Keresés

Részletes keresés

oldadore Creative Commons License 2011.05.09 0 0 5968

üdv . :)

Előzmény: alminar (5967)
alminar Creative Commons License 2011.05.08 0 0 5967

Köszi! Mindjárt el is olvasom! :)

Előzmény: oldadore (5965)
oldadore Creative Commons License 2011.05.08 0 0 5966

A halálba táncoltatott leány

„Minden klisét belepaszíroz filmjébe az Amerikában élő Hules Endre rendező, még saját magát is. Unalmas, érdektelen és kicsit sem vonzó, noha itt egy régi szerelem felszikrázásáról is szó van. A közép-korosztályból Hules Endre elmondása szerint nem akadt egyetlen színész, aki megfelelt volna.

Ott van, mondjuk Szervét Tibor, aki éppen a Valami Amerikában bizonyította már, hogy angolul is megvehető, korban is jó és vonzó is.”

oldadore Creative Commons License 2011.05.05 0 0 5965

 

Interjú :

 

Gyárfás Dóra:

Szervét Tibor: Az ösztöneim pucéran remegnek

Origo, 2011. május 3.

oldadore Creative Commons License 2011.05.04 0 0 5964

  

Az Apacsokat 3-án, tegnap este mutatta be a Bukaresti Nemzeti Színház Kamaratermében a Radnóti Színház társulata.

A romániai előadásról még nem találtam visszajelzéseket,  így egy mai, a Figyelőben megjelent kritikából idézek, amely a színházi előadást és a május 5-én mozikba kerülő filmet értékeli:

 

„Bereményi árnyalt és pontos képet ad a diktatúráról, amelynek legembertelenebb vonása talán épp ember-arca volt, az a sunyin haverkodó szerepjáték, ahogy az elnyomó hatalom minden megnyomorított polgárának felkínálta az alku, a megegyezés, sőt az együttműködés lehetőségét; ahogy bevonta a játszmába, érdekeltté tette a hazugságrendszer fenntartásában.

 

(…) Szervét Tibor alakítása messze kimagaslik a mezőnyből. Nem egyszerűen a helyén van, de egy a belső indíttatástól a külsődleges gesztusokig, a szemrebbenésekig és kisujjmozdulatokig kidolgozott figurát épít fel a tartótiszt alakjából.”

 

Május 11-én lesz a Radnóti Színházban a darab utolsó előadása, amit én nagyon sajnálok, mert szerintem az élő játék éppen most érdekelhetne igazán sokakat a „filmszerű színházi előadás színházias lefilmezése” után.

http://www.fn.hu/kultura/20110504/apacsok_filmpremier/

oldadore Creative Commons License 2011.05.02 0 0 5963

2011. május 15-én vasárnap 19 órától a Duna TV Kikötő Extra műsorában

látható lesz a Szervét Tibor vezetésével május 1-jén tartott KÖR döntő vágott változata.

Előzmény: oldadore (5954)
valakikukac Creative Commons License 2011.05.02 0 0 5962

köszönöm szépen az infót.

oldadore Creative Commons License 2011.04.27 0 0 5961

A Libikóka látható a Pinceszínházban június 1-jén (és talán majd vidéken is, mint tavaly).

A Tháliában június 14, 15, 16-án és július 3, 4-én 20:00 órakor a Romantikus komédiát érdemes megnézni.

(A Radnóti nézőterét nyáron átalakítják, a Spamalotról pedig nincs hír - eddig.) üdv.:)

Előzmény: valakikukac (5960)
valakikukac Creative Commons License 2011.04.27 0 0 5960

sziasztok!

június végén megyek haza - külföldön élek - és érdeklődöm, h milyen darabban játszik a nyáron kedvencünk?

nézegettem a RAdnóti műsorát, de júniusi műsor nincsen fenn, a Spamalotot pedig tavaly volt szerencsém látni.

válaszotokat előre is köszönöm.

üdv mindenkinek

oldadore Creative Commons License 2011.04.23 0 0 5959

   Szép Húsvéti Ünnepeket!  

oldadore Creative Commons License 2011.04.18 0 0 5958

Az Artisjus díjátadó ünnepségén, április 15-én

 

Szervét Tibor olvasta fel

 

az Irodalmi Nagydíjat kapott Bodor Ádám

 

egy novelláját.

 

(Sztárparádé másképp = Artisjus díjátadó, 2011. április 18.)

oldadore Creative Commons License 2011.04.14 0 0 5957

  Szép napot!

oldadore Creative Commons License 2011.04.14 0 0 5956

Szervét Tibor indiánnak állt. Apacsok = Rtl Klub – Fél Kettő, 2011. április 13.     Videó

 

Műsorvezető: - Megfordult a fejében, amikor a szerepet végiggondolta, hogy ön hogy cselekedne, ha saját magát győzködné erre?

Szervét Tibor: - Nem. Gyakran fölmerül ez a kérdés azzal párhuzamosan, hogy vajon nekem erkölcsi ítéletem van-e afölött az ügynök fölött, vagy afölött a beszervező tartótiszt fölött, akit én játszom. Azért nem, mert nem kellett igazából magához az alakhoz.

Az alakhoz az kellett, az a sötét nyomás, ami őrá nehezedik. Nevezetesen, hogy itt: Vagy az ő élete, vagy Horvát-Csányi Sanyié! Tehát ő nem egyszerűen a hivatást gyakorló komenista bérenc, hanem ő élet-halál harcot vív azért, hogy megszerezzen olyan dokumentumokat, amelyek őrá nézve kompromittálóak, alkalmasint a börtönbe, vagy a halál torkába vethetnék őt magát is. Tehát igazi, mély, személyes hajtóereje van ahhoz, hogy ezt az utólag nézve nagyon elítélendő beszervezést végrehajtsa.

 

Műsorvezető: - Az indiánosdi, az indiános mozgalom az ön életében játszott szerepet?

Szervét Tibor: - Így nem, mint Cseh Tomiéban. Tehát én nem mentem ki a Börzsönybe, és nem varrtam magamnak lábszárvédőt, és nem vadásztam bölényekre. Abban az értelemben igen, hogy kisfiúkoromban rengeteg olyat olvastam - a Karl May és a Cooper könyvekre gondolok -, amik egyértelműleg és totálisan elvarázsoltak engem, mint gyereket. De az az élmény, hogy fölhasználni ezt, mint egy ál-életet, ami az adott kor valóságos életénél sokkal, de sokkal szebb és jobb és szabadabb, ez nekem nem volt.”

oldadore Creative Commons License 2011.04.11 0 0 5955

  

A Bátor Tábor nagykövetei

– köztük Szervét Tibor –

meghívást kaptak a Tábor

10. évfordulós születésnapi rendezvényére,

melyet április 16-án

10-től 16 óráig tartanak Hatvanban.

oldadore Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5954

Lassan zárul a KÖR - Döntő május elsején = 2011. április 6.

Előzmény: oldadore (5952)
oldadore Creative Commons License 2011.04.06 0 0 5953

  Szervét Tibor lesz a műsorvezetője

  a május 1-én 15 órakor, a Radnóti Színházban

  tartandó KÖR színházi vetélkedő döntőjének,

 

  melyen a legmagasabb pontszámot elért 6 csapat és

  a   különdíjas csapatok, valamint a Katona-, Örkény-

  és Radnóti Színház színészei vesznek részt.

  A zsűri: Bálint András, Máté Gábor és Mácsai Pál.

oldadore Creative Commons License 2011.04.02 0 0 5952

 

m1, április 3. vasárnap, 13:35 - 14:05h:

Müller Péter beszélget Garas Dezsővel. Közreműködik: Szervét Tibor, Fekete Ernő, Takács Katalin

 

Duna TV, április 9. szombat, 19:10h:

Hamvai Kornél: Castel Felice  (tv-film a Radnóti Színház előadásának stúdió-felvétele)

 

Duna TV, április 11. hétfő, 0:25h:

A költészet napján Szervét Tibor tolmácsolásában Kosztolányi Dezső, Karinthy Frigyes, Pilinszky János, Weöres Sándor, Kányádi Sándor, Ferencz Győző és Lator László versei hangzanak el.

oldadore Creative Commons License 2011.03.14 0 0 5951

Fotó: Szakál Szilvia

  „Az előadás abszolút főnyereménye a zenés színpadon szintén debütánsnak számító Szervét Tibor, aki Arthur királyként színészi eszközeinek kedvenc morzsáit tudja bevetni. Amikor kell épp megértően nyugodt, vagy szerelmesen lágy, illetve naivan idióta királyt mutat.

Remélhetőleg hosszú évekre berendezkedhetünk arra, hogy a Madáchban továbbra is az aktuálisan futó Broadway sikerek igényes, pazar és színvonalas prezentálását fogjuk kapni. Erre a Spamalot is kiváló precedens.”

(Arthur-díj és meseország - így lesz a történelmi paródiából igazi show = Hírszerző, 2011.03.12.)

oldadore Creative Commons License 2011.03.04 0 0 5950

  

"Higgins professor álomszerepében  Szervét Tibor  cinikus könnyedsége,  jólnevelt udvariatlansága arat, úgy ejti ő a becsmérlő szavakat, bizony felérnek egy simogatással... Ritmusa, tempója tökéletes, a legjelentéktelenebb apróságnak is képes  hatásos hangsúlyt adni. Alpári közönségességét is tündéri báj lengi át, vaskos hanghordozása érzékeny melódiákat rejt, művi rongyai csodálatos termetet.

Petrik Andrea teljes színészi vértezetben pattan elő az aljavilágból és válik könnyed metamorfózissal csábító úri kisasszonnyá.  Minden gesztusa ül,  makacs sértettséggel vívja szócsatáit:  nem csapja le a labdát,  szavai visszhangzó csodaként még sokáig ott vibrálnak a térben.

A Jelen és a Jövő,  két Nagy Generáció szürreális találkozása maradéktalan élménnyé varázsolta az elpusztíthatatlan vígjátékot." 

Pygmalion---Valló Péter---Radnóti Színház = FeHér Elefánt, 2011. március 4.

pacidoki Creative Commons License 2011.03.04 0 0 5949

Hasonlóan vidám és boldog születésnapot kívánnak a pacidokik és a Paci Doki Alapítvány !

oldadore Creative Commons License 2011.03.01 0 0 5948

A hirado.hu mai köszöntője:  Boldog születésnapot Szervét Tibor! 

egy interjúkból készített összeállítás.

oldadore Creative Commons License 2011.03.01 0 0 5947

Képek a Radnóti Színház Pygmalion előadásából:

     

 

     

 

      

 

Nos, ez az angol úr nem finomkodik, nem bájolog. Őszinte, nyers modorú agglegény, akinek meggyőződése, hogy ő nagyon jól elvan a maga munkaszeretetből épített fellegvárában… ahova azonban betör a problémáival, érzelmeivel a valós élet, amely ellenállhatatlannak látszik…

Ezt a helyzetet Szervét Tibor olyan valóságosan küzdi meg, hogy mi végig annyira drukkolunk, mintha egy mai barátunkról lenne szó.

Petrik Andrea Elizája ebben az átalakulásban SzT méltó párja, ahogy eljut a kóbor lány ízes beszédétől a kifejező, finom arcjátékokon át az ízig-vérig nőig.

Ezt a harcot nagyon elegánsan ellensúlyozza a mindig udvarias, figyelmes, türelmes Pickering ezredes, Bálint András. Mindenki dől a kacagástól, ahogy Szombathy Gyula poentírozza a lány apját, Doolittle urat. A precízen fontoskodó, savanyú házvezetőnő tökéletes, mint Eliza ártatlanképű hódolója is, vagy mint a professzor méltóságteljes édesanyja és igencsak életszerű vendégei. Igen, a Radnóti Színház megint különös élményt, kitűnő előadást hozott létre. :)

oldadore Creative Commons License 2011.02.25 0 0 5946

  

Bálint és Szervét: Higgins tegnap és ma. Interjú = Fidelio,11.002.24.

oldadore Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5945

'A rendező: Szirtes Tamás' beszélgetésen volt részlet a Spamalotból is és ott volt SzT is:

 

"Műsorvezető: - Szervét Tibor is megérkezett, aki ugyan nem volt soha tagja a Madáchnak, bár tiszteletbeli tag, mert hiszen játszik a Spamalotban.

 

Szervét Tibor: - Nem igazán tudom, hogy keveredtem a képbe. Ott találtam magam egy meghallgatáson, egy szigorúan XX. századi lakásbelsőben, valamilyen prózai előadás díszlete állt ott a Madách Színház színpadán. Nagyon furcsa helyzet volt ilyen fotelok között arról énekelni, hogy "Arthur a britek királya", dehát  az ember belevág. Nem tudom egész pontosan megítélni, - pláne így ebből a visszafényképezett állapotból -, hogy mi volt Tamás arcán, de hosszú habozás, hosszú időkérés volt még utána, hogy mások is jönnek. Aztán egy ilyen kedves hang azt mondta, hogy "Tiborkám, hát vágjunk ebbe bele!" Így kerültem oda."   VIDEÓ

 

 

Előzmény: oldadore (5944)
oldadore Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5944

na, szerencsénk van, nem maradtunk le semmiről: holnap, 19-én lesz 17:25-kor a "Hogy volt!" műsor az m1-en

Előzmény: oldadore (5942)
oldadore Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5943

"Műsorunkban az MTV archívumának anyagából válogatunk."  -  olvasható az MTV honlapján.

Ez valószínűleg azt jelentheti, hogy Szervét Tibort most a Spamalot előadásban láthatjuk. :)

Előzmény: oldadore (5942)
oldadore Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5942

Az m1-en mindjárt, a 17:25-kor kezdődő "Hogy volt!? A rendező: Szirtes Tamás" című műsorban SzT is meghívott vendég! :)

oldadore Creative Commons License 2011.02.11 0 0 5941

 

A Spamalotot ezekben az időpontokban érdemes :) megnézni:

 

március 2-án szerdán és


március 6-án vasárnap délután 15:00 és este 19:00 órakor!


oldadore Creative Commons License 2011.02.10 0 0 5940

  

A Radnóti Színház legújabb bemutatója Bernard Shaw Pygmalion című vígjátéka.

a szívet melengető hamupipőke-történetben, ahol a szegény virágáruslányból bálkirálynőt faragnak,

Szervét Tibor játssza Higgins professzort, az érdes modorú nyelvészt. Ő ajánlja az előadást:

 

"A Pygmalion színes és - általában - nagyon sikeres múltra tekinthet vissza. Olyan szerző műve, aki vitriolos humorral, éles elmével, és bizonyos fokú szociális érzékenységgel rendelkezett. Ez ebben a művében is jelen van, és mi megpróbáljuk még mindehhez hozzávarázsolni két ember furcsa egymásra ébredését, egy találkozást, ami két, fényévnyi távolságról érkező-közeledő férfi és nő között történhet-történik-történhetne... Egy nyelvészprofesszor és egy szinte-gyerek virágáruslány meséje. Szándékaink szerint ez igen mulatságos lesz, és remélem, megérinti mindenkinek a szívét."

oldadore Creative Commons License 2011.01.31 0 0 5939

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!