Keresés

Részletes keresés

zolikababa Creative Commons License 2017.12.12 0 0 74722

Köszönöm a hozzászólásokat . Nagy segítség volt . Azt hiszem  megijedt szegénykém . Most hála Istennek nem csinálja . Még egyszer köszönöm szépen .

01André Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74721

Nem láttam még mogyi fülű bűrt,szerintem most sem fogok)

Előzmény: milk11 (74719)
sneanna Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74720

Lehet, csak az nem tisztavérű búr.

Előzmény: milk11 (74719)
milk11 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74719

mert nincs is mogyoró fülű búr :)

Előzmény: 01André (74713)
lyuko Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74718

A lényeg, hogy magasaknagyoklegyenek. :) Csökött megsült nem érdekel.

Előzmény: lyuko (74717)
lyuko Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74717

Zugbaknak kéne búr bak. Ha tud valaki. Lehetőleg fehér vagy majdnem fehér núbiai is érdekel. Ar emailem nyilvános.

Előzmény: 01André (74713)
SN31 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74716

ha nem arra gondolsz mikor riaszt(általában akkor mikor megijed) akkor elég sok mindentől lehet

Előzmény: zolikababa (74709)
sneanna Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74715

Nem is vagy messze... :D Mi JNSZ megyében lakunk. 

Ha tavasszal lesz eladó rövidfülű gödölyéd, szólnál kérlek? 

01André Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74714

A kis fekete egy naposan került hozzánk egy nyájból megtaposva füle fél feje véresen,párom elkérte cumisnak -fel is nevelte,egy ideig benn lakott velünk-amikor már kezdett pofátlan lenni akkor kiköltöztettünk úgy olyan 2-3 hó után ,nem emlékszem pontosan. Péntek a neve-eladtuk mai napig is megvan pár utcával lentebb.

A vöröset meg egy tanyáról vettem,ő idős volt már,nagyon barátságos ,mint egy kutya és csendes is,már évekkel ezelőtt eltemettem...

Előzmény: sneanna (74712)
01André Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74713

Sziasztok)

Igen volt néhány rövid fül az udvarban meg van most is..de ha már rövid fül) volt itt nálam egy kolléga,mesélte hogy előző nap 14 búrt herélt ki valakinek a környéken,de az utolsót a 15.-ek nem herélte ki mert sosem látott még mogyorófülű búrt inkább megvette.

Na erre kiváncsi leszek mert nem néztem még meg. Másik kollégámnak 3 anyája van mint ilyen kis fülű lehet ez a csongrád megye ilyen ...)

sneanna Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74712

Rövid fülűek! :D Rég nem láttam másnál ilyet. :) A közelben még véletlen sincs eladó... Egy ilyen anyám van, annyira vagányak ezekkel a fülekkel. :) Te hol tudták szert tenni rájuk?

Előzmény: 01André (74706)
sneanna Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74711

Szia! Sok mindentől tüsszenthet. Poros takarmány, pl. Orra folyik?

Előzmény: zolikababa (74709)
ferenci84 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 74710

Sziasztok!

Szeretnék eladni négy anyakecskét, ezeket én tartottam néhány hónapig Zebegényben, de el kellett költözni, és kb. másfél éve egy Cinkotai kecsketartónál vannak befogadva átmenetileg. Keverék fajták, közülük egynek a leszármazottja a másik három, a legidősebb volt az, akit már tejelőként vettem, és 1.5-2 l-t tejelt naponta, amikor még én tartottam, ahova befogadták, ott ő tejelt a legjobban.

Ha valakit érdekelne, tudok válaszolni a kérdésekre, vagy képeket küldeni. Privát mailben a ferenci84 (kukac) gmail com címen vagyok elérhető.

zolikababa Creative Commons License 2017.12.10 0 0 74709

Jó napot . Sziasztok . Kezdő kecsketenyésztő vagyok . Most ősszel vásároltam kecskéket és az egyikre felfigyeltem , nem mindig , de néha néha mintha fújna , vagy tüsszentene . Nem tudom  ez valami gond . vagy a kecskéknél ez szokás . Ha tudnak kérem segítsenek a felvilágosításban . Nagyon köszönöm .

01André Creative Commons License 2017.12.06 0 0 74708

KMErika és sneanna-köszönöm!)

01André Creative Commons License 2017.12.06 0 0 74707

Sziasztok

Régebbi csapat egy része,ma találtam gépen éppen,így legalább kipróbáltam a feltöltést)

01André Creative Commons License 2017.12.06 0 0 74706

sneanna Creative Commons License 2017.12.02 0 0 74705
sneanna Creative Commons License 2017.12.02 0 0 74704

Huhh, nem soká linkelem a tenyésztők oldalát, fogsz találni bőven szánen tenyésztőket. 

KMErika Creative Commons License 2017.12.01 0 0 74703

Szia,

A-s és növendék szánen bakjaim is vannak. Facebook Kránicztanya oldalon megtalálod. Jó választás a fajta.

Üdv,

Erika

Előzmény: 01André (74702)
01André Creative Commons License 2017.12.01 0 0 74702

Szia-sztok)

Sajnálom hogy elhullott a gödölye( Na és még a szívgyengeségről)-Párom is vett egy kecskét..hát én nem voltam ott-facebookos vásárlás volt ..na hát..mikor itthon megláttam...valami boci színű állítólagos holland törpekecske(lehet nincs is ilyen  olyan színben)térdemig ér és 7 hónapos..csak a nyűg ,gond és a baj van vele...

Ahogy lesz fotó róluk megmutatom őket persze..de onnan is mély csend van.."van még két zsák táp azt beléjük etetem"...szóval az sem most lesz..

Ma viszont már elintéződött az őstermelői igazolvány,tenyésztői számot várok vissza egy héten belül..közben keresem a fajtatiszta száneneket...csak nem találom...K-bakot igen,lányokat sehol,egyelőre...na hát majdcsak..)

Előzmény: sneanna (74701)
sneanna Creative Commons License 2017.11.28 0 0 74701

Ismerős a szívgyengeség. :/ Emiatt paliztak be nyáron. Nem akartunk kecskét akkor, de mikor megláttam hogy vannak tartva... Majd elsírtam magam. Alom, széna nélkül, sötét ólban, saját ürülékükben taposva... 2 pici gödölye, és egy szép bak. Elhoztuk őket... Az egyik gödölye 2 nap múlva elhullott. A másik azóta sem nőtt szinte semmit. Az első gazdájuk jelezte, hogy lemaradottak... 

A legutóbbi kecske is úgy került ide, hogy elmentünk kecskét nézni, ő pedig ott állt, nem tolakodott, tűrte az érintést. Arany pofa, te kellesz, pedig voltak még ott szebbek, és minden bizonnyal fiatalabbak is. Érdekesség, hogy más tulajnál már 1x néztük őt, de drágán adták... Mikor hazahoztuk úgy jött be, mint aki mindig itt lakott, egyenesen a helyükre ment. :) 

Kíváncsi vagyok a barnákra, majd megmutatod őket? 

01André Creative Commons License 2017.11.27 0 0 74700

Sziasztok)

Igen minden állomány lehet szép,anno nekem is volt egy "háztartásban" 2 parlagi,búr keverék,parlagi bak,illetve két testvér szánen..az utóbbiból került hozzám vissza az egyik szánen(nagyon megbántam hogy őket eladtam)

Elképzeléseim vannak..de hát nahh ,a szívem az gyenge..ma ajánlott kollégám két kecsót eladásra egy barna és egy szürke lányt..mondtam neki mivel jó 60 km re élünk egymástól kérnék fotót mégiscsak lássak valamit belőlük mielőtt személyesen megnézném.

Külön kuriózum hogy ő kapta tartozás fejében..de sem porta sem minimális hozzáértés ezért vett két kutyaházat -és kötve abban élnek -nyúltáppal etetve-amit kap valahonnan(valami keverőüzemi hulladék)-most 5 hónaposan 40 kilósak---na ezért is vagyok kiváncsi ..4 et kapott eredetileg de azt mondja kettőt elvitt a fia(ha jól emlékszem)-és neki egyébként sem tetszett az a kettő mert barnák és nagyon nagy lógó füleik voltak"..(na gondoltam magamban még szép lenne ha valami núbiai kecsókat kapott  és csak úgy elajándékozta)

sneanna Creative Commons License 2017.11.27 0 0 74699

Köszi a választ, nekem ez valahogy nem jutott eszembe.

A több fajta együtt tartása. Mi tej és hús miatt tartjuk őket. És mert a változatosság gyönyörködtet. :D Nekünk van fajta jellegű és annyira keverék, hogy na még. Szeretem őket, és nem a színük miatt. Gyönyörű egy fajta tiszta állomány is, és egy vegyes is. Ami nálam lényeges, hogy lássak benne fantáziát. Remélem nem túl kusza. 

perika53 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 74698

Az MJKSz honlapján sok érdekes dolgot találsz, pl a Te területi instruktorod elérhetőségét is, aki elmondja, hogy milyen papírokra van szükséged az állományod regisztrálásához.

Hogy milyen fajtát választasz, azt meg már eldöntötted, ha jól olvastam, a szánen mellett tetted le a voksod. Aki nem törzstenyészetet csinál, hanem tejre vagy húsra megy, annak nem fontos, hogy fajtatiszta vagy törzskönyves állománya legyen. Egy jó keresztezésből igen jó anyák származhatnak. És van akit a változatosság gyönyörködtet. :)

Előzmény: 01André (74695)
lyuko Creative Commons License 2017.11.26 0 0 74697

Ma már az értékesítést saját kézbe kell venni különben minden ráfizetéses.

Előzmény: 01André (74695)
lyuko Creative Commons License 2017.11.26 0 0 74696

Inkábbvegyél két rendezett papírokkal rendelkező kecskét, mint 25 mindenfélét.

Előzmény: 01André (74693)
01André Creative Commons License 2017.11.26 0 0 74695

Szia)

Nem vagyok már kecske szűz",sok éve van 1-12 között mozgó létszám az udvarban,más kérdés hogy a fórumot visszaolvasva,rengeteg olyan dolog van amivel én még sosem találkoztam,tehát a tapasztalat szerzés az nagyon elkel)) Nem gondolkodom 5 anyánál többen fajtatiszta szánen'-ben és egy törzskönyves bak-ban.

Tej mennyiség nekem nem szempont igazából ,egy ismerős ajánlott két tej felvásárlót is a környéken(csongrád megye)-ahhoz meg az 5 db úgysem elég,meghagynám a kicsiknek had szopizzanak,nekünk meg elég kevéske sajt talán-én magam pedig a tejet nem szeretem,sem kecskéből sem tehénből,sem semmiből sem )

Sokkal inkább érdekel minőségi utódok "létrehozása" egy adott fajtán belül.

Bár  a Búr viszonylatában érdekelne minőségi leadható kecsók létrehozása is(ezért is tudtak abba a bizonyos udvarba elcsalni) hogy megnézzek egy búr kisbakot..és akkor ott ahogyan írtad piac felkutatás stb

Profit orientált azthiszem nem vagyok,csak annyit szeretnék ha egy minimális ráfordítás költség megtérülne,ami hobby az úgy is csak viszi a pénzt,mínuszos,ezen szeretnék kissé korrigálni,valahogy a kellemest a hasznossal.

Mindenesetre a jelenlegi piacról-tej-hús értékesítés viszonylatában semmit sem tudok-soha nem is tudtam)

Véleményeket ,észrevételeket megköszönöm) Sziasztok

Előzmény: Pap Pali (74694)
Pap Pali Creative Commons License 2017.11.26 0 0 74694

Neked kell tudni mit akarsz!

Szoktàk mondani, hogy ne fajtàban gondolkodj hanem kecskèben. A kecskèsek egy rèsze "elhullik" mèg az első èvekben. Tapasztalat, piac,stb. kialakitàshoz (szerintem) elèg a kecske, majd utàna ràèrsz szinben szelektàlni az udvart. Az anyagi hàttered se mellèkes. Bàr azt is vedd figyelembe, hogy pl. 2 fehèr/barna esèlyesen produkàl annyi tejet, mint 6-8 szedetvedett tarkabarka. Kèrdès, hogy nàlad szempont e a tej mennyisèg. Szerezz infokat!

Azon a kàosz udvaron is elkèpzelhető, hogy pl.jó takarmànyozàsi ötleteket szerezhetsz. Sok sikert!

Előzmény: 01André (74693)
01André Creative Commons License 2017.11.25 0 0 74693

Sziasztok)

Az anyakecskéim regisztráltatásához és majd a későbbiekben a támogatás igényléséhez-de jelen pillanatban csak a regisztráltatáshoz őstermelőnek kell lennem? Erre sajnos így konkrétan net szerte nem találtam választ-vagy nem jó helyen kerestem.

Más:- a napokban 2 helyen nézhettem meg szerényebb létszámmal rendelkező kecske állományokat,egy tizen-egynéhány fős és egy 25 fős csapatot. Azután hazaérve gondolkozgattam. Én nem látok rációt a következőkben:szánentáli,búr,parlagi,alpesi -jellegű-csak jellegű keverék - ,jahh kameruni is -kecskék egy udvarba ömlesztve ,hasonlóan keverék bakokkal élik a minden napjaikat..

Láttam közöttük szépeket és kevésbé szépeket,érdekes szín kombinácókat és a többi...De minek? kérdezgetem magamtól azóta is)

Ott helyben nem kérdeztem -nem akartam hogy a gondos gazda szájon vágjon),de én ezt a saját udvaromon nem tudnám elképzelni,mert nem gondolom hogy ez jelentené,jelentheti a minőséget,mikor  a kamerunit a gatyás parlagi keverék bak hajtja körbe körbe az udvaron.

Én azt gondlom egy  egységes fajtatiszta állomány -fajtatiszta bakkal tetszetős. Ez csak az én gondolatom,ebben látom az előre lépést amikor van egy egységes,egyöntetű,szelektált állomány-ezzel szemben az én egyik anyám is alpesi keverék,ennek ellenére ha szólnak "van eladó kecském-érdekel?-Érdekel..de amint látom hogy nem szánentáli fajta bármilyen szép is elkullogok haza üres kézzel. Minap megnéztem egy kis búr bakot hát nahh ,az sem az volt..de 5 ezer meg a "krúzer" biciklim lett volna az ára. Ti hogyan látjátok az ilyen dolgokat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!