Keresés

Részletes keresés

bóz7 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35364

Köszi! Így már világosabb.

Előzmény: csiri bá (35363)
csiri bá Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35363

Namégeccer fussunk rá:  választókerületenként mindössze egy szavazókörben lehet átjelentkezőként szavazni

 

Magyarán ha te péntek 16 óráig bejelentetted hogy Siófokon akarsz szavazni, akkor szombaton levisznek Siófokra, oda abba az egy darab, kijelölt szavazókörbe, ahol az átjelentkezők szavazhatnak egy-egy Bp 18 vk listás és egyéni szavazólapot, hogy az vasárnap reggel rendelkezésedre álljon...

 

Ha még mindig nem tiszta, akkor képzeld el, hogy a te választókerületedben, az egészben (Bp 18. vk, Albertfalva, Budafok, Tétény, stb) kijelöltek egy darab szavazókört, mondjuk az 5-öst, ahová az ide átjelentkezők mehetnek szavazni... nem össze-vissza, nem valamelyikbe, vagy bármelyikbe, hanem konkrétan az 5-ösbe mehetnek...

Ezért vannak az ilyen szavazókörök előtt sorok, ha sok az átjelentkező, mint a XVIII. vagy a XIII. kerületben például... aki csak simán odatartozik, az is megszívja a sorállást a sok átjelentkező miatt...

Egyrészt, mert sokan vannak, másrészt mert mindnek külön ki kell keresni a saját lapjait, nem csak adni egyet a paksamétából...

 

http://www.origo.hu/valasztas2014/20140406-az-atjelentkezok-keszulhetnek-a-sorbanallasra.html

Előzmény: bóz7 (35362)
bóz7 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35362

Nekem csak annyi, hogy nehezen  tudom elképzelni, hogy minden szavazó helyiségben rendelkezésre áll megfelelő mennyiségű szavazólap az ország bármelyik szavazó körzetéből, ahová -ezek szerint- még az utolsó órákban is át lehetett jelentkezni. (Ráadásul tömegesen?)

Előzmény: grja (35360)
csiri bá Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35361

Az utolsó 24 órában most több mint 30 ezren kértek átjelentkezést, az utolsó két órában pedig tízpercenként 3-4 ezer kérelem érkezett...

 

Mondjuk az is érdekes, hogy több, mint 30 ezer embernek az utolsó pillanatban jutott eszébe, hogy nem is a lakhelyén lesz vasárnap, hanem máshol...

 

Persze ki is nézem a jó képességű magyarból, hogy mindig mindent az utolsó utáni pillanatra hagy... lejárt forgalmi csak igazoltatáskor tűnik fel neki, vagy a lejárt személyije, mert annyi esze nincs 10 évente!!, hogy

két perc alatt foglaljon egy időpontot interneten az okmányirodába, az időpontban odamenjen és soron kívül 10 perc alatt felvegyék az adatokat, elkészítsék a fényképet, majd mikor elkészült az új, bemenjen érte és szintén soron kívül átvegye az újat, vagy ha lusta, kipostázzák...

Tipikus magyar futta...

grja Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35360

Ezt nem tudtam én sem, ezért kerestem rá a dologra. Én így értelmezem a dolgot (igaz, nem vagyok jogász, csak a "normális" magyar nyelvet ismerem).

Újra rákerestem a dologra és ezt:

 

http://www.valasztas.hu/hu/ovi/content/vf/vf_180.pdf

 

találtam.

 

74. oldal; 6.3.9. pont:

 

"6.3.9 Az átjelentkezés
Az országgyűlési képviselők választásán a korábbiakban igazolással szavazók az új Ve. szerint
átjelentkezéssel élhetnek választójogukkal.
Az átjelentkezés során biztosításra kerül, hogy az átjelentkezők a lakcímük szerinti egyéni
szavazólapra szavazzanak. Ezzel megszűnik az igazolás alkalmazása során eddig jelen lévő
visszaélésveszély: az átjelentkező a továbbiakban nem befolyásolhatja egy másik egyéni
választókerület eredményét."  (VÁLASZTÁSI FÜZETEK 183/3."

 

Akkor mi itt a probléma?

Előzmény: bóz7 (35358)
csiri bá Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35359

Igen...

 

Az Origo újságírója a XVIII. kerületben szavazott, ahol már reggel fél 7-kor is sor volt, 16 embernek több mint háromnegyed órát kellett várnia (választókerületenként mindössze egy szavazókörben lehet átjelentkezőként szavazni).

Valaki meg is kérdezte, hogy nem lehet-e a szavazást meggyorsítani. Az egyik számlálóbiztos azt felelte, hogy nem, mert 19 megyéből érkeznek szavazók, és mindnek egyenként kell előkeresni a szavazólapját (mindenki a lakóhelye szerinti jelöltekre szavaz). "De hát ez nem derült égből a villámcsapásként érte magukat, számíthattak volna rá!" - mondta az elégedetlenkedő.

A péntek délutáni határidőig 120 ezren jelentkeztek át más magyarországi településre szavazni, ami feltűnően sok. Négy éve alig 58 ezer volt ez a szám. Az utolsó 24 órában most több mint 30 ezren kértek átjelentkezést, az utolsó két órában pedig tízpercenként 3-4 ezer kérelem érkezett az NVI internetes oldalán keresztül.

 

Előzmény: bóz7 (35357)
bóz7 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35358

Bocs, grja beírásához szántam.

Előzmény: bóz7 (35357)
bóz7 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35357

Számomra nem teljesen világos. Ha mondjuk én Siófokon üdülök és átjelentkezek oda, akkor fogok kapni ott a szavazó helyiségben egy olyan szavazólapot  amin a budapesti 18. sz. választókörzet jelöltjei szerepelnek, hogy rájuk voksolhassak?

Előzmény: ax15 (35356)
ax15 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35356

Ahogy olvasom az olvtárs olyanokról írt akik lakhelyük változását jelentették be.

Azok az új hely szerinti jelöltre szavaznak, tehát nem viszi magával” a régi lakcím jelöltjeit.

Ha ez fiktív akkor lehet szó választási csalásról, amit még büntetnek is.

Nem lehet véletlen, hogy meg is indultak vissza.

Előzmény: grja (35355)
grja Creative Commons License 2014.04.06 0 0 35355

"........... A korábbi választásoktól eltérően az átjelentkezéssel szavazó választópolgár a lakcíme szerinti országgyűlési egyéni választókerület szavazólapján, tehát csak a saját választókerületének a jelöltjeire szavazhat, azaz „viszi magával” a jelöltjeit. .........."

 

Ha ez igaz, akkor miért ez a nagy felháborodás? Nem mindegy, hogy hol szavazok arra, akire akarok?

Előzmény: RontoPali (35323)
csiri bá Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35354

mustármaggombolyító Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35353

Bocsáss meg kedves evetke, de Rontó Palit nem ismerem, így barátom sem lehet. Ennyire hitelesek többi információid is? Az nem zavar, hogy én a zuglói bejelentkezésekről egy árva szót sem ejtettem??

Előzmény: evetke a 22-b (35345)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35352

Kedves evetke! Vegyél vissza az arcodból, légy szíves. Én mindössze azt szerettem volna tudni, hogy mi az amit te csak sejtetsz, mi az ami téged úgy felháborított, mi az amit a linkek alapján a mi valamelyik díszpolgárunk számlájára lehet írni? Mert én sajnos abból, amit belinkeltél, ezt nem tudtam meg. Érted? Ezzel kapcsolatos bizonyító erejű tényeket tőled várok! Tőlem milyen érveket vársz, amikor én csak értetlenkedem azon, amit te írsz? Én csak érdeklődöm. Fennsőbbséged tudatában leszólni bárkiket is, nem ildomos dolog, tudod...? Dehogy tudod...

Előzmény: evetke a 22-b (35345)
csiri bá Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35351

Jesszum, azért az első pont remélem nem ennyire komoly... 

A 2-kal egyetértek...

 

Mint írtam, a szavazókörtől, ahová tartozol holnap, a választás napján 15 óráig tudsz mozgóurnát kérni...

Aki a környezetedből lemegy, jelezze nekik a kérést... azt sajnos nem tudom, hogy ilyenkor van-e valami hivatalos, telefonos elérhetőségük a szavazóköröknek a szavazás alatt...

Előzmény: johnsilver2 (35342)
RontoPali Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35350

Ember! Ez már valóban sajnálatos analfabetizmus részedről, -- ezúttal politikai.

A Jobbik és az LMP a Kormányváltók legnagyobb ellenfelei a bizonytalan szavazókért való küzdelemben.

Mindent tőlük telhetőt megtesznek, hogy hiteltelenítsék őket.

 

No adieu, meguntalak....

 

 

 

 

Előzmény: evetke a 22-b (35349)
evetke a 22-b Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35349

Üsd be a Google-ba az átjelentkezés, választás szavakat, és akkor - talán - eljut a szűk agyadig, hogy mit takar az átjelentkezés fogalma. A tartózkodási hely és az állandó lakcím fogalmának ne nézz utána, neked az már túl sok lenne.

 

"Fideszes" bizottság - amivel egyetért a Jobbik meg az LMP küldötte is. Vizsgáltasd meg magadat agyhalálra, ma már elég jól tudják diagnosztizálni..

Előzmény: RontoPali (35348)
RontoPali Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35348

http://www.atv.hu/belfold/20140403-tomeges-atjelentkezes-zuglo-nem-enged-vizsgalatot

http://www.origo.hu/valasztas2014/20140403-nem-vizsgalja-az-atjelentkezeseket-zugloban-a-valasztasi-bizottsag.html

 

Pontosan láthatod, hogy folyamatos lakóhelyi ki-bejelentkezésről van szó és nem választási átjelentkezésről.

Az más, hogy kivizsgálni nem lehetett, mert a fideszes választási bizottság nem engedte.

Díszpolgárokról meg majd akkor nyilatkozz, ha előbb megtanulsz olvasni...

Előzmény: evetke a 22-b (35345)
evetke a 22-b Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35347

Bocs, az előzőben a ma az tegnap, tehát péntek volt.

Előzmény: evetke a 22-b (35346)
evetke a 22-b Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35346

Ma 16 óráig kérhet mozgóurnát a helyi jegyzőtől a mozgásában egészségi állapota, fogyatékossága, illetve fogva tartása miatt gátolt választópolgár, ezt követően már csak a szavazás napján, a szavazatszámláló bizottságtól lehet mozgóurnát kérni.

A mozgóurna iránti kérelmet a szavazóköri névjegyzékben szereplő, mozgásában egészségi állapota, fogyatékossága, illetve fogva tartása miatt gátolt választópolgár nyújthat be április 4-én 16 óráig a helyi választási irodához. Arra hivatkozva nem lehet mozgóurnát kérni, hogy valaki a munkavégzése miatt nem tud elmenni a szavazókörbe. A szavazás napján a lakóhely szerinti szavazatszámláló bizottságtól lehet kérni a mozgóurnát, de csak 15 óráig.

A Nemzeti Választási Iroda körlevélben hívta fel a területi és helyi választási irodák vezetőinek figyelmét arra, hogy ha a mozgóurna iránti kérelmet a választópolgár saját kezűleg aláírta, a kérelmet bárki beviheti a szavazóhelyiségbe, tőle nem kell meghatalmazást kérni. A mozgóurnát a szavazatszámláló bizottság két tagja viszi ki – a szavazókör területén belül – a mozgóurnát igénylő választópolgárok jegyzékében szereplő választópolgárhoz úgy, hogy az urna a szavazókör este 7 órai zárására megérkezzen.

 

 

KÉRELEM

mozgóurna igényléséhez

 

 

 

 

Mozgóurnát igénylő választópolgár neve: ___________________________________________

születési neve: ________________________________________________________________

születési helye és ideje: _________________________________________________________

anyja neve: __________________________________________________________________

személyi azonosítója: __________________________________________________________

Budapest XXII., _______________________________________ utca _________ szám alatti lakos a 2014. április 6-ai országgyűlési képviselők választásán (tartózkodási hely címe, ahova a mozgóurna kivitelét kéri:* _______________________________________________________________)

mozgóurnával kívánok szavazni.

A mozgóurna-igénylés oka: ______________________________________________________

______________________________________________________________________________

 

 

Budapest, 2014. _________________________

 

                                                                                              ____________________________

                                                                                                                 kérelmező

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* csak abban az esetben kell kitölteni, ha az eltér a választópolgár magyarországi lakcímétől

Előzmény: johnsilver2 (35340)
evetke a 22-b Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35345

Te sem tudsz érvelni, Rontó Pali barátoddal egyetemben. Még mindig nem tudtatok egyetlen egy bizonyítékot sem mutatni arra, hogy Zuglóban állandóra jelentkeztek be nagy számban emberek, ehelyett azzal nyugtatgatjátok magatokat, hogy nekem beszóltok. Micsoda egy szánalmas társaság, megérdemlitek egymást, a díszpolgárotokkal egyetemben.

Előzmény: mustármaggombolyító (35344)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35344

Meg vagyok döbbenve, hogy te ezekből a linkekből konfundáltad össze megdöbbentő megdöbbenéseid. Fantáziád megdöbbentően döbbenetes.

Előzmény: evetke a 22-b (35333)
RontoPali Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35343

Bizony ott a link, nem is egy, aki nem funkcionális analfabéta, az meg is értette.

 

De a legfontosabb mozzanat az ügyben, hogy a fideszes többségű választási bizottságot nem is érdekli, hogy mi hogyan történt, még a vizsgálatától is elzárkóztak -- nehogy kiderüljön valami...

Előzmény: evetke a 22-b (35331)
johnsilver2 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35342

Igazad van , hogy nem kellett volna az utolsó napg várni , de mentségemre

1. nem voltam biztos benne , hogy megérem a vasárnapot .

2.egyre kevésbé tudok választani az adott riasztó éssiralmas kínálatból.

:)

Előzmény: csiri bá (35341)
csiri bá Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35341

2014.04.03...

 

http://www.hirado.hu/2014/04/03/meg-ket-napig-kerheto-mozgourna/

 

Péntek 16 óráig igényelheti a helyi jegyzőtől a mozgásában egészségi állapota, fogyatékossága, illetve fogva tartása miatt gátolt választópolgár.

A mozgóurna iránti kérelmet a szavazóköri névjegyzékben szereplő, mozgásában egészségi állapota, fogyatékossága, illetve fogva tartása miatt gátolt választópolgár nyújthat be április 4-én 16 óráig a helyi választási irodához.

 

http://budafokteteny.hu/valasztas_2014/valasztasi_iroda_kozlemenyek.php

 

A helyi választási iroda elérhetőségei... 1 perc guglizás eredménye...

 

Ezt követően már csak a szavazás napján, a lakóhely szerinti szavazatszámláló bizottságtól lehet kérni a mozgóurnát, de csak 15 óráig. A mozgóurnát a szavazatszámláló bizottság két tagja viszi ki - a szavazókör területén belül - a mozgóurnát igénylő választópolgárok jegyzékében szereplő választópolgárhoz.

 

Vagyis még holnap is van lehetőség mozgóurnát igényelni...

 

Másrészt talán nem az utolsó napon kellett volna észbe kapni, volt rá elég idő...

 

 

Előzmény: johnsilver2 (35340)
johnsilver2 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35340

Aki azt hiszi , hogy tényleg lehet mozgóurnát igényelni a szavazáshoz , az marha nagyot téved.

 

Péntek  reggel próbálkoztam ,

először telefonon az önkormányzatnál , ahol nemi passzolgatás után kinyögték , hogy választás.hu .

 

Ott meg megtalál

Így a választás eredményét én a magam részéről nem fogadom el érvényenek ,függetlenül az eredménytől.

evetke a 22-b Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35339

Érvelni aztán tudsz, te szegény.

Előzmény: bóz7 (35337)
csiri bá Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35338

Délelőtt a budafoki piacot állták körbe emeszpé kabátosok, most épp hangosbemondón agitpropolnak "Ági van" mellett...

 

"Szavazzon a kormányváltókra"...

 

De legalább őszinték, nem rendszer-, nem módszerváltást, csak simán kormányváltást akarnak... azt minden mehet tovább ugyanúgy...

 

:D :D :D

 

Kormányváltó:

 

 

:) :)

 

bóz7 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35337

És a te bizonyítványod? Így beletekintve,... botrányos!

Előzmény: evetke a 22-b (35333)
csiri bá Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35336

http://orbanmellszobor.hu/

 

 

Jól mutatna a házi áldás alatt...

 

csiri bá Creative Commons License 2014.04.05 0 0 35335

Nemzeti Választási Irodára (NVI) hivatkozva azt írta, huszonnégy óra alatt több mint 25 ezren kértek átjelentkezést az NVI internetes oldalán keresztül, ezért az oldal összeomlott és órákon keresztül nem volt elérhető.

Ilyen sokan nem tudják előre 2-3 nappal, hogy hol tartózkodnak majd vasárnap, hogy pont a pénteki zárás előtt kell nekik "átjelentkezni"?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!