Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

_rudy_ Creative Commons License 2012.11.27 0 0 102

Vagánykodnak az enyhe időben, de ahogy bejön a hidegebb és a hó, folytatódik a fészekaljnak való gyűjtögetése, azaz a finom kábelszigetelések bontása :(

Itt van mindenféle: vegyi, elemes, 12V, 230V

http://www.nteam.hu/?t=globalsearch&srctext=nyestriaszt%F3&sbt=Keres%E9s

Scholl4 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 101

Nem nyest lesz az... Süldő patkányra tippelek.

Rágcsálóirtás rendelhető!

Előzmény: gjovar (100)
gjovar Creative Commons License 2011.10.25 0 0 100

Fiuk!  Nekem van valami lakóm a pincében.   Nem egér, nincs szag,  csak  a  tüzelésre szánt tejes  dobozokat rágta szét.    Ott van lenn  liszt, cukor, füszerek, tészták  stb,  semmi rágás.     Viszont a  kiszórt  finom homokon  ott  vannak apró lábnyomok.  kb  7x7 mm.    Mi   lehet ez  ,  van valakinek tippje?????

tomsojer Creative Commons License 2011.10.20 0 0 99

Szia!

 

Én pont ugyanilyen helyzetben vagyok.

Minden éjjel felmászik a kocsi elején (gondolhatod, ferdeorrú egyterű - hogyan kapaszkodik a motorháztetőn a karmaival) és

utána össze-vissza mászkálja a tetejét (és általában rá is sz@rik).

Azt meg a nyáron vettem észre, hogy hordja ki a hangszigetelő-burkolatot pamacsonként.

 

Kértem szakember segítségét is, de ő inkább az élvefogó csapdát ajánlotta.

Szemeztem már az ultrahangos megoldással, de még nem szántam el magam rá. 

Egyenlőre menyételleni spray-vel fújtam be mindent a motortérben. A motortérben nem tudom mennyire lesz hatásos, 

a tetején továbbra is masírozik (hetente 2x-3x) pedig a lökhárítót és az ablaktörlőtartó-panelt is befújtam.

Az egész autót nem akartam, mert elég büdös.

 

(ja, Érd egyik szélső utcájában lakom)

 

Üdv.

 

 

 

Előzmény: A8lang2 (98)
A8lang2 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 98

Benzines és jó nagy motortere van kényelmes kéglit tud belakni.

Ha nem rágná szét a hőszigetelőt akkor semmi gondom nem lenne vele, mert már legalább leszokott arról hogy végigmegy a kocsin minden nap és rászarik.

Most kiraktam a pest repeller harps-os riasztót a kocsi mellé és üvölt egész nap.

Nem szeretném ha bármi kért okozna.

Érdekes az előző autóban ami kint volt abba is beköltözött de nem rágott szét semmi.

Előzmény: Vén Halász (97)
Vén Halász Creative Commons License 2011.10.19 0 0 97

Sajnálatos eset, állítólag a benzines kocsikat jobban szeretik. A Tiéd milyen ? Sok rémtörténetet olvatam erről, gyújtás vezetékeket szétrágta, üzemképteélen lett a kocsi és nagy anyagi kár, borzasztó. Mi jó neki a műanyagban ?

 

A végén be kell majd szerelni egy ultrahangos nyestriasztót a motortérbe. Én már nézegettem, a Konrad boltban van nagyobb választék.

Előzmény: A8lang2 (95)
Vén Halász Creative Commons License 2011.10.19 0 0 96

Ha az udvarban szabadon van éber kutya, különösen kettő, az nagyon hatásos. De pl macska nem ellenfél a nyestnek, a macskát elzavarja, sőt hallottam, hogy meg is tudja ölni.

Előzmény: B.GY (94)
A8lang2 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 95

Idáig ez se rágott semmit, most meg a motorháztető szigetelőt szétcincálta, és a tűzfalon lévőn is látszanak nyomok, olyan mintha azon kapszkodott volna fel mert kis lyukakat látni rajta meg szakadásokat.

Előzmény: Vén Halász (93)
B.GY Creative Commons License 2011.10.19 0 0 94

Nyáron voltam én is Balatonon a rokonok nyaralójába.Azt mondták,hogy van nyest.Az ő kocsijukat összemászkálta,de nem rágott meg semmit.Mikor én mentem le,akkor nem mászkált a kocsin.Igaz,hogy vittem mindkettő kutyámat.Lehet megérezték.

Előzmény: Vén Halász (93)
Vén Halász Creative Commons License 2011.10.19 0 0 93

Az eddigi tapasztalataim szerint a nyest egy nagyon ravasz, óvatos, de nagyon kíváncsi állat. Nem értem, hogy miért kell végigmászni minden kocsi tetején minden éjjel, de csak egyszer teszi ezt meg egy éjjel. Jól láthatóak a sáros lábnyomai és a haladási iránya. Szerencsére nem karcolt meg semmit és főleg nem rágott meg semmit. Én eddig egy zacskó kutyaszőrt helyeztem el a motortérben, de azt többször elfelejtettem kivenni, azután csak a kocsi alá helyeztem. Hiába van mozgásérzékelős fényszóró a kocsi közelében, az felkapcsol, ezt én is néha észreveszem, de a nyestet nem zavarja. Életterében rókák és sakálok is élnek, de ez sem zavarja. Eddig szerecsém volt, rágások nem fordultak elő. Ez a Balatoni nyaralóra volt érvényes, tehát most nem aktuális a téma nálunk.

Előzmény: A8lang2 (92)
A8lang2 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 92

A szemét dög megzabálta az egyik autó motorterében a motorháztetőn lévő szigetelő paplant.

Már nagyon bosszant ez a nyest kérdés.

Most kiraktam a kocsi mellé az ultrahangos riasztot, hátha ér valamit.

A házat meg lerácsozzuk minden nyílást körben az ereszccsatorna meg a tetőbádog között, így képtelenség lesz a padlásra felmászni remélhetőleg.

Előzmény: Vén Halász (89)
Vén Halász Creative Commons License 2011.10.04 0 0 91

Magyarország Somogy megye, Balaton déli partja, Balatonmáriafürdő, Balatonfenyves, a vizparti nádasok.

 

Én az idén nyáron többet is láttam.  Ennek ellenére a nyest minden éjjel végig mászik sáros lábával a kocsim tetején, de még nem rágott meg semmit.

Előzmény: Thorium (90)
Thorium Creative Commons License 2011.10.03 0 0 90

Emberek, sokadjára olvasom itt, hogy "sakál" kóricál a kertben...melyik országról beszélünk?

Vén Halász Creative Commons License 2011.08.16 0 0 89

A nyestnek való mérget célszerű fa törzsére erősíteni viszonylag magasra, hogy más állat ne érhesse el csak a nyest. Nálunk sakál és nyest is van egyidejűleg, talán róka is de azt nem láttam. Én csak a nyestet írtanám ki a róka és a sakál nem zavar.

Előzmény: A8lang2 (88)
A8lang2 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 88

Nálunk meg rókák jelentek meg amitől átmenetileg eltűntek  a nyestek.

Mostanra megint előkerültek ketten szaladgálnak ide oda és szarnak össze mindent.

A fagyállós flakont is felborogatták, nemsokára kapnak finom eledelt beáztatva vmi méregbe mert ez tűrhetetlen amit művelnek.

Milyen kaját szeret legjobban ez a dög?

Vén Halász Creative Commons License 2011.07.19 0 0 87

Nálunk megjelentek a sakálok, talán elűzik a nyestet. Nyest eddig is volt, de az autókba még nem tettek kárt. A motortérbe egy zacskó kutyaszőrt teszek és műanyag takaróval befedem a kocsit. Szerencsére semmi kár még nem ért. A patkánymérget abbahagytam, védem a sakálokat, akik a kert végében sétálnak.

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.19 0 0 86

Éppen most volt a hiradóban riport az autós nyest károkról , a biztosító nem fizet nyest okozta kárért. Antennát például tövig rágta....stb

horisz01 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 85

Sziasztok!

 

Van olyan autós nyestriasztó ami 2 funkciós! 

 

1-es állásban menet közben mint vadriasztó üzemel

2-es állásban pl. álló autónál nyestriasztó hangot ad.

 

http://vennivalo.hu/termek/autos_ultrahangos_vadriaszto_es_nyestriaszto_-_elektromos.html

 

És az ára sem hajmeresztő...

 

horisz

Alisa32 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 84

Nekem van olyan érzékelős riasztóm és nem használt semmit!

Viszont a fagyállóba áztatott csirkenyak úgy néz ki működött!

Mert régóta nem láttam! Igaz 4x rágta szét a fékcsövem és utoljára rugószerű gyűrűt húztak rá és raktak neki külön egy kis rágcsálnivaló gumit!

Van élve fogó ketrecem is, de az is üresen maradt!

Mondjuk 1 hónapig nem álltam be a kocsival és azután meg minden este körbefújtam a gumit és az autót szalmiákszesszel, mert azt nem bírja a kis dög.

A lényeg, hogy hónapok óta nem keresett fel, de az utcában van akinél járt mostanában is.

A szalmiákszesz azért is jó, mert odapisil a nyest és ezért megy vissza is és a szalmiákszesz eltünteti a szagot, amit a nyest érez és mi nem!

Előzmény: kgaboroo (69)
Vén Halász Creative Commons License 2011.06.26 0 0 83

Eddig egy fél doboz patkánymérget megettek, (nem tudni, hogy milyen állat) két napig nem nyúltak az újabb adaghoz, aztán abbahagytam. Ma reggel azt tapasztaltam, hogy egy nyest felmászott a bal első sárvédőn a motorháztetőre, ott szart egyet, majd eltávozott. A motortérbe minden éjszaka egy zacskó kutyaszőrt teszek, (néha elfelejteem kivenni)  Ma a szomszédom rókát látott és meg korábban kis aranysakált. Az lehet, hogy elpusztult, mert megette a csirkebőrbe csomagolt mérget, de lehet, hogy nagy az utánpótlás. A sakált sajnálom, mert az talán természetes ellensége a nyestnek. A sakált etettem kb. 10-15m-re megközelített, dobáltam feléje már nem mérgezett ételt ,megette, de lehet, hogy már későn. Azt hiszem itt az ideje egy ultrahangos szerkezet beépítése a gépkocsiba.  

 

A nyest valóban fifikás bátor állat, nehéz vele elbánni. Végül is én csak a kocsi megrágásától félek, ha ez nem történik meg akkor a többi nem érdekel különösen, csak a padláson való rohangálás szokott zavaró lenni, de az idén még nem hallottam semmit.

Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.25 0 0 82

Tulajdonképpen , én nem is tudom hgogy mitől pusztult el. A mérgeket csak úgy símán raktam ki  ahogy a felhasználásiban van , az is lehet hogy a farakást elpusztítottam , ahol meleg lehetett neki télen és megfagyott , mert egy műszörme alatt volt a tetem , ami sok meleget nem adhatott neki a - 20 fokban. Vén Halász keveréke is hatásos lehet és a riasztó is , kollegám tojásba fecskendezett mérget , csak azokat a tojásokat nem ette meg ami kezelve volt .  :-))) Fifikás és bátor állat.

Előzmény: A8lang2 (79)
A8lang2 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 81

Állatbarát vagy nem többszázezres kárt is tudnak okozni ezek a kis dögök.

Van bőven a környéken belőle, nem lenne rossz ha elfogynának.

Ha van olyan riasztó ami távol tartja mondjuk a ház előtti résztől az is megoldás lenne idiglenesen, de a kiirtás a végleges és tuti.

Hallani olyat hogy szétrágnak kábeleket az autóban meg fékcsövet, nálunk szerencsére nem rágott még szét semmit, de konkrétan beköltözött a lexus kabrió motorterébe, látszott a nyoma.

A padlásról eltűnt ha minden igaz már nem halljuk hónapok óta a futóversenyt fentről, amióta felraktuk a kisállatriasztót.

 

Amiket lehet kapni 3 hangszórós hallható hangot nem ad ki magából ultrahangos riasztók, azok érnek valamit esetleg tapasztalat valakinek? 

Előzmény: Vén Halász (80)
Vén Halász Creative Commons License 2011.06.24 0 0 80

Én patkánymérget raktam ki husos ételbe keverve. Egy hónapig minden adag eltünt, már egy hete érintetlen a méreg, és csend van. lehet, hogy nem igazán állatbarát a megoldás, háziálat nincs a környéken ez megnyugtat.

Előzmény: A8lang2 (79)
A8lang2 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 79

A mérgeket milyen élelmiszerbe raktad?

Esetleg magában volt csak és úgy is beleevett a dög?

Nekünk is van tetves nyesedék, hogy a fene vinné el.

Igazából csak leszarja a kocsikat ami nagyon idegesítő, most hoztuk el a fényezőtől az egyiket igen drága gyöngyház dukkón máris végigment a szemét dög és leszarta plussz ajándékként.

Még nem rágott szét semmit de mindenhová bemászik és odapiszkol.

Elég ebből.

Van csapdánk, semmit nem ér, pár macskán kívül nem lehet vele mást fogni.

A nyest képes volt kivenni belőle a kaját anélkül hogy lecsukódott volna az ajtó, máskor meg aláásott a kavicsba és kivette a rácson keresztül a tojást.

A padláson is sokáig volt mindig hallottuk, de fater kölcsönadta a harps-os állatriasztóját, azót eltűnt amióta megy fent a padláson, igaz mi is majdnem elköltöztünk, olyan hangja van.

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 78

Azon az éjszakán csend volt , kicsit a kutyám nézett furcsán amikor felvittem éjszakára a padlásra /gonolta biztos:megveszett a gazda:-))/ .  Reggel menttem érte , de azt nem lehet sokáig csinálni hogy boxert vigyünk a padlásra . :))

Előzmény: pesta8 (77)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 77

Nekem is boxerem van, de a nap 24 orajabol 23.5-et alszik. Csak onnet tudom, hogy nem doglott meg, hogy eszmeletlenul horkol. Bar lehet ez is eluzi a nyestet?

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 76

de feltudod vinni a foxit a padlásra mert 8 kg , én ott tartottam hogy felvittem a kutyám , csak az volt a gond hogy boxer volt és  38 kg és nem vadász-kotorék vér van benne ,nem ugy mint a foxiban :-))

Előzmény: pesta8 (75)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 75

Csak a foxi nem tud letrara maszni.:-) Amugy nalam a gipszkarton es a teto kozott levo uveggyapotban vert tanyat a szarhazi. Evek ota. Hozzaszoktam. Persze ha lenne egy soretes puskam, akar a csillagokat is nezhetnem az agyambol. Mert a tetot mar szetlottem volna.

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 74

még annyit , a foxi lehet az egyik legjobb elűző , az  ügyes mindent elkap :)

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 73

A padláson mintha futóverseny lett volna , majdnem mindig éjszak 2kor,a tetőtt megbontották ,cserepeket szétrágták , betont lekaparták a kúpcserépről és találtam egy csomó fél tojás héjat. Évekig kinlódtam , kutya alól rongyot felvittem , ez semmit nem ért. Takarítás a padláson , teljes átpakolás , klóros vízzel fellocsoltam , tető teljes javítása , és az utóbbi 1 évben csend volt. Még egy farakást is elpakoltam  és ezalatt találtam nyest nyomokat  .  Kintre tettem egér és patkány mérget / nem a nyestnek /  de a nyestet abban a helységben találtam meg elpusztulva , ahol volt a méregből idén télen. Védett állat és szép nagyon , de ezek úgy elvannak szaporodva ...,láttam már a tetőn ahogy megy a szomszédnál a padlásra , ismerősöm pedig szintén a szomszéd kéményébe látta bemászni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!