Keresés

Részletes keresés

Kov4cs Creative Commons License 2022.02.19 -3 1 20278

Neem, azt az egyet még nem nyomtattam ki.

köszi a választ. Sok megtévesztő oldalt lehet 

találni, ha valaki nagyon keresgél🙂

Előzmény: szervezkedő (20277)
szervezkedő Creative Commons License 2022.02.19 -3 0 20277

Mindenkinek kell. 

Ha már mindent kinyomtattál akkor elvileg már ki is fizetted a fejenként kb 9400ftos kinti pcr tesztet.

Előzmény: Kov4cs (20276)
Kov4cs Creative Commons License 2022.02.19 0 0 20276

Sziasztok, holnap utazunk aqaba-ba, minden kész, kinyomtatva

csak az az egy kérdés maradt, hogy kell e a kinti reptéren, érkezéskor

pcr tesztet csináltatni annak is aki három oltással rendelkezik?

keresgéltem a neten,több helyen írják hogy nem kel kinti teszt az oltottaknak,

csak az itthoni 72 óránál nem régebbi, negatív pcr tesztet kell felmutatni.

A pass-t ki kell tölteni az világos.

köszi elöre is ,aki tud segíteni.

van ilyen Creative Commons License 2022.02.19 -5 1 20275

Mi most jöttünk csütörtökön haza,áprilisban úgy tudom csak Ammanba megy gép számolni kell a vizummal ,vagy veszel Jordanpasst,ami belépőjegy  is sok,helyre .

Számolj a nagyobb távolságokkal is ezért nem egyszerű a közlekedés magánba,célszerű keresni valakit aki segit   az ottani programokban.A helyi lehetőségeket ismeri,pl, a sivatagi kirándulást leszervezi nektek úgy,hogy ott is aludhassatok beduin sátorban,mi májusban újból megyünk most csak a sivatagban voltunk,meg Akabában a tengerparton napoztunk,májusban kirándulósra is vesszük a formát 

Mi Varga Ágiékkal voltunk,májusban szintén ajánlom nektek is megtalálod őket a neten

Előzmény: Nletta1105 (20274)
Nletta1105 Creative Commons License 2022.02.19 -3 1 20274

Sziasztok!

Húsvétkor érdemes Jordániába utazni? Csak rövid látogatásra mennénk, április 16-19. Pont a húsvét vasárnap és hétfő lenne az a két nap, mikor kirándulni tudnánk. Petrába és a Holt-tengerhez mindenképp szeretnénk eljutni.

Andris_2 Creative Commons License 2022.02.17 -3 4 20273
COOP Creative Commons License 2022.02.14 -3 0 20272

Wadi Numeira?

Előzmény: bazzser (20270)
pó_apó Creative Commons License 2022.02.14 -3 0 20271

Ha nem lesz más kanyon, ott a Wadi Rum, ami teljesen más, de remek. Karak: nem túl nagy, de azért lehet benne mászkálni, 1 - 1,5 óra.

Előzmény: bazzser (20270)
bazzser Creative Commons License 2022.02.14 -3 0 20270

Sziasztok!

 

Mi március közepén megyünk 5 napra Jordániába. Ha jól olvastam, Wadi Mujib csak áprilissal nyit. Tudtok ajánlani esetleg valami alternatív kanyontúrát helyette? Április előtt valóban nem látogatható a Mujib?

 

Másik kérdésem az volna, hogy Karak várára mennyi időt érdemes minimum szánni?

 

Köszönettel,

B

Andris_2 Creative Commons License 2022.02.08 0 2 20269

Ezek valós rizikók, én is tartok tőle. Márciusban utazunk, remélem addigra eltörlik ezt a tesztelési kötelezettséget.

Előzmény: szervezkedő (20267)
szervezkedő Creative Commons License 2022.02.08 -3 2 20268

Bárki bárhogy kezeli, ha te kint megbetegszel, lázas betegen a repülőre sem tudsz majd felszállni, tehát úgy menj csak ki, hogy legyen meg a lehetőséged a hosszabbitásra. 

 

Pl úgy lattam csak a téli idoszakban repül a wizz Akabába. Én nem mennnék ki úgy hogy az utolsó géppel tervezzem a hazautazást. Persze meg lehet szervezni hogy máshonnan, más társasággal, akár átszállással is de én nem komplikálnám az életemet.

 

Ha a fentiekre nincs lehetőséged, akkor ne menj ki, mert csak bosszúságot veszel a nyakadba és a gondtalan, önfeledt kikapcsolódást veszed el magadtól. Nálam csak a munkatársaim rettegtek, mert ha +14napra bezártak volna, nekik kellett volna helyettem is dolgozni! :-))))))

Haziorvosnak mindegy honnan hivom telefonon, már egy ideje úgyis csak online rendel vagy irja ki a gyógyszert/táppénzt!

Előzmény: Ceplin (20263)
szervezkedő Creative Commons License 2022.02.08 -3 3 20267

Találkoztam olyan csoporttal, akik azt mondták, azért ilyen "foghijas" a csapat, mert az indulás előtti, Magyarországon végzett pcr teszt többüknek pozitív lett, azok otthon maradtak.

 

Azt hiszem nem kell sok ahhoz, hogy valaki pozitív tesztet produkáljon, főleg ha már 3-4oltast felvett, simán tud tünetmentesen pozitív mintát adni. 

 

Én a tesztelés után próbáltam a kontaktusok számát minimalizálni, illetve az indulás előtti napon a munkatársaimmal tartottam a tisztes távolságot. Egy kollégám velem egy napon indult. (volna) sielni, így ő is volt tesztelni. Volt már covidos, tudja milyen az. Reggel csak vele fogtam kezet. Délelőtt csak vele beszelgettem, kis túlzással "nyaltuk faltuk" egymást hiszen mi voltunk teszten. Erre valamikor 10-11ora körül viccesen megjegyzi, megnezi már az emaileket, mi az eredmény. Pozitív volt.

 

Na ezek után gondolhatja mindenki, mit éltem át, amíg kitaláltam hogy tudom felvinni repülőre, az utazás közben előírt megfelelő mennyiségű pálinkát, hogy a Jordán tesztelés pillanatában party képes legyek, covid ügyileg! Kb Ciprusig egy friss birset, majd később egy jól sikerült 2016os körtét nyalogattam.

:-))))))

 

Itt szerintem senki sem az elhelyezési körülmények miatt parázik, hanem a bizonytalanság és a kiadások miatt. Több cikk jelent meg itt az indexen is, amiben más országokban pozitiv tesztet adó turisták kalandjait lehetett olvasni. Ha objektívek vagyunk, biztos vagyok benne, Jordaniában is jó vastagon fogó ceruzával írják a számlát. 

Előzmény: jordanzsu (20264)
jordanzsu Creative Commons License 2022.02.07 -3 1 20266

E-mail ment. :)

Előzmény: seci (20265)
seci Creative Commons License 2022.02.07 -3 1 20265

Heyyyy! :) Hol lehet teged mostanaban elerni? Neztem a jordandesert-et de az elegge "deserted" allapotban van! A fékbúk detto.

-seci

Előzmény: jordanzsu (20264)
jordanzsu Creative Commons License 2022.02.07 0 1 20264

A repülőtéren a kötelező teszt után sehol sem tesztelnek. Sem a hotelekben sem Petrában. Ha esetleg pozitív (bár ilyen még nem fordult elő a mi utasaink között) akkor sem kell menned járványkórházba. Ammanban is és a Holt tengenél is vannak karantén hotelek. Ha ne adj Isten nagyon beteg valaki, akkor kerül kórházba. Viszont itt nincsenek "koszos karanténkórházak". Bármelyik magyar kórház, beleértve a magánklinikákat is, sírva fakadna örömében ha csak fele olyan viszonyok lennének mint ami itt van. Akár tisztaságban akár ellátásban. Az igaz, hogy fizetni is kell de pont ezért kérik most az olyan biztosítást ami a Covidra is érvényes. 

Előzmény: Ceplin (20263)
Ceplin Creative Commons License 2022.02.07 -2 0 20263

Szia! Látom nem jött át teljesen. Nem attól tartok, hogy elkapom e a vírust. Át estem már rajta, 3 oltás is meg van. Itthon sem tartok tőle. Amitől tartok az az, hogy 14 napon keresztül akaratom ellenére ott kell rostokolnom valami járványkórházban. Ezt sem a munkám, sem a család miatt nem engedhetem meg. Tehát a kérdésem annyi, hogy a reptéri bejutást követően kell-e bárhol is kötelezően tesztet csináltatni (hotelek, Petra, Akaba) ahol esetleg kiderülhetne, hogy közben megfertőződtem? A Jordánok hogy kezelik ezt az egész hisztit? Mondjuk úgy mint mi magyarok vagy inkább a thai modellt követik és egy hotelben végzett pozitív pcr teszt után napokra egy koszos járványkórházba vágnak, amiért ráadásul horror napi díjat is kérnek.

Előzmény: szervezkedő (20262)
szervezkedő Creative Commons License 2022.02.06 -2 0 20262

Akkor ismetelve mgamat:

1. 72oran belüli magyar pcr tesz. Ezt mutatod fel amikor kierkezel Jordániaba. A reptéren ott azonnal csinálnak a jordanok neked egy újabb pcr tesztet 9300ft áron. Ennek az eredményét, az útleveledre ragasztott QR kódot beolvasva látod, pár órával később. Nekünk ez is negatív lett, tehát nem tudom mi lett.volna ha pozitív.

A teszt elvégzése utan mehettünk szabadon barmerre, de működő/élő telefonszámot kellett leadnunk. Gondolom ha pozitívak vagyunk,.hogy elerjenek. 

 

Ha voltál már covidos, akkor tudod hogy az milyen. Másodjára is hasonló lesz. Aki túlzottan parázik az egész miatt, annak szerintem nem jelent kikapcsolódást és élményt ez a kirándulás. Azoknak nem.szabad elindulni!

 

(Nekem már megvan a következő repjegy!)

:-)

Előzmény: Ceplin (20261)
Ceplin Creative Commons License 2022.02.06 -3 0 20261

Köszönöm az információt! Az egyértelmű ha itthon válunk pozitívvá nem utazhatunk és ha jól értem ha haza akarunk jönni akkor sem tesztelni. Ha van oltási igazolvány jöhetünk. De amitől igazán tartok, hogy mi van ha ott kapom el a vírust? A jordániai adatokat nézve erre azért van esély. Országon belül kell valahol PCR teszt, vagy ott is úgy van mint nálunk, hogy ha magadtól nem csináltatsz tesztet sosem derül ki, hogy COVID-os vagy? 

Előzmény: szervezkedő (20260)
szervezkedő Creative Commons License 2022.02.03 -3 0 20260

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=160562946&t=9109057

 

Mi negativak lettünk érkezés után a reptéren végzett pcr teszten is. Tehát "sajnos" nem tudom leírni, mi van ha pozitív.

Előzmény: Ceplin (20259)
Ceplin Creative Commons License 2022.02.03 -3 0 20259

Sziasztok! 

 

Volt valaki januárban Jordániában? Mi a jelenlegi Covid helyzet? Eltérő információkat olvasok a pcr tesztekről és az esetleges karanténról. Mennyire veszik ott komolyan az egészet? Március első hetében utaznánk. Mivel a 3 oltás ellenére is nagy az esély arra, hogy akár tünetmentesen pozitívak legyünk fontos lenne látni, hogy egy esetleges kinti pozitív teszt mivel járna. Egyrészt 14 nap covid korházas karanténnal riogatnak másrészt azt olvasom, hogy jelentős számú turista látogatott PEtrába januárban. Ha ennyire gáz a helyzet biztosan nem mennének ennyien. Petra sees 220% increase in January tourist numbers compared with 2021 | Jordan Times

szervezkedő Creative Commons License 2022.01.30 -2 0 20258

Nagy a csend!

Senki nem adott pozitív tesztet ezek szerint a határon és mindenki gond nélkül csavarog mindenfelé Jordániában?

Andris_2 Creative Commons License 2021.12.21 -3 1 20257

Sziasztok! A beutazási feltételek között szerepel az is, hogy covid fedezettel rendelkező utasbiztosítás is kell.

Van valakinek tapasztalata, hogy mit és hogyan fogadnak el? Nekem Gránit Platinum kártyához tartozó éves utasbiztosításom van, amihez van covid fedezet is, de ez a kötvényen nincs rajta, csak az ASZF-ben van benne.

Vajon ez jó lesz így nekik? Köszi!

KLLili Creative Commons License 2021.12.15 -2 1 20256

A cikk azt írja, hogy péntekenként 24 órás kijárási tilalom van. Azért az nem mindegy. Ettől függetlenül most is szívás ha valaki kinn lesz pozitív. 

TLLaci Creative Commons License 2021.12.14 -2 0 20255

ja igaz,de a lényegen nem változtat-vagy?

Előzmény: KLLili (20254)
KLLili Creative Commons License 2021.12.14 0 2 20254

TLLaci bejegyzésére reagálva a linkelt cikk 2020 decemberi :) 

Előzmény: TLLaci (20253)
TLLaci Creative Commons License 2021.12.12 -2 0 20253

Ez a cikk friss és e szerint most adtak át egy ilyen kórházat,nyilván lakott területen kívül,a pusztaságban van a másik kettő is,ami nyílni fog tuti hasonló  ,úgyhogy nem alaptalan a régi katonai bázis beírás.https://english.alarabiya.net/coronavirus/2020/12/08/Coronavirus-Coronavirus-Jordan-opens-first-COVID-19-field-hospital

a hivatalos oldal (visitjordan) is ezeket emlegeti gondolom:"If PCR result is positive then the traveler will be sent to the Ministry of Health office at the airport to arrange his/her safe departure from the airport and transported to the dedicated COVID hospital for treatment (treatment for non Jordanians will be at their own expense)" Szóval nem könnyű,ha kint derül ki,hogy mégis pozitiv vagy...

 

Előzmény: szervezkedő (20252)
szervezkedő Creative Commons License 2021.12.12 -3 0 20252

Azert ez a kettő hozzászólás inkább csak érzelmeket jelenít, mint hogy konkrét infókat adna.

 

Tiszta, konkrét, átlátható a szabályrendszer, ami alapján mindenki el tudja dönteni, utazik vagy nem. Fegyvert senkire sem fognak, ezügyben! -szerintem!

Előzmény: Monpti12 (20251)
Monpti12 Creative Commons License 2021.12.11 -2 0 20251

Szia Ricsi, 

Ti mikor indulnátok?

Hol tudtál tájékozódni (egy esetleges) karanténköltségről és az ottani körülményekről? Eddig nem találtunk infót :(  

Köszi előre is. 

Előzmény: Ricsi1978 (20250)
Ricsi1978 Creative Commons License 2021.12.11 -3 3 20250

Ja igen! Házi karantén? Felejtős! Karantén kórház lesz csak!Lerobbant katonai barakk, Napi 80 jod áron! Itthon vagy Vissza adja a biztosító, vagy nem!

Ricsi1978 Creative Commons License 2021.12.11 -3 2 20249

Hát Igen! Foglaltam Wizz air jegyet 3400 ért oda vissza, tengerparti hotelt 12 ezer Forintért 2 Főre 5 nap 4 éjre!Az 18.400/Fő.3 szor beoltottak és most fizessek 2 pcr ért 35 ezret a szállás meg a repjegy dupláját!Ok, itthon kell.De akkor minek kint? Ha kint így is úgy is csinálják, minek duplán? Aztán jön a többi hamarosan, figyeljétek meg! Tengerpart, csak maszkban, Petra, hiába van a karodba 3 oltás már, pcr a petrai belépő mellé, újabb 28 jod. Hazaúthoz megint pcr, stb, stb.A Jordánoknak, ha hozzánk jönnek 3 oltással, akkor nekik is kell dupla pcr még pluszba? Mindezt úgy, hogy a petrai belépő 23.000 Ft.Ez 1 akropolisz 2 Királyok völgye és 3 Gizai Piramis belépőjegy ára! Persze, nagyon szép Petra, 15 éve voltam. Picit talán kezd túlárazott lenni.Vajon vasárnaptól Jordánia Keleti határán a Palesztin és egyéb menekült áradat is előre fizet 2 pcrt 110 dollárért? Legtöbbjüknek ennyi a havi keresete!ezért adja a Wizz fillérekért a jegyeket. Mire beérsz már Dubaiba is mehettél volna.Ha így megy tovább sok lesz ajárattörlés ezen a vonalon. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!