Keresés

Részletes keresés

7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.21 0 0 123
Nem.

A whist-ben nem volt licit, az utolso lapot felforditottak, az volt az adu.
Az oszto a felvevo, a partnere terul.
En legalabbis igy tudom.

7NTxx

Előzmény: GPF (122)
GPF Creative Commons License 2001.09.21 0 0 122
Ez a Whist, ha jól sejtem, a Bridzs őse.

Ilyet játszottunk, azzal a kiegészítéssel, hogy minden elhangzott licit után egy új lapot felcsapnak.

Előzmény: 7NTredoubled (121)
7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.21 0 0 121
Sz'asztok,
Tanultam egy modszert, hogy mit lehet csinalni, ha 3-an vagytok. (ulti hejett)
Jo, nem az igaz bridzs, de idotoltesnek nem rossz.
Szoval leosztod rendesen 4 fele, a negyedik lesz az asztal. Ebbol 7 lapot felfordítasz es a licit soran mindenki az asztal latott (es a csak sejtett tobbi) lapja alapjan licital. Persze a legmagasabbra meno jatekos lesz a felvevo, ha kell az egyik atul ugy, hogy az asztal jo helyen legyen (gyk:felvevovel szemben), majd indulas utan feltarul a maradek 6 lap es innen minden a mexokott modon megy tovabb.
Jopofa, probaljatok ki.
Persze egesz mas strategiak es ponthatarok vannak, nem reszleteznem, hogy miert. Nagyon kezdoknek szerintem nem javasolt, mert megzavarhatja oket.

na csa
7NTxx

moga Creative Commons License 2001.09.18 0 0 120
Sziasztok!
A magam részér?l a IV. osztályban teszem a lapokat.
A tanulásról...

Mindenkinek azt ajánlom, hogy a jövend? párjával kezdjen el tanulni, egy tanfolyamon. Az MBSZ (Magyar Bridzs Szövetség) is szervez ilyeneket.

Tényleg az elején minél kevesebb konvenciót kell megtanulni. (Nem attól lesz valaki jó játékos, hogy 15 kg. kovenciót tud. Az európabajnokságon is játszott olyan pár, akik szinte az ászkérdésen és a Stayman-en kív?l nem játszottak semmilyen más konvenciót. És mégis ott játszottak ...) A lényeg a lejátszás és az ellenjáték alapjainak elsajátítása. Ha ezekkel már tisztában vagy és van kell? gyakorlatod, akkor érdemes bonyolítani a licitrendszert, de csak addíg amig emlékeztek rá.
Semmi értelme az olyan rendszernek amire csak a pár egyik tagja emlékszik. (Nem is olyan régen pontosan ezért irtunk egy akkorát !! Szóval az egyik játékos adott egy Kantar-t, amit a másik színnek gondolt és elpasszolt. Mivel én ültem az utolsó helyen és éltem a gyanúperrel, hogy ez bizony Kantar volt, én is gyorsan passzoltam. Eredmény -2 bellben, 3NT volt a lapban ...
Azért nem mindegy, hogy +600 helyett -200 !!!

Az er?s passzos rendeszerr?l.
Nem tiltották be, de a licitrendszereket színkódokkal látták el, mint természetes rendszer pl. Standard America, mesterséges rendszer pl. preciziós treff, er?sen mesterséges rendszer, pl. er?s passzos rendszer.
Ezután versenyenként a kiirásban szerepel, hogy milyen rendszert lehet használni az adott versenyen.
A versenykiirásaban úgy szerepel, hogy er?sen mesterséges rendszereket, csak az I. osztályban lehet hasznáni.

moga

_ Liar _ Creative Commons License 2001.09.18 0 0 119
üdvözlet, látom már ilyen topik is van....
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.18 0 0 118
Szunya, iceride

Sikerült (és ha nem, hogyan :-) ) belecsatlakoznotok vhol, vkivel a bridzsbe (bele)? :-)

Horse-Car

Előzmény: Szunya (27)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.17 0 0 117
Szeretünk ultizni (naná!), dehát ha már beleszerelmesedtünk ebbe a négyszemélyesbe, hát mit lehet tenni :-)
Előzmény: Gyalogk (115)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.17 0 0 116
Teljesen igaz, viszont addig mi helyette is :-)
Hogy állsz? Mondjuk 2 hét múlva, szombaton, egy live-show?
Előzmény: Mbrio (114)
Gyalogk Creative Commons License 2001.09.17 0 0 115
Ja, ha csak hárman vagytok, akkor inkább ulti programot kereshettél volna. :)
Előzmény: Horse-Car (113)
Mbrio Creative Commons License 2001.09.17 0 0 114
A computerrel még mindig nem elég hangulatos a party pláne, hogy nem tud koccintani közben. :))
Előzmény: Horse-Car (113)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.17 0 0 113
Szia!
mvpbridge kipróbálva, ahogy ripsz-ropsz (50 perc :-) ) rájöttünk, hogyan kell egymásra csatlakozni, már működött is.
Mivel hárman voltunk, egyikünk a computerrel volt párban, és hát bizony ez a computer nevű elég csapnivaló játékos...:-))
Köszi a tippet!
Horse-Car
Előzmény: Gyalogk (112)
Gyalogk Creative Commons License 2001.09.15 0 0 112
Mintha ismertem volna. Volt egy licit, aztán bárki is lett volna a lejátszó, te játszottad le a partit. Asszem 11-12 éve láttam utoljára.
Előzmény: sztyopka-remix (110)
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.15 0 0 111
Spektrum?? Bár... lehetne R-20 is :-) Azé' kiváncsi vagyok arra, lesz-e ilyenje valakinek...
Előzmény: sztyopka-remix (110)
sztyopka-remix Creative Commons License 2001.09.15 0 0 110
A múltkor összefutottam egy fickóval aki még spektrumra megírta az első magyar fejlesztésű bridzses progit. Neki sajna már nincs meg. Nem porlad valakinél?
Horse-Car Creative Commons License 2001.09.10 0 0 109
Csatlakozom.
Előzmény: Pepin (108)
Pepin Creative Commons License 2001.09.10 0 0 108
Most kaptam a hírt, hogy 82 éves korában elhúnyt Zánkay Péter. Legyen neki könnyű a föld.
Pepin Creative Commons License 2001.09.06 0 0 107
Hát... ez van.
Előzmény: 7NTredoubled (106)
7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.06 0 0 106
Mi van nem erdekel senki a tema?
Pepin Te is eltuntel.
7NTxx
7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.01 0 0 105
Na csa',sajnos mennem kell.
7NTxx
7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.01 0 0 104
Az, hogy vki holl all szerintem nem feltetlenul jelzi, hogy milyen a konyv amit irt. Nem kotozkodni akarok, de allitola a Nagyivan sem valami car :o) , de a konyv nagyon osszeszedett es szisztematikus. Persze ez csak egy *bizonyos* szintig eleg. Sajnos en meg nem vagyok azon a szinten, hogy keves legyen, ugyhogy addig nekem ez a "Biblia".

7NTxx

Pepin Creative Commons License 2001.09.01 0 0 103
Egyebkent a lengyelek eros passzos licitjet betiltottak, nem?
Nem tudom. Amikor aktív voltam, akkor használták világversenyen is. Azóta nem figyeltem.

Kulonben en is a Zankay-bol kezdtem tanulni, de egyre gyakrabban fordult elo, hogy olyan dolgok voltak benne, ami mar reg tulhaladott.
Ja. Valamikor régen én is abból tanultam.
Viszont volt olyan szerencsém, hogy jó ideig Vikor Dani tankörtársa voltam és a baráti partikban elég sokszor partnere is. Aztán a sokadik alkalommal, amikor arra hivatkoztam, hogy 'nadehát a Zánkay erről azt mondja, hogy', kifakadt, hogy ugyan nézzem már meg, hogy a mesterpontlistán hol áll a Zánkay.
És tényleg... egyszer mindenkinél eljön az az pillanat, amikor túlhaladja a Zánkay könyv szintjét - de addig jó.

Előzmény: 7NTredoubled (102)
7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.01 0 0 102
Kulonben en is a Zankay-bol kezdtem tanulni, de egyre gyakrabban fordult elo, hogy olyan dolgok voltak benne, ami mar reg tulhaladott.
Egyebkent a lengyelek eros passzos licitjet betiltottak, nem?
Pepin Creative Commons License 2001.09.01 0 0 101
Sajnos nem tudok rád licitálni.:-))
Teljesen egyetértek veled, korábban én is pedzegettem ezeket.

A korábbi felsorolásból kifelejtettem bridzskönyvtáram legizgalmasabb darabját, ez egy 1933-as kiadású Molnár Harry - Márki Benedek: Brids-iskola című könyv.
Minden szava kész történelem.:-)

Előzmény: 7NTredoubled (98)
7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.01 0 0 100
Csak hogy akkorma' a 100. hozzaszolas is az enyem legyen.
7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.01 0 0 99
Ja es meg nagyon jo bridzsklubbokba jarni. Persze egy bizonyos szintig el kell jutni, de nem kell felni, altalaban nem vadallatok, nem hivjak rogton a zsurit, ha elrontasz valamit, toleraljak a kezdoket. Persze nem mindenki.

Csa'

7NTredoubled Creative Commons License 2001.09.01 0 0 98
Sz'asztok,

En is orulok a topiknak.
Szerintem a Zankay fele bridzskonyv erdeklodes felkeltesere jo, de eleg elavult. Az eros 2-est pl. jobb elfelejteni. Szerintem a tanulas legjobb utja az, ha a tarsasagban van min. 1 profi. Persze en konnyen beszelek, nekem Apam egyengeti az utamat ezen a teren. Persze nagyon hasznos konyvet is lapozgatni, amit szivbol ajanlok, az a Nagyivan Gabor altal irt Bridzsiskola cimu konyv. Nagyon erthetoen es szisztematikusan leir mindent, a Standard licitrendszert hasznalja.

Meg egy dolog: nagyon jo jatekosok velemenye szerint(ez sajnos nem en vagyok:-() lehetoleg minel kevesebb konvenciot erdemes alkalmazni, foleg a tanulas kezdeti szakaszaban. Aprankent kell bevezetni oket es csak, ha teljes biztonsaggal tudja oket az ember, akkor erdemes hasznalni. Sokan azt hiszik minel tobb konvenciot hasznalsz annal jobban bridzszel. Baromsag. Vicces latni, amikor klubban jatszol, az ellenfel licital ossze vissza, ropkodnek az alertek, passzolsz vegig, aztan a vegen derul ki, hogy fogalmuk sincs mit licitaltak es nem jo aduszinben , rossz magassagon alltak le. (persze ez nem torvenyszeru, de elofordult mar)

Meg valami, en szeretem erezni a kezemben a kartyat es latni a tobbieket, de nem csak ezert jobb eloben jatszani. Gep ellen (vagy ismeretlen, arc nelkuli ellenfelekkel-partnerrel) az ember hajlamos konnyelmuskodni, vagy, ha a szoftver lehetove teszi megnezni mi ment ki, ha elrontja visszacsinalja, ujralicitalja stb.

Na jo jatekot mindenkinek.

Gyalogk Creative Commons License 2001.08.31 0 0 97
Az általam már emlegetett MVPbridge tcp/ip-n műxik, ha mindenki az intraneten van, akkor még a tűzfallal sem lesz gond.
www.mvpsoft.com
Ha leszedted, dobj egy mailt a gyalogk@index.hu-ra.

Ja, és saját topikomban ünneplem az 1000-est.

Előzmény: Horse-Car (96)
Horse-Car Creative Commons License 2001.08.31 0 0 96
Hallott már valaki intraneten működő bridzsprogramról? Érdekelne...
Horse-Car Creative Commons License 2001.08.28 0 0 95
:-)))
Előzmény: GPF (94)
GPF Creative Commons License 2001.08.28 0 0 94
Kösz Horse-Car, megjött a mail!
Előzmény: Horse-Car (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!