Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Imperator23 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 397

Elvileg jó bele pl. 10w40 motorolaj, de én vettem bele rendes kompresszorolajat. 

A győri olajcentrumban vettem, neten nem találok róla képet.

 

Most az a pár ezer ft, amibe kerül, annyit megér, hogy nehogy probléma legyen.

 

De pl. ez biztosan jó hozzá:

http://www.olajsziget.hu/webshop/details/251/103874/nagyker-kenoanyaglista/mannol-termekek/mannol-compressor-oil-kompresszor-olaj-iso-vg-100-1l.html

 

 

 

 

 

Előzmény: mcll (396)
mcll Creative Commons License 2017.09.26 0 0 396

Sziasztok!

 

Kis segítség kellene. Van egy Steinhaus PRO-COM50 dugattyús 50L-es tartályos kompresszorom. Tudja valaki hogy ebbe konkrétan milyen olaj kellene? A neten kissé össszezavarodtam, mert 900Ft-tól 3-4ezer Ft.-ig vannak a literes kiszerelések, de ahány oldal annyifélét mondanak. Ráadásul azt is hallottam már hogy a sima motorolaj is jó. Utóbbit azért én kétlem. De nem szeretném kinyírni a kompresszorom. Ha valaki tudna típust. linket, árat mondani mit érdemes használni azt megköszönném.

Üdv

Laci

saddam/beton Creative Commons License 2017.09.13 0 0 395

Igen! Köszönöm szépen!

Előzmény: Wilaur (394)
Wilaur Creative Commons License 2017.09.13 0 0 394

Üdv!

 

Az alábbi két oldalt tudom ajánlani. Nem vagyok szakértő, én is gépvásárlás előtt állok, hobbi szintre itthon. Viszont az alábbi két linkelt márka megbízható és terhelhető a neten olvasott vélemények, cikkek alapján.

 

http://www.lincos.co.hu/dugattyus-kompresszor

 

http://www.abacbolt.hu/?alkat=1&abac_dugattyus_kompresszorok

 

Vagy még csavarkompresszor jöhet szóba ipari célra, de azoknak az ára már más dimenzió sajna...:(

 

Remélem sikerült valamennyit segítenem!

Előzmény: saddam/beton (393)
saddam/beton Creative Commons License 2017.09.12 0 0 393

Üdv!

Szaktanácsot szeretnék kérni. Szeretnék egy kompresszort, nem kimondottan barkácsra, de nem is napi felhasználásra. Évi kb 6 hónapon át menne heti kb 50 órát. Mit tudnátok erre a célra ajánlani!? Szeretem a megbízható nagy és erős masszív cuccokat, szóval jól esne némi teljesítmény is. Akár több dugattyús is lehet de csak olajos. 400 l körúli szívással minimum 100 l es tartállyal.

Előre is kösz a segítséget.

visnait Creative Commons License 2017.09.11 0 0 392

Üdv uraim.

 

Lenne két kérdésem. Már elég rég óta van egy egyszerű kompresszorom (Scheppach Hc 54), nincs is vele semmi baj. De valami azért mégis érdekelne:

1. A használati útmutatás szerint MINDEN használat után leengedem a kondenzvizet a tartályból, de eddig azt úgy csináltam, hogy szinte teljesen kiengedem a nyomást (a biztonsági szelepen keresztül) és utána tekerem ki a csavart. De ma láttam egy videót, ahol azt mondták, hogy feltétlenül legyen benne nyomás leengedéskor!

2. Egy barátom szeretné megvenni, mivel én szeretnék nagyobbat, de neki ez is bőven elég. Na most úgy néz ki, hogy a kocsimba sehogyan nem fér be állítva (kerekein) és mindenki figyelmeztet, hogy nem szabad lefektetni. Persze gondolom az olaj miatt, de nincs valami megoldás erre? Leengedni az olajat nem segítene? Vagy ha bizonyos ideig újra talpon lenne, nem folyna vissza az olaj a teknőbe?

 

A válaszokat előre is köszönöm!

szakallasa Creative Commons License 2017.09.06 0 0 391

Üdv mindenki!

 

Mi a véleményetek az OBI-s Luxx kompresszorról? Barkácsra kellene,de elég barkácsolós vagyok...2,2Kw,2 henger,50liter,400l beszívott levegő.70ezerért újonnan..

Előre is köszi!

danullusz Creative Commons License 2017.08.22 0 0 390

Sziasztok!

Egy kompresszor azonosításában kérném a segítségeteket, illetve abban, hogy ezen hogyan kell olajat cserélni, hol kell leereszteni, meddig kell feltölteni?

Köszönettel:

Dani

szakmókus Creative Commons License 2017.06.26 0 0 389

Mesterek! Ilyen kompresszorhoz,hol tudok szerezni "dugattyút" ?

 

Sajnos nem találom a gép papírjait,olyan 8-15-éves körüli, Panther fantázia nevű kompresszor. Most már nagyon sokáig tart mire feltölt a kikapcsolásig.

Nem kaptam segítséget hozzá ott sem ahol még forgalmaznak hasonlót. Amíg ki volt szerelve a műanyag alkatrész nyomorgatva, tapogatva volt,és miután vissza szereltem nagyon gyorsan feltöltött,de minden feltöltés egyre hosszabb lett.

Tulajdonképp eléri a beállított 7.5bár kikapcsolási nyomást, de soká éri el.

akoosos Creative Commons License 2017.06.15 0 0 388

Sziasztok.

találtam egy nagy 1 hengeres kompresszort. Elvileg a gyártoja a Defém volt, fe semmifele adatlapot nem találtam róla se típust. A rajta lévő adatlaprol semmi sem olvashato le. Tudna valaki nekem ebbe segíteni? Esetleg egy légszállítást? elegendő levegőt tudna nekem termelni festéshez?? Koszonom szépen :)

Atti6909 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 387

 Most vettem észre nem küldtem el a hozzászólásom.  Nem vettem rossz néven! :)  De nem nekem volt problémám,egy fórumtársnak próbáltam segíteni. 

Előzmény: Törölt nick (385)
csepi0101 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 386

Biztos nekem válszolta.

-Azért tettem szűrőt a tartály és a kompresszor közé is hogy a kompresszorból ne menjen olaj a tartályba(hála az égnek nem is megy mert nem kopott a kompresszor)

-Motor alkatrészeket tisztítok vele,kímélem a kompresszort ezért nem engedem 6 BÁR fölé pedig simán tudná szerintem a tripláját is.Könnyedén tartja ,szépen 5,5 BAR-on folyamatosan(húzkodva a ravaszt célzottan) akár 8 percig tudok fújni vele homokot ,de tartaná akár a 16 BAR-t is.

-Aztán amikor elfogy a homok a pisztolyból,addig pihen a kompresszor de a hűtés izomból nyomja rá a hideget és picit várok 3-5 percet ülök iszok aztán már alaphőmérsékletű minden és kezdődhet előlről illetve 4BAR-ról startol(kis belökéssel :) )

-Mindent leszed elsőre 4 BAR felett rozsdát festéket ,kivétel az olajos iszapot azt elötte brigeciollal lemosom

Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.08 0 0 385

...igen,kicsit probaltam segiteni.remelem nem rosszneven vetted!

Előzmény: Atti6909 (384)
Atti6909 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 384

Üdv! Ez a hozzászólás nekem szólt? 

Előzmény: Törölt nick (382)
Sportsboypaper Creative Commons License 2017.06.07 0 0 383

Sziasztok 

 

remélem valaki ismeri az Alder markaju kompresszort. Abban kulonbozik a tobbitol, hogy allitolag siman lehet vele vakuumot csinalni ugy, hogy a beszivo levegőre kötöd a csövet. Elvileg itt is van egy szelep, nem csak egy lyuk, ahol szív es igy tartós vákuumot képes csinalni. Ezt nem látom máshol, aminek nem tudom az okát.  A vákuum elég hasznos, gondolom ha ez ilyen egyszerű lenne, nem spórolnák ki egyibből sem, csak a legolcsóbbakból. Ti már találkoztatok ezzel a technikával? Nem sokkal drágább mint egy hagyományos, és tudnám is mire használni ha működik, de ha csak valami sufnituning, akkor jobb ha nem bizom benne. AZt sem tudom, hogy jót tesz-e neki, ha üresen szív (nincs terhelés rajta) Elvileg egy teflondugattyú van benne, azt nem találtam, hogy olajos-e vagy sem. 

 

Koszonom elore is

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.06 0 0 382

Atti...nem akarok beleszolni de....szerintem ne igy csinald.betettel egy finomszurot oda ahova nem kellene.siman kosd osszea kompresszort a tartallyal.ha tudsz szerezni vagy csinalni egy koztes hutot akkor azt tedd ide be.kompresszor...huto..tartaly.a tartalybol kilepo levegot szurd,de ugy hogy az a tartalytol messzebb legyen a szurod.ha festesz meg egy finomszurot is feltehetsz a pisztoly ala,azt amit ide beepitettel.mivel a tomloben is allando a nyomasingadozas igy kicsapodig a vizpara,ez megfogja.

De....hogy ezzel mennyire tudsz homokfujjni azt nem tudom...attol fugg mit akarsz fujjni.sok sok liter kell es elegendo nyomas hogy tudj dolgozni.persze ha finom fuvashoz akarsz ..mondjuk alura...lehet eleg.en most adtam el kompresszoromat ez vegett mert keves volt a 600 liter / perc a kabinnak.illetve eleg csak finom dolgokat csinalsz.de ez nem fogja a rozsdat leszedni.

 

Atti6909 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 381

Ha használható akkor rendben. A hibákat majd módosítod menet közben.

csepi0101 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 380

Mármint első szűrő a hála Istennek nem létező olajat szűri ami a kompresszorból jöhetett volna de nem jött jó állapotú a kompresszor,a másik szűrő a tartály után van kötve,onnan se jöjjön ki semmi.

Előzmény: csepi0101 (379)
csepi0101 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 379

Szerintem a melegedés a kis csőkeresztmetszet miatt lehet,jóvolna ha a lehető legnagyob átmérő menne a tartályba a kompresszorból.Bár az eredeti Dutra traktoron is elég kis átmérőjű cső jön ki belőle de ami most rajta van annál picit mégis nagyobb.

 

A tartály újra lett festve belül mert rozsdás volt,festeni is fogok vele tiszta levegőt akarok.

 

Csavarozás van mindenhol és csak plusszban hegesztés ,nincsenek apró rezgések,csavar fog inkább törni ,ócskát használtam.

 

Még közelebb raktam a hűtést most folyamatos használatnál van egy forró állapota amit tart lehet ez normális,következő változtatás fém cső a kompresszorból nagyobb átmérőben.

 

Kis motor alkatrészeket homokfújni akarok vele,szépen tartja a tempómat nem fogy el a levegő,sőt sietnem is kell hogy fogyasszam :)

 

Egy praktikeres ezernéven germánnak álcázott made in china -nál mégiscsak tartósabb lesz elvileg.

 

 

Előzmény: Atti6909 (378)
Atti6909 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 378

Jó hosszú erőkaron van a motor. A rezgéstől ezért törhet a hegesztés. A kijövő ágon mit szűrsz? A másik ami gond lehet: A gumicső kivezetés. Erősen melegedhet terheléskor. 

Előzmény: csepi0101 (377)
csepi0101 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 377

A nyomáshatároló kapcsolónak a vezetékénél fújt ki ezért volt lassú 2 BAR-ig,kiiktatva,mostmár mindenhol tempós.Tettem rá hűtést.

Előzmény: csepi0101 (376)
csepi0101 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 376

helo fórum

Ismeri valaki a képen lévő kompresszor tipust?Dutra?

Pontosan nem ismerem a csavarjait de felül a két nagy asszem a szelepeké és úgylátom nincs rajta vízhűtési lehetőség a hengerfejen.   ...?

Nagyon jó kondiban van  semmi olajköd,de melegszik is,valami erős ventillátort lenne érdemes ráfabrikákni?köszönöm

 

Gabszii Creative Commons License 2017.05.08 0 0 375

Sziasztok!

Végre boldog tulajdonosa lettem egy TK 200 Ikarusz kompresszornak és abban szeretnék segítséget kérni, hogy mekkora fordulat kell neki? Jelenleg egy 1.1 KW-os 3 fázisú motor van rajta, bár még nem teszteltem, hogy elég lesz e hozzá. A motor 1440-et pörög, de az ékszíjtárcsák méretéből adódóan a kompresszor 1000-1100 közötti fordulaton megy. Ez elég, vagy változtassak rajta?

Előre is köszi a segítséget!

baloghtomi77 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 374

Sziasztok!

Van egy Hyundai kompresszorom eddig tökéletesen működött, de most nem termeli fel a levegőt. Csöveknél nem fúj ki, víz nincs a tartályban, membrán nincs kiszakadva. De viszont azt vettem észre mintha levegőszűrűn nem befelé szívná a levegőt, hanem kifelé fújja. Valakinek vmi ötlete mi lehet a hiba?

Köszi a válaszokat!

 

BigFic Creative Commons License 2017.04.12 0 0 373

Sajnos táskakompresszort vettem 1 éve. Most azon gondolkodom, hogy hogyan lehetne egy tartállyal kiegészítve teljes értékű kompresszort kapnom.

Látott már valaki ilyen megoldást, vagy van ötlete hozzá?

Zsal Creative Commons License 2017.04.12 0 0 372

Szia,

 

küldtem mailt.

 

Üdv,

 

Zsal

Előzmény: Lui1976 (371)
Lui1976 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 371

Sziasztok! Javított már valaki Defém kompresszort? Nem tudom lehúzni a hajtókart a sonka tengelyéről, de a sonka rögzítő sem jön ki a motor tengelyéről. Az menetes végig? Robbantott ábrát sem találok a neten. Köszi előre is ;-)

Mryoyes Creative Commons License 2017.04.10 0 0 370

Üdv! Kompresszort szeretnék vásárolni, legfőképp autógumi fújásra, festésre és légkulcs használatához venném.

Találtam Hyundai márkájú kompresszorokat és ár-érték arányban azokat tartom a legjobbnak, viszont nem szeretnék rossz minőségűt venni.

Ezt néztem ki, sajnos csak egy év garancia van rá. Érdemes ilyet venni?

http://hyundai-barkacsgep.hu/termek/hyundai_hyd_100l_v2_kompresszor_125_bar/

 

Köszönöm a segítséget! (Esetleg, ha van ennél jobb, akkor szívesen megnézném.)

Lui1976 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 369

Bocsi!

 

A kép:

 

http://imgur.com/a/oUNj9

Lui1976 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 368

Üdv!

 

Tudom nem éppen mai téma, de én most keresgélek egy Defém kompressszorhoz alkatrészt, így jututtam el a fórumhoz, majd a hozzászólásodhoz.

Mellékelve a kompresszor típusa. Milyen méretű gyűrük kellettek pontosan? Mennyiéert gyártották le, ha nem titok?

 

Köszönettel! ;-)

Előzmény: Zsal (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!