Keresés

Részletes keresés

Pannkaa Creative Commons License 2012.05.30 0 0 44154

Az igen!vigyázni kell nagyon mert tényleg rengeteg van,kár hogy nem írtják őket!Amit láttál a plakáton annak Tick less pet a neve,a Skudo új,tovább fejlesztett változata.Nekünk is van a nyakörv(Foresto új fajta Kiltix) mellett plusszba hogy nagyobb legyen a védelem.Eddig nagyon jónak bizonyúlt!Remélem így is marad!Én ajánlom,ártani nem ártasz vele de ha valami kicsi plusszt is ad az már jó,én legalább is így vagyok vele.egyébként abban új hogy védetebb helyre tették benne  az ultrahangot adó kis műszert ill. ezt már le lehet ellenőrizni hogy működik-e még vagy nem-e romlott el,ez nagyon jó mert a Skudo-t nem lehetett csak egyszer amikor aktiválta az ember de utánna semmi.ezt meg csak megnyomod és látod hogy világít.meg mondjuk én hallom is a hangját de nagyon halk,néma csendben és ha be dugom a fülembe amennyire csak be fér na akkor hallani a halk berregő hangot.

Előzmény: vidima (44153)
vidima Creative Commons License 2012.05.29 0 0 44153

Megint kullancs volt Chiliben, most az állán. Úgy döntöttem, hogy megprólbálkozom ultrahangos riasztóval is a spot mellé, mert ezek már ilyen mutáns egyedek, hogy 3-4 évig semmi, most meg már a második, tehát modernizálnom kell az ellenlépéseket is, bár Dr. Juhász Tamás szerint nincs 100%-os védelem....

Van valakinek tapasztalata vagy javaslata e téren? Most reklámoznak a Freshnapfban valami ultarahangos kütyüt a nagy plakátokon....

vidima Creative Commons License 2012.05.29 0 0 44152

Nagyon fontos a minőségi eszköz és anyag. Ezekkel kell rendszeresen dolgozni, és akkor jó az esélye, hogy ilyen szép lesz a bundája. Persze láthatod, hogy mekkora a különbség a fürdetés utáni és a mindennapi bunda között Chilinél is. Frissen fürdetve csak 1,5 havonta van. Rendeszeresen kell fésülni, jó anyaggal.

Bár úgy gondolom, hogy bizonyára nem mindegyik kutyus szőre alkalmas a hosszú tartásra, azt bizony rövidebbre kell vágni, ha nem is teljesen "kopaszra" és úgy is szépen rendben lehet tartani.

 

 

 

 Frissen fürdetve.... 

 

 

Bozontosan....

Előzmény: gingimindzsi (44149)
vidima Creative Commons License 2012.05.29 0 0 44151

Az Eraa által javasolt módszer szerintem is jó lesz..

Óriási a különbség a 3. és 4. képen a kutyus között. Tényleg olyan, mintha nem ugyan az a kutya lenne. Bizony ekkora a különbség a rövid és a hosszú szőr között. Aranyos röviddel is, de hosszan szerintem még cukibb volt!!

Előzmény: Tita_Pamacs (44145)
Tita_Pamacs Creative Commons License 2012.05.28 0 0 44150

Köszönöm a tanácsot.:)

Előzmény: Eraa* (44148)
gingimindzsi Creative Commons License 2012.05.26 0 0 44149

Gyönyörü ez a kutyus! Hogyan csinálod, hogy ilyen szép a bundája? Nekem le kell vágatni, mert összegubancolodik, lehet hogy nem jól kefélem ki a szőrét?

Ö a Gino!

Előzmény: NagyÉvi (44139)
Eraa* Creative Commons License 2012.05.26 0 0 44148

Én is a bezárásos módszert javasolnám és/vagy a flakonos módszert. Egy 1,5-2 l-es flakonba kavicsokat vagy apró pénzt rakni, és ha elkezd ugatni, akkor megrázni és rászólni, hogy NEM, és mindenki aki otthon van éppen szóljon rá, hogy felfogja, hogy ez a falka egyik tagjának sem tetszik.

Nekünk kölyökként a flakonos módszer bevált, nemrég azonban a kunyerálásról a bezárásos módszerrel szoktattam le. Ha kajálásunk közben elkezdett ugatni és hiába szóltam, nem hagyta abba, akkor bezártam a legközelebbi szobába addig amíg le nem nyugodott (ez kb 1 perc vagy max 2). Azóta már megtanulta a "bezárlak" szót is :D ha kimondom, csend lesz :D szóval mindkettő hatásos!

 

Előzmény: Tita_Pamacs (44142)
VBeata Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44147

Jaj, de cuki, az a kis fekete pofa!! :))) Gyönyörű babaszíne volt, persze most is szép. Az én Jamie-m is nagyon kivilágosodott.

Előzmény: Tita_Pamacs (44145)
Tita_Pamacs Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44146

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! :)

Előzmény: VBeata (44143)
Tita_Pamacs Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44145




Tita_Pamacs Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44144

1. kép: Pamacs az első közös napunkon.:)

2. kép: Nagyon hamar összebarátkoztunk. Imádott, és mai napig imád játszani.:)
3. kép: Pami 8 hónaposan.
4. kép: Kozmetikus után, megkopasztva és sajnos a szürke árnyalatot elhagyva.:( De azért ígyis imádjuk.:) 

VBeata Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44143

Szia. Esetleg próbáld ki azt, hogy erélyesen rászólsz, nem hagyja abba. Akkor megfogod, berakod a szobába, és rázárod az ajtót pár percre. Fontos, hogy csak akkor engedd ki, ha nyugton van. A kutyák nagyon utálják, ha kizárják őket a falkából, eztért hatásos lehet. A másik lehetséges megoldás, hogy odaállsz az ajtó elé, szembefordulsz a kutyával, és nem engeded az ajtóhoz. Addig, amíg le nem nyugszik. Próbáld ki, hátha segít, bár egyik napról a másikra biztos nem fog menni, de azért sok sikert. Tegyél fel képet a kutyusról, ha van. :)

Előzmény: Tita_Pamacs (44142)
Tita_Pamacs Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44142

Sziasztok!

Családommal és a 9 hónapos kan kiskutyámmal élek egy pannellakásban. Sajnos az emeleti folyosón elég sűrű a járkálás, Pami pedig minden egyes alkalommal, amikor neszt hall kintről, szalad a bejárati ajtóba és féktelen ugatásba kezd. Sajnos ez a jelzés az elmúlt 1-2 hétben még hangosabb, sűrűbb és hosszantartóbb lett. Kezdek félni, nehogy ránk szóljon valaki. Nincs valami ötletetek, hogyan tudnám az ilyen helyzetekben elcsitítani? Már sok mindennel próbálkoztam (erőteljesen rászóltam; elhoztam onnan, de sprintel vissza; elkezdtem játszani vele, hátha ez eltereli a figyelmét, stb.), de sajnos még semmi sem használt.

Előre is köszönöm a válaszaitokat! 

VBeata Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44141

Hű, micsoda bunda! Mira gyönyörű, boldog szülinapot neki így utólag. És tényleg régen jártatok erre, üdv újra itt. :))

Előzmény: NagyÉvi (44139)
vidima Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44140

Mira még mindig gyönyörű!!! Jó, hogy ő is maradt hosszúszőrű!!

Előzmény: NagyÉvi (44139)
NagyÉvi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 44139

Jó rég jártunk erre,de felteszek képet az immár 2 éves Miráról nektek.

 

 

          

Ludmilla. Creative Commons License 2012.05.23 0 0 44138

Szia!
Az enyém is ezt csinálja. Ő 5 hónapos kisfiú. A legrosszabb, hogy a kocsikra már rá is rohan. És imádja a gyerkőcöket és ugrálna rájuk. Én mindig rászólok, hogy NEM( nagyon határozottan) és akkor abbahagyja. De ha jön a következő kocsi akkor újra és újra. :(  

Előzmény: maycika (44136)
VBeata Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44137

Köszönöm. :) Tényleg siker volt, nagyon ízlett neki. Itt kaptam az ötletet a fórumon. Már nem tudom, kitől, de köszi érte. :)

Előzmény: vidima (44135)
maycika Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44136

Sziasztok!Szerintetek hogyan lehet leszoktatni a kutyát az ugatásról?Eddig nyugodt kutyus volt a Mayám,de 2-3 hete mindenkit megugat,gyalogost,motorost,kerékpárost,stb.Mi lehet az oka?Másfél éves havanese,szuka.

vidima Creative Commons License 2012.05.22 0 0 44135

Boldog szülinapot neki!  Édes az a bóbita a feje tetején.

Látszik, hogy a torta nagy siker volt!!!

Előzmény: VBeata (44131)
dzsolt79 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 44134

Sziasztok!

 

Igy néz ki a kutyusunk akit örökbe szeretnék adni(elözményekben már irtam).

 

Remélem megjelenik a fénykép.Ez a nyári öltözéke..:)

VBeata Creative Commons License 2012.05.20 0 0 44133

Köszi. :)))

Előzmény: Ludmilla. (44132)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.05.20 0 0 44132

Nagyon nagyon Sok és Boldog Szülinapot Kívánok Neki!! :) :) :) Nagyon aranyos :) :) 

Előzmény: VBeata (44131)
VBeata Creative Commons License 2012.05.19 0 0 44131

Az én kicsi kincsem ma 2 éves! Kapott tortát (felfalta :))), és ajándékot.

 

Készült egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=-44-scOYOv0&feature=youtu.be

 

És fotók:

  

VBeata Creative Commons License 2012.05.19 0 0 44130

Remélem, jó gazdit találsz neki.

Előzmény: dzsolt79 (44129)
dzsolt79 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 44129
sziasztok!(elnezest e helyesirasert a mobilom nem ismeri a magyar betuket.)

Gazdit szeretnenk talalni a 8 eves feher (kan)havanese-nek.Az indok sajnos egyszeru: a kisfiam most 2 es fel eves es nem igazan tudja elfogadni.Mindent megprobaltunk oktato terapeuta de kezelhetetlen.Ha a fiam jelen van egyszeruen ugy viselkedik mint egy nem normalis.Viszont ha nincs jelen atalakul olyan mint mindig is volt.Egyszeruen nem birjuk tovabb(jon a masodik baba).
Szeretnek egy szereto gazdit neki!
Kezdenem a negativumokkal: csirkehus allergiaja van(nem eheti)
Nagyobb testu kutyakkal nem igazan jon ki jol.(volt mar pelda ra hogy megteptek,annyira omega tipus,tulsagosan meghunyazkodo).
Kis gyerekek rangatasat, cibalasat nem kedveli.
Ennyi a negativum.
Pozitivum: igazi szobakutya, teljesen szobatiszta,imadja a tarsasagot,szofogado,nincs rigojaja,nem rag szet semmit, csak azzal jatszik amire engedelyt kap,csak a tanyerjabol eszik, nem szokott ennivalot lopni,imad hizelegni,........stb.

Olyan gazdit szeretnenk aki hazban vagy lakasban tartana. Tenyesztok kerem ne jelentkezzenek.
Udvari kutyanak nem szeretnenk odaadni.
Tovabbi info: d.zsolt@t-online.hu email cimre.

Mindent koszonok.
Ludmilla. Creative Commons License 2012.05.17 0 0 44128

Jajj dejóóó :) :) :) 
Én meg nem tudom mi van Bogyókával. 7-8hetes kora óta szobatiszta de mostanába elég gyakran áll a pelenka melé. Első lábikóit rátesz a pellusra, csak a lényeg marad le :( Mit lehet ilyenkor csinálni?  

Előzmény: vidima (44126)
VBeata Creative Commons License 2012.05.16 0 0 44127

Nagyon örülök nektek. Puszi Chilinek! :)))

Előzmény: vidima (44126)
vidima Creative Commons License 2012.05.16 0 0 44126

Jelentem, hogy Chilike vasárnap óta ismét a régi és top fit a család nagy-nagy örömére!! Utolsó kontrollon pont Dr. Juhász Tamás rendelt és mondta, hogy szerencse, hogy azonnal reagáltunk, mert nagy baj is lehetet volna......

pippoka Creative Commons License 2012.05.13 0 0 44125

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!