Előzmény: protag0ras (1590)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1605

Majd rájössz, hogy nagyon is egyforma. Mindkét egyén logikai és kritikai érzéke sérül ezen a területen.

Nem az én dolgom neked, vagy bárkinek órákat adni, válaszolni minden felett kérdésére, stb.

Tanulj!!!! és tudni fogysz:-)

Előzmény: protag0ras (1604)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1604
"fél kézzel bepötyögöm közben
azért nem, mert az ateistákra is hatással van"

Jó, gondolom ezt arra mondtad, hogy miért nem az istenhitről van szó. Csakhogy a hívők érzelemtípusa egészen más, mint az ateistáké. Nekem van két nagyon jó barátom. Az egyik full ateista, az isten szó hallatán szabályosan rosszul lesz, szerinte az összes Bibliát el kellene égetni. (Egyébként jó fej, csak ez az érzelemtípus-vírus megfertőzte.) A másik full keresztény, szerinte Isten a legbiztosabb létező, a kezdeti ok, a világnak és az emberek életének értelme, stb.

Ez a két érzelemtípus nagyon messze áll egymástól. Jól megkülönböztethetők. Az ateistákban negatív érzelmeket vált ki, a hívőkben pozitívakat. Na most a definíciódból ez sem derül ki, bele kéne venni, hogy KÉT érzelemtípus. Nemde?

Azt értem hogy az a közös bennük, ami a def-ben is benne van. Mondtam, hogy a def. jó, csak hiányos és a "kiváltott érzelemtípus" nem azonos Istennel, ahogy a "szeretem ezt a rajzfilmet" sem azonos Micimackóval.

Üdv: prota

Ui: Sok kérdésemre elhiszem hogy válaszoltál már korábban százszor, de nincs időm (őszintén szólva kedvem sem) keresgélni.
Előzmény: Iván Gábor (1596)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1603
OFF
Ennyit a fájdalomdíjamról...

Üdv: prota
Előzmény: Iván Gábor (1602)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1602
megfeledkeztem róla, hogy ignoráltalak

majd jobban figyelek máskor



Előzmény: _vs120_ (1599)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1601
én írtam ki

nekem nem kell rajta indulnom

nem vagyok, sem ateista, sem teista, sem szkeptikus

egy szabadgondolkodó vallás alapítója vagyok

Előzmény: _vs120_ (1599)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1600
már a papin tul vagyunk,
most éppen a tejcsi

desszert

büfi

tenti

Előzmény: protag0ras (1597)
_vs120_ Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1599
Úgy látom a válaszodból, hogy a feltételek metszete kell. Ez elég szűk halmaz lesz asszem...

Lenne egy kérdésem:
- Te megfelelsz a feltételeknek Gábor?

Előzmény: Iván Gábor (1591)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1598
ezekre a kérdésekre máshol, másnál már több százszor válaszoltam.

lehet, hogy ebben a topikban is

a cikkes írásaimban is ott a válasz mindegyikre



Előzmény: protag0ras (1594)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1597
Jó étvágyat :-)
Előzmény: Iván Gábor (1593)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1596
fél kézzel bepötyögöm közben

azért nem, mert az ateistákra is hatással van

ők meg nem istenhívők

Előzmény: protag0ras (1594)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1595
"Ki fogok taláni vigaszdíjatat az ilyen esetekre, aki még is értékes és érdemi kritikával tud előállni."

Nekem az lenne a legnagyobb és ugyanakkor egyetlen vígaszdíj, ha félretennéd az előítéletedet és a lenéző stílusodat. Természetesen nem velem szemben, hanem mondjuk az összes olvtárssal szemben.

Üdv: prota
Előzmény: Iván Gábor (1591)
protag0ras Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1594
"Micimackó is létezik."

Nos, magam is erre jutottam, már sok évvel ezelőtt: Isten biztosan létezik, a kérdés csak az, hogy csakis az emberek "fejében", avagy máshol is.

A definíciódban kijelented, hogy az emberek fejében. Ami persze egyértelmű is. Az nem egyértelmű, hogy csak ott, vagy nem csak ott. Meg hát ahogy észrevettem itt az olvtársak szerint is az a helyzet, hogy az istenhit egy érzelem, de az istenek nem érzelmek. Micimackó sem érzelem. Ő egy kitalált medve. Velejárója az érzelem, de ő maga nem az.

Arra sem válaszoltál még, hogy miért lenne Isten (avagy Micimackó) érzelem.
Meg arra sem, hogy Isten csak kitalált valami, vagy egyéb módon is létezik/létezhet.
Meg egy csomó mindenre, majd megismétlem, ha elkezdesz válaszolgatni...

Amúgy van még valami: az isten szó nagyon sok dolgot jelent. Különböző vallásokban egész más "rangot" jelenthet. Ha mondjuk Hélioszt és a bibliai Istent egy definícióval akarod leírni, az iszonyat nehéz lesz. Teljesen más értelemben istenek "ők".

Na ennyi, mert lehet hogy nem is válaszolsz...

Üdv: prota
Előzmény: Iván Gábor (1584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!