Keresés

Részletes keresés

oleandro Creative Commons License 2016.01.04 0 1 21171

azért nyálcsorgáshoz éppen eleget :)

Előzmény: aldilá (21170)
aldilá Creative Commons License 2016.01.04 0 1 21170

Azt hiszem, úgy hívják :-) balra van a Stadion. És igen, szemben a Ponte Milvio, abban biztos vagyok. Nekem néha az evidens dolgok nem azok. Tegnap pár petty pioggia után kipislantott a nap, elállt a lélegzet... bàr a kép keveset mutat ebből.

Előzmény: Catella (21168)
bonnita Creative Commons License 2016.01.04 0 0 21169

Az ott a Ponte Milvio ?

Előzmény: Catella (21168)
Catella Creative Commons License 2016.01.04 0 0 21168

Ponte Duca D'Aostáról fotózva?

Előzmény: aldilá (21167)
aldilá Creative Commons License 2016.01.04 0 1 21167

Egy kis szìnes a tegnapi Ròmàbòl

raulista Creative Commons License 2015.12.24 0 0 21166

Jaj de szép!! Neked is és minden Róma-rajongónak boldog karácsonyt!

Előzmény: Catella (21164)
bonnita Creative Commons License 2015.12.24 0 0 21165

Neked is drágám !

Előzmény: Catella (21164)
Catella Creative Commons License 2015.12.24 0 1 21164

Buon natale a tutti:)

vélemény Creative Commons License 2015.12.13 0 0 21163

A Cavallini freskónál lehet, hogy ugyanazzal az apácával találkoztunk. Ráadásul én egyedül voltam, szegény csak miattam jött fel. A mártírok sírjáról, a bizánci stílusú kápolnáról nem is hallottam.

A San Nicola di Carcerebe évekkel ezelőtt egyszer megpróbáltam bejutni, de akkor zárva volt.

A Ss Giovanni e Paolonál én kétszer is láttam násznépet gyülekezni, úgy látszik, hogy népszerű erre a célra. Az ásatások valahogy nekem sem volt olyan élmény, mint a Clemente. Kétszer is láttam, mindkétszer már délután, viszonylag fáradtan.

A Farnesinaban  én voltam "a látogató". Bármikor visszamennék.

Előzmény: janka72 (21162)
janka72 Creative Commons License 2015.12.12 0 1 21162

4. és egyben utolsó nap

http://hosszanexponalunk.blog.hu/2015/12/12/advent_romaban_635

Mindenkinek köszönöm, aki olvasta, nagyon inspiráló volt látni az érdeklődést.

aldilá Creative Commons License 2015.12.12 0 0 21161

Kimaradt kèpek:

aldilá Creative Commons License 2015.12.12 0 3 21160

Edward Lear, aki vilàghiru (bàr csak tegnap òta - egy grafikàja miatt - tudok ròla, tènyleg-igazàbòl pedig csak  1 òràja...), zseni, aki Itàlia-csavargò is volt a '800-as èvekben, imìgyen ìrta meg, khm... ìgy magyarìtottàk:

Volt egy öregúr Gretnába,

beleesett az Etnába.

"Nagy a meleg odabenn?"

Erre azt felelte: "Nem!"

Hazudós öregúr Gretnába!

(Tegnap eltèvedtem egy kicsit a ròmai Afrika-negyedben ès belebotlottam az Ördög szèkèbe, ami valamikori Elio Callisto sìremlèke, a Kr. utàni 2. szàzadbòl. Egy pici rom az òkorbòl, szorosan a 60-as èvek lakòèpuletei kozè zàrt terecske kozepèn, meghokkentem, mi az ordog ez itt?!?!, az infòtàblàt olvasva meg kiderult, hogy a legendàk szerint tènyleg a sàtàn trònjàra bukkantam rà, ami a règi, szèp, falusi idokben pont a Szent Pèter bazilikàval àtellenben, egy dombon nyùjtott gyakran menedèket pàsztoroknak, utazòknak, majd lett a gonosz eroket kìsèrtok szeànszainak ès csodàk megvalòsulàsànak fòkusza. Talàn...

Az infòtàbla aljàn làthatò rajz nagyon tetszik, elgondolkodtam, minden màs volt nem is annyira règen. Utànanèztem a szerzonek, meglepodtem, micsoda szòrakoztatò figura volt ez a Lear... Sok èven àt utazta, kutatatta ès jegyzetelte-illusztràlta az itàliai vidèket.)

janka72 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 21159

De édes vagy, köszi :))

Előzmény: Cilikécske (21158)
Cilikécske Creative Commons License 2015.12.11 0 0 21158

Én csak szájtátva olvaslak, köszönet érte.

Előzmény: janka72 (21153)
vélemény Creative Commons License 2015.12.11 0 0 21157

Nincs kint, csak a legközelebbi útján tervezi.

Nekem kicsit zűrös az emlék. Bejáratnál kaptam egy audioguideot, de nem mondták, hogy már az olasz nyelvű vezetés előtt kezdjem el hallgatni a bevezetőt. Gyakorlatilag végig késésben voltam, állandóan kerestem a kütyün a megfelelő szöveget.

Előzmény: janka72 (21156)
janka72 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 21156

Manipura már kint van? 

A San Lorenzo kerengőjével kapcsolatban igazad lehet. Mise volt, ezért nem akartunk annyira előre merészkedni, bár láttam, hogy tűnnek el ott emberek :)) 

Előzmény: vélemény (21155)
vélemény Creative Commons License 2015.12.11 0 0 21155

Manipura írta a napokban, hogy készül a Domus Aureaba. A képek biztos meggyőzik, hogy jól döntött. Sőt engem is meggyőztek, hogy vissza kell menni. 2000-ben még nem volt kobakvédő.

A San Lorenzo kerengőjét én belülről közelítettem meg, a szentély jobb oldalától volt a kijárat.

A SAn Paoloról és a Lateráni Bazilikáról azt írja az egyik angol nyelvű könyvem , hogy: két rettentően fontos és rettentően unalmas templom. Van benne igazság, bár a kerengők mindkettőben gyönyörűek.

vélemény Creative Commons License 2015.12.11 0 0 21154

2014-ben én is washingtoni impresszionista képeket láttam Rómában, az Ara Pacis melletti új kiállítóteremben. A National Galleryből vagy a National Museumból, inkább az előbbi. Az is kicsit csalós volt, mert a képek kb harmada Eugene Boudin műve volt, aki a legjobb indulattal is csak előfutárnak nevezhető. Én is elsősorban ugyanezért nézem meg a kiállításokat, mindig sok kép jön az USA-ból, ahova nem vágyom különösebben, impresszionista képek esetén francia kisvárosokból, ahova azért még én sem utazom el egyetlen Monet képért. A magánygyűjteményekben levő képeket pedig csak ilyen kor lehet látni.

Fotókat kizárólag dokumentációs céllal készítek. A saját emlékezetem megerősítésére. És ha belelendülök én is cserélgetem a memóriákat.

Augustus és Lívia háza úgy látszik titkosítva van. Vagy ez az ok/ürügy az újabb római utazásra.

Előzmény: janka72 (21151)
janka72 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 21153
janka72 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 21152

Ja, és ezek a freskók azok, amikről Te írtál, rákerestem a neten és összevetettem a képeket. Tehát ott vannak. Viszont ugye annyit láttunk, hogy magam is összekeveredtem. Az egész Balbiból ez volt a legjobb! Főleg a repülős :))

janka72 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 21151

Balbihoz: Fantasztikus vagy! A képfeltöltésnél gyanús volt valami. A férjem többször ide-oda cserélte a fényképezőgép kártyáit, mert nem fértünk el, törölni kellett. Ilyenkor a törölt képek helyére ugranak be a később készültek. Így keveredhetett a Forumosok közé a Balbi. Mert bizony a freskók ott vannak! Nagyon bírtuk őket, azért készültek róluk képek. Íme (a minőség nem üti meg a mércét, de ez most dokumentációs céllal van):

Augustus és Livia háza nekünk is kimaradt. Most nem is akartuk, múltkor meg zárva volt (azt hiszem).

Ez a tábla volt a kerek épület bejárata előtt, ebből én úgy gondolom, ismét igazad van. Sőt, amikor a mennyezeten átkukucskáltam, akkor egy másik templomrészletet láttam, freskókkal. "Újakkal" persze.

Igazából azért néztük meg az impresszionistákat, mert Washingtonba biztos, hogy nem jutok el, a másik, a Musée d'Orsay meg esélyes lehet, de ki tudja mikor...

Gladiátorok még mindig vannak, de jóval kevesebben, mint múltkor.

Előzmény: vélemény (21148)
vélemény Creative Commons License 2015.12.10 0 0 21150

Nem aprózták el az emelést.

Előzmény: papanick (21149)
papanick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 21149

A San Clemente szeptemberben már EUR 10 volt.

Előzmény: vélemény (21148)
vélemény Creative Commons License 2015.12.10 0 0 21148

Janka

A 2. naphoz.

A San Clemente februárban csak 5€ volt. Egészen biztos vagyok benne. Egy éven belül lett kétszerese... Ott én sem bírtam ki hogy ne fotózzak. A felső templomban kénytelen voltam, mert sokan voltak és a többiek fegyelmezettek voltak. Beálltam a kapuba és kintről készítettem egy-két képet. De így persze kimaradt a Masolino freskós kápolna.

A Crypta Balbi nekem sem jött be.  De tavaly voltam a Sata Maria in Via templom kriptájában a Corson. A falon freskók nagy méretű fotói lógtak, amelyek állítólag ereedtileg ott voltak, de most a Balbiban vannak kiállítva. Én nem emlékeztem rá, hogy láttam volna a Balbiban. Ti most láttátok?

Forum/Palatinus. Én sem tudok betelni vele. Amikor először jártam ott digitális géppel, akkor 200 felvétel készült, ráadásul mindet megtartottam. Láttátok Augustus és Livia házát? Már kétszer pattantam le róla és a honlapjuk sem ír semmi konkrétat

a látogatás lehetőségiről. Nagyon jó, hogy a rampán a táblákat is lefotóztátok, erről még nem írnak a könyvek semmit. 

A másik épület, ami most nyitva volt (és a képen mennek be a látogatók)az tulajdonképpen a Cosma és Damján belső oldala?

Impresszionista kiállítás. Én sajnos már kimaradok belőle. Én minden kiállítást megnézek, ami érdekel, akkor is ha nincs köze az adott városhoz, ráadásul és a modern műveket is kedvelem, bár valami minimális figuralitásra szükségem van. Kandinszkijt például nem tudom követni a pont-pont-vesszócske korszakába. A lista utolsó néhány művészének én sem hallottam még a nevét sem. Vuillard-t én is egy kiállításon fedeztem fel, azóta keresem a képeit. Az viszont minden kiállításon szokás, hogy a húzóneveknek csak 1-2 képe van. A Monet és barátai vagy a Renoir és köre tárlatokon mindig a barátok és a kör művei vannak többségben, nagy többségben.

Látszik már a Colosseumnál, hogy megtiltották a gladiátoros fotózkodást?

Catella Creative Commons License 2015.11.30 0 0 21147

El sem hiszem, decemberre kész az Acquario, és tavasszal nyitnak:)

bonnita Creative Commons License 2015.11.26 0 0 21146

Valami római út van ott a támfalon kívül, azt is feltárják, nem mertek időpontot mondani mikorra készül el.

Én is szeretem a helyet, bízzunk benne gyorsan elkészülnek a felújítással.

Előzmény: rothman (21145)
rothman Creative Commons License 2015.11.26 0 0 21145

Elbarikádozzák felújítás miatt az Aventinon a narancsligetet. Ez az egyik kedvenc helyem. A munkálatok várható befejezését nem találom, remélem gyorsan elkészül. 

stevebi Creative Commons License 2015.11.26 0 0 21144
anblock_italia Creative Commons License 2015.11.18 0 0 21143

Az úszás velem csodát tett! :-)

Előzmény: vélemény (21142)
vélemény Creative Commons License 2015.11.18 0 0 21142

auray1

OFF

Én is tegnap voltam az ortopéd orvosnál. Még nincs vészhelyzet, de erőteljes a térdben a kopás. Úszás, szobabicikli, fekvőhelyzetben végzett lábgyakorlatok, hyraulon sav kapszula. Továbbá: " párás szemmel rebegne hálaimát a térde, ha leadna 5 kilót. 10 még jobb lenne, de legyünk reálisak". Ez szó szerinti idézet a dokitól.

Szóval tegnap este pontosan ilyen gondolataim voltak nekem is. De aztán eszembe jutott Sir James Levine. Ő egy nagy-nagyon híres amerikai karmester a70-es éveiben. 2 hete láttam a  Müpában az élő közvetítést a Metropolitan Opera bemutatójáról. Sir Jamesnek volt valami súlyos betegsége, tolókocsiban van, nem fog meggyógyulni. Ott ült a tolókocsiban és levezényelte az előadást. A Tannhauser volt műsoron ami 5 ( azaz ÖT) óra. 

FEL A FEJJEL!!!!

Előzmény: auray1 (21139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!