Keresés

Részletes keresés

eranikó Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1712
csaprago23 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1711

Köszönöm szépen. :)

Előzmény: eranikó (1706)
tefi Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1710

Nekem ez a mondat tetszik abból,amit belinkeltél:

 

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy az apartmanokban, szállodai szobákban készpénzt, ékszereket stb. ne hagyjanak őrizetlenül!

 

Ezt úgy gondolják,hogy vki mindig maradjon a szobába és vigyázzon a pénzre? :)

Előzmény: eranikó (1708)
az élet megy tovább Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1709

Köszönöm, remélem így lesz. Közben a másik fórumon betett linkedet már el is olvastam. :)

 

Előzmény: eranikó (1708)
eranikó Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1708

Ilyen feltétel szerintem nem lehet.Amennyiben nem használjátok a napernyőt,napágyat,mire fizetnétek?Ha meg mégis odaültök,úgyis jönnek ellenőrizni és vagy elküldenek vagy fizettetnek.

Találtam egy nagyon jó,hasznos összefoglalót

http://www.tdmtravel.hu/udulesek/gyakorlati-tudnivalok-olaszorszag-2014

Előzmény: az élet megy tovább (1707)
az élet megy tovább Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1707

Sziasztok!

Mi most éppen egy olyan apartmant foglaltunk, ahol nincs benne az árban, de azt írták feltételnek, hogy kötelező strandszerviz díj van a kinti irodában, kulcsátvételkor. Éppen nem jó, azaz végig esős időt jósolnak akkorra,(május 31-től) úgy hogy amúgy sem hiszem, hogy sokat lennénk a strandon. Ekkor is meg kell venni a jegyet a hétre? (persze azért titkon bízok némi jó időben, hogy ne végig szakadjon :D)

Köszönöm a válaszotokat előre is.

eranikó Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1706

Természetesen igen! :-)

Előzmény: csaprago23 (1705)
csaprago23 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1705

Köszi szépen a választ! :) Mi sajnos nem figyeltünk erre, és olyan apartmant foglaltunk, ami nem tartalmazza a strandszervízt. Ettől függetlenül akkor bármelyik szakaszon be tudunk menni a tengerbe úgy, hogy visszük a törölközőnket/matracunkat?

Előzmény: eranikó (1704)
eranikó Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1704

Ezek a strandok nem fizetősek! A legtöbb apartmanhoz jár-tehát benne van az árban-egy  úgynevezett strandszervíz,két napozó ággyal,napernyővel,ami addig a "Tiétek",míg ott vagytok.

Amennyiben ilyen nem jár-akarva vagy akaratlanul ilyen apartmant választotok-akkor a parton a napernyők előtt és mögött lehet saját törölközőre,gumimatracra leülni/feküdni,de napágyat,napernyőt,csak a hátsó részen állíthattok fel.

Előzmény: csaprago23 (1703)
csaprago23 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1703

Sziasztok, 

Bibionéba szeretnénk utazni, de egy picit elbizonytalanodtunk a strand miatt. Csak fizetős strand létezik (tehát kötelező bérelni napozóágyat) vagy vannak szabad strandok is?

Eszter121 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 1702

Szia!

Én Velencén kívül Portogruarot ajánlom még, kb. 30 km Bibonétól, szép óvárosi területei vannak, általában nincs tömeg, csak csütörtökön, mert akkor van a piac, akkor szinte az egész város piaccá alakul..:) Itt lehet találni néhány autentikus osteriát, ahol igazi olasz ételeket is ehettek, ez tapasztalataink szerint azért más mint a turistás helyeken:)

Velencébe elég olcsó és kényelmes vonattal menni. Latisanában vagy Portogruaroban tudtok felszállni, ezeken az állomásokon ingyen le tudjátok tenni az autót, a vonat gyakran jár, kényelmes és tiszta. Egy óra nagyjából az út és Velence Santa Luciára érkezik. A retúrjegy felnőtteknek 12 vagy 15 euró. (trenitalia.it)

 

Előzmény: hovamenjek (1695)
hovamenjek Creative Commons License 2014.05.22 0 0 1701

Köszönöm! :)

Előzmény: tefi (1700)
tefi Creative Commons License 2014.05.22 0 0 1700

Punta Sabbioni-ban nincs parkolóház!

Csak szabadtéri parkolók vannak és a kulcsot sem kell leadni.

Több parkoló is van 5-7 € között van 1 napi parkolás.

A parkolók pár m-re vannak a kikötőtől!

Előzmény: hovamenjek (1699)
hovamenjek Creative Commons License 2014.05.22 0 0 1699

Köszi Tefi! Punta Sabbioniban ott van autó parkoló? Vagy hol lehet megállni? Mert hallottam olyan parkolást is, hogy tűzvédelmi okok miatt nyitva kell hagyni a parkolóházban az autót, az értékeket ki kell pakolni az autóból és le kell adni a kulcsot az ottani szolgálatnak. Ez az lehet? Vagy ilyen? Köszi.

Előzmény: tefi (1698)
tefi Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1698

http://www.autostrade.it/it/home

Olasz autópályadíjakat itt tudsz nézni.

Ha Szlovénia felé mentek,akkor Monfalcone és Latisana között mentek autópályán!

 

Velencébe a többség úgy megy,hogy Punta Sabbioni-ig autóval. Onnan tovább pedig hajóval. Be lehet menni Velencébe autóval is,de az messzebb van és a parkolás is jóval drágább!

Előzmény: hovamenjek (1695)
hovamenjek Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1697

Köszönöm az infókat. Budapestről megyünk, úgyhogy akkor sztem mi is az M7-est választjuk. :)

Előzmény: viti2 (1696)
viti2 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1696

A legfontosabb kérdés: honnan indultok? :)

Mi Szlovénia felé megyünk, mi az M7 mellett lakunk.

 

http://officina.hu/belfoeld/26-autopalya-matrica-arak-2014-magyar-osztrak-szloven-autopalya-matrica-vasarlas

 

pályadíjak

Előzmény: hovamenjek (1695)
hovamenjek Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1695

Sziasztok! Most először fogunk Bibionéba menni nyaralni autóval. Szállásunk az már van. Tudnátok abban segíteni, hogy milyen útvonalon érdemes menni. Mennyibe kerülnek az autópálya díjjak. Mi az amit érdemes megnézni a környéken. Nyilván neten már nézelődtem, még is tapasztalatotok az mérvadóbb. Illetve érdekelne, hogy Velencébe hogyan lehet és érdemes menni. Vonat/hajó, milyen áraik vannak. Ha van valakinek valamilyen más jellegű tapasztalata még esetleg azt is szívesen fogadom. Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket. Szép napot mindenkinek. :)

turulka1920 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 1694

Köszönöm Budapestről megyünk Magyaróvárra a  gyerekekhez onnan tovább,ug yhogy Ausztria a nyerő.Köszi

Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.05.19 0 0 1693

Honnan indultok? Hacsak nem Sopron-Kőszeg-Móvár közvetlen közeléből mentek, akkor Ausztria felé menni elég nagy kerülő a Szlovénián keresztül menő úthoz képest.

 

Útvonaltervezéshez a Viamichelint javaslom a guglin kívül, de ez is azt fogja mutatni, hogy autópályán 6-7 óra alatt lehet odaérni, autópályát nem használva meg 8-9 óra alatt...

Előzmény: turulka1920 (1692)
turulka1920 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 1692

Sziasztok Júniusba mennénk Lignanóba  a campingbe Sabbiadoro  valakinek valami vélemény aki esetleg volt.Olaszországba nem szeretnénk pályán menni Ausztrián át megyünk A gugglin kivül más ötlet gps el megyünk .Köszönöm,Esetleg tud valaki valamit a lakókocsi helyekről mekkora sövénnyel elkeritett stb.Mennyire zsufolt a kemping stb

turulka1920 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 1691

Sziasztok Júniusba mennénk Lignanóba  a campingbe Sabbiadoro  valakinek valami vélemény aki esetleg volt.Olaszországba nem szeretnénk pályán menni Ausztrián át megyünk A gugglin kivül más ötlet gps el megyünk .Köszönöm,

Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.05.13 0 0 1690

Ha a velencei kirándulás fontos, akkor azt mondanám, hogy Lido di Jesoloba menjenek a lányok, onnan fél óránként megy busz Punta Sabbioniba, ahonnan vaporettóval nagyon jól be lehet utazni Velencébe. Lido di Jesoloban a buszállomás is jó helyen van, bent van a központban, könnyű megközelíteni (bár Lido di Jesolo elég hosszú település, ha a kint a végén kapnak szállást, akkor kell kicsit sétálni a buszállomásig :-))

Előzmény: rebkaa (1686)
Eszter121 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 1689

Szia!

 

Én Lignanoról tudok csak mondani pár szót. Szerintem elég jó a tömegközlekedés (bár gondolom a másik két településen is). A helyi (Udinei) busztársaság elég gyakran indít buszokat a környező kis és nagyvárosokba is. http://www.saf.ud.it/ricercaorari2.aspx?area=LI

Velencébe el lehet jutni busszal is meg hajóval is innen, de a legolcsóbb vonattal bár ehhez el kell jutni Latisanáig vagy Portogruaroig, bár ez is simán megoldható a busszal. Pontos és aktuális menetrendeket adnak Lignanoban a helyi információs irodában, itt amúgy nagyon kedvesen és hosszan tájékoztattak minket a környék kirándulási lehetőségeiről hajóutak, busztúrák stb.. ˙( http://www.turismofvg.it/Information-about/Tourist-offices/Lignano-Sabbiadoro-Tourist-office ) Szóval szerintem Lignano jó választás..:) Sabbiadoro városrészben keresetek szállást, egyrészt mert innen indulnak a buszok/ hajók, másrészt mert itt a legnyüzsgőbb az élet...:)

Előzmény: rebkaa (1686)
Lerana Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1688

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata, képe a MADRID-CONDOMINIO C 5fős apartmanról Bibione-ban? Az Agenzia MC szervezésében megyünk majd oda.

tefi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1687

Nem jártam még ott tömegközlekedéssel,de itt vannak a környék buszjáratai:

 

http://www.atvo.it/index.php?lang=it&area=25&menuid=25

Előzmény: rebkaa (1686)
rebkaa Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1686

Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy a topikban szereplő települések között mennyire megoldott a tömegközlekedés?  Nálunk a 2 nagylányom menne a barátjával, de úgy, hogy  a férjem mászni megy  a Dolomitokba 1 hétig és a gyerekeket csak letenné a tengerparton. Szeretnének elkirándulni Velencébe illetve  a környéken, így olyan helyen keresném nekik a szállást, ahonnan kocsi nélkül is ki lehet mozdulni.

Családostól 1x voltunk Lignanóban kocsival főszezonban, aztán soha többet, így nem nagyon ismerem a lehetőségeket.

Monesz80 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1685

nagyon köszönöm a segítséget. :)

Előzmény: viti2 (1684)
viti2 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1684

https://www.airbnb.hu/s/Lignano-Sabbiadoro--UD--Olaszország?source=bb

 

ezt tudom, de ismerni, nem ismerem a rendszert!

Előzmény: Monesz80 (1683)
Monesz80 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1683

Sziasztok, 

 

idén először mennénk Olaszországba, azon belül Lignanoba szeretnénk. Tudnátok segíteni, hogy hol tudnánk apartmant találni? Igazából valami magán apartman érdekelne, nem utazási irodán keresztül. Mi általában 10 napra szoktunk menni, de az utazási irodák 7 napos turnusban adják ki a szobákat.

köszi a segítséget előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!