Keresés

Részletes keresés

Pap Pali Creative Commons License 2017.07.04 0 0 74519

Ha most szeretnéd rà engedni, nem biztos, hogy rà nèznek a levènült, felmagzó növényre....mármint a kecske.

Előzmény: walther1 (74517)
sandor0514 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 74518

A kecske jobb parlagfüre .

Előzmény: walther1 (74517)
walther1 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 74517

Üdvözlök mindenkit.

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A problémám a következő...

Van egy kb. 2000m2 területem, erősen parlagfüves. Milyen állattal érdemes lelegeltetni ami megeszi.

kecske, birka... esetleg liba, kacsa?

Lövésem sincs melyik enné meg, de ha ezen múlik beszerzem bármelyiket.

A feleségem alpesi gidát szeretne, én inkább a birkára szavazok.

De jó lenne valami tapasztaltabb vélemény is.

Köszi a segítséget.

béizwel Creative Commons License 2017.07.01 -1 0 74516

1. nem akarod megtartani a gidát

2. probléma van vele

3. már 12 hetes

EGYETLEN jó megoldás van a fenti halmazra, és az nem a lósóska, hanem a kés. Lehetőleg még tegnap...

Előzmény: Tekiartur (74512)
portos150 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 74515

A frissen szedett leveleket is simán meg tudod fonnyasztani ebben a melegben pár óra alatt.

El kell dönteni, hogy a kicsit akarod megmenteni, vagy tejet akartok inni. Amíg nem látod vizet inni, addig nincs más megoldás, mint a tej.

Egyebként ennyi idősen már simán leválasztható ...... lenne.

Tekiartur Creative Commons License 2017.06.30 0 0 74514

Azt nem tudom milyen eredet. Én arra gyanakszom, hogy előtte- sajnos- frissen vágott zöldet kapott aminek nagy része here volt. 5 ÉS FÉL ÉVE VANNAK KECSKÉIM, de csak az elsőnél volt egy egy napos hasmenés. Azt ideg alapúnak véltem, külön raktam a társától, és kapott egy marék diólevelet és már nem is ment neki. Már a kicsinek sem megy , de nem is bogyózik( legalább is nem látom)

Előzmény: sandor0514 (74513)
sandor0514 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 74513

Nem lehetséges , hogy kokcis eredetü a hasmenése?

Tekiartur Creative Commons License 2017.06.29 0 0 74512

Én is a kiszáradástól féltem. A lósóskát sem adhatnám zölden?és a szelídgesztenye levelet? Ma az anyjával lesz, mert nálunk eseget és az ideiglenes helye nem fedett. Ha az anyja hagyja szophat is. Nekem csak egy anyám van, és már mi is szeretnénk fogyasztani, Most 12 hetes lesz, egy leányt szeretnék hagyni, de  valószínű nem ő lenne, mert szarvalt.

Előzmény: portos150 (74511)
portos150 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 74511

Hát akkor ne vedd el előle a tejet, mert ki fog száradni és elpusztul.

Egy csipet zöldet se!!!

Előzmény: Tekiartur (74509)
Brisk88 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 74510

DE ha kell a gida, miért nem ihat tejet amennyit akar pár napig?

Előzmény: Tekiartur (74509)
Tekiartur Creative Commons License 2017.06.28 0 0 74509

Kicsit eszeget, de inni nem akar, ezért most este már nem adtam neki a szén tablettát, azt viszont szépen megette. A szénát erőltetném, de ő kivülről a többinek adott zöldből próbál szerezni ,. széklete viszont nem volt. Nem is értem , hogy még a cumiból sem hajlandó inni, ezért is hagytam most a széntablettát. Folyadékot csak  a fejések utáni pici szopásból vesz magához.

Előzmény: becőke73 (74506)
kalmim Creative Commons License 2017.06.28 0 0 74508

És a tavajiakbol?

Előzmény: SN31 (74503)
Brisk88 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 74507

"Az orvostudomány atyja, Hippokratész volt az első, aki írásba foglalta a dió gyógyhatását, és kiemelte féreghajtó, gilisztahajtó voltát." - Akkor ezt azóta is rosszul tudják? Gondoltam, hogy újonnan vásárolt jószágnak nem árthat egy féreghajtás, valamiért szoktak hasonlót művelni laborvizsgálat nélkül is. Na mindegy, azért köszönöm.

Előzmény: portos150 (74505)
becőke73 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 74506

Szia! Azóta hogy van? Javult vmit? Mit kapott?

Ha az anyák voltak féreghajtva ellés előtt, akkor sztem nem lehet férges. Ha viszont az, az szabad szemmel is látható már a székletben, ekkor orvos adjon neki vmit SOS! 

Diólevél negyon jó hasmenésre, akár megelőzésre is, az enyémek folyamatosan falatoznak a lelógó ágak leveleiből pár falatot. Nyugodtan ehet belőle!

Aztán ott van a Farmatan utódja, a Farma Castan (állatgyógyszertár), mindig van itthon, sokszor elég 1-2x kapnia a delikvensnek és megfogja a hasmenést! A szénnel azért óvatosan szerintem!

és széna, víz kúra, amíg nem bogyózik szépen megint! Nagyon fontos, hogy igyon!

mi ezeket szoktuk hasmenéskor...

Előzmény: Tekiartur (74499)
portos150 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 74505

A diólevél hasmenés ellen van és nem féreghajtásra.

A féreghajtás egyébként sem olyan, hogy csak úgy veszek egy féreghajtót és kész.

De ha már székletvizsgálat nélkül csinálod, akkor illik egy ivermectin alapú injekciót, meg egy itatóst pl. Vermitan.

De az sem mindegy, hogy melyiket mikor alkalmazod, általában a vemhesség harmadik hónapjában szoktuk.

Ezek elég komoly vegyszerek, nem csak úgy dobálózunk velük.

Előzmény: Brisk88 (74504)
Brisk88 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 74504

Próbáltam féreghajtót venni állatpatikában de vényköteles, a diólevél tényleg hatásos alternatíva? Ha igen mennyit ehetnek?

SN31 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 74503

Sajnos már nincsenek

Előzmény: kalmim (74498)
Tekiartur Creative Commons License 2017.06.27 0 0 74502

Köszi, tényleg van lósóskám, teának való zacskóba, de még nem használtam, zölden is tudok szedni, mert van egy két hely, ahol tudom hogy van. Most enyhe változást érzékeltem este, már egy kisebb csomó szénát is elrágott és szelídgesztenye levelet is, és a szokásos pici szopi. eddig 5 darab széntablettát kapott. Van egy Pestről kijáró állatorvos, de kutya- macska, már párszor túltettem magam az ellenérzéseimen, de mindíg megbántam. Az éjszaka eldönti, hogy javulás áll e be nála. Szép erős kisleány volt, de láthatóan összeesett.

Előzmény: portos150 (74500)
Secret45 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 74501

Sziasztok!

Van egy szánentáli anyakecskénk, Lizi, februárban volt egy éves, márciusban született két gidája. Nagyon jól adott tejet, mindig majd' 4 litereket egy nap. A gidákat eladtuk, és vettünk egy 4 hónapos bak gidát, Gesztenyét. Eleinte nem jöttek ki túl jól, de ennek már egy hete, most már jól összebarátkoztak. Viszont az elmúlt napokban sokkal kevesebb tejet ad a Lizi, alig 2,5 litert. Ugyanazt eszi, nem változott semmi sem. Arra gondoltunk, hogy esetleg a gida szopja ki. (ahonnan hoztuk ott még együtt volt az anyjával, szopott, ha akart) Eddig mikor mentünk fejni mindig nagyon feszes volt a tőgye, majd' szét repedt, most meg puha, laza. Milyen megoldást javasoltok erre? Gondoltunk arra, hogy valamivel bekenjük a tőgyét, vagy esetleg tőgytartó, hogy ne férjen hozzá a gida. A kettejük különválasztását elég nehézkes lenne megoldani. És meddig lesz ilyen, hogy még néha szopik a gida?

Válaszokat előre is köszönöm!

portos150 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 74500

Szedjél lósóskát, azt add neki először.

Állatpatikában lehet rendelni Diaorak-ot .

Ha van állatorvosod akkor egy injekcióval megoldja  a dolgot.

Előzmény: Tekiartur (74499)
Tekiartur Creative Commons License 2017.06.27 0 0 74499

SOS. SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI TŐLETEK. Egyik április 10.-én született kis kecskémnek megy a hasa. Tudom, hogy veszélyes gyorsan kellene cselekedni. Tegnap vettem széntablettát, szépen megeszi, de egy csepp vizet nem tudok bele diktálni, pedig sokat kéne innia vele.  Okát nem tudom, talán több friss herét evet. Most széna és viz lenne a menű, de egyik se megy neki. Egy egy szál szénát ha elrág, a vizet is csak szagolgatja, Viszont a reggeli és esti fejés után még egy picit szophat. Ez nem lehet sok, mert 3,litert kifejek és a maradékon osztoznak a tesóval. 11  HETES, hat hétig éjjel nappal szopott, aztán még két hétig csak nappal, és ezek szerint három hete van ez a fejés utáni pici szopi.  Nappal összezárom a három héttel idősebb négyes ikreimmel, akik zavargatják őket, pedig ők nagyobbak voltak náluk, enni sem igen mernek odamenni, azért is alakult ki ez a kis vigasztaló szopi.  A  kérdésem, hogy a szopás, nem gátolja-e a rendbejövetelét? azért nem akarom megvonni, mert a diólevélen kívűl nem eszik. Segítségeteket előre is köszönöm.

kalmim Creative Commons License 2017.06.27 0 0 74498

Engem érdekelne egy idei kis bak.A héten ugyis kell menem zalaegerszeg melé.

Előzmény: SN31 (74460)
kljr Creative Commons License 2017.06.26 0 0 74497

03.17-én született 2 gida gazdit keres. Apa alpesi, egyik anya núbiai, másik toggenburgi. Bombázzatok ajánlatokkal.

Brisk88 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 74496

KÖszönöm, megcsinálom.

Előzmény: lyuko (74495)
lyuko Creative Commons License 2017.06.25 0 0 74495

Nem volt körmölve és visszahajlott a köröm. Vágdle viszonylag normálisra, és havonta nézegesd, igazíts rajta ha szükséges. Rendbe fog jönni.

Előzmény: Brisk88 (74494)
Brisk88 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 74494

Na végül inkább a három gidát vettem csak meg, ahogy mondtátok inkább várok egy jobb kecskére vagy fizetek többet érte, de az érje is meg. Viszont az egyik gödölyének mindnégy patája ilyen, ezzel mit lehet tenni? Felázott az esőben próbáltam levágni, de puha rész van alatta oldalt is, vagy azt lehet még és nem érzékeny szövet?

lyuko Creative Commons License 2017.06.22 0 0 74493

Köszönöm!

Olyan egy tonnányi trágyával kényelmesen elmennek. Persze nem csak aszfalton, hanem hepehupás földúton is. Szinte naponta hozok viszek velük valamit, az MTZ-t idén talán ha ötször indítottam be. Az üzemanyag fogyasztás drasztikusan lecsökkent. :) Mifelénk már a múltévben is meg idén is traktorral, kisteherautóval közlekedni tiszta életveszély, kamerás rendőrautók jönnek mennek félóránként. :) Ha van sárga villogó a traktoron de nincs beirva a forgalmiba, bünti, ha nem használod amikor kell bünti... Itt a faluban van 50 traktor, abból minden szempontból OK, pont a tizede, öt. Például nehézpótkocsira jogsim nekem sincs, így csak magával a traktorral vagy függesztett eszközzel közlekedhetnék... Meg a permetezővel.

Szerencsére nekem minden pár száz méteren belül van, elviszik az ökrök, aztán nincs para :)

Most szegényeknek nagyon piszkos a szőrük, mert vagy két hónapja kötötten tartom őket így kénytelenek a saját trágyájukba feküdni egész éjszaka. Egyáltalán nem kapnak enni, csak amit legelnek így aztán van anyag bennük bőven... Almozhatok amennyit akarok, reggelre rémesen néznek ki. Szabadtartás jobb lenne, patyolat tiszták nem lennének akkor se, meg már kétszer is kitörtek a helyükről, szóval az  ő érdekük nehogy bajba kerüljenek, meg senkinek se hiányozna, ha egy autó elé szaladnának. Az első esetet úgy gondoltam véletlen, de a másodiknál világos lett, hogy tudatosan bontogatják unalmukban a karámot... Bürök le is tört a szava végéből egy darabot.

Előzmény: Lacibács (74492)
Lacibács Creative Commons License 2017.06.22 0 0 74492

Tetszik a fogat.

Előzmény: lyuko (74490)
kljr Creative Commons License 2017.06.21 0 0 74491

Hát a trágya már csak ilyen, ha nem jó nekünk, hogy mindig csak az aszfalton járjunk. :)

Én még nem láttam ezt a videót, úgyhogy már gy van aki nem unja.

Előzmény: lyuko (74490)
lyuko Creative Commons License 2017.06.21 0 0 74490

Van két szarvasmarhám is, most nem linkelem be róluk a videómat, mert már sokszor megtettem és uncsi is már gondolom. A szarvasmarha trágya és gondolom a trágyalé is semleges kémhatású ellentétben mondjuk a lóéval. Nem gondoltam a trágyára mint problémára...

mégis belinkelem őket. :)

https://youtu.be/SxntS5xAxOQ

Az új járomot próbáltuk ki, meg amúgy is háromévesek lettek.

Előzmény: kljr (74487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!