Keresés

Részletes keresés

feher72 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 917

Sziasztok

 

Köszönöm a repülőtérrel kapcsolatos üzeneteket.

 

 

Szép estét.

 

 

Anna

GImre80 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 916

Kedves Anna

 

Én csak megnyugtatásként írnám, hogy júliusban Frankfurt belvárosából a reptér megfelelő termináljába kb. 30-40 perc alatt kiértem, pedig július az csúcs időszak és még reptéri terminál közti vonattal is kellet mennem.

Szóval sztem annyira nem kaotikus. Persze azért nem árt átnézni a reptér térképét ha van ilyen.

 

sok sikert

 

 

elsava Creative Commons License 2008.09.16 0 0 915
http://www.airportcity-frankfurt.de/cms/default/rubrik/9/9347.htm

üdv
Joana_ Creative Commons License 2008.09.16 0 0 914

káoszos=kaotikus

 

Bocs, szakmai ártalom :)

 

Amúgy legtöbbet az segit, ha már átszállás elött az elsö gépen kérdésekkel gyötröd a stewardokat és esetleg találsz valakit, akit ugyanoda megy tovább és vele szállsz át. A legnagyobb gond a reptérrel, hogy óriási, és sokszor csak rohanva érsz oda, ahova akarsz. Nézd meg a neten, hogy néz ki, a 2 terminál kisvonattal van összekötve, a Halle A,B,C illetve D, E van egybeépitve.

Előzmény: feher72 (913)
feher72 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 913
Sziasztok Kedves Frankfurtiak!

Számomra fontos kéréssel fordulok hozzátok, kérem aki tud segítsen.
Hamarosan Frankfurton keresztül átszállással kell repülnöm /másfél órám lesz a két gép között/, azt hallottam kissé káoszos a repülőtér. Még elég keveset repültem, minimális a tapasztalatom.
Köszönettel fogadnék némi repülőtéri eligazítást, hogy kb mire számíthatok.
_________________
Köszönettel: Anna
 
GImre80 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 912

Ez a datecafe egy jó ötletnek hangzik.

 

Csakhát, ahogy néztem kissé kihalt (azthiszem németországból csak én vagyok rajta (pedig én még nem is vagyok németországban:)).

 

Vagy csak most indult?

Előzmény: carbonara (911)
carbonara Creative Commons License 2008.09.09 0 0 911
Itt is lesznek magyarok :

Frankfurti
Táncház

Eredeti, élő magyar népzene és néptánc, éneklés, tánctanítás.

Helyszín:

„Zur Mühlwiese" vendéglő

Hausener Obergasse 5h

60489 Frankfurt-Hausen

Időpont: Szeptember 13.

Gyerektáncház:19:00

Táncház: 20:00

Költséghozzájárulás:

Gyerekek: 2,- Euro

Felnőttek: 6,- Euro

Kedvezményes: 4,- Euro

Útleírás a honlapunkon található: www.rezeda.de

--------------------------------------------------------------------------------



datecafe Creative Commons License 2008.09.09 0 0 910

sziasztok

 

például itt is lesznek magyarok. www.datecafe.ie - aki társat keresne, vagy csak partnert. németországi városokkal is

 

üdv

balázs

GImre80 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 909

szia Joana

 

Akkor fel kéne éleszteni ezt a fórumot is:)

 

Az iwiwet is megnézem.

Meg van egy olyan hogy magyaronline.net. ott is van frankfurt és környéke fórum.

Előzmény: Joana_ (907)
GImre80 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 908

Hát igen. Magyarok mindenütt vannak. Azt persze nem tudom, hogy milyen az összetartás közöttük. Más e az egymáshoz való hozzáálás, mint mondjuk itthon.

Itt most gondolok pozitívra és sajnos negatívra is.

 

Neked vannak olyan Magyar ismerőseid ott, akikkel rendszeresen találkozol?

 

Különben nem nagyon fogok tanítani.

Kutató biológus vagyok. Alapvetően rákkutatással foglalkoztam itthon és az Egyetemen is ezzel fogok. Csak hát ott kicsit több pénz van erre, mint itthon. Jobbak a feltételek stb.

 

 

 

 

Előzmény: elsava (906)
Joana_ Creative Commons License 2008.09.08 0 0 907
Az iwiwen is érdemes körülnézni, ott is van frankfurti magyar fórum, meg magyar összejövetelekröl infó. Ez az itteni fórum mára szinte teljesen kifulladt, ott inkább megéri nézelödni.
Előzmény: elsava (906)
elsava Creative Commons License 2008.09.08 0 0 906
van, van, Hat hol nincs magyar ??? vagy eppen magyar talalkozo........

de azt ismet ski sem garantalja, hogy pont a Te emeleted, es entellektualis köröd......

az MN forumon többi FRA infot talalsz, emlekeim szerint van filmklub, tanccsoport, ergo unatkozni nem fogsz......

en fra-ban evente max. 2 - 3 x jarok, akkor is vagy repülök, vagy koncertre megyek..........
Egy ketszer voltam nürnbergi talalkozon, de egyik sem maradando elmeny.......
Tavol vagyunk egymastol, a 2 - 3 oras eszmecsere mindössze egy tükör arrol, ki hol jar, mire vitte.......mennyire könnyü az elete, vagy eppen sem......vad idegenekkel miröl tudsz beszelgetni ??

pozitiv, hogy Palya Bea tavaly is volt juni körül, meg az iden is, akarcsak Boban Marko csapata, evente egy fellepes belefer, es azert növeli a komfortot............

S Te mit fogsz itt tanitani ???



Előzmény: GImre80 (905)
GImre80 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 905

Szia Elsava,

 

Érdekesek és hasznosak, amiket írtál. Köszönöm. Majd leírom én is a tapasztalataimat.

 

Van kint valami rendszeres magyar találkozó, klub vagy ilyesmi?

 

 

 

elsava Creative Commons License 2008.09.07 0 0 904
a lakaskereses mindenhol iZ/Rgalamas, föleg Nemetoban, es olyan területen, ahol a magyarok mar nem annyira ismertek.....

immobilienscout24.de
immowelt.de

de ha ügyes vagy, az alberlet proviziojat feltetlenül terheld ra az unira, ez egy ilyen vilag, normalis lakast legtöbbször csak ügynökön keresztül talalsz...........
egy ketszobas lakas ca. 600 - 700 rezsivel.........

En itt Würzburgban megizzadtam, mivel az egyetemistak miatt permanensen csak 10 - 15. helyre szorultam egy-egy berlemenynel, ami nem volt biztato, de mikor kicsengettem a proviziot, akar meg alban!!! utlevellel is nyertem volna....tipikus nemet valosag.............!!!!

Egyik este Rodgauban/ Fra +30 km / neztem az arakat, mivel igazabol nekem is költözni kellene, de ahova frankfurti S- bahn jar, ott az arak is frankfurtiak, ergo smit sem nyernek az ügyön...........

Frankfurt nem Nemeto legszebb varosa, de ennek ellenere van eletminösege, amelyet ha meg tudsz fizetni, nem lesz rossz eleted.......de ezen kivül meg ott van Mainz, Wiesbaden, amelyek alig egy ora alatt ejjel nappal elerhetök..........

Üdv


Előzmény: GImre80 (903)
GImre80 Creative Commons License 2008.09.06 0 0 903

hello Elsava,

 

hát igen, lehet, hogy türelmetlen vagyok:)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Elég megnyugtatóak:)

 

végre sikerült elérnem az Arbeit amt-ot frankfurtban telefonon és valóban az van amit írtál. Majd az egyetem intézi az engedélyeztetést.

 

Kiváncsi leszek, milyen kint élni. Még három hét...

 

Neked milyen a tapasztalatod?

 

Különben estleg szállással, albérlettel kapcsoaltban van valami jó tipped?

 

Köszönöm

 

 

 

Előzmény: elsava (902)
elsava Creative Commons License 2008.09.05 0 0 902
En külker irodai harcos vagyok, es az Agentur für A egy hónapig hirdette az allasomat, mielött kiadtak volna az elsö munkavallalasi engedelyemet.
A varos, ahol kezdtem : Würzburg, de szerencsem volt, mivel majd 5 het utan kiadtak az engelyt, ergo nem talaltak a jobra senkit.

Gondolom, Neked könnyebb, mivel az Egyetemed csak kiad vmi igazolast arrol, hogy csak Rad van szüksege, senki masra.
Diszkriminacio, negativ banasmodtol nem kell felned, föleg azert, mivel FRA egy echte multikulti, igy feher embernek mindig nagyon örülnek......

Ha tovabbi kerdesed lenne meg, igerem elnezek majd erre..............

üdv
Előzmény: elsava (901)
elsava Creative Commons License 2008.09.05 0 0 901
Hello !

azt Senki sem allitotta, hogy a interneten barhol, barmilyen temaban azonnal jön valasz !!!

De a jogsi es magyar rendszam miatt ne aggodj, en mar egy ev ingazok napi 160 km-et a lakas es a mh között, es meg egyszer sem intett le rendör, vagy igazoltatott volna.......ez nem Mao.

www.magyaronline.net / nemeto / Frankfurt vagy LEPU törzsasztala, itt talan nagyobb a pörges............

üdv


Elsava
Előzmény: GImre80 (900)
GImre80 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 900

Úgy tűnik, hogy ez a fórum nem túl zsúfolt:)

 

 

GImre80 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 899

Kedves Frankfurtiak,

 

Kaptam egy álláslehetőséget a Frankfurti egyetemen.

Tudna nekem abban valaki segíteni, hogy a munka bejelentéshez és engedélyeztetéshez az Agentur für Arbeit milyen papírokat kér?

 

Nekik is írtam levelet, de egyelőre nem válaszoltak és innét Magyarországról gyakorlatilag semmit nem tudok elintézni. Pedig, ha jól tudom még a munka megkezdése előtt be kéne szerezni a szükséges dokumentumokat.

 

A másik kérdésem az lenne, hogy magyar rendszámú kocsival és jogositvánnyal lehet-e és meddig kint tartózkodni? Illetve ha esetleg szükség van valami engedélyre azt hol tudom beszerezni?

 

Köszönöm a segítséget

 

Imre Gergely

DeRosa Creative Commons License 2008.08.03 0 0 898
de csak valami 1xu cangat hasznaltan, mert bar praktikus, lopjak is! ;-)

Udv,
deRosa
Előzmény: PirosKalap (897)
PirosKalap Creative Commons License 2008.08.01 0 0 897
Szia!

Az internetkávézók biztos olcsóbbak, de nekem a cég fizette, így egyszerűbb volt emellett maradni. A török negyedben (ECB-hez közel rengeteg Internetkávézó van.)
A másik kérdéseddel kapcsolatban, semmiféle problémát nem jelent, ha bárkit fogadsz, mivel a szállást szobára árazzák és nem személyre. Azért lehet, hogy nem szerencsés, ha egy egyszemélyes szobában fogadsz még három embert. Egyébként a recepción nem nézik, hogy ki megy be, illetve ki, ezért nekik igazán fel sem tűnik, ha valaki jön hozzád.
Érdemes vinned biciklit, ha tudsz, mert nagyon jól kiépített bicikliút-hálózatuk van, elég sokan az ECB-be is biciklivel jártak be.

Üdv,
Pk.
Előzmény: Elexa (895)
Nelli28 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 896
Sziasztok,
nagyon keresek egy megbízható frankfurti hazánkfiát, aki tudna segíteni egy cica kiszállításában szeptember folyamán. Macskatenyésztők vagyunk,és az egyik vevőnk Frankfurtban van, de momentán egyikünk sem tud elutazni, csomagként pedig nem szeretném feladni. Egy apró cicusról van szó, akinek a furvardíját természetesen fizetjük, és nem maradnánk hálátlanok a "szállítóval" szemben sem. A vevőnk a reptéren átvenné az apró küldeményt.
kérlek segítsetek!
Természetesen autós vagy vonatos fuvar is számításba jöhet.
nagyon köszönöm!!!
kedvcsinálónak nézzétek meg a honlapunkat:
www.burmesecat.lapunk.hu
kérlek írjatok a szabonelly@freemail.hu címemre.

üdvözlettel:
Szabó Nelli

Elexa Creative Commons License 2008.07.25 0 0 895

Szia!

 

nagyon köszönöm a választ, örülök, hogy azért jól érzed magad.. :)

Az internet tényleg hihetetlenül drága.. valami más lehetőség nincs a közelben? Internetkávézók nem olcsóbbak esetleg? :)

És még egy kérdés: azt esetleg nem tudod, hogy mi a helyzet akkor, ha vendég jönne hozzám? Megoldható? Kell érte fizetni?

Előre is köszi a választ és érezd jól magad!!!! :)

Elexa

Előzmény: PirosKalap (894)
PirosKalap Creative Commons License 2008.07.18 0 0 894

Szia!

 

Bocs, hogy csak most valaszolok, de megfeletkeztem errol az igertemrol...

Szoval, mar ot hete itt elek a Derag-ban. Kellemes helyen van, bar a tomegkozlekedestol kicsit tavol (kb. 10 perc gyalog) - viszont ott nagyon sok minden elerheto (Sudbahnhof).

Nekem tetszik a hely. Elsosorban banki dologozok vannak itt elszallasolva. A szobak jo atlagosak, talan egy kicsit jobbak az atlagnal, de ne varj egy 4-5 csillagos szallodat. :)

Nagyon jo, kellemes a gozfurdo es a szauna.

Az internet igen draga (28 nap - 169 EUR).

A mosas eleg korulmenyes, mert csak ket mosogep van a harom epuletre, ezert nagy szerencse kell, hogy talalj egy szabadot.

 

Roviden ennyi, ha valami meg konkretan erdekel, szolj!

 

Udv,

Pk.

Előzmény: Elexa (888)
buxa Creative Commons License 2008.07.08 0 0 893

na, akkor megegyszer:

 

1. 5,60 (felnotteknek), ami csak FfaM hatarain belul ervenyes es a repter nincs benne, de itt egy link, amin reszletesen le van irva:

 

http://www.traffiq.de/16.de.preisuebersicht.html

 

2. innen letolthetok: http://www.traffiq.de/27.de.plaene_karten.html

 

3. jellemzoen 4:30-tol 2-ig, de prima az ejszakai kozlekedes is, es a taxi sem draga (annyi mint pesten kb., csak itt kisebbek a tavolsagok). itt is egy link ami segit:

 

http://www.traffiq.de/10.de.fahrplaene_zum_download.html

 

4. ha van lakcimkartyad, azzal igazolhatod, h pesti vagy, es nehany helyre ingyen mehetsz be (Palmengarten, Strandok stb., de pl allatkertbe nem, de oda nem is erdemes)

 

5. a boven ertelmezett belvarost. az siman belefer. Majna partja, Alt-Sachsenhausen, Zeil (alte Opertol a Konstablerwacheig)

 

irtam par napja egy beszamolot, talan segit egy kicsit:

 

http://www.origo.hu/vilagkorul/20080701-frankfurt-am-mein-iwiw- a-vilag-korul.html

Előzmény: dokizsuzsa (891)
buxa Creative Commons License 2008.07.08 0 0 892

szia

nem tudom, h sikerul-e kideritened, ha meg ne keso, akkor itt a valasz.

 

Im Stadtgebiet Frankfurt Zwischen Stadtgebiet Frankfurt und Flughafen (außer Flughafen) Einzelfahrt Erwachsene 2,2 3,6 Erwachsene ermäßigt 2,1 - Kinder 1,35 2,15 Kinder ermäßigt 1,3 - Einzelfahrt Kurzstrecke (K2) Erwachsene 1,5 - Kinder 0,9 - 1.-Klasse-Zuschlag je Fahrt Erwachsene und Kinder 2 -

 

remelem atmegy a tablazat...

dokizsuzsa Creative Commons License 2008.07.06 0 0 891

bocsi,hogy nem frankfurtiként bepofátlankodom e topikba,de pár praktikus infóra lenne szükségem

 

1. mennyibe kerül egy napijegy a tömegközlekedési eszközökre?

2. hol találok zónatérképet?

3. hány órától hány óráig járnak a villamosok,metrók... ?

4. az én útlevelemben sajnos nincs benne Budapest,így minden nevezetességnél keményen fizetnem kell, de árakat ,nyitvatartást sehol nem találok (www.frankfurt.de -n)

5. mit érdemes megnézni 1 nap alatt?

 

próbáltam infókhoz jutni ebben a topikban,de bográcsozás,filmnézés, telefon és sms-en kivül nemigen találtam hozzászólásokat

talán "Frankfurti magyarok találkahelye" topikcim jobban megfelelt volna ,mert majd 900 hozzászólás között bogarászva sem találtam a fenti kérdéseimre választ

 

senkit sem akarok ezzel megbántani, nem érdes hangulatú  a hozzászólásom,csak egy ártatlan észrevétel

én is több évet éltem kint a Világ több pontján, baromira örültem távol az országomtól egy egy magyar szónak és a barátságoknak!

Elexa Creative Commons License 2008.06.16 0 0 890

Szia!

 

Köszi a választ! :D 

A Sachsenhausen környékről már én is olvastam, ezért is volt szimpatikus ez a hotel.. :)

De tényleg köszönöm a felvilágosítást! :)

 

Üdv, szép estét!

Előzmény: DeRosa (889)
DeRosa Creative Commons License 2008.06.16 0 0 889
Szia!

A hoteleket nem ismerem, de a "Derag Hotel Johann Wolfgang" szerintem jobb, elhetobb helyen van.

A kozlekedes mind2 helyrol jo, de a Derag Sachsenhausen peremen van, ahol a frankfurti pub-ok, kisvendeglok stb koncentralodnak.

A masik hotel a Zeil-hoz van kozelebb, ami meg Frankfurt bevasarloutcaja.

Udv,
deRosa
Előzmény: Elexa (886)
Elexa Creative Commons License 2008.06.15 0 0 888
Köszi, nagyon várom.. :) Érezd jól magad!
Előzmény: PirosKalap (887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!