Keresés

Részletes keresés

tt-ths Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6483

Vicces iróniának gondoltad ezt az ajánlást, ugye?

Ha komolyan gondoltad, akkor nekünk nincs közös témánk ez ügyben.

Előzmény: patkometer (6482)
patkometer Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6482

Szerintem neked el kellene olvasni ezt a könyvet, hogy tudd, mit jelent a spiritualitás a jógában, és azon kívül!

http://howtobeultraspiritual.com/

Előzmény: tt-ths (6481)
tt-ths Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6481

azért valljuk be: a jóga, mint belső út, mint a világi örömöktől a belső spirituális utazás fele vivő folyamat... nos ettől a szellemiségtől a "fesztivál" szó elég messze esik :-)

Előzmény: tigristomi (6480)
tigristomi Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6480

Április 22-én tradícionális jóga fesztivál lesz Budapesten.

tigristomi Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6479

Nem írtad, hogy online tanfolyam.

Csak számomra fura, ha kérdésed van a tanfolyamod kérdéseivel kapcsolatban, azt miért nem a tanárodtól vagy a csoporttársaidtól kérdezed, miért egy általános jóga fórumra írsz be, minthogyha az a tanfolyam lenne az egyetlen jóga tanfolyam amit te találtál.

Előzmény: kikike41 (6477)
tigristomi Creative Commons License 2016.12.15 0 1 6478

Amit te csinálsz, azt nem tudom ki végezte el, mivel rengeteg jóga oktatói tanfolyam van, 1 hónapostól a 3 évesig.

Véleményem szerint, legalább 3 év intenzív jóga gyakorlás kell ahhoz, hogy vki a kezdőket tudja oktatni.

 

Kókler és felületes jóga tanár az, aki néhány hónapos oktatói tanfolyamokat szervez a nulla jóga tudás szintjéről.

Az se tud sokat a jógáról, aki ilyen tanfolyamra elmegy.

 

Ha ez nem érint téged, akkor ez természetesen nem neked szól, nagy részt álalánosságban írtam ezeket.

Előzmény: kikike41 (6477)
kikike41 Creative Commons License 2016.12.06 0 1 6477

Szeritnem nem azt írtam, hogy online tanfolyam. Rendes oktatás, csak kérdésem volt azok felé akik ezt elvégezték , mert azok tudnak erre válaszolni vagy segiteni ebben.. Ez egy Jóga iskola nem online tanfolyam.

tigristomi Creative Commons License 2016.12.06 0 0 6476

Mi ez, online tanfolyam? Nem tűnik komolynak.

Előzmény: kikike41 (6475)
kikike41 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 6475

Sziasztok!!!

Kérdésem lenne felétek, remélem tudtok segíteni. Jóga oktató szeretnék lenni és most járok tanfolyamra januárban vizsgázók. Kell írnom egy dolgozatot ami vagy egy jóga kutatómunka vagy 3 ászana bemutatása leírása. Igazából érdekelne inkább a kutatómunka de egyáltalán nem tudom hogy mire érthető ez mivel legyen kapcsolatban , saját tapasztalatok vagy bele mélyülni a jóga elméletébe. Ehhez szeretnék segítséget. Meg ha tudtok olyan nagyon régi ászanákról , amiK érdekesek 3. Db. Akkor írjátok meg ... Köszönöm előre is válaszotokat...Kiki

tigristomi Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6474

Valószínű más napüdvözletet ismerek, de

ha a tenyered feléd néz és így belül fáj a könyököd, akkor az a golf könyök.

Ha kívül, akkor az a tenisz könyök.

Youtubon angolul van mindkettőre nyújtásos mozgásos gyógyír, ha neked is ez van.

Előzmény: Blazon_Isle (6470)
Blazon_Isle Creative Commons License 2016.10.26 0 0 6472

Köszönöm! Nagyon hasznosnak bizonyult. :)

Előzmény: patkometer (6471)
patkometer Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6471
Előzmény: Blazon_Isle (6470)
Blazon_Isle Creative Commons License 2016.10.17 0 0 6470

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. A szúrja namaszkára alatt, mikor sasánkászanából veszem fel az astángászanát iszonyatosan fáj a könyököm. Van esetleg valami tippetek, hogy ezt mi okozhatja? Esetleg létezik valami alternatíva, amivel az astángászanát helyettesíthetem? Köszönöm! :)

tigristomi Creative Commons License 2016.09.30 0 0 6469

Köszönöm.

Előzmény: mafi mushkila (6468)
mafi mushkila Creative Commons License 2016.09.29 0 0 6468

Gyakorlatok és praktikus elméleti rész oké, a körítés nagyon rossz, kifejezetten káros szellemű. Ez viszonylag új fejlemény, régebben nem volt ilyesmi, és amióta van, azóta kerülöm, és csak a gyakorlást használom. Gondolom, ez a hétvége is hasonló lehetett.

Előzmény: tigristomi (6467)
tigristomi Creative Commons License 2016.09.27 0 0 6467

Aname mesterkurzus - megvilágosodás hétvégéjén volt vki?

Mikről van ott szó?

Üdvözlettel,

Tamás

 

tigristomi Creative Commons License 2016.03.28 0 0 6466

Helló!

A Csung Jüan chikungban gyakorolják a páncélinges chikungot?

Üdv,

Tamás

Előzmény: Horváth Ákos 76 (6126)
djoko01 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 6465

Ha jógáznátok egy jót, akkor keressétek itt Késmárki Enikőt! 

ghepard Creative Commons License 2015.12.15 0 0 6464

Gondolom ezt a sokéves jógázók tapasztalják. Mikor kilélegzünk hosszan, akkor sok oxigén szívódik fel a sejtekbe és így több és erőteljesebb kémiai reakció zajlik le, amitől melegebb lesz a testben - mivel több hő képződik a több kémiai reakciótól. No meg a lassú kilégzésnél egész brutálisan növekszik a nyomás a testben (levegővisszatartáskor is), ami megduplázhatja vagy egész a háromszorosára is emelheti a sejtek oxigénfelvételét a vérből. A kilégzés utáni mintegy hidegérzet se hidegérzet szerintem, hanem a test mintegy berezeg (mintha hideg rázná). Ez gondolom azért is lehet, mert mikor teljesen kifújjuk a levegőt, akkor minden jobban összenyomul a testben és a gerincvelőben több impulzus úgymond megreked, majd feloldásnál (mikor kezd áramlani belénk a levegő) ezek az impulzusok szinte elárasztják a testet. Általában melegérzetet vált ki, de hidegnek is lehet beállítani. Ezt el lehet érni hamarébb is, mint a teljes kifújás után. Ugyanúgy a melegérzetet is hamarébb el lehet érni bizonyos légzésfajtákkal. Ebben nagymester Wim Hof (a jégember), brutális, hogy mire képes. Ez nekem is aránylag jól megy, persze olyan magasságokba nincs is szándékomban eljutni, mit Ő jutott. De ez a meleggerjesztés nagyonis jól jön most télen, meg bármikor - így sokkal kisebb az esélye, hogy az ember valamiféle megfázásos nyavalyát szedjen össze...........

Előzmény: Semmisem (6463)
Semmisem Creative Commons License 2015.12.11 0 0 6463

Nem tudom milyen tanáccsal szolgálhanték.

 

Viszont kérdésem volna, tapasztalt itt valaki olyat, bizonyos légzogyakorlat alkalmával, hogy hosszu kilégzés után, az utolso levegő kiengedését kovetoen ( csak akkor jelentkezett ha ellazultan tlejesne végrehajtottam), hideg, vagy meleg érzet tölti fel a bőrt? főleg a háton érezheto de valahogy azt vettme észre napszak fuggo is, olykor az alhasban jelentkezik. Nagyon nehéz nyuodtnak marandi és hlakan egyneletesne belélegezni ilynekor. A légzés ciklus azt hiszem boven 1 perc felé emelkedik. Van hogy ez a "zizegés" érzetben átitatja az egész testet.

Előzmény: Halbmond (6460)
tigristomi Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6462

Szia, nem mindegy, milyen jógát választasz. A Satyananda Jógában vannak gyakorlatok, amik segítenek a depresszión. A Himalája jógában dr. Daubner is biztos tud segíteni. A többi jóga hozzáállását nem ismerem a depresszió nézőpontjából.

 

 Persze, a jóga magas fokaihoz egészségesnek kell lennie, plussz józan ítélőképességűnek, erős akaraterejűnek, kitartónak és a megfelelő

jógagyakorlatokat kell gyakorolni. Ez mind így egyébként nem szokott összejönni.

 

Előzmény: biocönózis (6453)
ghepard Creative Commons License 2015.12.01 0 0 6461

Köszi. Hát perszehogy segített, annak ellenére, hogy gyakorlatilag nem sokat tudtam a jógáról az utóbbi hónapokig, csak pár hete olvastam egy könyvet a jógáról. De gyakorlatilag már több mint 12 éve űzöm a magam módján és kisérleteim, meg méréseim alapján. Mint irogatom, a légzés kulcsfontosságú szerintem és ez meg a jóga alappillére. A jó légzéssel uralni tudjuk elménket is, belső szerveinket, izmainkat - tehát az egész testünket, úgy ahogy van. Jól menjen az ellazulás, de a feszülés is. Jól menjen a kikapcsolás, de a koncentráció is. A túlnyomás és az egész lazaság is. Tudjunk elérni nagyon magas széndioxidtartalmat, de nagyon magas oxigéntartalmat is stb.

Előzmény: Halbmond (6459)
Halbmond Creative Commons License 2015.11.29 0 0 6460

Hmmm..... inkább hozzád fordulnék tanácsért. Volna kedved megválaszolni a saját kérdésedet? :-) Valóban érekelne....

Előzmény: Semmisem (6428)
Halbmond Creative Commons License 2015.11.29 0 0 6459

Gratulálok!

 

Segített ebben a jóga?

 

:-)

Előzmény: ghepard (6457)
Halbmond Creative Commons License 2015.11.29 0 0 6458

Szia !

 

Mint minden hasonló esetben, a szakorvos véleménye a döntő.  Az általad leírt állapotok mellett is lehet "nem ellenjavallt" a jóga, illetve be is illeszthető a kezelésbe. Fontos, hogy foglalkozzon a pácienssel szakorvos, még abban az esetben is, ha nem a jóga mellett döntene. 

Előzmény: biocönózis (6453)
ghepard Creative Commons License 2015.11.18 0 0 6457

Hát, tartogatott még az idei év neglepit számomra. Hétfőn klassz idő volt, nagyon jó körülmények és sikerült 43.25 méter jobb kézzel, ez már 237 centivel a korosztályom virtuális világcsúcsa felett van. Az idén azt hiszem már nem lesz több lehetőség a nagy dobásra, mert már kedden se volt, lehűlt az idő, minden vizes egész nap stb.

 

Azt hiszem, ha továbbra is tartani tudom magas szinten a légzésemet , akkor még sokkal magasabbra mehetek a világcsúcs fölé.......

Előzmény: ghepard (6456)
ghepard Creative Commons License 2015.11.10 0 0 6456

Nem gondoltam volna, hogy novemberben is tudok majd egyéni csúcsot dobni a gerellyel. De nagyon melegek vannak még most novemberben (globális felmelegedés?) is és huzamosabb ideig nem esett az eső, tehát száraz is volt a fű meg a talaj és így nem csúszott. Sikerült bal és jobb kézzel is rátenni legjobbamra - a jobb kéz most már 42.75 métert tud (a bal 37.20) - ami már kb 187 centivel jobb a virtuális világcsúcstól. Mivel a világsúcs ebben a korosztályban (60-65 év) hónaponként kb 6 centivel csökken a helybőli dobásnál én meg közben idősödtem (az utolsó egyéni csúcs után) 2 hónapot - az a 25 centi ráadás valójában 37 centi ráadást mutat a világcsúcshoz képest. S ezt teljes szélcsendben értem el, ami azt sugallja, hogy ideális hőmérsékleten és széirányban, meg szélerősségnél - a 44 métert is elérhetem. Nagyon remélem, hogy jövőre meg lesz a 43 méter is és legalább 250 centivel leszek a virtuális világcsúcs felett.

 

Tehát még mindig fejlődni tudok - s ezt elsősorban a jó és hatásos légzésnek, meg a vibrációs technikáimnak köszönhetem.

ghepard Creative Commons License 2015.11.10 0 0 6455

Szerintem az igazi jóga akkor sem ellenjavalt. Az minden esetben segíthet az emberen, pláne akkor, ha sikerül minél többet gyakorolni és tudatosítani a jó és hatásos légzést. Az agy rengeteg energiát felemészt  annak ellenére, hogy a testsúly csak kb 2%-a - de elveszi az energia kb 20%-át is. Ehhez meg rengeteg oxigén kell, ha nem jó az oxigén felvétel (a sejtek nem tudják átvenni a vérből), akkor az agyműködés se lesz valami jó és deformációk léphetnek fel előbb utóbb mentális téren is............

Előzmény: biocönózis (6453)
tt-ths Creative Commons License 2015.11.07 0 0 6454

Tudom szélsőséges vagyok, de szerintem a jóga  a testi és lelki egészséges embernek való.

Itt, nyugaton meg a lelki problémás, pszicho betegséggel kűzdők szeretik a jóga közösségeket, mert olyan elfogadó békések. De nemnekik való.

Konkrétan tapasztaltam több esetben, hogy kinn az asramban olyan állapotba kerülnek ezek az emberek, hogy kórházi kezelés lett a vége, ami Indiában nem vicces dolog.

 

Jó persze tornagyakorlatként járhatnak ászanázni, de már itt is előfordulhat olyan indulat és érzelemkitörés amit az oktatónak kezelnie kell.

 

Mondom szélsőséges vagyok ebben és majd mondják a többiek is az okosságot.

Előzmény: biocönózis (6453)
biocönózis Creative Commons License 2015.11.07 0 0 6453

Kedves Fórumtagok,

Teljesen laikusként szeretném megkérdezni tőletek, hogy vannak-e olyan mentális állapotok, amikor a jóga ellenjavallt? Nem pszichózisra gondolok, hanem inkább depresszió, pánikbetegség stb. típusú szorongásos, hangulatzavaros állapotokra.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!