Keresés

Részletes keresés

Lizizumi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4190

Jaj, pont ma gondoltam rátok, lassan egy éve lesz, hogy találkoztunk.

 

Küldöm a pozitív energiákat kicsiHérának!

Előzmény: Mesi&Héra (4188)
PJRT Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4189

Gyors gyógyulást kicsi Hérának! Neked pedig drukkolok, hogy minél több hétig ne gyújts rá! :)

Játék közben bármi megtörténhet, az egyik kutya könnyen megbotolhat és bukfencezhet be a másik kutya alá, vagy a másik "rámancsol"...Silver egyszer egy vaddisznó lábai közé került be hajtás közben és "felborult". :) Szerencsére semmi nem történt, kicsi Sil felkelt, megrázta magát és kergette tovább a vadat. 

 

Gyógyuljatok és majd mesélj Héra állapotáról! 

 

 

Anna

Előzmény: Mesi&Héra (4188)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4188

Sziasztok!

Felénk szép az élet. Hérának TRAUMÁBÓL adódó 3-as fokozatú patellaficama van. :( Futott egy nagy kutyával és valósznűleg alá került valahogy (amit nem értek, mert 2,5 éve együtt játszanak és soha nem volt ilyen). 2 hónapja szűrettem a térdét utoljára, 0-ás volt (meg előtte is mindig)... :((((

Most Synoquin kúra 1 hónapig, utána konzultálunk a hogyan továbbról.

Az előbb beszéltem mozgásszervis doktornénivel, Ő azt mondta, hogy maszírozással, és szigorú pihentetéssel (napi 2X fél óra séta csak pórázon) 3-4 hét alatt nagyon jól helyre jöhet.

Ez a legrosszabb, ami történhet vele, hogy nem mozoghat... Ilyen szuper a kis életünk, és 2 hete nem is dohányzom. :(

 

Piglet81 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4187

Köszi!

Előzmény: PJRT (4186)
PJRT Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4186

Drukkolok! :)

 

 

Anna - aki ex-foxis ;)

Előzmény: Piglet81 (4182)
Piglet81 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4185

Kedves Netti!

 

Itt az e-mailem,kérlek akkor küldd el a képet és a tenyésztő elérhetőségét is.

Nagyon köszönöm!

 

Előzmény: b.netti (4171)
Piglet81 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4184

Persze küld,szívesen fogadom. köszönöm

Előzmény: b.netti (4173)
Piglet81 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4183

Köszi!

Előzmény: Mesi&Héra (4172)
Piglet81 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4182

Kedves Anna!

 

Köszönöm válaszod,én is ettől tartottam (mármint,hogy kevernek) A Boder Collie-nk is már szerintem...nah,mindegy.

 

Azért mondjuk külföldre nem mennék el,bár ha tudom,hogy a kutyus jó vérvonalú,talán meggondolnám,egy kirándulással egybekötve még szuper is lehetne.

 

Az a szomorú,hogy ebből (is) sportot űznek a magyarok... Nincs kifogásom semmi ellen,mert nagy állatbarát vagyok,szóval nem arról van szó,hogy milyen a lába,füle,feje...csak hogy miből "keverték" össze.

Volt foxim is a 3-ból kettőnek élete végéig tartó betegsége volt. (mindegyik törzskönyves, a Bercike Aradorka kennelből való volt.Sajnáltam őket,bár szerintem ők ezt nem érzékelték,mármint,hogy betegek,de az aggódás....a fiúval nem mertem sokat játszani,mert epilepsziás volt (így is 14 évet élt) a lányfoxinak meg a fene sem tudja mi volt a baja,mondtak mindent. Állandóan véresre vakarta a szemét,orrát... Meg is műtötték,mondván,hogy ki kell tisztítani a könnycsatornáját....Nem a pénzen múlt,de nem lett jobb. A nagytudású állatklinikáról nem is beszélnék a 7. kerületben...

 

Vicces,de egyik este a Fókusz c. műsorban a celebek kutyáját mutatták be. A Barátok közt sorozat egyik sezreplőjének volt gy kis jack-je. Hát fogtam magam,gondotltam egy életem-egy halálom,de írok a stúdiónak és érdeklődöm a tenyésztő felől. Meg is kaptam a linket,és a telefonszámot is :))

 

A választás még odébb van,egyelőre épül a házikó,de addig is itt olvasgatok,kutakodok,és remélem hamarosan egy édes kis jack vagy parson boldog tulajdonosa lehetek. Addig is szívesen várom a segítségeteket,infókat.

 

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: PJRT (4174)
Lizizumi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4181

Kecskeméten lesz a CAC!

Aki jön feltétlen szeretnék vele találkozni!

PJRT Creative Commons License 2013.08.24 0 0 4180

Egy mai aranyos kép a 2 ördögről, Silverről és Willy-ről:

 

 

 

 

Anna

PJRT Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4179

Szia!

 

Nem tudom. Ha valóban érdekelne, felhívnám a megadott telefonszámot. 

 

 

Anna

Előzmény: Adri'N'Eddie (4178)
Adri'N'Eddie Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4178

Drága kis csillag... Anna, lett gazdija? Sajnos nem tudok neki, de sokszor eszembe jutott, olyan aranyos, remélem jó helyre került!

Előzmény: PJRT (4168)
Adri'N'Eddie Creative Commons License 2013.08.22 0 0 4177

Egyetértek... 

Előzmény: FAV 20 (4176)
FAV 20 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 4176

Szerintem keverék.

Előzmény: b.netti (4175)
b.netti Creative Commons License 2013.08.20 0 0 4175

Sziasztok!  Ez a 8 hetes kis kan jacki  fiu gazdit ha valakit érdekel kérlek jelezzétek.

PJRT Creative Commons License 2013.08.15 0 0 4174

Itthon nincs olyan, akitől fajtatiszta és simaszőrű Parson Russellt vehetnél.* Én külföldön néznék körbe, vagy simaszőrű foxit vennék, abba legalább nem kevernek semmi mást. ;)

 

ui.: a pénzükért meg fognak esküdni, hogy szuperfajtatiszta a kutya, pedigrés (csak éppen nem váltotta ki, mert minek, de egy újabb huszasért kiváltja csak a te kedvedért) és pont ilyet keresel. 

 

Szerintem csak egészségügyileg szűrt (műszeres szemvizsgálat, mászeres hallásvizsgálat, patellaficam vizsgálat, DNS teszt), kiállításon többször kiállított szülőktől törzskönyves kölyköt vegyél. Ilyen itthon nincs. A foxikat nem szűrik, de legalább sokkal olcsóbbak és tényleg nem kevernek beléjük más fajtát.

Az olcsó drága...tegnap találkoztam a ligetben egy cuki foxi-Parson keverékkel (persze Parsonként eladva), másodikra beletrafáltam, hogy honnan hozták. 

 

*igen régen figyelem az itthoni PRT kenneleket és szaporítótelepeket. Ha mégis van kennel, ami elkerülte volna a figyelmem és nem illik bele a leírásba, kérem, hogy írjon nekem bizalommal, elsőként fogok örülni a tévedésemnek. :)

 

 

Anna

 

Előzmény: Piglet81 (4169)
b.netti Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4173

Nem sikerült fel tenni a képet. Ha érdekel átküldöm e-mailben.

Előzmény: Piglet81 (4170)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.08.14 0 0 4172

Ön nyert! :D

A hosszú lábú a Parson Russell Terrier!

Előzmény: Piglet81 (4170)
b.netti Creative Commons License 2013.08.13 0 0 4171

Szia!

 

Ahonnan én hozom a kutyust(most 6 hetesek) van még egy sima sőrű hoszú lábú jacki kan akinek nincsen gazdija. Anya belga törzsköyves az apja magyar szintén törzskönyves. Itt egy kép a kutyusról. HA érdekel a dolog itt is jelentkezhetsz vagy add meg e-mail címedet. 

Előzmény: Piglet81 (4170)
Piglet81 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 4170
Piglet81 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 4169

Sziasztok!

 

A sgítségeteket szeretném kérni!

 

A jövőben szeretnék egy jack russel kutyust. Már nagyon régóta álmodozom erről a fajtáról.

Viszont nem a rövidlábú és szálkás szőrű fajtát,hanem a hosszabb lábú,sima szőrűt. Vannak tenyésztők,akik szeretik az embereket átverni.

Mondjuk foxijaim voltak,azokat a fajtákat ismerem,de a russelben nem vagyok járatos.

Tudnátok nekem segíteni hol keresgéljek,melyik tenyésztő a megbízható,aki nem csak a pénz kedvéért keveri össze-vissza a vérvonalakat?

Előre is nagyon köszönöm!

 

 

PJRT Creative Commons License 2013.08.11 0 0 4168

Segítség! Pécs közelében lakó, vagy oda leutazni hajlandó ideiglenes befogadó segítségét kérjük! 

Egy kedves állatbarát magához vett egy utcán lakó szukát, akiről kiderült, hogy vemhes. A műtét KEDDEN lesz, de A KUTYÁNAK NINCS HOVA MENNIE MŰTÉT UTÁN! A kutyát bechipezik, oltják, stb.

 

Ha valaki befogadná egy bizonyos időre, vagy akár csak a szállításban tudna segédkezni, hogy a kiskutty felkerüljön a befogadóhoz, az nagyon sokat segítene! 

A megtaláló (Adrienn) telefonszáma: 70/593-46-10

 

Róla van szó:

 

 

És itt a hirdetés egésze: "Adrienn Sebők
Pécshez közel kitették ezt a szépséget. Hetek óta, igen hetek óta kint az utcán él.Félős nagyon, aki megtalálta, szerinte meg is verték. Lassan ki lehet vele építeni a bizalmat. A megtaláló kislányának már sikerült. Nem tudják befogadni. Etetik. Türelmes gazdit keresünk neki, aki helyre hozza a kis lelkét! Lány kutya. Többet nem tudok róla. Érdeklődni 70/5934610"

 

 

Anna

 

 

endorfyn2 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 4167

Az elején kóstolgatta, de hamar rájött, hogy ez nem lesz jó így. :D 

Előzmény: FAV 20 (4166)
FAV 20 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 4166

A sós vízet nem lefetyelte?  Az meghajtja, még az embert is.

Előzmény: endorfyn2 (4163)
endorfyn2 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 4165

Sehol semmilyen papírt nem kértek, se szállókban, sehol... 

Egyetlen helyen kérdezték, hogy megvan-e minden oltása és chipje, a kutyastrandon. De ott sem kellett megmutatni semmit. :)

Előzmény: Törölt nick (4164)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 4164

hát igen, a Kína-projekt:D

 

kutyaútlevéllel mentetek? nézték bárhol is?

Előzmény: endorfyn2 (4163)
endorfyn2 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 4163

Sziasztok!

 

Véget ért a nyaralás! :( 

Viszont az első kutyás nyaralás, és remek élmények. Bátran tudom javasolni azokat a helyeket, ahol voltunk. A szállodákban teljesen jó volt minden, egy fillért sehol nem kellett fizetni pluszba, az éttermekbe beengedték mindenhova a Lilit, találtunk ingyen strandokat, ahonnan nem nézték ki, és találtunk kimondottan fizetős strandokat, amik kutyásoknak volt. 

Szerencsére a nyüszögés elmúlt, viszont az energia szintje úgy tünik megnőtt. Kevesebbet tudott pihenni, a napköbeni sziesztája nem volt meg, és most meg már több mozgást igényel. :) Majd visszaszokik a régi kerékvágásba. 

Ha valaki esetleg tervez Olaszországba, Puglia tartományba nyaralást kutyussal, annak tudok majd javasolni szállást, vagy akár útvonalat. 

 

Hoztam pár képet is...

A tengert a végére megszerette, de azért kedvenc nem lett. Áhitattal tudja nézni, meg ha nem hullámzik, akkor belerohan, majd kirohan, pancsikál, de szigorúan, amíg nem éri el a hasát. :) Viszont az édesvízbe már lendületből ugrik be és úszik... Az egyik szálláson volt medence is, ahova bemehetett, senki nem szólt semmit... volt egy kis deszkája, arra felfeküdt, és élvezte, hogy belelóg, valaki ringatja. :)

 

Az autóút nagy része így telt:

 

Persze amint lefékezett az autó, már az ajtóban termett, hogy kész felfedezni a világot:

 

Az első szállásunkkor a BB-vel szemben volt egy szabad tér, ami tökéletes megfelelt kutyafuttatónak. 

 

Nyilvános strand és kikötő, de senkit nem szólt a kutya miatt - később mentünk úgy mond híresebb strandra, ahova nem vittük, mert féltünk nem engednék be, de szintén voltak kutyák, senki nem problémázott, elfogadta, hogy mellette kutyások vannak, és a kutya is bele-bele mehetett a vízbe. 

  

 

A kutyás strand... kevesen voltak nagyon. Sajnos a víz eléggé hullámzott, de megtalálta az elfoglaltságot - leásott Kínáig. :)

     

 

Az utolsó szállással szemben is volt egy vadstrand - sziklás, alig pár emberrel, néhány lejáróval, de imádta. 

És A medence!

    

 

Ami még érdekes, hogy mi itthon pelusra szoktattuk. Van egy kijelölt helye, ahova pisilhet, amit szépen tart is. Aggódtunk, hogy a szállásokon megtalálja-e majd, így már előtte egy héttel elkezdtük tanítgatni - arébb tettem a pelust a szoba különböző pontjain, hogy nem a hely a fontos, hanem hogy a pelusra menjen, és teljesen megértette már az első pillanattól...

Aztán a szállásokon, mi történt? Egyetlen egyszer nem pisilt. Egész éjszaka tartogatta, reggel 8kor mentünk le először, aki hatalmas csuri... napközben mászkálás... Egy-egy alkalommal a szálláson volt du., és este 7kor egy pisi, meg vacsi után olyan 11kor, és másnap reggelig semmi. Teljesen el voltam alélva. 

Az étteremhez is szoktattuk... először negyed óra kávézás, fél óra üccsizés, 3/4 óra... aztán 1 óra más szépen ment... lefeküdt a szék alá, kapott kis vizet a pincérektől... néha felállt, sétálgatott, amíg a póráz engedte, begyűjtött pár simit, aztán visszaült vagy visszafeküdt. Ez alól 2 kivétel volt, egy ebéd egy nyitott helyen, ahol észrevett két asztallal arébb egy cicát. :) Meg egy esti vacsi, akkor sztem nyügös volt, nem tudott nyugton lenni. 

 

Sajnos most a meleget nehezen bírja, a légkondi bekrepált... van vmi házipraktikátok, hogyan lehet komfortosabb nekii itthon? 

Gondoltam bevizezek plédet, és két székre teritem, az alá ha bebújik, hátha hűsebb - a macska adta az ötletet, aki mindig a száradó ruhák alá fekszik, de nem akart bebújni. A ventilátor elé néha befekszik, de nagyon sokat liheg, meg kattog. 

 

Menjetek nyaralni kutyussal! :) Olyan bújos lett! :D

FAV 20 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4162

Nejemnek fülbevalót csináltattam a szemfogakból. Nagyon jók! Ez volt a kutyánk ajándéka karácsonykor. Nagyon meghatódott még a könnye is kicsordult.

Előzmény: Doriika (4161)
Doriika Creative Commons License 2013.08.02 0 0 4161

dejóóó :) sajnos én csak 1 fogát találtam meg :/ de a szemfogaira vadászom, alig várom, hogy kiessenek, lehetőleg úgy, hogy meg is találjam :D köszi a tippet, labda és zokni is van, reméljük segít :P 

Előzmény: FAV 20 (4160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!