Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.13 0 0 1779

Mamma mia!!! :)) Ilyenkor mindig örülök, hogy kizárólag tömegközlekedni szoktam.

Előzmény: Lex De Boer (1778)
Lex De Boer Creative Commons License 2016.02.13 0 0 1778

Itt a 30-40 km-es dugo azt jelenti, hogy nincs dugo. ;)

Előzmény: Törölt nick (1777)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 1777

Aha, látom. Rutinosan, motorral:)))

Off - Az jutott eszembe a videóról, mikor Németországban laktam és folyamatosan mondták a közlekedési hírekben, hogy hol, hány km-es dugó van az utakon. Nem volt ritka a 30-40 km-es sem. - On

Előzmény: Lex De Boer (1776)
Lex De Boer Creative Commons License 2016.02.11 0 0 1776

Vidékrol jàrok dolgozni Brusszelbe, az alàbbi videot egy ilyen reggelen készitettem még 2014-ben. Vannak rajta emberek is. ;)

 

Előzmény: Törölt nick (1771)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 1775

Következő terv?

Előzmény: wdriver (1774)
wdriver Creative Commons License 2016.02.11 0 0 1774
szívesen ha segítettem. tudod, rövid idő alatt nem tudtam olyan megbízható infót tapasztalni ott hogy tudjam mondani ténylegesen mi a helyzet . főleg hogy mégcsak nem is tömegközlekedtünk, viszont autópályán CRL reptér felé mentünk és visszafelé nagyon nagy dugó volt :-)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 1773

Köszi az infókat:)

Előzmény: wdriver (1772)
wdriver Creative Commons License 2016.02.10 0 0 1772

kb. déltől egészen estig. volt azért pár városnéző, csoportok is. Boltok nyitva, pályaudvaron is sok ember, szóval voltak ám azért. persze nem tudom mekkora tömegnek kellene lennie hétköznap hidegben januárban.

forgalom is volt rendesen az utakon.

a piros jelzőlámpás üres utca már későn volt este, és előttünk mindenki elrongyolt a zöldön.

az speciel a EU parlament mögötti rész volt Diadalívtől a belváros felé.

 

meg én szeretek úgy fotózni hogy ne legyenek benne, hanem a tárgy, épület látszódjon.

Előzmény: Törölt nick (1771)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 1771

Kb hánykor készültek a képeid? Feltűnt, hogy semelyiken nem látok (vagy alig látok) embert az utcákon.

Előzmény: wdriver (1770)
wdriver Creative Commons License 2016.02.10 0 0 1770

ha így rákérdeztél, semmi.

tehát rendőrautók járőröznek mindenfelé, üresen álló katonai teherautók (csapatszállítók) a főbb nevezetességek mellett - hogy a katonák hol vannak ilyenkor azt nem tudom, vagy csak elrettentésképp lennének ott?

és a Grand Place-n láttunk párban sétáló fegyveres katonákat.

szóval kb mint itthon, mondhatom.

 

még pár kép, a Diadalív előtt lévő szökőkút nagyon jól nézett ki, működött a fagyos hideg ellenére, volt is különböző formájú jégképződmény körben. :-)

 

tankolás volt még érdekes. bankkártyáról levett (zárolt) 15ezer ft-ot, csak ezután lehetett tölteni a benzint, aztán a maradékot persze visszautalta. de nem volt kérdés mint nálunk "osan" kútnál hogy mennyit akarsz tankolni, 5000 vagy 10000 ft, hanem egyből 15öt zárolt és annyi. nem tudom ha valaki többet akar tankolni akkor mi van.

Előzmény: Törölt nick (1769)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 1769

Talán még érdekelhet többeket a biztonságérzet kérdése, különös tekintettel arra, hogy Anderlechtben laktál, ha jól emlékszem.

Előzmény: wdriver (1768)
wdriver Creative Commons License 2016.02.10 0 0 1768
még pár szó maradt bennem ;-) idő.. azt az egy hetet fogtuk ki és mondhatom az a két napot amikor előtte hó esett és 2 fok volt. eljöttünk, persze hogy ment fel a hőmérséklet, hétvégén már 10 fokkal.. de sebaj jó volt csak hideg. de készültünk ruhával :-)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 1767

Ez gyors volt és lényegretörő:)) Látom, a hugy.... khmmm, szóval pisilő kutyának jól a szemébe néztél:)) Viszont a képek alapján nem volt valami barátságos az időtök.

A kaja viszont jól néz ki.

Előzmény: wdriver (1766)
wdriver Creative Commons License 2016.02.09 0 0 1766

az ismert látnivalókat most nem írom le úgyis mindenki tudja, azért megy.

érdekesség hogy a parkolóháztól délre elindulva egy ázsiai negyedbe botlunk, holott úgy tudom nincs külön így megnevezése. éttermek, boltok, japán kínai ...

 

aztán a kutyus után a Grand Place-ra vezető Henri maus utca 49 alatt lévő FritLand-ban ettünk

mint később kiderült egy híres belga szendvicset :-) a Mitraillette -t egy Jupiler sörrel.

 

A Grand Place tényleg gyönyörű, nappal és este is kivilágítva.

Kóstoltunk még Gofrit, 1 euro az alapár, és mindenféle költeményeket tudnak rátenni plusz pénzért.

 

körülnéztünk még a központi pályaudvaron, nagyon hideg volt ezért jól esett kicsit lemenni, Wc van és büfék is az aluljáróban. meg óriás virág cserepek :-)

 

pár sör ár az egyik élelmiszer üzletben:

 

grand Place csillogás este, és egy szintén gyorsbüfé árai, sajnos nem túl jó a kép.

olyan 6-7-8 euro egy jobb tál. Manneken Frites 

 

néztük egyébként a beülős igazi éttermekben menük is voltak, 25 eurótól fekete kagyló tál sültkrumplival, az idő rövidsége miatt nem ültünk be pedig biztos jó egy igazi belga ebéd...

 

Előzmény: wdriver (1765)
wdriver Creative Commons License 2016.02.09 0 0 1765

csak egy rövid beszámoló, jan. végén voltunk,

5-en, Ryan, CRL reptérről béreltünk egy autót (20ezer - bádzset vagy büdzsé ahogy tetszik) és úgy mentünk be Brüsszelbe.

Minden itthonról előre intéztük. Szállás magánszállás 20ezer / éj Anderlechtben.

 

Érkezéskor hamar megtaláltuk a kölcsönzőt, szép autót kaptunk(francia rendszámost), ránkbeszéltek egy külön kerék és szélvédő biztosítást 3 euróért - állítólag ez nem volt benne az általános biztosításban... és kérdezték van -e szükségünk navigációra, mondtuk hogy nem mert vittünk, aztán kiadtak egy navis autót... :-))

majd irány a nagyváros.

Útközben persze megálltunk Waterloonál, felkerestük az emlékhelyet. Hétköznap lévén üres volt, belépőt nem fizettünk, csak kívülről volt cél a megnézése.

 

az Atomiumnál is elég volt fél óra körbejárni, figyelni kell mert 15 perc ingyenes parkolás lehetséges, de akkor is az automatába be kell ütni a rendszámot, mint jegyváltásnál, csak a 15 perces free jegyet kell kiválasztani és akkor azt nyomtatja ki. Mi azért 1 eurót bedobtunk jobb a békesség, mert nem akartuk elkapkodni a fotózást sem.

 belvárosban pedig az Interparkingnak a P58 nevű parkolóházában tettük le az autót óránként 2,30ért.

Ez jó kiindulópont volt a belváros megtekintéséhez.

 

Aztán nyakunkba vettük a várost, gyalog, volt egy útiterv is, ráírogattuk egy neten talált térképre mi merre van aztán így tájékozódtunk aszerint hogy mit szeretnénk látni :-)

 

 

 

Lex De Boer Creative Commons License 2016.02.05 0 0 1764

Szia,

 

Villamossal (Kusttram) a legegyszerubb.

 

https://www.delijn.be/nl/lijnen/lijn/5/501/3

 

Làtnivalokat itt talàlsz:

 

http://www.365.be/?lang=EN

 

 

Előzmény: ancsitibi (1762)
labirintus1 Creative Commons License 2016.02.04 0 2 1763

Molenbeek nem a legjobb része a városnak, de gondolom nem sötétben és egyedül készülsz megnézni a szobrot. Összességében Brüsszel most a világ egyik legbiztonságosabb nagyvárosa, mert rengeteg katona meg rendőr van az utcán. Szóval szerintem, bátran nézzétek meg.

Előzmény: NagyMoa (1761)
ancsitibi Creative Commons License 2016.02.03 0 0 1762

Sziasztok!

 

Márciusban megyünk Brüsszelbe és a környékre, megszeretném kérdezni, hogy Zeebruggból Blankenbergebe jutáshoz mit javasoltok?

Esetleg fontos látnivalók Zeebruggban?

NagyMoa Creative Commons License 2016.02.03 0 0 1761

Sziasztok!

 

Meg egy kerdesem lenne  :)

Szeretnenk megnezni majd a De Vaartkapoen szobrot ami Molenbeekben van. A Comte De Flandre metrotol setalnank el oda. Olvastam nehany helyen hogy Molenbeek nem a legbiztonsagosabb hely. Esetleg valakinek van rola infoja mennyire cinkes az a resze ahonnan es ahova mennenk?

 

Koszonom a segitseget!

nedori Creative Commons License 2016.01.28 0 0 1760

Január 30-ra van 2 db jegyem a Brüsszel Midi-Charleroi transzferbuszra, valamint február 3-ra ugyancsak 2 db jegyem a Charleroi-Brüsszel Midi útvonalon. Ha valakit érdekel, keressen e-mailben: nagyedora@gmail.com 

NagyMoa Creative Commons License 2016.01.26 0 0 1759

Szia!

 

Koszonom szepen a segitseget!

Előzmény: zoilee (1758)
zoilee Creative Commons License 2016.01.26 0 2 1758

Szia!

A megállókban vannak automaták, ahol lehet vásárolni papír alapú jegyeket:

-a JUMP single fare jegy a járművön történő érvényesítéstől számítva 1 óráig érvényes, átszállás(ok)ra is jogosít. Ha egy órán belül átszállsz, még a vonal végállomásáig utazhatsz.

-JUMP 1-day jegy: korlátlan utazás és átszállás az adott napon (az első érvényesítés napján) (tehát nem 24h-s)

Vannak elektronikus kártyák (MOBIB Card, MOBIB BASIC Card), ezek ára 5 euró és még ehhez jön a jegyek ára. Ezek az elektronikus kártyák csak a forgalmasabb helyeken vásárolhatók meg, az automatáknál nem.

Tavaly októberben voltunk Brüsszelben, a fentiek akkori információk (mi papír alapú jegyekkel utaztunk), szerintem nem sok változás történhetett.

Ha valami még nem világos, érdemes a twitter oldalukon is kérdezni:

https://twitter.com/STIBMIVB

(Saját tapasztalat: 1-2 órán belül pontos választ kapsz.)

üdv.

zoile

 

Előzmény: NagyMoa (1757)
NagyMoa Creative Commons License 2016.01.25 0 0 1757

Sziasztok!

 

Februar vegen megyunk ki Brusszelbe hosszuhetvegere. Tomegkozelekedessel kapcsolatban szeretnek infot kerni toletek. Metroval szeretnenk kozlekedni az egyik napon tobbszor is. Lattam vannak 24 oras jegyek is. Ezeket hogy lehet igenybe venni? Olyan mint pld. Koppenhagaba hogy vasarolnod kell egy kartyat X osszegen es arra toltesz fel penzt amit elhasznalsz? Vagy lehet venni csak egy 24 oras kartyat siman es hasznalhato a megadott ideig? Koszonom a segitseget!

 

Egyebekent mi egy Magyarok altal uzemletetett transzferrel jutunk be konkretan a hotelhez es 32 euro oda-vissza ami nem olyan szelsoseges arres a tomegkozelekedeshez kepest. Ha valakit erdekel a vmservices.hu weboldalon tajekozodhat. Telefonon beszeltem veluk korrektek voltak.

 

Koszonom a segitseget elore is! :)

Borkostolóóó Creative Commons License 2016.01.16 0 0 1756

B

wdriver Creative Commons License 2016.01.13 0 0 1755
ja a parkoláshoz még annyit hogy a szállás kint lesz nem a belvárosban, atomium után dél utántól kb. megyünk be és ott 5-6 órát töltünk el. aztán este 8tól a szállásnál már nincs éjjel parkolódíj, reggel meg jövünk el onnan. rövid velős látogatás lesz :-)
wdriver Creative Commons License 2016.01.13 0 0 1754
NLQ nagyon köszönöm a sok hasznos infót! múzeumra nem lesz időnk, egy terv van már hogy hogyan merre sétáljuk körbe a várost, most a cél hogy sokat lássunk. majd valamikor visszatérünk múzeumok miatt :-) parkolás parkolóházban lesz, 2,30 óránként amit találtunk de az nonstop lehet. tényleg van sok lehetőség, neten utána tudtunk nézni. és mondom 5en azért más mint ha csak ketten mennénk. az autoworld jó lenne, sajnos ez sem jön össze most. sztem 1 napot simán el tudnék tölteni én is ott függetlenül az időszaki olasz kiállítástól. kívülről mindent megnézünk és gyűjtjük a legközelebbi néznivalókat :-) a kaják árát is köszi, igaz talán mindenhol hogy kicsit kijjebb olcsóbbat lehet találni, meglátjuk hogy alakul. egy igazi napunk lesz azt kell kihasználni...
NLQ Creative Commons License 2016.01.13 0 0 1753

Szia!

 

Nos szerintem  autot berelni konnyu belvarosban parkolni vele szerintem horror, vagy horror draga

forgalom nem igazan volt buszok mindenhol jol mentek,  de pl pentek reggel a transzferbusz azert aldogalt egy kicsit a dugoban (~5-10 percel volt hoszabb a menetido)

belvaros kornyeken a parkolas lathatoan nem egyszeru, illetve nagy fold alatti garazsok vannak nem figyeltem hogy mi mennyi ha kocsival megyek, de  egyre emlekszem: grand place mellett egy parkolohaz bejaratara kiirva  10 eur max 4 ora

 

lelkileg fel kell keszulni az arakra, mert semmi sem olcso...   ettermekbol a torok es a gorog kajaldak a legolcsobbak a belvarosban  nagy tal kaja 10 12 euro  giros/ doner pitában 4-6 eur  kulvarosban 20-30 szazalekkal olcsobb

sör 3-4 eur az olcsobb helyeken   goffri 1 eur a natur + 1 euro / gyumolcs / csoki ra 

Belgian fritesben 3 eur korul egy adag krumpli  16 eur egy nagy  vegyes tal  ketfele kolbasszal  egy csirkenyarsal  kruplival es salival, a szószok 0,8 eur

reggeli kavehoz az exki-t ajanlom, 11 oraig 2 euroert adnak egy  kavet es egy croissant es fincsi

 

ami szerintem nagyon tutti jelenleg az a Brüsszeli autoworld http://www.autoworld.be/home  ugyanis most van egy italian car passion idoszaki kiallitas ami nagyon ütős a kis vespátol a ferrarik, alfakon keresztul a legujabb 2015ös lamborghiniig szinte minden sztem legalabb 50-100 olasz autocsoda van kiallitva

 

a csokimuzeum kostolórészlege maradandó élmény lesz azt garantálom (hozza közel a nagy park sarkan van egy csoki outlet ahol godiva csokikat arulnak eleg jo aron  szerintem) https://www.google.hu/maps/place/Godiva,+Avenue+de+Jette+4,+1081+Bruxelles/@50.8638811,4.3298828,19z/data=!4m2!3m1!1s0x47c3c3eeaea0d2a5:0x1097be7b01fa4712

 

a brusszel kartya mar ket muzeumnal siman behozza az arat, mert 1-1 muzeumi belepo  8-12 euro 

 

NLQ

Előzmény: wdriver (1752)
wdriver Creative Commons License 2016.01.12 0 0 1752
köszi NLQ
mi jövő héten megyünk szintén rövid időre. igaz 5en és így már megérte autót bérelni a busz helyett. láttál esetleg olyan dolgot ami szerinted megnézendő és a leírások kihagyták? vagyis nem reklámozzák? enni inni milyen tapasztalatok vannak? mennyi most pl. egy sör meg gyorskaják gyros ilyesmi? forgalom hogy láttad ment a busz rendesen vagy volt azért dugó? köszi
NLQ Creative Commons License 2016.01.12 0 0 1751

Sziasztok!

most hetvegen voltunk brüsszelben (2016 Jan 8-10)
Sok hasznos infot tudtam meg innen ezert amiket en tapasztaltam tovabb osztom ide

reptér transzfer: ha wizzairrel (de talan rianairrel is muxik) utazol akkor a wizz repjegyel egyutt lehet szerintem talan a legolcsobb transzfert megvenni a retur 4950 FT ~16 eur illetve iranyonkent 10 eur
arra kell figyelni, hogy utazas elott legalabb 24 oraval meg kell venni utana mar nem lehet!
nekem sikerult kicsuszni az idobol, igy a város fele megtesztelhettuk a a flibco.com os uzemeltetesu bussels city shuttlet ami 14 eur iranyonkent es fel orankent jar ami a repter fele jobb lehet, mert a wizzaires csak 1 buszjaratot indit azaz ha pl a 19:50 kor indulo gepjhez lekested az ő 16:45 os buszukat akkor nincs mas jarat mig a flibconal felorankent megy... ugyanakkor szivas is lehet ha epp idod keves es nem fersz fel a buszra (bar ugy lattam a midinél amikor a wizzes buszra száltunk, hogy a raeros utasokat a fel oraval kesobb indulo buszra ültetic a flibconál (egyszerre 2 buszuk volt bent a midin) (ugyanonnét megy mindkét busz)
a flibco-s busz szebb tisztabb kulturaltabb ujabb mint a wizzes/rianaires
indulas elott ajanlotta egy haver a magyarok altal uzemeltetett kisbuszokat ami olyasmi mint a budapesti airport shuttle ahol 20eur/fő/irány es hazhoz visznek nem teszteltem ugyhogy kb ennyi

van még a vonat busz kombo (busszal charleroi pályaudvar es onnet vonattal brüsszelbe és vissza irányonként 14,4 euroba kerul +atszallós, szóval sztem nem éri meg)


2., brusszel kartya
sok magyar oldalon tevesen azt irjak hogy benne van a public transport is. ez hibas info! lehet hogy valamikor benne volt de mar nincs! max a hop on hop off jarat felárért, de mi nem vettünk, mert csak oránként jár, es a brüsszeli public transport egy google mappal együtt szerintem verhetetlen és nagyon pontos (persze tavasztol mar a bringa is jo alternativa, de igy telen inkabb kihagytuk)
apropo public transport kártya! a 7,5euros 24 orás jegy amit automatanal veszel nem 24 oras, hanem aznap+ a kovetkezo nap 02:00 ig ervenyes!!!

24 oras brusszel kartyat vettunk es nem free muzeummal kezdtunk, hanem az atomium mini europe parositassal. (a mini europa 2016 marcius 11 ig zarva van!!!) meglepve tapasztaltam hogy a kedvezmenyes jegyekhez nem huzzak le a kartyat, ezen felbuzdulva a free entry helyeket hagytuk a vegere, igy az elso napon csak keső delutan huztak le a brusszel kartyat, igy onnet lett érvényes 24 órat hiszen az első lehúzással érvényesited a jegyet, azaz a második napon kényelmesen végig tudtuk látogatni a ingyen belépos muzeumokat (illetve ami erdekelt belole)

 

Szálásunk a 3*-os Hotel Alma volt a belvárosban a grand place-tol 1 saroknyira napi 52euro/2fő hibatlan tiszta csendes szalas mindenhez kozel

 

hirtelen kb ennyi

 

NLQ

Lex De Boer Creative Commons License 2015.12.15 0 0 1750

Szia,

 

Vonatjegyeknek itt tudsz utànanézni:

 

http://www.belgianrail.be/jp/sncb-nmbs-routeplanner/query.exe/en

 

A Grand Place-rol semmilyen busz nem megy sehova, sétàlo negyed. Ellenben metroval konnyedén ki lehet jutni az Atomiumhoz, a kék vonal utolso elotti megàllojàtol, ami a Heysel névre hallgat, pàr perc séta.

 

Előzmény: nanus0085 (1749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!