Keresés

Részletes keresés

exDínó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 239

B@sszus, nem hiszem el, hogy ennyire  a szádba kell rágni a megoldásokat....Nézd már meg jobban kérlek, a linkelt oldalon legalul:

"Használt 1050 literes HD-PE műanyag IBC ballonok... Ára nettó 4000 Ft/db"

 

Expresszen meg 7-8 ezertől vannak

 

Nyilván az olcsók azok kishibásak, meg tisztítatlanok. de 20e körül már korrekt állapotúak vannak.

Előzmény: zmrzlina23 (238)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 238
? "például itt már 4000 forintért is van"

http://ibctartaly.blogspot.com/ :
"Ára nettó 79900 Ft/db,"

"Felújított IBC tartály 1050 literes; Ára nettó 49900 Ft/db"

+ egy nulla :(

Amúgy félek, hogy ellopják.

Nem 170 ezer ugyan, - az ki is verte a biztosítékot nálam.
Előzmény: exDínó (237)
exDínó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 237

Mondom használt... :)

 

például itt már 4000 forintért is van

De a kolléga által emlytett hirdetési oldalakon is körülnézhetsz, Expresszen is láttam 8e-ért.

 

Kicsivel több találékonysággal kell hozzáállnod a dolgokhoz, ha építkezni akarsz... :)

Előzmény: zmrzlina23 (234)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 236
A kútvízzel én sem vagyok kibékülve. Arra gondoltam, megszűröm.
Esővízhez meg egy ház kellene eresszel :) Vagy valami fólián összegyűjteni. Minden esetre, még az abszolút nullán állok... még a telek sem biztos.
Előzmény: NeomatiK (235)
NeomatiK Creative Commons License 2010.01.21 0 0 235
Bár a víztározók is betonból vannak, ennek ellenére kútból jövő vizet én nem tárolnék betonkalodában. Ilyen célra tényleg jobb lenne műanyag tartály. Vatera, expressz, aprónet stb hírdetési oldalakon kell rákeresni. IBC tartály néven is fut.

Azt hittem, hogy esővíz vagy szennyvízgyűjtéshez akarsz földalatti tartályt betonozni. Ahhoz nagyobb térfogat célszerű.

zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 234
Rákerestem, 1 m3-es volt 170 ezerért :(
Hol van 20-ért?

Amúgy kissé félek, hogy ellopják.
Előzmény: exDínó (233)
exDínó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 233
Ha csak ekkora kell, akkor nem lenne sokkal egyszerűbb venni 2 db köbméteres műanyag tartályt venni használtan kb 20e/db áron?
Előzmény: zmrzlina23 (232)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 232
Várhatóan lesz egy telkem, ahol kezdetben nem lesz semmi vízellátás. Ezért 1,2-max 1,5 széles, és hasonlóan mély gödörre gondolok, (kiásatom géppel) ami méretből lejönne a fal vastagság. (mennyi is legyen?) A másik: mennyire engedi a beton a vizet, vagy mivel kell kezelni/bevonni, hogy megmaradjon benne?

Ezt egy szomszédtól kútból kellene telepumpálni, ha hajlandó rá. Legjobb a víz szolgalmi ellátás lenne, de nem tudom, mennyire mehetek e tekintetben biztosra. És ha ó lekapcsolja a villanyt, a kútjából nekem sem jön víz.

A vízre szükség lesz a mindennapokhoz + építkezéshez is. Utóbbi más nagyságrend, persze kevesebb kell ha mixerbetonnal dolgozik tovább az ember, mint ha kézzel kever. Bár habarcsnál kézi keverés lesz úgyis.
Előzmény: NeomatiK (231)
NeomatiK Creative Commons License 2010.01.20 0 0 231
Nem biztos hogy sikerül olyan pontosan kiásni, hogy ne kelljen kívülre zsalu, mert ugyebár a betonköbméterek csúnyán megszaladhatnak. Így a betont se tudod megrendelni, mert szabálytalan alakzatból kéne mennyiséget számolni. Másrészt ha föld kerül a betonba, az tényleg nem jó. A betont a földtől védheted, ha fóliát teritesz az árok oldalfalára.

Mekkora méretekben gondolkodsz?

Előzmény: zmrzlina23 (230)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 230
Továbbra is ott tartok, hogy egy ciszternát szeretnék (majd), de nem tudom, hogy kellene építeni. A fix megoldás, ha a gödörben az már kész alapra a fal két oldalának megfelelő zsalut rak az ember, és kiönti (bele vasháló).
Egyszerűbb, ha a csak a belső felületet zsaluzza, és a zsalu és a gödör fala közé önti a betont. De ez elég biztonságos-e? Nem omlik be a gödör fala (a betonba kerülő föld nem tehet túl jót neki ...)?

Tehát meg lehet-e úszni a zsaluzat (külső) felét?
Axióma Creative Commons License 2010.01.20 0 0 229
Ja ha a "hogyan zsaluztad" az az alap indulasara es nem a pincere vonatkozik, akkor szerintem csak a lepcsozes volt oldalrol zsaluzva. Nem en csinaltam, kivitelezo. Akkora godrot astak ami kellett, es abba ment beton - meg tudod nezni a fotokat az egesz epitkezesrol az adatlapombol kiindulva.
Előzmény: Axióma (228)
Axióma Creative Commons License 2010.01.20 0 0 228
1. Zsalukovel lett csinalva
2. Nem emlekszem, akkor megirtam volna. Csak annyit tudok, hogy a terven meg jo volt, csak eltertek tole, nem kerestem utana, csak a ket nagy kereskedelmi kozul valamelyik tv-nek a hiradojaban lattam. Probald megkeresni a guglin, vszinu ott is meglesz.
Előzmény: zmrzlina23 (227)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 227
De végül is hogyan zsaluztad?

"Ott meg mondtak is, hogy milyen hiba volt." - Mi volt?
Előzmény: Axióma (226)
Axióma Creative Commons License 2010.01.20 0 0 226
Ott meg mondtak is, hogy milyen hiba volt. A mienk tobb mint 4 eve teljesen jo (pedig dmrvzrt majdnem kimosott minket egy kis szennyvizzel...). Mondjuk van csak az alapban 1t vas, es rendesen (nagyjabol) lepcsoztetve van.
Előzmény: zmrzlina23 (223)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 225
páznak= háznak
Előzmény: zmrzlina23 (223)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 224
Sziasztok,

még nem pince, csak ciszterna. kérdésem: hogyan önthető ki a fala betonnal? kívül-belül zsalu kell, vagy a külső zsalu helyett lehet maga a gödör? Kissé tartok attól, hogy beomlik. De a dupla zsalu dupla meló és pénz...
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 223
Sziasztok,

valahol hallottam, hogy ha egy páznak csak a fele alatt van pince, gond lehet (valamelyik miniszteré ilyen;)). Ez általánosan igaz, vagy megoldható megfelelő terv esetén?
PaOntan Creative Commons License 2010.01.18 0 0 222
Sziasztok,

az udvarban szeretnek egy boltives borospincet epiteni. Elolvastam a topikot, de altalaban itt olyan pincekrol irtok, ami haz vagy garazs alatt lesz. Gondolom az en esetemben nem kell olyan szigoru eloirasoknak megfelelni mint pl. egy haz alatti pince eseteben. A pincet gyumolcs tarolasara is hasznalnam. Abszolut kezdo vagyok a temaban, barmilyen tanacsnak orulnek szigeteles, epitoanyag kivalasztas stb. temaban. Koszonom.
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 221
Mennyibe volt ez így (a pince Ft és m2)?

Kiszámoltad, olcsóbb más megoldásnál (zslukó, stb.)?
Előzmény: exDínó (216)
exDínó Creative Commons License 2009.12.26 0 0 220

Miért? :)

Ha be van kötve a vasalata az alapba, akkor nem sok probléma lehet vele szerintem.

A statikusnak sem volt kifogása ellene, pedig eléggé igényes szaki (ez talán látszik a pince vasalásán is :) )

Előzmény: Pitylogós (219)
Pitylogós Creative Commons License 2009.12.26 0 0 219
Hű, ettől a különálló, utólagos padlóbetontól mindig kiráz a hideg...
Előzmény: exDínó (218)
exDínó Creative Commons License 2009.12.26 0 0 218

Így van, jól látod. A sávalap természetesen szélesebb mint a fal, vízszigetelve van, ez a később elkészült padló szigetelésével össze van dolgozva, a külső oldalon pedig a faléval. Ez utóbbi lefordul az alap mellé, ahol kulékavics és draincső várja szeretettel a nedvességet.

Sokak szerint feleslegesen óvatoskodtam, mivel - mint ahogyan a képeken is látszik - homokos a talaj, a talajvíz jóval lejjebb van, a környék szigeteletlen pincéi még egyszer sem áztak be. Én viszont úgy voltam vele, hogy egyszerűbb (és nem nagy költség most megcsinálni), mint később kármentesíteni.

 

A pince sávalapja egybe van vasalva a ház többi (nem alápíncézett) részének az alapjával, megfelelő lépcsőzéssel természetesen.

Előzmény: Pitylogós (217)
Pitylogós Creative Commons License 2009.12.25 0 0 217

Jól látom, hogy

 

1.sávalap betonozás

2.rá pincefal betonozás

 

és a képeken mintha a falak között nem lenne "padló", tehát beton aljzata a pincének? Ott csak a talaj van, és utólag kerül/került közé beton?

Előzmény: exDínó (215)
exDínó Creative Commons License 2009.12.22 0 0 216

 

zsalu

 

Atombunker építés közben... :)

exDínó Creative Commons License 2009.12.22 0 0 215

A beton pincefalnak is van alapja természetesen, és ez kössze van kötve (fémtalpakon 4-4db felálló vasakkal) a fal vashálójával. 

 

Teszek be róla képet, akkor talán jobban érthető:

alap

 

Ez pedig a fal két táblányi betonozás után:

fal

Előzmény: zmrzlina23 (214)
zmrzlina23 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 214
OK, kössz a magyarázatok, így érthető.

>>>

"Még mielőtt a falhoz ér az ember: a vasalás kapcsolódott az alaphoz?"

Nem teljesen értem, hogy milyen falra gondolsz. Természetesen a nem alápincézett rész alapja, a pincefal, koszorú,..stb vasalata össze van kötve, a szükséges helyeken lépcsözve,

<<<

A pincefal alatti alapot gondoltam. Vagy láma a kérdés, a pincefal lemegy mélyebbre, és nincs külön, ő maga az alap? Esetleg lemezalap van, erre támaszkodik a pincefal?
Előzmény: exDínó (212)
exDínó Creative Commons License 2009.12.21 0 0 213

Egyébként a betonozással és a zsaluk elmozdulásával kapcsolatban:

- pumpás töltésnél nagyon nem mindegy, hogy ki csinálja. Kívülről úgy látszik, hogy csak fogni kell egy csövet és kész, de ez nagyon nem így van :)

- a táblás zsalu baromi stabil, ha ésszel töltik betonnal, akkor nem fog megmozdulni.

exDínó Creative Commons License 2009.12.21 0 0 212

Bocs, régen jártam erre:

 

"Óránként került egy újabb szint zsalu az alsóbb fölé? Gondolom, 1 óra alatt nem lehet csúszózsaluzást alkalmazni."

Félreérthető voltam, elnézést. Nem óránként betonoztunk, hanem egy lépcső betonozása volt annyi idő pumpával :). Visszanéztem a fotókat, és leírom pontosabban az eseményeket:

- pincealap betonozása

- vasalat felépítése

- két táblamagasságban (180cm) zsaluzás, majd betonozás pumpával

- a megkötés után kizsaluzás, majd a harmadik zsaluszint felépítése után a végleges magasságra betonozás.

Tehát rosszul emlékeztem, valójában két lépcsőben történt. Arra viszont már nem emlékszem, hogy ennek volt-e valami spéci oka.

 

"- Annyival nagyobb gödröt emeltettetek ki tehát, hogy kívülről is lehessen a falaknál dolgozni?"
Igen. Az árakkal kapcsolatban: nem úgy terveztem, de a régi ház bontására hívott gépes felajánlotta, hogy ha már úgyis ott van a nagy géppel, akkor tűzzük ki gyorsan, és olcsón kikapja a pincét is. Valami 50e körüli összeget kért érte emlékeim szerint...

 

"Csak tartófalakat betonoztatok, vagy körbe az egészet?"

A pincénk egy betonkocka :) (na jó, a födém PTH, de azon is van beton). Szerintem felesleges kavarni a dolgokat, zsaluzni is nehezebb és lassabb. Döntsd el, hogy melyik a szimpatikus, és  csináld az egészet abból.

 

"Még mielőtt a falhoz ér az ember: a vasalás kapcsolódott az alaphoz?"

Nem teljesen értem, hogy milyen falra gondolsz. Természetesen a nem alápincézett rész alapja, a pincefal, koszorú,..stb vasalata össze van kötve, a szükséges helyeken lépcsözve,...stb.

De ezt a terveződ/statikusod majd úgyis előírja.

Előzmény: zmrzlina23 (198)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.21 0 0 211
De igen. De ha csak a falmező felső fele van védve a víztől, akkor az nem sokat ér.
Előzmény: zmrzlina23 (210)
zmrzlina23 Creative Commons License 2009.12.21 0 0 210
Miért rossz megoldás? Nem jobb a vizet mielőbb eltávolítani a fal mellől?
Előzmény: NeomatiK (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!