Keresés

Részletes keresés

cassano711 Creative Commons License 2024.01.28 0 0 37643

Amúgy a hidroplánt teljesen megértem, csak videókat láttam róla, de elég egyedi, szép élmény lehet, csak olyan árban mozog amennyiért gyakorlatilag elrepülsz Maléra itthonról. 

Két kérdés felmerült bennem. Tudom hogy itt szinte mindenki a resort sziget/hidroplán kombót preferálja, de van itt ember aki kipróbálta az úgynevezett public ferry-t alias dhonit?

Most nem a turisták által is jellemzően használt gyorshajóra ( speedboat ) gondolok hanem a lassabbra amivel a helyiek is jellemzően mozognak a szigetek között.

Amennyiben igen milyen tapasztalatok vannak ezzel, mennyire elviselhető? 

A másik, Dhirgurah, Fulhadhoo, Thoddoo, Ukulhas. Én ezt a négy szigetet néztem ki mint potenciális célpontot, ki melyikre szavazna? Én Dhigurah felé hajlok eddig látottak alapján.

Nincsenek komolyabb elvárások, csak gyönyörű part és lehetőleg minél nagyobb nyugalom, természet, pálmafák, ha jó korallzátony van sznorkelezéshez az plusz pont. 

És legyen azért némi interakció a helyiekkel mert a nélkül nekem elég steril lenne.

 

A másik, Malé maga, Nem sokat írok róla gondolom azért merthogy itt a resort sziget és annak szolgáltatásai a fő téma ami érthető, de megér mondjuk két napot Malé barangolásra? Vagy egy is bőven elég?

Én szerettem a dél-kelet ázsiai városokat, már azt a 6-7-et amit láttam, és Maléról olvastam olyat hogy gyakorlatilag egy dél- kelet ázsiai nagyvárosra kell számítani erős indiai beütéssel. Annyira sok videót amúgy nem is találni róla.

 

Előzmény: cassano711 (37642)
cassano711 Creative Commons License 2024.01.28 0 1 37642

Nekem hogy fapadossal meg kell csinálni egyszer :D

Na, csak viccelek, de minden vicc fele igaz. 

Előzmény: moonwalkr (37640)
GSzarkaTAT3 Creative Commons License 2024.01.27 0 0 37641

OK

Előzmény: moonwalkr (37640)
moonwalkr Creative Commons License 2024.01.27 0 0 37640

Hagyd.

Mindeninek lehet valami beakadása, amit a másik nem ért meg. Neked az április, Lénának a wifi, nekem a hidroplán, Lutz Gizinek meg a szobába készített pezsgő. Ezért szép színes a világ. 

Előzmény: GSzarkaTAT3 (37638)
Ruud_Krol Creative Commons License 2024.01.26 0 0 37639

mivel nem voltam ott

így nem tudom mi ingyenes

én csak Kuredun voltam párszor, ezért az ott tapasztaltak alapján írtam a net igényeket! :)

én vennék/vettem mindig sim kártyát

Előzmény: Léna007 (37635)
GSzarkaTAT3 Creative Commons License 2024.01.26 0 1 37638

Miért baj, ha fizetni kell érte? Ha én eljutok maldívra, biztos van pénzem. Wi-fire is. Ha sajnálnám rá, nem mennék oda. Elvek? Hát szerintem azokat hagyd itthon...

Előzmény: Léna007 (37635)
moonwalkr Creative Commons License 2024.01.26 0 0 37637

Higgy a sziget saját honlapjának, az vélhetően nem hazudik

A The Resort/Services_Facilities menüpont alatt ez a kiírás olvasható lakonikus egyszerűséggel: 

  • Wi-Fi is available in the public areas (chargeable)

Magyarul: a Wifi a nyilvános területeken elérhető (~díj ellenében)

Előzmény: Léna007 (37635)
Léna007 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 37636

Köszönöm Csaba!! :-)

Előzmény: csaba.a (37616)
Léna007 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 37635

A recepción ingxenes? Akkor bőven elég lenne, egyszer egy nap odamenni. De azt írták előttem itt, hogy nem ingyenes. Jó lenne végre valami biztos infó oolyantól, aki mostanában volt Filitheyon.

Előzmény: Ruud_Krol (37615)
moonwalkr Creative Commons License 2024.01.25 0 0 37634

Bár tényleg voltam párszor, de kizárólag a december-február közti időszakban. Így aztán nem tudom milyen a monszuneső. Mindent én se tudhatok:):):)

 

De azzal egyetértek, hogy az időjárásnak nincsenek leírt, áthághatatlan szabályai, szóval csak találgatni lehet...

Előzmény: GSzarkaTAT3 (37633)
GSzarkaTAT3 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 37633

biztos nem vernék el 4 milliót egy április végi maldiv útra.

Az időjárás kiszámíthatatlan, ugye, El Nino, meg globálisklímaváltozás, stb.  10 éve március 15-én is mi volt itthon...:-)

Na, de viccet félretéve, nem sok hónap van, amikor el tudnánk menni ÉS az nem a monszun idejére esik, még szerencse, hogy NYÁRON nem mennénk, mert mi értelme nyárból - nyárba menni, nemigaz?

Nem egyszerű valóban. 

Egyébként az április esőket, (te gondolom sokat voltál, és talán akkor is), hogy kell elképzelni? Egész nap borús, felhős az idő, ha esik mennyit esik? Nem muszáj Észak-maldívra értve, úgy általában a maldívokon...

Előzmény: moonwalkr (37632)
moonwalkr Creative Commons License 2024.01.25 0 1 37632

"Az időjárásról. Április vége tényleg gázos már? Ez alapján nem azt gondolnám (több helyen is hasonlót láttam). Ami nem lenne jó, ha több órát esnek az eső, de szerintem nincs erről szó."

 

Hát ez a grafikon szerintem pont nem szól semmiről. Pontosabban megmondja a nappali és az éjszakai átlaghőmérsékletet, ami trópusok lévén +/-2°C-t – azaz a nagy semmit – változik és megmutatja az elméleti napsütéses órák számát, amíg fenn van a Nap és az Egyenlítő közelsége miatt ez sem változik semmit szinte.

 

De ami téged érdekel, ami igazán el tudja rontani, vagy fel tudja javítani a nyaralásodat, az az eső és a felhők. A tankönyvek szerint májusban és októberben van a két monszunváltás (ezt hívja a magyar a "A Monszunnak"). Ilyenkor vannak a nagy esők. És persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a monszun előtt kicsattanóan jó idő, aztán csap megnyit, eső dől, mint az állat, aztán két-három hét múlva csap elzár és jöhet megint a jó idő. A száraz évszak legszárazabb hónapjai a január és a február. És ahogy itt fentebb már kifejtettem a száraz évszak és a dézsából öntős monszun között van egy átmenet, amikor egyre növekszik a felhőzet és a csapadék. Nem nehéz belátni, hogy ha májusban jön az esőcsúcs, akkor április végén igencsak benne vagyunk már abban az átmenetben. Ha a szubjektív véleményemet kérdezed, biztos nem vernék el 4 milliót egy április végi maldiv útra.

Persze ez eddig az elmélet. A gyakorlatban ott is be van hülyülve az időjárás, a 2002-es októberi monszun például decemberben jött (ami turisztikailag már bőven főszezoni, száraz hónap). Tehát nem lehet ezt sem tudni.

Előzmény: GSzarkaTAT3 (37630)
seci Creative Commons License 2024.01.25 0 0 37631

Maldiv azon ritka helyek koze tartozik, ahova (sokkal) olcsobb irodaval utazni.

Es ha hozzateszem, hogy nekunk harombol haromszor modositottak a repulogepjegyek - az iroda siman kezelte a szallassal a valtozast.

Ha magadnak intezed az sajnos extra szivas.

 

Kivetelt talan a lakott szigetek kepeznek, de en ott is igenybe vennem a helyi kozvetito segitseget, merthogy ott meg megy az overbooking+önfényezes(mas van a bookingon, mint a valosag)

 

-seci

Előzmény: GSzarkaTAT3 (37626)
GSzarkaTAT3 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 37630

Akkor mégis érdemesebb a "nagyokkal" szerződni, pl. TUI, Dertours? De pl. utóbbi azt írja honlapján, hogy nem velük, hanem a Deutschland GmBh-val kerülnék szerződéses kapcsolatba. Nem mintha tartanék, hogy csődbe mennének, mint pár magyar utazási iroda...

 

Az időjárásról. Április vége tényleg gázos már? Ez alapján nem azt gondolnám (több helyen is hasonlót láttam). Ami nem lenne jó, ha több órát esnek az eső, de szerintem nincs erről szó.

 

Előzmény: moonwalkr (37629)
moonwalkr Creative Commons License 2024.01.24 0 0 37629

A saját szervezés nemcsak az, ha a hotel honlapján, vagy a Bookingon foglalsz. Hanem az, hogy az egyéni igényeidnek megfelelően (akkor és annyi napra, olyan repcsivel, stb). Az hogy Booking.com, www.xxxxxxxx.com, vagy Meiers.de, az csak egy felület. Amiről Bandos mesél, az nem azokat a konzerv utakat jelenti, hogy elmész a Karthago Toursszal, ekkortól addig, 8 nap 7 éjszakára Travel Service (tudom hogy már nem létezik, csak a példa miatt) charterrel, hanem tényleg egyéni szervezést jelent.

 

A németek a saját felületükön kínálnak olyat is, mint a Booking, hogy akár egy napra, de x hónap y. napjától z. hónap w. napjáig lefoglalják neked a szállást abban a hotelben, amelyikben akarod (persze ha benne van a kínálatukban. 

Szóval, hogy az a megnevezése, hogy utazási iroda, ne tévesszen meg. Nálunk nyugatabbra az utazási kultúrát is más pohárból isszák. Ott irodával is lehet egyénileg szervezni és szerencsére ez ide is begyűrűzik már.

 

Végül a “valószínűségről”. Mellette szól (mármint hogy lesz hely); hogy április már erősebben “monszunközeli” hónap, azaz ott az olyan, mintha a Balatonra novemberre foglalnál. Viszont ellene, hogy ahonnan a népek nagy számban mennek (Európa), ott akkor van tavaszi szünet a suliban, tehát könnyebb a gyerekeseknek egy egyhetes kiruccanást beiktatni. Hogy melyik az erősebb érv? Ha tudnám, lottóznék.

Előzmény: GSzarkaTAT3 (37628)
GSzarkaTAT3 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 37628

Vagyis, a faszbuukos fotelhuszárok hazudnak, amikor valószínűtlen ft/fő árakról regélnek saját szervezésben?

 

Mind1 is, a lényeg, hogy utazási irodán keresztül foglalva a biztonságot kell megfizetni, vagyis, ők szervezik a repjegy  + szállás + transzfer foglalást, ami nekem kvázi leveszi a vállamról a terhet bárminemű kockázatvállalásról, kivéve a noshow-t.

 

Mindenesetre, még van időnk, április vége odébb van picit. 

 

Egyébként mennyire valószínű, hogy a kinézett időpontban NINCS szabad szállás?

Előzmény: Bandos (37627)
Bandos Creative Commons License 2024.01.24 0 0 37627

Szia, igen, lehetséges, sőt, a maldívon ez szinte mindig így van.

 

Azok a magyar utazásközvetítő irodák, akik a maldívra (is) specializálódtak, és amelyek a nagy német irodák (DER, Meiers, TUI, FTI, stb.) ajánlatát "közvetítik", azok a szállásra azonos paraméterek esetén kb. 20-30%-al kedvezőbb árat tudnak adni, mint a Booking, Agoda, Hotels.com, stb., vagy mint a legtöbb esetben a sziget saját honlapján elérhető ár.

 

Szerintem foglalhatod nyugodtan az "olcsóbb" árat az utazási irodánál (persze ajánlott maldívra specializálódott irodánál foglalni).

Előzmény: GSzarkaTAT3 (37626)
GSzarkaTAT3 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 37626

sziasztok,

április végén mennénk maldívra. 6-an mennénk, a keret max. 4M Ft szállás FP-val+repjegy+belső transzfer. A kinézett desztináció Barefoot Eco Hotel.

Amit nem értek, a következő: hotel saját oldalán konfigurálva AKCIÓSAN 2.8M a szállás+FP+belső transzfer (7762 USD @ 360 Ft/USD). Ehhez jön a repjegy VIE-MLE, jelenleg 5111 EUR @ 400 Ft/EUR, (kerekítve)  + 2M Ft., összesen tehát 4,8M Ft lenne saját szervezés. 

UTAZÁSI iroda erre adott 2,22M szállás + transzfert, + ~ 2M Ft repjegyet, tehát az valójában napi árú, nem képez eltérést.

No de a szállásnál, van mintegy 600 e ft differencia. 

Lehetséges? Hol van itt a buktató?

 

AnnF9999 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 37625

Mennyi az utazási költségvetése?

Dead Soul Tribe Creative Commons License 2024.01.24 0 0 37624

Köszi mindenkinek!

seci Creative Commons License 2024.01.24 0 0 37623

Maldiv szigetek elmenymegoszto csoport - 100+ kisgyerekes hozzaszolas/ajanlas/anti-ajanlas van.

-seci

 

Előzmény: Dead Soul Tribe (37620)
Bandos Creative Commons License 2024.01.23 0 0 37622

Szia,

 

Nagyon sok fiatal pár utazik kisgyerekkel a maldívra, már pár hónapos kortól látni ott kicsiket.

A legkritikusabb talán az odautazás lehet, de ha már ott van a gyerkőc, akkor szerintem már nincs gond, Én már nagyon sok mosolygó kisgyereket láttam ott, de síró gyereket talán még soha.

 

Viszont 2-3 éves gyerekkel csak olyan szigetet javasolnék, ahol szükség esetén van orvosi ellátás is, és ahol van Kids Club is.

 

A Maldives Magazine 10 olyen hotelszigetet is ajánl, ahol nagyon jó Kids Club van.

 

https://maldives-magazine.com/top-10/10-top-rated-kids-clubs.htm#google_vignette

 

Ezek közül ár/érték arányban talán Kuramathi a legjobb, íme az ottani Kids Club:

 

https://www.kuramathi.com/kids-club.html

 

https://www.kuramathi.com/kids-club/kids-club-faq.html

 

Sok sikert a választáshoz!

Előzmény: Dead Soul Tribe (37620)
moonwalkr Creative Commons License 2024.01.23 -1 0 37621

Szia

 

Nem tudom, hogy én vagyok-e a megfelelő válaszadó, mert az én gyerekeim már 30+osak, igaz az unokáim most ilyen kicsik.

Igazán arra sem találok komoly magyarázatot, hogy mi a különbség, amitől egy sziget 2-3 évesnek már nem való.

 

Egyetlen ilyen jutott eszembe, hogy mondjuk lassan mélyülő, sekély lagunája legyen, ahová bátrabban beviheted őt is. 

Erre első blikkre két sziget ugrott fel az emlékeimből:

- Malé közeli: Dhonveli

- Távolabbi, repülős sziget: Sun Island

 

De ha van még paraméter, ami szerinted fontos a gyerek miatt (mondjuk valamiféle animáció), akkor pontosíthatnád még a szempontokat.

Egyébként animáció, vagy afféle "kindergarten" ügyben utazási irodát is érdemes kérdezni, mert több olyan helyen is voltam már, ahol megvolt, hogy hol van, ha benéztél, egy csomó színes játékot is láttál, csak éppen nem működött.

Előzmény: Dead Soul Tribe (37620)
Dead Soul Tribe Creative Commons License 2024.01.22 -1 0 37620

Akkor úgy kérdem, hogy 2-3 éves gyerekekkel melyik sziget ajánlható?

Előzmény: moonwalkr (37618)
Eclisse1 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 37619

Filin a recepció még annyi időre sem adott wifit, hogy az imugát kitöltsem! 

Előzmény: csaba.a (37616)
moonwalkr Creative Commons License 2024.01.20 0 0 37618

Hol érted azt, hogy “ott”?

Maldivon? Ezrek.

Valamelyik szigeten? De melyiken?

Előzmény: Dead Soul Tribe (37617)
Dead Soul Tribe Creative Commons License 2024.01.19 0 0 37617

Volt valaki ott 2 éves gyerkőccel? 

csaba.a Creative Commons License 2024.01.18 0 0 37616

Csak a pontosság kedvéért: Filin az internetért fizetni kell, free wifi nincs sehol - még a recin sem...

A fizetős az étteremben, a bárokban és a recepción használható, meg néhány - szerencsésebb - szobában. Az árak: 1 óra: 6,5$, 12 óra: 18,48$, 24 óra: 25$, 1 hét: 123,2$.

Azaz a hozzáférést időre, és nem adatmennyiségre mérik...

Sokkal jobban megéri Tourist SIM-et venni a reptéren (https://www.dhiraagu.com.mv/personal/for-mobile/plans/tourist-sim), vagy (https://www.ooredoo.qa/web/en/visitor-sim/)

mert ez a sziget szinte minden részén időkorlát nélkül tökéletesen használható.

Előzmény: Ruud_Krol (37615)
Ruud_Krol Creative Commons License 2024.01.18 0 0 37615

a másik 40$, akkor lehet elég lesz a recin lévő wifi is!

Előzmény: Léna007 (37614)
Léna007 Creative Commons License 2024.01.18 0 0 37614

Nekem 2 Gb is elég, ennyi itthon a havi limitem és soha nem használom ki, nem vagyok a mobilon függő valaki, csak az édesanyámmal fontos tartani a napi kapcsolatot, emiatt. A legkisebb kártya elég lesz. Csak Whatsapp-hez kell. ;-) Ha nem lesz, akor küldök neki minden nap egy sms-t, mert az olcsóbb.

Előzmény: Ruud_Krol (37613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!