Keresés

Részletes keresés

Palma027 Creative Commons License 2017.02.03 0 0 76160

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Nem adom fel semmiképpen.

Elsősorban természetesen nekem sem a hajléktalanokkal van "gondom", ha nem lenne aki ide hordja a szemetet, nem lenne mit szétpakolniuk. A térfigyelő kamerás jvaslatot is az ilyen autósokra tettem. Sokan hoznak üveget is, így mindenképp hasznos a lerakó, csak sajnos még gyerekcipőben jár a használata. 

Valóban elszomorító, hogy kidobunk olyan dolgokat amik még hasznosak lehetnek.

Mindenesetre a kb fél órája készült képpel újra bejelentést tettem az önkormányzatnál, előzőleg is megoldottnak jelölték a problémát, valójábanpedig alul még a korábban bejelentett szemét is ott van.

grja Creative Commons License 2017.02.03 0 0 76159

Munkanapokon naponta kétszer megyek el a kuka mellett, így látom a változásokat. Amióta keretbe tették a gyűjtőket nem borogatják fel őket a guberálok. Nem akarom védeni a csöveseket, mert a legtöbb nem érdemli meg, de rendszeresen, személygépkocsival ide hozzák a szemetet. Miután megkérdeztem miért ide pakolja, az volt a válasz: "Majd elviszi valaki!" Általában hétfőn reggel jókora kupac szemét van a konténerek körül.

Előzmény: Palma027 (76154)
...slr... Creative Commons License 2017.02.02 0 0 76158

Ha az első verzió bukása után feladták volna a fejlesztést, ma nem lenne autónk, villanyáramunk, ceruzánk, e-book olvasónk és torokfertőtlenítő spray-nk, hogy csak néhány példát említsek. 

A szelektív gyűjtőszigetek a létező legjobb célt szolgálták, de abban a formában még nem voltak elég jók, a lakóterületeket gyakorlatilag lakhatatlanná tették az éjszakai üvegcsörömpöléssel, az üvegekből áradó bűzzel, és a gyűjtőkonténerek környékének vállalhatatlan mocskával, nomeg azzal a fertelmes építészeti látvánnyal. Rosszat tettek a kezdeti tapasztalatok, mikor a gyűjtőkocsi összeöntötte a már szétválogatottat, és hiányzott, hogy néhány gazembert elkapjanak és csúnyán pellengérre állítsanak, mikor szemétlerakónak kezdték használni a helyeket. Rossz volt, hogy sok helyen a csendes lakóövezetekbe naponta többször bezúdultak a füstokádó-burkolatfeltörő és nagyon hangos daruskocsik. Elég hamar feladtuk, a tanulságok megbeszélése és a rendszer fejlesztése nélkül, lehetett volna a szelektív gyűjtés helyes gyakorlatát tanító megoldásokat kitalálni, és sokat lehetett volna a lakók visszajelzéseiből is tanulni.

Az a tapasztalat, hogy guberálók naponta háromszor átrakják a szelektív és az ömlesztett hulladékgyűjtőket, sok mindent taníthatott volna nekünk, de nem tanultunk. Egyik, hogy ha ezt a megalázó és fertőzés-terjesztő tevékenységet vállalják a hajnali hidegben, azt jelenti, hogy olyat is a kukába teszünk, amit más még hasznosítani tud. Első körben persze azon kellene változtatnunk, hogy erre rászoruljon valaki, másrészt viszont észrevehetnénk, hogy ezek az emberek szelektálják a hulladékot valamilyen szempont szerint, és valahogyan hasznosítják egy részét, miért nem tanulunk tőlük, és miért nem gyűjtjük külön azt, amit ők kiguberálandónak találnak.

Előzmény: villa (76157)

villa Creative Commons License 2017.02.01 0 0 76157

sajnos az önkormányzat a szelektív szigetek megszüntetésében látja a megoldást, az üveg konténerek is eltűntek jórészt, a gubis és szétszóró brigádok meg ellenállhatatlanok,

én is csak a szívós bejelentést tudom javasolni, ill. tenni, netán az Aldi-t bevonni, naív módon, hátha érdekeltek egy európai környezetben,

ax15 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 76156

Kezdetben ott több gyűjtő volt.

Majd ha egy sem lesz

Palma027 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 76155

Elnézést, ónos esőre gondoltam, nem jégesőre 😊

Palma027 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 76154

Szép estét!

Egy kedves ismerősöm ajánlotta ezt a fórumot, sjanos eddig nem tudtam a létezéséről. :)

Elsősorban tanácsot szeretnék kérni, kihez tudok fordulni ilyen esetben, ha az Önkormányzat nem segített.

A kerületi önkormányzathoz tartozik egy telefonos applikáció, amelyen alábbi képen látható esetet és a környezet bejelentettem, valamint az itt elhaladó járda síkosságát is. Ismerős lehet Önöknek, a Nagytétényi úton az Aldi mellett van ez az üveggyűjtő, itt vezet út a környező utcáktól a buszmegállóig. A síkos út csak időszakos probléma  (ami a tegnapi napon a jégesővel ismét előjött, valamint a bejelentésem után pedig pont elolvadt a jég), viszont a szemétlerakás állandó. Sajnos a hajléktalanok jelenléte is állandó, kipakolják a szemetet és az üveges konténereket is, kincsek és visszaváltható üvegek után kutatva. Nagyon sajnáljuk őket, de hatalmas kuplerájt hagynak. Természetesen nem lenne miből rendetlenséget hagyni, ha az emberek nem hordanák ide a szemetet..

Az önkormányzat az említett alkalmazásban megoldottnak jelölte a problémát, viszont a szemét nemhogy  ugyanúgy ott van azóta is, még újabb zsákok kerültek mellé. Ha gondolják, holnap szívesen küldök új képet erről. 

Sajnos nem unalmamban és azért jelentettem ezt be, mert  nincs jobb dolgom, egyszerűen minden nap itt járok el és elszomorít a helyzet. Nyáron próbáltuk rendben tartani, párszor összeszedtük a szétszórt szemetet, de órák/napok kérdése és ugyan így, vagy rosszabbul néz ki minden.

Nem tisztségem megoldást javasolni, térfigyelő kameráara tettem javaslatot az önkormányzat felé, vidékről költöztem a kerületbe és ott ez oldotta meg a problémát, visszatartó erőként.

Kérem amennyiben valami ötletük van a megoldáasra, osszák meg velem, szeretnék utána járni a dolgoknak. 

Köszönettel, Pálma

n

wdriver Creative Commons License 2017.02.01 0 0 76153
http://magyaridok.hu/belfold/elkeszult-kelenfoldi-pr-parkolo-1372876/

akit érint. én néha mentem odáig autóval, a reggeli szerencse kellett a hely találáshoz, kíváncsi leszek az új 500 mennyi idő alatt telik meg :-)
sgJános Creative Commons License 2017.01.31 0 2 76152

Egy kis jeges

villa Creative Commons License 2017.01.30 0 0 76151
Előzmény: 504LACI (76150)
504LACI Creative Commons License 2017.01.30 0 0 76150

Na vajon a legelő munkacsoportban a mostani értékeket is a járműforgalom számlájára írják vagy rájöttek már, hogy sok változás a korlátozástól nem lesz?

https://www.idokep.hu/szmog 

gxy_gfx Creative Commons License 2017.01.30 0 0 76149

Tegnapi képek

Meg korábbiak is, most volt némi időm válogatni belőlük:

161211

161101

161023

mustármaggombolyító Creative Commons License 2017.01.30 0 0 76148

A fenyőcinege neve helyesen: fenyvescinege. Ja, és a vörösbegy rendszeres látogatását el is felejtettem.

Előzmény: mustármaggombolyító (76146)
mind_the_gap Creative Commons License 2017.01.30 0 0 76147

A fenyőrigó felénk is feltűnt. Először nem is tudtam mi az (korábban sosem láttam), de pont akkor jött az index cikke az üvegfalakkal kapcsolatban...

Előzmény: mustármaggombolyító (76146)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2017.01.30 0 0 76146

A golyó ebben a hidegben annyira kemény, hogy még a cinkék is alig bírják kopácsolni. Persze azért van ez így, mert több etetőn a kertben jóval könnyebben jutnak különböző magokhoz. A meggyvágók a napraforgót szeretik és hámozzák boszorkányos ügyességgel, a szajkók a mogyorót falják, a pici ökörszem az apró gombóctörmeléket csipegeti. A kemény gombócokat ugyanis apróra szoktuk vagdosni. A feketerigók a vágott mogyorót is eszik. Harkály még nem járt a télen mifelénk, viszont megjelent egy-két fenyőcinege. A fenyőrigók is nagy csapatban telepedtek meg a környék fáin, de ők nem jöttek az etetőkre.

A tartós hideg miatt óriási a madárforgalom a kertünkben. :-)

Előzmény: Zitka (76145)
Zitka Creative Commons License 2017.01.26 0 0 76145

Bezzeg a XI. kerületben még a harkályok is rámennek a golyóra...! :)  (lányomék terasza)

Előzmény: mind_the_gap (76143)
grja Creative Commons License 2017.01.25 0 0 76144

Köszönöm, pont ez (ilyen...) látszik Abu F képén is.

Előzmény: villa (76140)
mind_the_gap Creative Commons License 2017.01.25 0 0 76143

Jönnek a madarak, viszik a magokat. Múltkor még dió törmeléket is kaptak. Vizet is tettünk ki. A golyó elérhető helyen van, a magok közelében. Sosem nyúlnak hozzá, meg se nézik mi az. A kitett szalonna darabkával is ez volt a helyzet. A fekete szotyi a sztár.

Előzmény: ...slr... (76142)
...slr... Creative Commons License 2017.01.25 0 0 76142

Feltételei vannak annak, hogy hozzányúljanak a kitett cinkegolyónak. Biztosítani kell a madarak búvó- és pihenőhelyét, és úgy kell kitenni, hogy a helyet megfelelően biztonságosnak érezzék. Meg szoktatni is kell őket. De lehet, hogy csak finomabbat találnak a közelben :-)

Előzmény: mind_the_gap (76141)
mind_the_gap Creative Commons License 2017.01.25 0 0 76141

Érdekes, hogy anyámékhoz szinte csak verebek járnak az etetőhöz, illetve a galambok, de azok mindenhol ott vannak.

Nálunk szinte csak cinke van, néha 1-2 tengelic. A cinkéknek kitalált golyóhoz soha nem nyúlnak a madarak és a magok közül is szinte csak a fekete szotyit viszik. 

villa Creative Commons License 2017.01.25 0 0 76140
Előzmény: grja (76139)
grja Creative Commons License 2017.01.25 0 0 76139

Lehet azt tudni, hogy milyen magas ez a réteg?

Előzmény: villa (76138)
villa Creative Commons License 2017.01.25 0 0 76138

és a Duna partról ránézve a városra, egy szürkés ernyő van felette....

Előzmény: grja (76137)
grja Creative Commons License 2017.01.25 0 0 76137

Jól kihozza az ellenfény a szmogot. Érdekes, ahogy szétteríti a szálló por a sárga - narancs napsugarakat.

Előzmény: Abu F (76136)
Abu F Creative Commons License 2017.01.24 0 0 76136

Ez is telefonos

grja Creative Commons License 2017.01.24 0 0 76135

A Dunán is hasonló a helyzet. Nyáron nem látható (lehet, hogy csak én nem látom őket?) récék  csapatokban úszkálnak a jégtáblák között.

Sajnos nem jönnek nagyon közel, ill. mindig valaki (valami) megzavarja őket, nem nagyon lehet jó fotót készíteni róluk.

Előzmény: ...slr... (76131)
grja Creative Commons License 2017.01.23 0 0 76134

Azt hiszem a telefon nem is arra való, hogy ilyen helyzetben jó képet készítsen. Azt a kamerát másra találták ki, igaz egyre inkább próbálják mindenféle dologgal (pl.: csíptetős előtétekkel) megerőszakolni. Én a telefonon csak beszélni szoktam... Persze jó dolog a telefonos kamera, mert mindig kéznél van, ha éppen kell.

Az én képem valamivel később is készült.

Előzmény: sgJános (76133)
sgJános Creative Commons License 2017.01.23 0 0 76133

Az enyém állvány nélkül telefonnal.

Nem az a minőség.

Előzmény: grja (76125)
villa Creative Commons License 2017.01.23 0 0 76132

itt a héten csonttollúak jártak,

egyébként meg: http://www.mme.hu/kemeny-fagyok-ellenere-miert-kevesebb-madar-az-etetokon

Előzmény: ...slr... (76131)
...slr... Creative Commons License 2017.01.23 0 0 76131

Észrevettétek, hogy Budatéténynek átvonuló madár-vendégei vannak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!