Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.22 -2 0 2671

 

Mennek másik ebédlőbe :)

Teszik ezt az EN1-1A-n.

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.21 -4 0 2670

Repülte valaki a PDL-FRA-t az elmúlt két hétben PCR vagy antigén teszt nélkül?

t-boyfalva Creative Commons License 2021.06.18 0 0 2669

No para ! Mindenutt szépen ki van jelölve .Túraútvonal elején mindig kis térképpel leirasokkal.  De ha veszel Sao Miguel térképet ott is minden túraútvonal  fel van rajzolva.

Előzmény: Quas (2667)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.18 -2 0 2668

A PCR teszt eredmény 11 órával a mintavétel után megérkezett. Mindkettőnknek emailban, pdf melléklettel.

Párom megkapta SMS-ben is, én nem. Igaz engem nem is hívtak tesztelésre.

Quas Creative Commons License 2021.06.17 -2 0 2667

Sziasztok,

 

Olyan kérdésem lenne, hogy a túraútvonalak mennyire vannak jelölve? Sűrűn van turistajelzés? Megtaláltam a neten az útvonalakat, csak attól félek, hogy nem eléggé jelölt. 

 

https://trails.visitazores.com/sites/default/files/flyer_pr_03_smi_-_vista_do_rei_0.pdf

 

http://trails.visitazores.com/sites/default/files/flyer_prc_43_smi_-_pico_das_camarinhas-ponta_da_ferraria_-_cpia.pdf 

 

Esetleg ezen a túrákon volt valaki? 

 

KÖszi

Quas Creative Commons License 2021.06.17 -2 0 2666

Nagyon szépen köszönöm, ez nagyszerű hír! 

TAP honlapján én is azt olvastam, hogy nem kell Ponta Delgadából Lisszabonba teszt. Csak mindig jó 1 megerősítés. Viszont nekünk Ryanair lesz, de gondolom hasonlóan járnak el ők is.

Köszönöm még1x!

Előzmény: mnewjnbcu (2661)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.17 -2 0 2665

Hatodik napi pcr.

Nekünk 45 perc volt úgy hogy időre hívtak..

 

Van anális teszt is :D

Azzal a pálcával amit az orromba dugott szerintem lentről is sikeres lett volna....

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.17 0 0 2664

Ja. Nem mobil barát.

Make by: Ták és Gány Kft :)

Előzmény: Dydand (2663)
Dydand Creative Commons License 2021.06.17 -1 0 2663

Már olvasom is ;) Érdekességként: mobilon nem hozza be.

Előzmény: Törölt nick (2660)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.17 -2 0 2662

Amikor keresztbe teszek a helyi járatnak :)

mnewjnbcu Creative Commons License 2021.06.16 0 0 2661

kicsit megkésve reagálok, de mi június 5-én jöttünk vissza Ponta Delgadaból Lisszabonon keresztül, teszt nem kellett, Magyarországon meg csak rápillantottak a zöldkártyára...

Előzmény: Quas (2659)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.14 -3 1 2660

Sokan érkeztünk tegnap.

Ide írtam le pár sorban a történéseket.

Quas Creative Commons License 2021.06.05 0 0 2659

Sziasztok,

 

Azokat kérdezném, akik mostanában mentek, hogy visszafelé hogyan működik az utazás? 

Ha minden igaz Azori szigetekről utazva Lisszabonba nem kell negatív PCR teszt. Ezt meg tudja valaki erősíteni? 

 

Valamint a Lisszabonból Budapestre tartó járaton sem kell negatív PCR teszt , ha jól tudom. Ezt is meg tudnátok erősíteni?

 

Odafelé nem probléma, az út előtt csinálunk tesztet, és még 1 kis Lisszaboni megállással is beleférünk a 72 órába a teszt miatt mikor a szigetekre érkezünk, viszont visszafelé már kérdéses.

 

Köszi előre is 

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.03 -2 0 2658

Kedvcsinálónak

https://youtu.be/-z7_Dq_aGoA

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.03 -2 0 2657
Dydand Creative Commons License 2021.05.31 -2 0 2656

Nnnnna, ezért megyünk mi októberben ;) Mindketten Pfizert kaptunk, amit ez EU is bevizsgált és jóváhagyott (így nem fordulhat elő az, amit egy csehországi utazásról írtak - oroszt kaptak, az országba beengedték őket, viszont a Hilton azt mondta ott nem szállhatnak meg. Júliusra elkészül az egységes uniós vakcina-útlevél, amiveel sokkal szabadabban lehet utazni az országok között.

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.26 0 0 2655

Szerintem jól gondolod.

Az oltópapírotokról csináltattatok angol nyelvű igazolást? (én most voltam a körzetinél pecsétet koldulni, mert az oltópontra nem volt kedven visszamenni)

Előzmény: bazse.ht (2654)
bazse.ht Creative Commons License 2021.05.26 0 0 2654

Igen, azért is lenne jó, ha már Tercierán letudnám az igazoltatást. 12:50 kor érkezünk TER-re, és csak 16:20 kor FLW-re, az már éppenhogycsak 72 óra 10-e délutántól.

TAP szerint annak ellenére, hogy egy foglalás, TER-án fel kell vennem a csomagokat, és újra feladni, azért gondolom, hogy már ott belépek.

Előzmény: Törölt nick (2652)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.26 -1 0 2653

A TAP május elejétől közzétett felhívásában a fedélzetre se enged fel teszt nélkül.

https://www.flytap.com/en-hu/alerts-and-informations

Előzmény: bazse.ht (2651)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.26 0 0 2652

Ha 11-én este indul a géped Bécsből, akkor gondolom 10-én tudsz itthon csináltatni egy tesztet délután...

17 és 27 között majd rád dudálok ha látlak :)

Előzmény: bazse.ht (2651)
bazse.ht Creative Commons License 2021.05.26 -1 0 2651

Sziasztok, légyszi segítsetek, kezdek elveszni az információkban. A következő itinerhez szeretném passzítani a beutazási szabályokat, és szeretnék egy megerősítést vagy cáfolatot erről.

Tehát június 11-én indulunk Bécsből Lisszabonba, majd

13-án Floresre (Terciera bő 2óra átszállás), majd

16-án Corvora, majd

17-én Sao Miguelre, és végül

27-én Bécsbe (2óra tranzit Lisszabon)

2 felnőtt, (oltva/féregtelenítve, összes kötelező nap letelt a 2.oltás óta) és egy 7 éves gyerek.

Itt tartok jelenleg a beutazási rejtvényben:

Bécsig ok, mindenben jók vagyunk.

Lisszabonba teszt kell, nekünk is, lányunknak is, csinálunk. Itt az nem tiszta, hogy már a gépre szálláskor kell, vagy addig a szállodába zárnak Lisszabonban amíg nincs eredmény?

Azorira is teszt kell, de már csak felnőtteknek, ha jól időzítünk, akkor az induláskori teszt még épp belefér, ha nem akkor még1 kör turkálás. Itt már a tercierai átszállás belépés lesz, vagy csak Flores? (Egy jegy, de TAP-ról SATA-ra) Az a 3 óra +- lehet hogy pont elég lenne az 1 tesztes megoldáshoz.

Valahol olvastam, hogy Azorik valami 35-50 eurós vouchert adnak a beutazáshoz szükséges tesztek mellé, ez igaz, vagy tényleg elvesztem?

A szigetek között úgy értelmeztem, hogy csak akkor kell teszt, ha Sao Miguelről mész az aprók felé, fordítva nem. Ez igaz?

Az ismétlőtesztek még vannak? (6, 12, stb naponta)

Ez így rendben amiket írtam, vagy van ami nem, esetleg kihagytam valamit?

Vagy ne szarakodjak vele ennyit, addig úgyis megenyhül ott is a hangulat?

Köszönöm előre is.

t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.25 -1 0 2650

. Kicsit kezd beindulni az

élet a városban. Hétvégére még ez a szépség is

leparkolt pár napra.

 

t-boyfalva Creative Commons License 2021.05.12 -1 0 2649

PDL repteren majd eligazitanak. 6.napira abban a parishban (megyeben) ahol laksz majd annak a kijelolt eu intezmenyebe kell majd menned. 

Előzmény: vbtami823 (2647)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.11 0 1 2648

Ennyim van, ha nem lett volna még meg neked: https://destinoseguro.azores.gov.pt/?page_id=8908

 

Előzmény: vbtami823 (2647)
vbtami823 Creative Commons License 2021.05.11 -1 0 2647

Sziasztok!

 

21-én utazunk PDL-ba, 27-én megyünk át Picora. 

Nagykövetségtől azt az információt kaptam, hogy 7. nap után kell teszt, de csak São Miguel szigetén van tesztelési lehetőség és mi akkor ügye már Picon leszünk. 

Viszont azt is mondták, hogy a szigetek közötti utazáshoz is kell teszt, ez esetben ha megtörténik a 6. napon mielőtt elhagyjuk PDL-t gondolom az elfogadható megoldás.

Valaki volt hasonló helyzetben? Amennyiben igen, nagyon hálás lennék, ha megosztaná a tapasztalatait ezzel kapcsolatban. 

Illetve arra is kiváncsi lennék, hogy milyen módon és hol kell jelentkezni tesztelésre?

 

Köszönöm előre is!

Strawberry1990 Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 2646

Szia !

Nagyon köszi az infot ! :) 
Igaz mi majd augusztus végén utazunk ami még nagyon messze van de majd addig biztos kérdezni fogok mi a helyzet ott :) 
Remélem addigra figyelembe veszik majd az oltást de ha nem , akkor sem rezelünk be . :D 

Előzmény: mnewjnbcu (2645)
mnewjnbcu Creative Commons License 2021.05.09 0 1 2645

Szia,

PCR tesztet kérnek jelenleg.

itt a délelőtt 11-kor levett autós teszt (orrban turkálós🥶) eredménye másnap reggelre megjött.

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 2644

Ja még egy. Ennek az autós tesztes dolognak mennyi idő alatt jön meg az eredménye?

Előzmény: mnewjnbcu (2642)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.09 0 0 2643

Szia!

Antigén tesztet elfogadják, vagy csak az rt-pcr-t?

Németeken keresztül mennék júniusban - tudom addig sok változás lehet - de jelenleg a reptéri tesztelő hely azt állítja hogy a Lufthansa gépekre a németekig elég az antigén teszt. Ennek kb 20 perc alatt van meg az eredménye, ez a fő előnye.
Ha a németektől a portugálokhoz már az rt-pcr kell akkor almás az antigén.

Előzmény: mnewjnbcu (2642)
mnewjnbcu Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 2642

Lassan egy hete vagyunk újra itt Ponta Delgadaban. Mától enyhítettek az intézkedéseken, az éttermek újra nyitva lehetnek ebédidőben, kedden nyitnak az iskolák. A beutazás feltételei számunkra se voltak egyértelműek, így írtam az itteni egészségügyi hatóságnak (indulásunk idején Portugália kontinensi részén a magyarokra 14 nap karantén várt, annak ellenére, hogy a repülőre való felszállás feltétele volt a negatív PCR teszt). A válasz megnyugtatott: negatív PCR-teszt és a szokásos 5. és 12. napon ismétlés (ingyenes PCR-teszt autóval áthajtós sátorban, kedves fiatal személyzettel), az oltást egyelőre nem veszik figyelembe.

Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!