Keresés

Részletes keresés

Epsilon Creative Commons License 2012.08.12 0 0 5167
PG a Csiripelon bejelentette, hogy be fognak jelenteni valami ujat a jovo heten :)
(#So25 tag-gel ellatva)
strandedstarfish Creative Commons License 2012.07.18 0 0 5166

Igen azt én is láttam! És jó volt látni!

Előzmény: MIHI (5165)
MIHI Creative Commons License 2012.07.18 0 0 5165

Ha letekertek, akkor látható egy régi budapesti koncertjegy is, amit ráadásul egy külföldi ember rakott fel.

Előzmény: strandedstarfish (5163)
Mr Mustard Creative Commons License 2012.07.18 0 0 5164

Jelentem, én is posztoltam egyet.

Előzmény: strandedstarfish (5163)
strandedstarfish Creative Commons License 2012.07.18 0 0 5163

Sziasztok!

 

Én is elmélyültem ebben a facebookos dologban. És kollektíven szégyellem magam. Nagyon sokan írtak már be erre az oldalra, de csak elvétve találni Budapestre hivogató bejegyzést. SO: 

 

https://www.facebook.com/PetitionForPeterGabrielsoBackToFrontGigsInEurope

 

Ez a link van fent a Mester facebook oldalán. Annyi a teendő, hogy ott erre rákattint a delikvens és beírja, hogy jöjjön má Budapestre. Gyerünk magyar PG-rajongók tegyük oda magunkat, különben az eddigi nagyon halovány remény is elszáll, hogy valaha erre jár az Öreg.

 

Ennyi vónék.

 

 

 

Mr Mustard Creative Commons License 2012.07.11 0 0 5162

Megnéztem. Én úgy értelmezem, hogy a "játékszabály" az, hogy mindenki nyisson egy saját peticiós fb oldalt és azt linkelje be.

Persze PG oldalára is szívesen beírom, hogy mit szeretnék, de talán érdemes lenne azt a face oldalt elindítani és terjeszteni.

Előzmény: nusrath (5161)
nusrath Creative Commons License 2012.07.11 0 0 5161

KEDVES RAJONGÓK!!!! :-)

 

A MESTER facebook oldalán ma megjelent egy petíció, azzal kapcsolatosan hogy az új "BACK TO FRONT SO TOUR" turnét milyen új koncert helyszínekkel bővítsék!!! :-))

 

Lehet ötleteket adni Peternek, hogy hova mely kontinensekre hosszabítsa, bővítse ki a turnét!!!!

 

KÉREK MINDENKIT, HOGY MOST TEGYÜK MAGUNKAT ODA, MOST ADJUNK BELE MINDENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  és kezdjük el bombázni a Mestert hogy jöjjön ide az új turnéval!! :-))

 

ISTENEM DE SZÉP LENNE!!! :-) BELE SEM MEREK GONDOLNI!! ... DE ÚGY LEGYEN

 

SZÓVAL BOMBÁZZUK AZ OLDALT kb ilyen szöveggel: "...please come to HUNGARY!!!!!!!!!!!!!!!!!"

 

AKI RAJONGÓ MINDENKI ÍRJON EGYET RÁ FELTÉTLENÜL!!!!!

Geski Creative Commons License 2012.06.04 0 0 5160

Egy ismerősöm, aki szervezői körökben forog, azt mondta, hogy nagyon drága az öreg, ezért nem merik bevállalni. Ez lehet, hogy a nagyzenekaros felállásra volt igaz. Egy saját zenekaros koncert lehet, hogy olcsóbb, mert kisebb a zenekar, noha, ismerve Petert, a színpadkép nem biztos, hogy sokkal olcsóbbá teszi a dolgot.

Mondjuk hallottunk már ilyet másokról is, akik aztán mégis el lettek hozva. Talán PG nem annyira népszerű itthon. Bár nem hiszem, hogy a mai jegyárakhoz hasonló áron ne lehetne elhozni. 20-25 ezres áron jönnek a nagyok.

Hátha valakinek eszébe jut a dolog. De ha nem, akkor én is benne vagyok egy túrában. :)

Az új So kiadásról csak annyit, hogy én örülnék egy 5.1-es változatnak. Akkor érdemes lenne (részemről) negyedszer is megvenni a lemezt. Valószínűleg az extrák miatt így is az lesz, de nem tudom, hány bőrt lehet még lehúzni így valamiről.

Epsilon Creative Commons License 2012.05.27 0 0 5159

Egy koncert lekotese altalaban ugy tortenik, hogy egy HELYI koncertszervezo iroda (ami lehet egy nagy letesitmeny rendezvenyszervezo reszlege is) megkeresi az eloado management-jet, es egyezkednek a felteteleken (idopont, musor, gazsi, esetleg egyeb kikotesek). Ha meg tudnak egyezni, akkor letrejon a szerzodes, es elkezdodik a jegyek arusitasa. Az tehat, hogy Mo-ra eljon-e meg a jovoben, az inkabb attol fugg, hogy erdeklodik-e iranta magyar koncertszervezo iroda. Nem PG managementje szervezi meg a Mo-i koncertet.

 

Tehat lehet bombazni a Multimedia Concerts Kft-t vagy az Arena koncertirodajat, vagy a MuPa szervezo irodajat ezzel az otlettel. Ok kalkulaljak ki, hogy megeri-e nekik PG-t elhozni (hany jegyet tudnak eladni, mennyiert, es nyereseges lesz-e a kiadasok utan). Szerintem nem lehetetlen a dolog...

 

E. 

Előzmény: nusrath (5157)
esz-ki-mo Creative Commons License 2012.05.26 0 0 5158

Ha nincs itthon elég rajongó, akkor nincs. Ezen kár sajnálkozni.

(bár én a legutóbbi koncertet nem éreztem kudarcnak, voltunk azért rendesen, nem hiszem, hogy Peter számolgatná, hogy na, itt nincs elég nagy tömeg, ide nem jövünk többet... de nyilván a a management számára a profit elég lényeges szempont...)

 

Én rászánom a pénzt az utazásra (ha összeállunk, akkor nem olyan drámaian sok párszáz km kocsival) csak legyen a közelben koncert.

 

Egyébként alakul a dolog, csöpögtetik az infokat!:

 

"Peter is touring the USA to celebrate the 25th anniversary of his groundbreaking, iconic album So...With the So band..
Playing So as a whole set as well and old and, wait for it........ NEW songs too."

 

Csak összejön a közeljövőben 2 turné közt egy stúdiólemez is...aztán persze azzalmegint kell turnézni ;)

 

Eszk

Előzmény: Mr Mustard (5156)
nusrath Creative Commons License 2012.05.26 0 0 5157

...egyébként sajnos én is így látom :(, hogy az életbe nem fog ide jönni mégegyszer!!! mert miért is menne olyan helyre, ahol nem tölt meg egy sportarénát, ha számtalan olyan helyre mehet ahol telt ház fogadja mindig :(

 

De azért reménykedek!!

Előzmény: Mr Mustard (5156)
Mr Mustard Creative Commons License 2012.05.26 0 0 5156

Az a baj, hogy őt és a menedzsmentjét érdekli, hogy kb. csak 7 ezren mentünk el 2004-ben a koncertjére. Őszintén szólva esélyt sem látok bármilyen módon mégegyszer idehozni őt. Legfeljebb, ha egyszer a lila mobil szolgáltató szervezné be a szokásos (ami idén elmarad) éves ingyenkoncertjére.

Előzmény: nusrath (5155)
nusrath Creative Commons License 2012.05.25 0 0 5155

Kedves rajongók!! :-))

 

És ezt MOST TELJESEN KOMOLYAN ÍROM!!! Valahogy meg kéne környékezni a Mestert, hogy jöjjön már a turné keretein belül kis hazánkba is el!!

 

Össze kéne fognunk!!! :)

 

Elgondolkodtam itt, hogy milyen jó lenne, ha nem kellene más országba kiutazni hogy látthassuk és hallhassuk őket!!! Nem érdekel ha csak kb 7ezren is megyünk el mint 2004ben, de legalább nem kéne költekezni még az utazással, utazásra is!!!   

 

Valakinek valami ötlete, hogy hova lehetne neki írni???!!! Én részemről vállalom, hogy Segítek amibe csak kell és tudok!!!                        

 

VALAHOGY CSÁBÍTSUK MÁR EL IDE ŐT!!!!!!!!!!!!!! :-)))

 

...tököm ki van, hogy mindig még plusz költségekkel (az utazás) is számolnom kell a Mester koncertje kapcsán!! :-))

 

BÁR NÉMETORSZÁGBA HATTALMAS VOLT A HANGULAT A NEW BLOOD -os koncerten és megért minden pénzt de jó lenne már itthon készülni egy Gabriel koncertre!!! úgy még talán ismerősök, kevésbbé olyan fanatikusok mint én :-)) is könnyebben és szívesebben eljönnének!!!

 

HAJRÁÁ!!!

Mr Mustard Creative Commons License 2012.05.24 0 0 5154

Valóban. Figyelmesebben elolvastam a bejelentést, és a turnét említik mint évfordulós alkalmat.

Hihetetlenül erőltetett. Egészen biztos vagyok benne, hogy nem így volt tervezve, csak kicsúsztak az időből. Érdekes módon a 25 éves turné évfordulón adják ki (nem tudom hanyadjára...) újra a 26 éves albumot ilyen-olyan formátumban.

Persze nem bánom, és ha véletlenül a közelben járnának, valószínűleg megnézném.

A So pedig az első 10 kedvenc lemezem között van.

Előzmény: esz-ki-mo (5153)
esz-ki-mo Creative Commons License 2012.05.23 0 0 5153

A So turné 25 éves.

 

Ügyes ;)

 

 

(felőlem persze lehetne 28 és 3/4 éves évforduló is, csak jöjjenek! ;) )

 

 

Eszk

Előzmény: Mr Mustard (5152)
Mr Mustard Creative Commons License 2012.05.23 0 0 5152

Szép és jó ez a 25 éves csinnadratta.

Halkan megjegyezném, a So 26 éves.

nusrath Creative Commons License 2012.05.23 0 0 5151

kösszi az infót!!!

 

ezen a turnén mindenféleképp ott kell lennem valahogy :-)!! ...ezt már most tudom.

 

És végre az egyik eléggé elfeledett, kedvenc Peter dalom, a This Is The Picture is eljáccásra kerül majd, ha igaz hogy az egész So lemezt elfogják nyomni a turnén. Már előre kiváncsi leszek nagyon, hogy az a remek, nagyszerű dal hogy fog szólni mai eljátszásban!!

 

de önmagában nagy boldogság az, hogy újra a régi bandával fogja tolni a Mester...és az hogy Manu Katche ülhet a doboknál még jobban fokozza az örömömet!! Bár Ged is hattalmas dobos, szóval tőlem felváltva is üthetik majd a bőrt :-), sőt úgy lenne az igazi!! :-)

 

Nekem a nagyzenekaros felállás is maga volt a csoda, de azért egy úgymond "hagyományos" felállásnak természetesen jobban örülök!!! ezek a dalok a hagyományos hangszerekre íródtak először, szóval úgy az igazi :), ...nem mintha a mester nem hozta volna ki a maximálisat a orchestrás projektből... de a szokásos bandával a legjobb őt a szinpadon látni!

 

Jah és persze az eredeti lemezen Laurie Anderssonnal énekli duettben...vajon ő is ott lesz majd a turnén?? Meg nem elfelejtendő a lentebb már említett Youssoun és persze Kate Bush sem!! Talán ők is felbukkanak majd a szinpadon!!!

esz-ki-mo Creative Commons License 2012.05.22 0 0 5150

Hopp, ezt nem tudtam, mármint hogy a júniusi koncert még New Blood-os .

 

Akkor lehet hogy tényleg "csak" utána jönnek át az óceánon..a lényeg, hogy jöjjenek! ;)

 

 

 

Eszk

Előzmény: exit66 (5149)
exit66 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 5149

Én valahogy az original band-be Manu mellett beleképzeltem Youssou-t is - esetleg előzenekarként?

De - már bocs aki másként gondolja - az önmagában nagy szó, hogy akkor most végre eldobja a nagyzenekart és anélkül áll színpadra.

 

Ami túrné elé? Hát, persze jó lenne ... de a júniusi fellépés 'még' New Blood-os. Én egy okt vége nov elejei Arénás koncerttel is kiegyeznék! :-)

Előzmény: esz-ki-mo (5148)
esz-ki-mo Creative Commons License 2012.05.22 0 0 5148

25 éves jubileumi turné.

 

Elejétől a végéig játszák az albumot plusz "ráadásként" más dalokat is (hogy csak a So-ig bezárólag, vagy az utána született dalok közül is,arról  nem szól a fáma)

 

Igen, az akkori zenészek többsége most is játszani fog, ami mondjuk nem túl nagy változás a Growing up-hoz képest, nehéz david vagy tony nélkül elképzelni a turnét. (no  nem mintha egy extra Manu Katche nem lenne nagy szám ;)

 

Én egyébként inkább az ami turné  elé gondolnám az európai részt, hiszen szeptember közepétől mennek át USA-ba, június végére pedig már van egy UK fesztivál időpont, tehát addigra elvileg összeáll a műsor (mondjuk elég húzósnak tűnik, hiszen addig csak kb. 5 hét van hátra, de azért elég rutinos a banda, s a számok jelentős részét többé-kevésbé rendszeresen már játszották azóta)

 

Szóval a kettő közé kényelmesen elfér pár tucat európai időpont ;)

 

Eszk

 

Előzmény: nusrath (5147)
nusrath Creative Commons License 2012.05.22 0 0 5147

Segítsetek lécci mi lesz ez ??? :)  Lehet hogy Katche és Ged felválltva fog a dobok mögött ülni??? az angol tudásom még mindig nem az igazi!!

 

ez vmi jubileumi turné lesz??? a régi ás állandó  csapattagokkal???

 

 

 

 

exit66 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 5146

:-)

Amcsi után csak áthajóznak ide, a vén kontinensre is! Finoman szólva kiváncsi vagyok, hogy mi sűl ki ebből!

Meg ebből: 'with many of the members of the original band he toured with 25 years ago'. 

Előzmény: esz-ki-mo (5145)
esz-ki-mo Creative Commons License 2012.05.22 0 0 5145

Megelőztél 10 perccel..;)

 

Készül bizony, mégpedig nem is kis dolog...

 

Remélem, hamarosan közelebbi helyszíneket is bejelentenek... (jó, túlzott illúzióim nincsenek túlzottan közeli helyszínekről..de már pl. egy Munchen is csábító lenne...hát még egy Prága...hát még egy Bécs! ;) )

 

 

Eszk

Előzmény: exit66 (5144)
exit66 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 5144

HOPPÁ! Ébresztő, itt valami készül! 

 

Peter Announces North American Tour 'Back To Front' To Celebrate 25th Anniversary of 'So'


Focusing on the entirety of that multi-platinum album, the tour, entitled BACK TO FRONT, will feature Gabriel with many of the members of the original band he toured with 25 years ago and will feature the album's songs from start to finish plus some of his other biggest hits.

 

http://petergabriel.com/media/article/2668/peter-announces-north-american-tour-back-to-front-to-celebrate-25th-anniversary-of-so/

Mr Mustard Creative Commons License 2012.05.07 0 0 5143

Hurrá!

Előzmény: rush4you (5142)
rush4you Creative Commons License 2012.05.07 0 0 5142

na végre, ez jónak tűnik

 

secret world dvd/blu-ray

nusrath Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5141

ezen a linken meghallgatható a ma, frissen megjelent LIVE BLOOD lemez!!!

...bár akinek meg van a New Blood Live in London DVD, annak sok érdekességel, újjal nem kecsegtet a kiadvány!! ...bár én személy szerint mindig örülök egy élő lemeznek a Mestertől!! még úgy is hogy megvan a DVD!

 

http://www1.rollingstone.com/hearitnow/player/petergabriel1.html

 

egyébként nagyon fasza, és kristálytiszta a hangzás!!

 

ennek ellenére nagyon várom már az új studioalbumot!! reméljük egyszer csak az is eljön majd...

Epsilon Creative Commons License 2012.04.03 0 0 5140
Szerintem hagyomanyos album lesz, meghozza a szo legszorosabb ertelmeben. Nemreg felrakott tobb kepet Twitter uzenetekben az uj dalokon munkalkodassal kapcsolatban, es a regi analog berendezeseit hasznalta. Ez nem igy lenne szerintem, ha nagyzenekari albumrol lenne szo.
Előzmény: nusrath (5139)
nusrath Creative Commons License 2012.04.03 0 0 5139

Régóta foglalkoztat, gondolkoztat egy kérdés...gondoltam felteszem már itt a fórumban, hogy ki hogy gondolja!!?? :-))

 

az lenne a kérdés, hogy a mester ugye beszélt itt az üzeneteiben arról, hogy új dalokon, dolgokon, témákon dolgozgat, és remélhetőleg lesz egy új, saját dalokat, új szerzeményeket tartalmazó album, lemez!!

 

A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy szerintetek az új lemez is ilyen orchestrás, nagyzenekaros projekt lesz, vagy a régi bandával Tony, Ged, David, Richard-dal felvett lemez??? mert én úgy tudom ez nem derült ki az üzeneteiből.

 

nagyzenekaros lemez lesz e vajon vagy normális (gitérok, dobok stb) lemez??

tudtok e erről valamit???

Mr Mustard Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5138

Néhány talján jó kis hasznot fog belőle húzni.

Előzmény: nusrath (5137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!