Keresés

Részletes keresés

Vestas Creative Commons License 2016.02.22 0 0 25044

Mivel az USDCHF long pozimon már nyerőben van a stopp, így volt még egy puskaporom, hogy ne lépjem át a maximális nyitott pozi korlátot!

Sokat gondolkodtam, hogy mi lehet nagyobb őrültség, mint a JPY erősödésére pozit nyitni, de aztán fejemhez kaptam és beugrott! Spekulálj a gáz ár emelkedésre! Na, ez aztán tényleg őrültség! Így hát meg is tettem! Igaz csak egy 100-ast kockáztatok, mert ez új terep, de lássuk mi lesz belőle!

Na, jó! Az az igazság, hogy már régóta kacérkodom vele és vártam a lehetőséget! Lehet, hogy ez nem az, de itt is kinéz egy kis korrekció szerintem!

Basszus! Most jöttem rá, hogy megszegtem azt a szabályom, hogy a 3 poziból, max. 1 lehet trend ellenes! :-( Most már nem zárom le, de ez nagy hiba volt! Könnyelműségre utal, hogy nem ellenőriztem le mindent! Dühítő! Lehet, hogy kell egy pár nap szünet!

 

25. Trade: 1k MMBtu Natural Gas Long

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.22 0 0 25043

24. Trade: 10k EURJPY long

 

Igen, tudom ez elég őrülten hangzik ismét! Egyértelmű eső trend, semmi fordulós jel, stb. De nem hagy nyugodni a gondolat, ezért muszáj volt megjátszanom! Majd kiderül, hogy tényleg egy jó megérzés volt, vagy csak a relatíve jó egyenleg miatt megnőtt önbizalmam billenti helyre az egyensúlyt! :-)

Az mindenesetre tény, hogy elég túlvett a JPY, ill. az is, hogy egy eső csatornában mozgott eddig! Persze az égvilágon semmi garancia nincs arra, hogy nem lép ki belőle épp most! Egyébként is hová erősödik már, amikor nincs gazdasági alapja, negatív alapkamat, stb.! Jó-jó! Menedékvaluta és gáz van, bla-bla! Majd meglátjuk! Nem vagyok mohó, elég, ha 129-ig visszakorrigál! Utána erősödhet tovább! :-)

 

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.22 0 0 25042

GBPZAR long pozim 1 nap alatt kistoppolódott sajnos! Nem nagyon értem a hisztit, én egy kicsit másképp értelmeztem a pénteki EU csúcs eredményeit! :-) 

 

Eredmény: 178 USD veszteség!

 

Szerencsére a másik két pozi bőven kárpótolt ma!

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 25041

Köszi! Figyelem hogy haladsz, kiváncsi vagyok mi lesz :)

Előzmény: Vestas (25040)
Vestas Creative Commons License 2016.02.19 0 0 25040

A stratégiám még formálódik, nem végleges! 2 hónap van mögöttem ezzel a szisztémával, szóval kb. 6 hónap múlva kezd majd kikristályosodni, ha még  apályán leszek! :-) 2 hónap eredményéből még nem vonnék le komolyabb következtetést!

A legfontosabb, hogy az alábbi hozzászólásomban megfogalmazott szabályrendszerhez igyekszem magam tartani:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138149074&t=9045503

 

Ez a legfontosabb! Napos charton kereskedem. A belépésekre nem használok bonyolult rendszert. 2 indikátort használok: RSI és egy kisimított Stochastic. A túladott ill. túlvett jelzéseket keresem, lehetőleg egy időben a két indikátoron. Viszont nincs kőbe vésett szabály a belépésre. Azt is nézem, hogy a múltban, hogy viselkedett a devizapár, milyen intenzitással került a túlvett, vagy túladott zónába. Ami nagyon fontos még a belépésnél, hogy mekkora hozam-kockázat aránnyal tudok belépni. Sok esetben azért nem lépek be a jelzések ellenére sem, mert erős volt a korrekció, így a stoppomat viszonylag messze kellene tennem! Kicsi stoppokat használok általában, de azért igyekszem a "zajtól" távolabb elhelyezni. Ez persze azt is eredményezi, hogy több a bukó, mint a nyerő trade-em, de eddig a magasabb nyerők kompenzálták a kisebb bukókat. Ha találok egy szimpatikus keresztet, akkor mind két devizát megnézem még 4-5 másik párral is, hogy néznek ki. Így sok esetben találok egy még vonzóbb párosítást, vagy esetleg mégsem lépek be, mert a többi párral teljes más képet mutat! 

Igyekszem trend irányba belépni, de nem kizárólag. Ha találok egy vonzó trend ellenes korrekciót, abba is szívesen beszállok, csak óvatosabb vagyok a kilépésnél!

A legjobban azt szeretem, ha trend irányba tudok belépni, pl. a hosszú távú trendvonalra történő visszapattanáskor, amit megerősít egy szép kanóc + az indikátorok is. Ami még jellemző, hogy viszonylag korán lépek be! Pl. ha visszapattant a trendvonalra, akkor nem várok arra, hogy egyértelmű legyen a fordulat, mert így sok esetben lemaradnék a magas hozam-kockázat arány miatt!

A zárásnál szintén fontos az indikátorok jelzése, de itt sem kizárólagos. Ha már megkerestem egy trade-en az eredetileg kockáztatott pénzmennyiséget, akkor nullába húzom a stoppot és hagyom futni! Ha a chart, vagy az indikátorok alapján korrekciót látok, akkor szorosabbra húzom a stoppot, de egy trendirányú belépésnél, ahol jók a kilátások, azt sem érdekel, ha visszajön zéróba, mert veszteni már nem veszthetek a pozin, viszont, ha csak korrekció és nem forduló, akkor utána nagy kasza lehet!

Hirtelen és röviden ennyi! :-)

Egy kicsit soknak érzem benne a szubjektivitást, de majd csak később derül ki, hogy ez baj-e!

A fentieknél sokkal fontosabbnak érzem a fegyelmet és az önuralmat! Saját magam tudom a legnagyobb bukókat ill. elszalasztott nyereségeket okozni magamnak, ha nem vagyok fegyelmezett! Szerintem ezen a ponton bukik el a legtöbb stratégia ill. trader, ezért erre fordítom a legtöbb figyelmet!

Még valami: egyetlen egy belépésnél sem gondolom, hogy 70-80% vagy nagyobb valószínűséggel a feltételezett irányba fog menni a kereszt! Olyan lehetőségeket keresek, ahol kb. 55% valószínűséget sejtek! Nincs az az indikátor vagy stratégia, ami meg tudná mondani, hogy a következő idősíkon merre mozdul el az árfolyam! Ezért nem vágom fel az ereimet egy téves belépőnél! 

Talán az még fontos lehet, hogy minden belépésnél lementem a chartot, hogy később elemezni tudjam. Ez azért fontos, mert ha találok olyan trade-t ahol hibáztam, azt így könnyebben elkerülöm a jövőben!

Biztos van még néhány fontos dolog, de már késő van! Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

Nem gondolom, hogy bármilyen extra titok, vagy tudás birtokában lennék, de ha találtál valami hasznosat, akkor annak örülök!

Előzmény: Törölt nick (25035)
vizimento Creative Commons License 2016.02.19 0 0 25039

Ne PMbe, ha lehet, mert mást is érdekel! :)

Előzmény: Törölt nick (25035)
Vestas Creative Commons License 2016.02.19 0 0 25038

23. Trade: 25k NZDCAD long

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.19 0 0 25037

USDCHF long pozinál feljebb húztam a stoppot, így bebiztosítottam 206 USD nyereséget! Remélem nem üti ki és tovább menetel északra, de ha mégsem, akkor sem leszek szomorú! :-)

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.19 0 0 25036

AUDPLN long pozit zártam, mert túl kockázatosnak tartottam, hogy benne maradjak egy trend ellenes poziba hétvégére a mai korrekció után!

 

Eredmény: 101 USD nyereség

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 25035

Köszi!

Ha lesz egy kis időd, majd összefoglalod mi a stratégiád? Mi alapján nyitsz, zársz? PM-ben elküldöd? KÖSZÖNÖM!

Előzmény: Vestas (25015)
Vestas Creative Commons License 2016.02.18 0 0 25034

22. Trade: 4k GBPZAR long

 

 

Forex Gump Creative Commons License 2016.02.18 0 0 25033

Figyeld a dátumokat. Egy 8 évvel ezelőtti hozzászólásra reagáltál...

Előzmény: miki533 (25031)
miki533 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 25032

a gbp/huf grafikon linkje ugy latom tul hosszu lett es nem jelenitette meg vegig (nem tudom miert, most irtam ide eloszor...) igy szetdaraboltam, remelem nem okoz gondot osszerakni :)

http://teletrader.tdcfinancial.hu/Default.aspx?action=chartDetail&id=
tts-4267751&menuId=6_2〈=hu&chartDataInterval=main.date

http://www.top10binaryoptions.net/tropicaltrade/

Range:2Y;main.period:weekly;gridPeriod:monthly;&chartStyle=candle
stick&chartIndicator=BOLL|20_2&chartIndex=&mav1=&chartVol=
No&pathName=GBP%2FHUF

Előzmény: miki533 (25031)
miki533 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 25031

nallam rendesen mutatja.

Előzmény: trashmanart (567)
yagya Creative Commons License 2016.02.18 0 0 25030
yagya Creative Commons License 2016.02.18 0 0 25029

aha, jó pár hónapja. 
hétfőn volt egy tippjük nasdaq / cfd, már el is érte a célárat

 

Előzmény: Longedli (25025)
Vestas Creative Commons License 2016.02.17 0 0 25028

Mind 2 futó pozimnál nullába húztam a stoppokat! Egyrészt mindegyik nagyobb nyerésben van, mint az eredeti kockázatvállalásom, azaz 200 USD feletti nyereségnél járnak, másrészt fontos munkaerő piaci adatok jönnek éjjel Ausztráliából és egy esetleges kedvezőtlen fordulat esetén nem szeretnék bukóba átmenni!

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.17 0 0 25027

NOKSEK short pozim kistoppolódott! Eredmény: 217 USD veszteség!

 

Ez volt a leghosszabb ideig tartó trade-em. Február 1-én nyitottam. Sajnos ez nem jött össze! Szerencsére a másik két nyitott pozim (USDCHF long és AUDPLN long) szépen alakulnak. Talán este nullábba is tudom húzni a stoppokat, legalább az egyiknél!

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.16 0 0 25026

Srácok! Nem tudom ki, hogy van vele, de számomra az egyik legnehezebb dolog a passzivitás, azaz tétlenül szemlélni  a pozikat és csak várni! Folyamatosan bizsereg az ujjam és alig bírja legyőzni az agyam! Mindezt napokon keresztül! :-) Még az a szerencse, hogy időarányosan jól állok, mert ha elmaradásban lennék, még nehezebb lenne türelmesen várni a stratégiámnak megfelelő újabb lehetőségre, ill. hogy a meglévő pozik visszaigazolják-e az elképzeléseim! Ez a bejegyzés is egy pótcselekvés! :-)

Longedli Creative Commons License 2016.02.16 0 0 25025

Régóta másolod a Smarttrade-t?

Mik az eredmények?

Előzmény: yagya (25024)
yagya Creative Commons License 2016.02.16 0 0 25024

ma veszek aranyat 1200$-ért

Vestas Creative Commons License 2016.02.14 0 0 25023

Annak ellenére, hogy pénteken zártam az USD pozikat, ennek nem bírtam ellenállni! :-)

 

21. Trade: 20k USDCHF long

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.12 0 0 25022

Köszönöm! Már nagyon kellett egy 500 feletti nyereség! A NOKSEK pozim miatt izgulok most! Annyira jó lenne végre egy hosszabb trade, legalább 1 hónapos, min. 1000 USD nyereséggel! Jövő héten kiderül mi lesz vele, ha kistoppolódik, akkor visszaadom a JPY storyból származó nyereségem egy részét és kezdhetem előröl, viszont ha délnek megy, akkor már borítékolható lenne a szép hózárás! :-)

Előzmény: Longedli (25019)
Vestas Creative Commons License 2016.02.12 0 0 25021

USD pozikat lezártam, mert már sejtésem sincs a dollárral kapcsolatban!

 

USDCAD long - Eredmény: 56 USD nyereség!

 

USDTRY long - Eredmény: 6 USD nyereség!

 

 

Vestas Creative Commons License 2016.02.12 0 0 25020

20. Trade: 15k AUDPLN long

 

 

Longedli Creative Commons License 2016.02.12 0 0 25019

Csodás eredmény, gratulálok!

Csak így tovább!

Előzmény: Vestas (25018)
Vestas Creative Commons License 2016.02.11 0 0 25018

Zártam a PLNJPY short pozimat! Eredmény: 522 USD nyereség!

 

yagya Creative Commons License 2016.02.11 0 0 25017

mármint az USDJPY

Előzmény: yagya (25016)
yagya Creative Commons License 2016.02.11 0 0 25016

ma délelőtt így nézett ki a kép. nagyon bizom benne, hogy folytatodik tovább

 

Előzmény: yagya (25011)
Vestas Creative Commons License 2016.02.10 0 0 25015

Ismertem, de nagyon jó! Ennél egyszerűbben és lényegre törőbben tényleg nem is lehetne összefoglalni a tőzsdét! :-)

Előzmény: Törölt nick (25012)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!